Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Úhyn(y) živorodek

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Úhyn(y) živorodek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2013 20:47 R Muž romant [27987] Re: Mumlinko
Ten filtr(aquael fan1) je lehce poddimenzovanej na ty špindíry a pouvažoval bych nad jeho výměnou za klasiku v podobě čerpací hlavy a kostky biomolitanu(možno použít i tu hlavu z toho stávajícího filtru). Momentálně bych nedělal nic jinýho než výměnu vody a to klidně denně, po dobu týdne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2013 20:41 Mumlinko Re: Mumlinko
Filtr čistím, když už nestíhá... cca po měsíci nebo tak... Je pravda, že žádné hodnoty jsem ještě neměřila, ale chystala jsem se už dřív... Teď je nejlepší důvod.. :-( Se štěrkem nejsem spokojená a určitě půjde pryč... Jen nevím jestli budu mít sílu jít znovu do toho... je mi jich líto, když vidím jak celé dny umírají... sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2013 20:09 R Muž romant [27987] Re: Mumlinko
To čištění se týká jenom odkalování dna, nebo je v tom i čištění filtru? Jinak to dno na mě dělá dojem nějakýho čediče a ten se velmi špatně odkaluje a hodně bordelu tam může zůstávat a dělat neplechu. Ten popis by na nějaký vyšší hodnoty N látek mohl ukazovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2013 19:54 finnnp Mumlinko
Změř NO2.Jak bude na nule tak to neřeš,protože to je neřešitelné.Zřejmě se jedná o dovezené rybky.Nejlepší je koupit rybky přímo od chovatele.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2013 19:26 Mumlinko
Ahojky.... mám jeden opakující se problém... Asi před půl rokem jsem si pořídila k neonkám páreček silver molly a páreček gold molly... cca po 3 měsících začali postupně odcházet jedna po druhé úplně stejnou smrtí: ocasní ploutev se jim trochu smrští a přestanou jí používat.. polehávají na dně... Takhle vydrží pár dní, některá 2 jiná i 5... potravu přijímají téměř do posledního dne, ale zdá se, že nemají síly... když mi umřeli všechny, tak jsem si pořídila 3 silver molly a 3 gold molly... a to samé.. cca 3 měsíce a odešla od každé barvy samice, asi před týdnem bílá samice a teď ten zbytek už taky dojíždí... zlatý samec už leží a ti zbylí dva mají ploutev stáhlou a taky nemají moc síly.... Výměna vody nepomáhá a moje čištění je jednou týdně odkalení a tak 1/3 nebo kousek víc výměna vody... Už nevím čím to může být... :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   24.09.2012 18:14 R Muž romant [27987] Re: romana
Tak pokud ta ozdravná kůra proběhla stylem "všechno dočista", tak jsi to akvárium znovu založila a ty rybky teď umírají, protože tam máš vyšší koncentrace N látek, takže denně měň 1/3 vody po dobu týdne a potom další týden obden a mělo by se stabilizovat. Počítej s tím, že ještě nějaký rybky odejdou a o akvárium se normálně starej, týdně měň vodu, moc nepřekrmuj, pravidelně odkaluj dno a u takovéhoto koktejlu špindírů to chce mít výkonnnou a hlavně účinnou filtraci. Ty stavy bych redukoval, protože když se trošku zanedbá údržba, tak v tom lítáš znovu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2012 18:02 Žena jane91 [27] Re: romana
60 litrů s 20 živorodkama ? Napr. mečovky? To bude asi najväčší problém.
