Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby k větším cichlidám?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Jaké ryby k větším cichlidám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2009 15:53 rejnok – Kančík příčnopruhý
Dobrý den,
mám samce a samici kančíka příčnopruhého v akváriu o velikosti 126 litrů, jaké další ryby by se k nim hodili, aby se vzájemně nenapadali?

Předem děkuji za odpověď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.12.2009 19:11 Muž Michal1987 [21] Re: kreten
Ale akvárko je na takúto kombináciu aj tak primalé! :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.12.2009 11:49 Muž wladys [291] - CichlidyRe: kreten
K sobě se nehodí a o to pisateli šlo.Nemíním tady polemizovat o tom,jestli akara v takovém to seskupení přežije a jak dlouho.Akara jistě přežije.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2009 10:55 Janoo Re: kreten
Nooo labeo malo vždy v akváriu rešpekt. No odkedy tam sú tlamovce, má trochu poobhrízané plutvy. Samček tlamovca zebra red/red je dosť teritoriálny,aj k labeu. Ale labeo si stále chráni svoj úkryt z kameňa. Sranda sledovať rybiu hierarchiu. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2009 10:48 kreten Re: wladys
Nebuťe kolego takový dogmatik :-)- nehodí se k sobě, ale ta akara už dneska přežije neuvěřitelné věci. To mně věřte, mám je skoro celou svou kariéru. Akara bude žít v jakékoli vodě a sežere hlavně to, co je k sežrání. Jestli bude žít srovnatelně dlouho, jako kdyby byla v ideálním prostředí, to posoudit nedovedu. Možná větším problémem bude někdy až dost teritoriální labeo k teritoriálním tlamovcům...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2009 10:34 Janoo Re: Garry
Takže ju mám predať? OK :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   12.12.2009 20:21 Muž wladys [291] - CichlidyRe: Janoo
Ne nehodí.Jiné nároky na vodu a potravu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2009 19:19 GERRY Re: Janoo
Tak tlamovce v poho. :) Ale tá akara asi nie. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2009 18:38 Janoo – Akary a tlamovce
Fotka k příspěvku Ahoj. Hodia sa k sebe tieto ryby: akara modrá, pseudotropheus zebra red red, tlamovec labidochromis caeruleus a labeo? Dakujem.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2009 10:46 Muž grizly [145] Re: Semtex
Semtex napsal: ja je měl skalary s příčnopruhýma a vše ok....
Mně vyvraždil jeden pár půlku akfárka 240 l. Uprostřed nádrže nakladli jikry a každý pokus o vstup do jejich teritoria krutě a bez milosti trestali. Zbytek rybek se tísnil v rohu. Během dopoledne jsem našel několik mrtvých rybek. Nevěděl jsem co se děje. Až pak jsem vypozoroval, že tím vrahem je kanec. Vystartoval a jedním rychlým výpadem rybku zabil, včetně skalara. Viděl jsem to na vlastní oči. :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2009 09:54 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: kreten
byli v nádrži 70x50x50 cm jeden pár kaňpurů a jeden pár skalár. Oba páry se bez problémů třeli. Kančíky už nemám, skaláry jsou staré asi 2 roky.
V druhé nádrži byli s bojovnicema a dániema a taky pohoda ;-) .... musí mít podmínky, pak je možná spousta věcí....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2009 09:23 kreten Re: Semtex
Ale dóóóóstatečně velká:-), jinak je mazec zaručený, teda mimo těch telátek zmíněných Vlastou - herosi a festivy jsou opravdu snášenlivé. Salviny a další již zmíněné, bych se skaláry dohromady nedal ani ve velké nádrži:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2009 20:36 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: kreten
ono když mají kančíci dobré podmínky, tak se snesou s kde čím....
