Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby k větším cichlidám?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Jaké ryby k větším cichlidám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2008 12:07 Žena sharon [126] Re: Silent
Většina cichlid je agresivních a všechny středoamerické, když se vytřou, proto potřebují prostor (nebo spíš ostatní ryby potřebují únikový prostor :-D) Kdyby čistě hypoteticky byla v té Johnyho 112 jedna akara hnědá a jeden kančík příčnopruhý, bylo by tohle soužití pravděpodobně bez závažnějších konfliktů ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2008 11:35 R Muž Silent [5949] Re: sharon
To samozřejmě platí. Ovšem než se vytřou. Dost vehementně brání dorost. A v dobrých podmínkách se třou často. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2008 11:20 Žena sharon [126] Re: Silent
Pokud má kančík příčnopruhý pro svou potřebu dostatek prostoru, je docela klidná ryba a na ostatní , ani klidnější a menší ryby nijak extrémně neútočí. Do 112 litrů bych se ale taky přimlouvala jen za pár akar , nějaké příjemné krunýřovce, pancéřníky a hejnko teter. Žádné další cichlidy bych tam nedávala, akary jsou docela velké, jak už tady někdo napsal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2008 11:07 R Muž Silent [5949] Re: Johnny5
No tak do 500 litrů. Kančík umí být pěkná potvora. Povahou ty ryby k sobě vůbec nejdou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2008 10:55 Muž Johnny5 [5] Re: Lorsson
a šel by k nim Kančík příčnopruhý?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2008 10:11 Lorsson Re: Johnny5
Jestli muzu trochu poradit ramirezky bych nedaval, mel jsem je u akarek a ramirezky je porad zahanely, takze po dlouhem premysleni jsme si nechali jen akarky, a k nim neonky a zadny problem ;-) ale je mozne ze u tebe by se snesly, tezko soudit co u jednoho nejde, u druheho muze jit a obracene.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2008 08:57 Muž Johnny5 [5] Re: wladys
takže by mohly být třeba cichlidky ramirezovi? To by bylo super :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2008 23:28 Muž wladys [291] - CichlidyRe: Punker
Festivy bych do 112litrů necpal....Akary hnědé by ve 112 litrech mohly být,ale pak bych už nedával žádné další cichlidy.Dal bych hejno nějakých teter a na dno nějaké corydorasy. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2008 22:07 Punker Re: Johnny5
Nevidím jediný důvod, proč by akara hnědá nemohla být ve 112 l akváriu společně s jinými rybami. Lze ji v pohodě chovat i s úplně jinou obsádkou než jsou cichlidy, dokonce je to tak lepší. Je mírumilovná. Může být klidně s tetrama. Objem jí bohatě postačuje. Z cichlid se k ní hodí jen klidné druhy (třeba kančík šikmopruhý, nebo nějaké malé cichlidky). ano Skaláry by k nim byly výborné, ale potřeba vysoké akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2008 21:27 Muž Venca [25] Re: Johnny5
Mám dvě akary hnědé ve 112l s čichavcema a v pohodě
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2008 20:16 Muž Johnny5 [5] Re: jirkacichlid
a proč, ne? nemyslím hejno 10 jedinců ale pár.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2008 18:31 jirkacichlid Re: Mrakoplash
Akara hnědá do 112l to je dobrý. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2008 18:10 Muž Johnny5 [5] Re: Horác
jj, pak je tu teda ještě jedna možnost - a to větší akva, problém je, že není moc místa takže by to bylo kolem 200 nebo 250 litrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2008 17:55 Muž Horác [3942] Re: Johnny5
U akar hnědých je problém s extrémní plachostí a lekavostí, kteréžto jsou výrazně menší ve společnosti dalších ryb. Jenže do takto malého akvárka se k nim toho moc dát nedá (sumečky žijící převážně na dně nepočítám). Dobře funguje soužití například se skalárou (osobní zkušenost), ale pro ni je to malé (předpokládám výšku max. 40cm).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2008 09:56 Muž Killer [133] - SumciRe: Johnny5
Já bych tam nechal jen ty akary a udělal s tim asi pokus o biotop..takže nějaký panceřníčky a krunýřovce..kořen a echinodory..to by mohlo vypadat dobře..mrkni na wladysovo biotopní akvárko guyana tak něco na ten způsob,ale míň ryb. rybicky.net/nadrz.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2008 09:50 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Johnny5
Osobne bych do tech 112ti nedal ani tu akaru. Jsou dost velky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2008 09:43 Muž Johnny5 [5] – Co k akaře hnědé
Ahoj, jaké rybky se hodí k akaře hnědé? Chtěl bych ale jen rybky z Jižní Ameriky a aby se hodily do 112litrového akva.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2008 21:57 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdečníRe: Matias
Problém s dánii by vzniknout nemusel. Obsazují jiné patro vody, takže kančíkům ani nepřijdou do cesty. A když je budeš dobře krmit... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2008 21:14 lovec Re: jirkacichlid
Já mam také pár a větší samec také neustále honí samičku. ano Teda jen když je na blizku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2008 20:41 jirkacichlid Re: Matias
Tam bych pár klidně dal, ale možná sežerou ty dánia. :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2008 20:31 Matias – 126 Litrů a kan. zelenooký?