Ja mám v 54vke 6 živorodiek (mečovky).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2012 17:59 romana
Ahoj pred rokem jsem zalozila 60 litrove akvarko s cca 20 rybkama zivorodkama,napr.mecovky,neonky.... pred mesicem me umrely dve rybicky a tento mesic skoro kazdej den jedna projevuje se to tak ze rybka pada na stranu,jedna z nich mela dokonce jakoby krece zacala ve vode strasne rotovat a litat po celem akvarku tak jsem tedy akvarko cele vycistila,vymenila vodu a vse jak se ma,tyden byl klid a ted to zaclo nanovo....poradte cim to muze byt diky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.03.2012 13:03 Muž Hanzy [31] Re: Satan
Zkusil bych menit casteji vodu. Mohla se te tim stehovanim rozhodit rovnova. Uvolneni plynu ze dna.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2012 23:14 Muž Satan [0] - Afrika
Dobrý večer, před pár měsíci jsem si zakládal 130 l akva a mám tam pár druhů rybek (black molly, krunýřovec, tetra, plata,panncéřníček,danio) a 2 páry živorodek. A před týdnem mi odešla jedna samička a měla nafouknuté bříško a byla tak nějak v "křeči" no a dnes mi chcípla i ta druhá opět s nafouknutým břichem. Před tím už moc nechodila na hladinu pro krmení. Krmím zatím jenom vločkovým krmivem. Tak mi zůstali jen 2 samci. Ještě mi uhynulo pár Dánií, jinak zbytek rybí osádky je zatím v cajku, dokonce a to je trochu paradox jsem tam uviděl malou rybku asi od Black Molly (ta je mimochodem taky nafouklá, ale to bude asi tím, že je plná malých). Možná urychlilo její smrt i to, že jsem akva musel stěhovat. Z toho plyne stres, nedostatek vzduchu, světla atd, ale snažil jsem se, aby ta doba byla co nejkratší. Filtr mám vnitřní, ale akva hustě osázeno, řasu mám taky i když se snažím redukovat, akva funguje zatím bez chemie.
Předem děkuji za jakékoliv rady.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2012 11:41 R Muž romant [27987] Re: pepo
Podle toho co odtajňuješ, vsázím na tu lehce nedostatečnou péči o akvárium a tudíž pobyt ryb v méně vhodném prostředí a z toho pramenící ty problémy. Vyměň polovinu vody a najeď na ten pravidelnej týdenní režim. Popřípadě ze zaregistruj a zřiď si prezentaci aby se těm co budou chtít a umět poradit usnadnila ta dotazovací část.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2012 11:33 pepo Re: Zoidik
NO2 jsem neměřil - koupím test a provedu, ale přijde mi divné, že by se to projevovalo v průběhu dvou měsíců vždy jen u 1-2 rybek z 50.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2012 11:21 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: pepo
Ja mam jednu takovouto mečovku, ale u ní spíše problém, že je "outsider" a ostatní samci ji nahánějí a dávají jí co proto. Zkoušel jsi měřit NO2?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2012 11:18 pepo Re: romant
Akvárko má 200 litrů, rostlinky jsou, filtrace je (snad) dostatečná, odkaluji i měním vodu (ikdyž 1/3 týdně to asi není)... přesto mají obě rybky ocas svěšený, když už plavou, tak jen malýma ploutvičkama ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2012 10:29 R Muž romant [27987] Re: pepo
Nejsou známy informace o nádrži kde ty rybky máš, tak jenom obecně. Jsou to dost bordeláři, takže to chce nezanedbávat údržbu, odkalovat dno(1x za 14 dní), pravidelně měnit týdně 1/3 vody v akváriu, mít slušnou filtraci(dobrý filtrační objem), rostliny v akváriu a moc nepřekrmovat, aby zbytečně nedocházelo k hromadění bordelu na dně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2012 10:25 pepo – Postupné umírání
Ahoj,
od nákupu nového akvárka (před dvěma měsíci) se mi stává, že občas nějaká živorodka postupně přestává plavat - téměř nepoužívá ocasní ploutev a během několika dnů potom hyne. Dokud to bylo jen u duhových, nebyl to takový problém, ale teď se takto začínají chovat i dvě velkoploutvé a o ty bych moc nerad přišel. Nemáte někdo radu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2011 23:20 Žena kačí [0] - ŽivorodkyRe: romant
Děkuju za informace, bála jsem se, že už za tak krátkou dobu by mohli být nemocné, ikdyž to by se asi projevilo u většího počtu ryb. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2011 23:06 R Muž romant [27987] Re: kačí
Bude to syndrom nově založenýho akvária, kde jsou předčasně už rybky. Začni denně měnit vodu, alespoň 30% objemu akvíria a klidně i více a to prováděj minimálně po dobu jednoho týdne, tak aby jsi v akváriu simulovala skutečnou biologickou rovnováhu, která se tam ještě nestačila vytvořit a mrkni se třeba na tyhle články, určitě spoustu věcí pochopíš.
