Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby k větším cichlidám?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Jaké ryby k větším cichlidám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2011 15:40 Muž hardy [45] Re: ripatko
K tem pricnakum nevim, no. Jsou to potvory. Volil bych spise jiny druh kancika. Co se tyce tech neonek, myslim ze ti je casem sezerou. Z me zkusenosti!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2011 13:24 Muž dkoudela [13] - CichlidyRe: ripatko
Jak máš akvárko dlouhé? Akara asi bude Kančíky evokovat k útokům a Akary jsou ty nejmírnější cichlidy v akváríích chované.... tipl bych to na pozdější úhyn kvůli stresu....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2011 12:44 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: ripatko
6 dospělých kanců a k nim nové akary do 250L...to bych neriskoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2011 12:31 ripatko – Akara hnědá - Kančík příčnopruhý
Dobrý den,

chci se zeptat, na moznost chovu akar hnedych s kanciky pricnopruhymi. Mam cca 250l aqua a v nem 6 dospelich kanciku, par neonek + nejake ryby dna. Kancik je dost temperamenti a teritorialni ryba, casto se spolu honi a ruzne postuchuji, neonek si nevsimaji. A ted uvazuju o koupy akar hnedych, coz jsou oproti kancikum dost klidne cichlidy, myslite, ze takto temperamentem rozdilne ryby je mozne chovat v mojim aqua ?

popripade ma nekdo zkusenosti s chovem techto druhu pohromade ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 05:28 Muž LiborSprysl [9015] Re: roper
Že by Pseudocrenilabrus? Ale to jsou především říční tlamovci a netuším, jak se chovají pohromadě s malawskými cichlidami:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2011 10:44 Muž roper [10] - Cichlidy
Ahoj,
měl bych prosí otázku mimo téma. Neznáte někdo nějaké malé tlamovce do malavíčka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2011 09:55 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: LiborSprysl
Radeji jsem zkusil najit fotky na webu:
Dvojtecka: b.wz.cz/…
Jednotecka: fuakva.wz.cz/…
(vice hezkych fotek jednotecky zde: fuakva.wz.cz/… )

Je zcela zjevne, ze te s jednou teckou se ta druha neobjevi nikdy, ve zbarveni ji nema.

Jiste, muze jit o jinou lokalitu, vlastne dva ruzne poddruhy, nebo o defekt, ktery se objevil a casem rozsiril. Nakonec ruzne deformovane ryby v ustalene podobe a pod ruznymi obchodnimi nazvy, jsou v akvaristikach bezne, treba balonove Molly atp.

Nevim o ktery z tech pripadu jde a jake je rozsireni ktere z tech dvou variant, nicmene je jiste dobre vedet, ze neco takoveho existuje (drive nez si jdu ryby koupit, mohu si pak lepe vybrat) a je mi divne, ze jsem o tom jeste nikde necetl. I kdyz, treba jen malo hledam a ctu ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2011 05:39 Muž LiborSprysl [9015] Re: Designer
Samozřejmě nechci polemizovat, ale dvouskvrny či dokonce "víceskvrny" jsou u hnědých akar velmi často důsledkem stresového zbarvení. Což by mohlo být důsledkem pobytu například v nevhodné nádrži, ve společnosti nevhodných ryb a podobně. Může důvodem být i pobyt ve stísněné nádrži, nevhodně členěné atd., tedy ideální popis akvária v některých obchodech. Navíc mírná variabilita "standardního zbarvení" těchto ryb je léta známá. Ono hodně záleží na lokalitě z níž pochází výchozí populace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2011 23:54 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Turista
To ne, ta skvrna byla viditelne zdvojena, u mnoha kusu, ale ne u vsech v nadrzi. Vypadalo to, jako kdyz clovek vidi dvojmo, proste ty cerne skvrny dve za sebou. Znam tyto Akary dost dobre, vim jak bezne vypadaji, a vim ze obcas se u kterekoli ryby objevi nejaky defekt, ale tohle pri tom pomeru ryb v nadrzi s jednou a dvemi skvrnami uz vypadalo jako dosti stabilni geneticky defekt.

EDIT: Ma mama, to jsem byl jeste dite, Akaram hnedym rikala "vysavace" :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2011 19:13 Turista Re: Designer
Podle mne trpěli nějakou pigmentovou nemocí.Já jsem se chovem akar kdysi dávno zabýval a akarkám se dařilo.Byly zdravé a prospívaly akorát jedna umřela na krupičku kterou dostala od Black Molly...může to být také chovem v tom zverimexu nebo vodou což asi nebude pravděbodobné...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2011 10:20 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Alena.sv
Nedavno jsem videl prodavat Akary hnede, nemely jen jednu cernou tecku, ale dve za sebou, neco jako kdyby se ta ryba prodlouzila a kousek zopakoval. Myslim, ze jde o nejakou genetickou poruchu, ktera se z odchovu dostala az na prodejny. Dal bych si tedy u Akar hnedych na tohle pozor, aby nebyly s nejakym genetickym defektem, ktery obcas vidam. Dokonce to vidim i v atlasu rybicky.net/atlasryb/akara_hneda na nekterych fotkach.