Caute,mám 126 litrů akvo v něm ted cca 10 dánií pruhovaných a 4 čichavce (zlatý a modrý) Chtěl bych pořídit dva končíky zelenooký a chtěl bych se zeptat na váš názor. Nějakej ten úkryt tam je v podobě kamenů a kořenů. Rostlin je také dost. Jo ještě tam mám bojovnici samce. Díky za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2008 14:55 Lucka Re: langosh
Děkuji, myslím si, že je to Kančík Zelenooký dle obrázku. Ještě jednou díky podívám se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2008 14:52 langosh Re: Lucka
Je zde jistá pravděpodobnost, že ano ... Podívejte se tady www.akvarko.cz/…
Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2008 14:48 Lucka
Ahoj, poradí mi někdo? Nedávno jsem si koupila Kančíka, ale červenohrdlý to není. Má na sobě hnědé pruhy a od té doby se mi ztrácí Neonky, jedna měla vykouslé oko a jedna byla ukouslá v půlce. Může to dělat ten Kančík? Teprve začínám. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2008 10:22 Toony Re: rolandmynar
Jj, dival sem se. Mam v praci mam 100 litrovy akva, tak do nej dam ty kanciky cervenohrdly, az se topoparuje, tak je dam dva oddelam pryc. Tak dikec za pomoc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2008 10:18 Toony Re: RAP
Dik za typy rybek.akara zelena i teckovana jsou povahou dobry, ale zase se mi tak nelibi. Biotodoma wavrini se mi az tak nelibi. Ja vim sem vybiravej, ale snad neco vyberu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2008 10:12 rolandmynar Re: Toony
Ve zdejším atlasu ryb, najdi Pestřence červeného a úplně dole jsou akvárka zdejších chovatelů, ve kterých plave. Je tam i hodně s Neonkama a jim podobnýma. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2008 10:07 Toony Re: sharon
Asi udelam to co rikas ty, ale jeste porad vaham, jestli se treba pestrenec cervenej snese s neonkama. To by byl prijatelnej kompromis.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2008 19:23 Nobody Re: Toony
Mohl byste zkusit třeba Cichlidku vysokoploutvou(Mikrogeophagus altispinosus)?