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2011 22:52 Žena kačí [0] - Živorodky – plata skvrnitá
Dobrý den, umřela mi plata a neměla žádné příznaky nemoci až v poslední hodince začla být strašně neklidná a poté začala vypadat unaveně a polehávat a nakonec mi umřela vypadajíc zdravě. Mám ještě jednu platu, která se mi chováním taky moc nezamlouvá..schovává se,nežere a nevím co s ní je...na bokách hlavičky má červené skrvy, které vypadají jak kdyby měla podlitiny.Bojím se aby nenakazila další ryby v akváriu, které je nově zařízené.Mám ho přes týden a za tu dobu mi ještě umřel ancistrus, který měl naopak červene zbarvený zadeček těsně před smrtí. Poradtě mi prosím, jsem začátečník a 2 úmrtí za týden z celkem malého počtu ryb mě děsí. Předem děkuji :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2011 18:49 sarlii Re: popelnik
velmi děkuji za rady, zatím uvidím co udělá snížená teplota ....ale určitě tam mám moc samců, tak je rozdám po kamarádech ;-) snad Esha 2000 by mela jako prevence zatim stacit
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2011 18:26 popelnik Re: romant
to nevim jak je to s kytkama já mám odchovnu takže jsem tohle neřešil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2011 17:48 R Muž romant [27987] Re: katterinecka
To si musí každý po přečtení návodu k použití zvážit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2011 17:45 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: romant
tohle píšou o tom od dajany "Jeho použití v okrasných nádržích, např. holandského typu, je možné, ale jen tehdy jedná-li se o tzv. dlouhodobou léčbu, po které rostliny zpravidla pozastaví růst, ale nehynou, což by mohlo nastat při razantní krátkodobé léčbě" a taky nejspíš ničí i nitrifikační bakterie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.01.2011 16:52 R Muž romant [27987] Re: sarlii
Pokud jde o tento přípravek, tak ten rostlinám nevyhovuje.
rybicky.net/vyrobky/261-aquaexo-acriflavin
EDIT: Tenhle, jako prevence rostlinám nevadí.
rybicky.net/vyrobky/268-dajana-acriflavin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2011 16:28 sarlii Re: popelnik
zatím jsem tam dal Eshu 2000 a snížím teplotu ....neničí acriflavin rostliny ??někde jsem četl, že se musí rybičky léčit v holém akváriu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2011 15:16 popelnik Re: sarlii
Měl jsem podobný problem s vymíráním. Vyměnil jsem kompletně vodu. Jako prevenci jsem dal acriflavin proti plísním a parazitům. Nemyslim si, že by ty samci ty samice uhnali. Zkus snížit třeba teplotu ono je to pak třeba přejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2011 15:01 R Muž romant [27987] Re: sarlii
Co parametry vody? PH atd. Těch rybek je tam dost a poukud je tam více než 10 samečků z těch 30 mol, tak by ten problém mohl být opravdu v tom, že ty samičky prostě uhoněj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2011 14:13 sarlii Re: romant
každý týden odkaluji dno a měním cca. 40% odstáté vody, akva mám cca. 200litrů ( filtr vlastním Eheim - vnější thermofiltr ), počet rybiček : cca. 30 Black moll, 4 mřenky nádherné, 4 ančíky, 5 Danio, 2 čichavce ... Foto dodám později, protože jsem nasadil preventivně Eshu 2000 a rybičkám teď nesvítím ...Přijde mi, že samci jsou dost agresivní, tak nemůže to mít souvislost ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2011 13:59 R Muž romant [27987] Re: sarlii