Nebo je to uplne normalni!?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2011 23:13 R Muž romant [27987] Re: Alena.sv
Tak ty hnědý to už jsou pořádný cichlidy, ale naprosto v pohodě a jsou to jedny z nejmírumilovnějších cichlid jaký jsem kdy choval. Do toho 264 litrovýho akva se budou hodit a s jejich sehnáním by neměl být problém. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2011 23:11 Žena Alena.sv [89] Re:
Díky všem za názory a rady.Pokusím se sehnat akarky zelené,nebo hnědé. ;-) Snad se to podaří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2011 13:32 R Muž romant [27987] Re: Designer
S tím co píšeš o těch plackách versus ramirézy souhlasím. Ten problém s Ramizézama a jejich citlivostí a větší náchylností k různým nemocem je podle mě v tom, jaký rybky se člověku povede sehnat. Já tedy rybky v akvaristikách většinou nekupuji(pár vyjímek by se našlo), protože úroveň péče o ryby je v akva obchodech nezřídka na bodu mrazu. Raději si dám tu práci a zkusím se dopátrat nějakého chovatele té, či oné ryby, kterou zrovna scháním. I když Ramirézy teď momentálně nemám, tak v dalších připravovaných nádržích si svoje místo jistě najdou. Nikdy jsem s nima žádný zásadní problém neměl. Když se pravidelně mění voda a udržuje akva v čistotě, tak to nejsou rybky, které mají nějaké zvláštní nároky a důvody k obavám, rozhodně nejsou na místě. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2011 13:02 Turista Re: Alena.sv
Já bych osobně koupil 1 samce a ty 2 samice jak říkáš...ovšem z vlastní skušenosti bych ti doporučil i Akary Hnědé jsou to hodné a mírumilovné rybičky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2011 11:52 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: romant
Rekl bych, ze Cichlidka ramirezova je sehnatelna nejsnadneji a maji je skoro vsude. Asi proto, ze jsou to opravdu krasne ryby, jiste dobre prodejne. Ale bohuzel uz mnoha lidem prinesly zklamani, jsou pomerne nachylne k onemocnenim a jsou to take jedny z prvnich ryb, ktere odejdou pri zhorseni kvality vody. Tercovec je z tohoto pohledu (muj nazor, mejte klidne jiny) mene narocna ryba, leckdy se da zachranit, Ramirezka k tomu moc sanci vetsinou neposkytne. Bohuzel je toto ma vlastni zkusenost, treba jsem mel jen smulu a zbytecne to dramatizuji, ale dnes uz se teto ryby trosku bojim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2011 11:40 Žena Alena.sv [89] Re: romant
Jo o ní jsem taky uvažovala,ale raději bych ty akarky.
Mají je Viváriu,jen nevím,jestli ještě posílají ČD.Volala jsem si tam,ale p.Kučera tam tento týden není,a slečna mi nedokázala odpovědět a říkala,abych se domluvila s ním.
Tak to zkusím za týden,jestli se domluvím.
Jinak nevím kde.
Od nás je to všude daleko.Když tak budu muset naplánovat nějaký výlet.Do Prahy,Hradce,nebo tak nějak. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2011 11:00 R Muž romant [27987] Re: Alena.sv
Ja ta akarka, tak ta cichlidka by měla bejt v pohodě v kombinaci 1 samec a 2 samičky od toho druhu pro který se rozhodneš. ;-)
Edit: Ještě mě napadlo stran té lehčí sehnatelnosti, tak by ch se možná podíval na Ramirézy, ty se dají většinou sehnat snadněji. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2011 10:39 Žena Alena.sv [89] Re: Designer
Díky, čichavce tam nechci,to je Asie a já bych alespoň trošinku zachovala stejný původ rybek. ;-)
Cihlidka Thomasova vypadá pěkně a budu o ní přemýšlet.Ale co ty,na které jsem se ptala?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.03.2011 08:40 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Alena.sv
Pokud premyslis o malych cichlidkach, pak nejmirumilovnejsi co znam (a take nenarocna, odchovavajici se sama) je:
rybicky.net/atlasryb/cichlidka_thomasova
A pokud chces velike mirumilovne ryby, pak:
rybicky.net/atlasryb/cichavec_libajici
Trosku bych se u nich ale bal, ze jim mohou zachutnat nektere rostliny, nicmene vlastni zkusenost nemam, takze je (v pripade zajmu) lepsi se zeptat nekoho, kdo je v akvariu ma.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2011 23:06 Žena Alena.sv [89] Re: LiborSprysl
Ahojky,tak jsem to probrala a líbili by se mi: buď Akarka zelená,nebo Cihlidka Borelliho.
To už by se mi tam ke stávajícímu osazenstvu hodilo?
Raději bych teda ty akarky. ;-)
A pak ještě,kde je sehnat a jestli koupit pár,nebo 1 samce a několik samic ?
Díky za reakce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.03.2011 19:48 Muž LiborSprysl [9015] Re: Alena.sv