Nejsou malé,docela klidné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2008 18:43 RAP Re: Toony
Asi takhle: Akva máš moc pěkný. Skoro bych řekl, že se tam mekky ani nehodí. Co se týče rybek, z lépe sehnatelných Akary zelené nebo tečkované (obě cca 9cm). Těžce sehnatelná asi 12cm Biotodoma wavrini. Ty se dají chovat společně s malými tetrami.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2008 18:19 Žena sharon [126] Re: Toony
Kdybych měla říct svůj názor, raději bych si nechala kančíky, než všechny ty tetřičky. Jednak kanci žijou třikrát déle, jsou odolnější, je s nimi větší zábava....jak jsem řekla, klidně můžou být s nějakými většími tetrami (6 cm), některým lidem fungujou dobře třeba s tetrama černýma. Tetry císařské taky vypadají dobře, ale mám pocit, že baštěj kytky. Těžko poradit, když se neumíš rozhodnout: buď větší cichlidy nebo malé tetry :-), dohromady to nejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2008 18:10 rolandmynar Re: 2david
Tu neznám, ale Pestřenec červený je naprosto pohodový a společenský.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2008 18:06 2david Re: rolandmynar
Když pestřence tak doporučuji tyto aquaworld.cz/… a nebo pelviachromis transvestitus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2008 18:06 Toony Re: sharon
Akary hnedy jsou v klidu to je vyzkouseny. No ja chci neco vetsiho, ramirezky a boreliho a kakadu jsou moc maly. Fakt nic jinyho nesplasim? Nebo kterou hejnovou rybku k tem kancikum cervenohrdlym? dikec....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2008 18:04 rolandmynar Re: Toony
Pestřenec je naprosto klidná pohodová rybka. Je teritoriální, ale nijak zvlášť agresivní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2008 18:02 Žena sharon [126] Re: Toony
S pestřencema zkušenosti nemám, ale pokud vím, dokážou být taky poměrně agresivní a dost překopávají akvárium. Pokud trváš na neonkách a tetřičkách, pak bych na tvém místě asi volila nějaké malé jihoamerické cichlidky, je jich poměrně velké množství druhů a barevných variant. Větší cichlidy budou neonky a tetry žrát nebo ohrožovat všechny. Snad akary hnědé by mohly...ale i ty můžou nějakou neonku semtam zbaštit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2008 17:23 Toony Re: sharon
Co mi teda poradis, znas nejakou jinou krasne zbarvenou cihlidu co by mohla byt s neonkama a tetrama ruzovyma? Co treba pestrenec cerveny? Hodil by se?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2008 16:45 Žena sharon [126] Re: Toony
Předně kančík červenohrdlý není jihoamerická, ale středoamerická cichlida a ty jsou všeobecně temperamentnější, než cichlidy jihoamerické. Přestože meeki patří k těm klidnějším, nedávala bych neonkám dlouhodobě příliš velkou šanci. Je pravda, že jejich chování záleží na okolnostech, ale přece jen ryby jako neonky a pod jsou jejich přirozenou potravou, takže když už, volila bych velké tetry nebo velké živorodky jako doplněk.

Kančíky červenohrdlé choval nějakou dobu můj otec a jsou to jedny z mála cichlid, které mi opradu k srdci nepřirostly. Jsou agresivní v neočekávaných situacích, samci často tlučou samice, málokdy se sestaví spokojený pár, který v klidu vyvádí mladé a je schopen je i odvodit. Naproti tomu se chovají neuvěřitelně plaše v opět nepochopitelných situacích. Na tvém místě bych nechala v dvoustovce jeden pár, pokud se ti vůbec podaří, 4 ryby je podle mně na výběr málo. A velké tetry, nebo třeba hnědé akary.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2008 14:19 Toony Re: Hanacius
Fotka k příspěvku To to je muj zdroj informaci www.akvarko.cz/… v tomto sem se nedozvedel, že je vylozene agresivni druh akvaweb.cz/…

Muj známej ho měl s neonkama a sklarama v akvarku a v pohodě se snesli. Hajil si svoje uzemí, ale ryby nezabijel. V době tření teda trošku mazec, ale jen se bránil, nelovil. Tak sem chtel zjistit, jak jste na tom vy a ted teda nevim. Akvarko mam 120x40x50, velká splet korenu na jedné straně až nad haldinu. Měl jsem v planu (az se poparuji) tam nechat jeden parek a byl by klid ne?pridam si do profilu fotku akvarka, aby jste videli v cem to mam. Chtel sem nejakou peknou cihlidu co si bude hajit svoje uzemi, ale nebude vylozene drava. Mam akary hnědy, ty jsou v pohodě, ale nejsou tak pekny. Pred tim sem mel ramirezky, ale z nejakyho duvodu odesli (az na 1 kousek) všechny. Pritom jiny ryby v pohodě.

Chybi tam 2 cm vody k hladine, nezbyla odstata a fotil sem akva poprve, takze nic moc fotka.