Jak je to akvárko velký? Kolik je tam těch rybek? Jak probíhá údržba, odkalování, výměna vody atd. v jakých intervalech, co filtrace? Prostě to chce více informací, ať je čeho se chytit. Ideální je vytvořit si prezentaci nádrže a tam to popsat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2011 13:45 Muž koikapor [163] - divoké živorodkyRe: sarlii
mohol by si dat fotku?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2011 13:23 sarlii – Umírání živorodek
Ahoj, mám v akváriu hejno živorodek ( Black molly ) a dost mi jich teď umírá ...Vždycky stejný průběh : během dne se jim totálně roztřepí ploutve ( na 99% se jedná vždy o samice ) a druhý den jsou mrtvé ! Dost je nahání samečkové, tak je nemúžou uhnat k smrti nebo nemohou se vyčerpat po porodu ?cetl jsem to v jedné knížce ...Na rozpad ploutví to určitě nevypadá

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2008 11:12 Žena Dinamit [68] Re: weru
Se ti zdá, že se jim daří. Představ si to následovně: vezmi 14 kamarádů a pokuste se společně žít v místnosti 3 x 3 metry. Dařit se vám může dobře, ale je to pro vás jaksi trošku malé, že? Úplně stejně se cítí ty rybičky. Pro to množství co máš, bych volila nejméně 40 litrů. Prostě a jednoduše, jestli vzduchuješ občas, tak se ti udusili a další rybky je budou co nevidět následovat. Rostlin tam také nemáš mnoho...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2008 10:57 weru Re: Dinamit
To sice jo ale tem v tech 12 litrech se dari. Samice byla v porodnicce a oni proste byly mrtve na dne. Je mozne ze to bylo tim ze mela prvni mlade? sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2008 10:28 Žena Dinamit [68] Re: weru
možná proto, protože máš malinkaté akvárko a mooc rybek X-) . Do těch 12 litrů bych nechala buď krevetky (nejsem na ně odborník, ale asi bych jejich počet vzhledem k velikosti nádrže snížila na polovinu), nebo páreček pavích oček, či plat. Dohromady je toho moc..
Píšeš, že vzduchuješ občas, takže příčina je jasná -> rybky se udusily. Vzduchuj neustále a hlavně uber těch ryb!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2008 10:05 weru – platy
Jakto ze je moznyy, ze samice platy zrejmne nekdy v noci porodila 6 prcku a ted se podivam ale byly vsichi mrtvy! sad Prosim poradte.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2008 19:28 weru Re: Nobody
aha tak to je skoda njn co nadelam?
mela jsem 155 pavich ok a zustalo jen jedno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2008 18:20 Nobody Re: weru
Záleží na tom,jakou máte vodu.Pokud je měkká a kyselá,tak Vám to budou dělat stále. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2008 18:13 weru Re: achyles73
diky za rady ve zverimexu mi poradly nejaky pripravek s obsahem cehosi a zatim nevim tak uvidime urcite dam vedet ano ano coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2008 10:49 achyles73 Re: weru
To mi u gupek dělalo taky, tak jsem osolil vodu a zvýšil teplotu na 30 stupňů asi na 3 dny. Potom jsem pomalu snižoval teplotu a měnil část vody, no a teď už jsou v pohodě. hop hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2008 20:16 peťa Re: weru
to mi dělalo taky, prý že je to z krmení, v malém prostoru se krmení rychle zkazí. voda má potom nějakou plíseň hmm asi. Musíš hodně vyměňovat vodu!!!!!! ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2008 12:10 weru – sleepene ocasky
sad chci se zeptat cim by mohlo byt ze se mi u rybiho poteru vzdy tak po tydnu zacnou prckum jakoby slepovat ocasni ploutvicky a pote uhynou???????????????????? sad sad prosim poradte

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 2481x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/16384-uhyny-zivorodek-?od=51