No k rodostomám určitě ne! K těm tak nějaké apistogramy nebo akarky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2011 19:44 Žena Alena.sv [89]
Ahojky,
chtěla jsem se zeptat na Váš názor na Akary modré do mého největšího akvárka.(264l)
Četla jsem si o nich v atlasu i na fóru a vypadá to, že je to dost agresivní rybka,je to tak?
Mám v akváriu hejno teter červenoústých a jsou tam opravdu krásné a spokojené a nerada bych jim do společnosti přidala nějakého agresora.
Ale tuhle akaru jsem teď viděla u nás v akvaristice a je moc krásná.Hledala jsem i nějakou jinou cihlidku,která by zaujala volné místo v mém akvárku,ale nic mě netrklo. ;-)
Jaký máte názor na tu akaru modrou,případně, co by jste mi doporučili?
Díky za názory. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 08:51 Žena Imii [45] Re: LiborSprysl
Když jsem tam několikrát byla, tak je neměli. Zkusit to ale mohu až budu mít čas =)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 08:05 Muž LiborSprysl [9015] Re: Imii
Myslím, že Lukáš v Hoře je mít bude:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 06:51 Žena Imii [45] Re: Ivoš
Zkusím si sehnat někde ty červenoocasé. Zatím jsem na ně ale nenarazila =(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2010 21:16 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: Imii
Já mám jen samce červenoploutvé a ta prohání jen ramirezky a jen proto, že jsem je přidal do nádrže až po té parmičce, která je silně teritoriální. Doopravdy jima ale neublíží, jen je prožene a hned zase obírá řasy. A ancistrusů, velkých cca 2 cm, které jsem přidal ještě pozdeji, si ani nevšimne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2010 20:47 Žena Imii [45] Re: NHKG
Tam je úkrytů až až mezi kořeny.
Vzhledově se mi nejvíce zamlouvá červenoocasá. Píšou, že doporučují 4 - 5ks, tak zkusit to mohu :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2010 20:25 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Imii
Parmičky červonoploutvé žádné rybě jiného druhu neublíží (červenoocasé nevím, jsou agresivnější), navzájem jsou agresivní, takže doporučuju jenom jeden kousek. Měl jsem je mimo jiné tetrami krvavými, pancéřníčky panda, parmičkami duhovými a i ancitrusy a nikdy nebyl problém.
Ale dokud nepředěláš akvárium tak, aby tam bylo více úkrytů a aby ryby na sebe navzájem co nejméně viděly, tak tam žádné ryby nedávej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2010 19:37 Žena Imii [45] Re: Ivoš
Známí je měli (červenoocasé) a říkali, že jim požrali i ancistruse (pořád je oďobávali až je uďobali)ale jsou moc hezké, budu o nich přemýšlet
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2010 17:23 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: Imii
Já bych doporučil spíš párek parmiček červenoploutvých či červenoocasých. Jsou to krásné a užitečné ryby a natolik mrštné, že akary nemají šanci se dostat na dostřel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2010 15:45 Žena Imii [45] Re: Designer
Proto jsem myslela že by mohly být ty Denisonky (rybicky.net/atlasryb/parmicka_denisonova) ve SkloRexu mají velikost XXL což je udávaných cca 15cm a pak ještě nějaké "mini" které mají dorůst max. do 9cm, což bych bylo prostorově vhodnější. A když vezmu v úvahu, oněch 9cm tak ty má moje SAE na kterou si zatím netroufli :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2010 11:06 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Imii
To akvarko ma 80x50cm rozmer dna, a kdyz ty modre potvory narostou nejakych 15cm (klidne i vic), jak asi mohou povazovat cokoli v nadrzi za neco jineho nez sve teritorium, kdyz odpredu dozadu to maji 3 sve delky, a na delku nadrze 5 delek (zhruba, a to mohou narust i vetsi)? Ta fotka vypada nadherne a ty Akary v te nadrzi zaujmou kazdeho, zbavovat se jich - ja uz je mit, asi bych se jim spis podridil. Jestli k tomu ma neco prijit, videl bych to na neco, co uz svou velikosti odola pripadne agresi, nez tam davat dalsi male rybky a presvedcovat zbytecne Akary, ze to tentokrate fakt neni krmeni ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2010 05:58 Žena Imii [45] Re: RAP
Momentálně je "jejich" pouze anubias v pravé části. Tam jsou skoro pořád
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2010 22:03 RAP Re: Imii
Denisonku raději ne, možná Tetra černá, paraguayská apod.
Akary zřejmě považují za své teritorium celé akva, takže úprava dekorace, aby považovaly za svoje pouze část.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2010 21:53 Žena Imii [45] Re: RAP