Plus tady kousek z diskuse na akvarista.cz mezi dvou typkama:
to MIP: Milý pane zkuste trochu nastudovat něco o rybkách a nemíchejte jablka s hruškami. Nevím, pokolikáté zde již papouškujete cosi o agresivitě cichlidovitých... jako že toto je pro ně normální. Pitomost, normální to je u lidí, kteří s těmito rybami neumějí zacházet. Sám jsem zažil u jednoho renomovaného akvaristy (dovolil bych si s ledovým klidem říci, že patří cca mezi asi šest našich největších odborníků na Tanganijku), který si přivezl druhdy odchytovou formu dosud u nás nechovanou jedné formy druhu Tropheus moori. Jelikož dal tehdy za jednu rybku 150,- tehdejších DM, mohl si dovolit přivézt pouze deset kusů. Cestou tyto krásné dospělé ryby dostaly dost zabrat a krátce po návratu do ČR jich sedm uhynulo. Zbyli dva samci a jedna samice. On ty ryby v klidu a naprosté pohodě dokázal třít a veškeré dnešní populace této formy, které se u nás chovají dnes pocházejí od těchto tří jedinců!
Jihoameričtí cichlidovití s vyjímkou rodu Astronotus a Cichla se při pro ně normálních podmínkách chovají naprosto klidně, důstojně a nejen vůči sobě či zhruba stejně velkým rybkám, ale i těm drobnějším, mírumilovně.
A uz mlcim a cekam na vase reakce, dik.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2008 18:30 Muž vojtak [312] - CichlidyRe: Toony
Jak pisou ostatni. Z tech ryb ti tam prezijou kancici a mozna i ty dva ancici rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2008 17:04 hilsner urquell Re: Toony
chvilku jsem měl čtyři tyhle kančíky ve 105 litrovým akvárku. I když ještě neměli ani 7 cm, tak se rvali nonstop, všichni proti všem, a čela měli samej šrám. Tak jsem je radši poslal o dům dál smich Rozhodně to nebyly žádný mírný ryby, i když na druhou stranu pancéřníčky nechávali žít...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2008 16:53 Muž Hanacius [14] - TanganikaRe: Toony
:-D pokud sis o teto rybe neco precetl (jak pises) tak jsi asi musel spadnout z visne :)
Dat kanciky cervenohrdle k tetram....??!!!
Cichlidy maji naprosto jine naroky nez tetry...at uz se jedna o potravu, prostor, prostredi v akva atd...
Vyber si co chces chovat...zda tetry nebo cichlidy. Protoze pokud to nechas takhle tak driv nebo pozdej kacici a ancistrus budou jediny co prezije.
Navic pokud z tech 4kusu budou 2 nebo více samců tak se muzes tesit na poradej mazec....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2008 16:42 pytel Re: Toony
to je úplně nejlepší, co můžeš udělat. koupit ryby a pak se ptát jestli se hodí do tvého akvárka. myslím že neonky i tetry dlouho nepřežijou rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2008 16:25 Toony – Kančík červenohrdlý
Cau, mam doma 220 l akvarko, v nem 20 neonek červenych,10 teter ruzovych, 10 pancernicku panda, 2x ancitrus, 4x black mola. Koupil jsem si k nim 4x kancik červenohrdlý. hodi se k nim?zajimalo by me kdo jaky mate zkusenosti s chovem kančíka červenohrdlýho a jestli víte o podrobnějším popisu chovu a odchovu. hodně se mi líbí a podle toho co sem si zatím o ni h přečetl by to neměli být až tak rvavé cihlidy.dikec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2008 17:29 Muž BikerJames [19] - CichlidyRe: Duny
1cm na 1 l vody u větších a teritorialních cichlid moc nefunguje,až vyrostou tak se v tak malém AQ. pomlátí s jinýma rybama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2008 16:56 Duny Re: juro127
pocitaj 1cm ryby na 1l akvarka a aj to iba v krajnom pripade..(pocita sa dlzka v dospelosti)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2008 16:51 Anonym Re: Hovňousek
je to fakt, 65 litrů není moc a Kančíci červenohrdlý dorůstaj až 15 cm , do takového malého akva to není jednoduchý, Sumec, ancistrus, nejaká menší mřenka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.01.2008 22:47 Hovňousek Re: juro127
Jako vhodné společníky přidej dalších 100 litrů vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2008 22:14 RAP Re: juro127
Možná jen sumečky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2008 22:00 Muž juro127 [6] – ake ryby ku cichlazomam cervenohrdlym
Ahoj mam 65L akva a v nom 2 cichlazomy cervenohrdle(cichlazoma mekki)poradte prosim ake rybky by som ku nim mohol pridat. Diky

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [8] 9

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 8714x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1635?od=351