V tom případě, pokud chci více rybek (třeba tetry) tak se musím "zbavit" cichlid ... to ale nechci sad
Chjo, sem myslela že taková větší tetra (parmička denisoni - ne xxl, ale menší) by mohla být
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2010 21:52 RAP Re: Imii
Imii, já se obávám, že každou novou rybu budou považovat za vetřelce a podle toho s ní naloží, zejména pokud se třou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2010 20:05 Žena Imii [45] – Akara modrá - nesnášenlivost
Fotka k příspěvku Mám "chovný pár" akar modrých. Původně s hojným spoluobyvatelstvem zdobili moje akvárko. Nyní mu kralují jen oni, pár schovaných ancistrusů a pancéřníčků společně s Adolfkem (SAE).
Z živorodek (ostrotlamá, salvatoris) nezbylo nic a totéž musím říct i o parmičkách čtyřpruhých.
Nyní pozoruji útoky na žebrovníka a dokonce ampulárie, a tak mě napadá otázka:
Hodí se vůbec nějaká ryba k těmto "agresorům"?
Nějaká tetra, která se zvládne vyhýbat jejich útokům - dívala jsem se na Danio Malabarské, co myslíte ? :-O
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 06:25 Muž LiborSprysl [9015] Re: Michal1987
Ano, rostou pomaleji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 22:37 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: romant
Jo to mas recht, to vubec neni spatny :) Co nejakej gavunek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 22:31 R Muž romant [27987] Re: Tragett
Mrkni se na tetru Paraguayskou. Tahle hejnová čipera by jistě velmi zajímavě kontrastovala s těma zelenookejma borcema.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 22:23 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: Libor123
Jo to jo ale to asi nebude tak hejnovita rybka ... predstavoval jsem si neco jako Halancika nejakyho, nejakou tetru do toho, neco malyho, hezkyho, vyrazne hejnovityho, v akva mam tuholisty kytky a akva je 12cm dlouhe, nizsi, tak proto chci hejno :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 22:18 R Muž romant [27987] Re: Tragett
Tak tohle dilema znám. Měl jsem v podobný nádrži 5 kančíků červenohrdlejch a když se to začlo třít, což bylo prakticky neustále, tak to byl panečku pěknej mazec, takže jak se říká "darovanýmu koni bych na zuby nekoukej" a ten počet bych zredukoval. Je pravdou, že ten kančík zelenookej nebude až zase takovej raubíř jako červenohrdlej, ovšem jsou i jinší borci, tohle je spíš ta klidnější parta. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 22:16 Libor123 Re: Tragett
Nazdar. Mohl by jsi v podstatě jakéhokoli jiného kančíka třeba červenohrdlého, příčnopruhého prostě menší druhy. Co ty na to. Libor palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 22:11 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: romant
Jo to je to je taky moznost, jenze problem je ten, ze ja dostal kanciku 6 a bylo mi lito se tech 4 zbavit :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 22:05 R Muž romant [27987] Re: Tragett
Šel bych na toi ještě jinak. Těch kančíků bych tam nedával 6, ale jenom třeba pár a doplnil bych to třeba nějakou jinou cichlidou(kou). Na výběr si myslím, že je dost možností.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 21:49 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: katterinecka
No prave ze je velka, to jich tam nebudu moci dat tolik :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 20:50 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Tragett
Neradi ti ji jen proto ze by byla pekna, ale proto ze je to jedna z mala rozsirenych africkych teter a snese vyssi tvrdost vody. Je vetsi, a rada okusuje rostlinky, coz by s kombinaci s kancikama vadit nemuselo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 20:44 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: romant
Diky, tetra konzska nevim no, neni to oskliva ryba, ale preci umite i hezci :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 20:03 Muž Michal1987 [21]
Mal by som jednu "relatívnu" otázku. Neviete niekto porovnať, ako rýchlo rastú mladé C. Sajica, mám na mysli od plôdika až do nejakých cca 4,5cm, oproti C. Nigrofasciatum. Zdá sa mi totiž, že C. Sajica oproti nim rastú o dosť pomalšie a to sú v rovnakej nádrži, skoro rovnako staré. Ďakujem.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 8 9

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 8714x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1635?od=101