Choval jsem je víc jak 20 let a nikdy jsem s nimi neměl špatnou zkušennost. Pokud mají několik jeskyněk, trubek, kokosů a podobných schovek, nádrž je dostečně velká a udržovaná tak se mi nikdy nestalo že by třeba i ryli ve dně, nebo pronásledovali ostatní obyvatele. Pokud měli mladé, tak sem tam jen odehnali vetřelce, ale to je přirozené, že. Nikdy však nikomu neublížili.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.11.2009 20:07 RAP Re: fbrabec
Záleží který kančík, některé druhy ano, jiné nikoliv. ;-)
Např. tento rybicky.net/atlasryb/kancik_sikmopruhy nebo tento rybicky.net/atlasryb/kancik_cervenooky a jim podobné by šli. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2009 19:56 kreten Re: Semtex
A to je vlastně jedna z nejhorších variant - takže pak by mohly být skoro se všemi:-) Na trestnou lavici bych ale určitě postavil managujce a příbuzné, festae a příbuzné a některé další divočáky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2009 19:00 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: fbrabec
ja je měl skalary s příčnopruhýma a vše ok....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2009 18:07 fbrabec – Skalára+kančík
Zdravím, chtěl jsem se zeptat, zda se hodí kančík a skalár do jednoho akva, které má objem 200l. Dík za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.09.2009 13:44 nickolka Re: karolO
mám dva samce karay hnědé a páreček ramirézek a rybky jsou spolu uplně v pohodě..žádný problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2009 19:19 Muž Barney [61] Re: karolO
Neni zač.
Akary modré jsou agresivní ryby, akary hnědé jsou proti nim učiněný poklad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2009 19:17 karolO Re: Barney
Tak diky za rady. Bal som sa, aby som znova nezazil to co akare modrej, ktora musela ist prec.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2009 19:14 Muž Barney [61] Re: karolO
Klidně je přidej už teď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2009 19:13 karolO Re: Mato00
A potom mozem pridat par ramireziek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2009 19:12 Mato00 Re: karolO
Sparuju sa vtedy, ak sa prvy krat vytru! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2009 19:10 Muž Barney [61] Re: karolO
Až se vytřou nebo budou plavat spolu a toho třetího ignorovat popř. odhánět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2009 19:06 karolO Re: Barney
A ako zistim ze sa sparovali? Teraz su dve akary pri sebe a jedna zaostava. Ale neviem ci to znamena par...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2009 19:02 Muž Barney [61] Re: karolO
V období tření na sebe samci akar budou agresivní, ale ve 250l to nebude žádná trága. Až se ti spárují, tak bych dal nepárového samce pryč a nechal 1 pár. Ramirézky s nima budou naprosto v klidu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2009 18:59 karolO Re: Barney
Este nie. Urcite je tam jeden samec a asi jedna samica. Tipujem na dvoch samcov a samicku. Je to problem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2009 18:56 Muž Barney [61] Re: karolO
Pohlaví akar víš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2009 18:32 karolO Re: Barney
Su 3. Mal som tam predtym akaru modru. Ale ta obhanala a. hnede a balo sa jej. Nechcem aby sa to opakovalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2009 18:29 Muž Barney [61] Re: karolO
Absolutně bez problému. Kolik že je těch akar? 3?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2009 18:26 karolO Re: Barney
A keby ze dam synodontusy prec? Zniesli by sa akary hnede a parik ramireziek????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2009 18:14 Muž Barney [61] Re: karolO
Se synodontosama to bude dost velkých ryb na dno. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.09.2009 17:32 karolO – akara hneda a ramirezka
Nazdar, chcem vediet vas nazor na kombinaciu Akara hneda a C. Ramirezova. Akva ma objem 250L a mam tam este aj 6 tetier neonovych a 2 synodontisy. DIKY!!!!!!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2009 16:40 Muž elko [30] - SumciRe: karolO
není to zrovna nejlepší kombinace. Hnědé akary budou trvale utlačované, jsou to hodně mírné cichlidy. Modré jsou agresivnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2009 16:36 Muž Kuca [43] - CichlidyRe: karolO
No teoreticky by tam mohla bejt. Ale já bych jí tam nedával. A co třeba kančík šikmopruhý?X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2009 10:59 karolO – mozu byt spolu akara hneda a modra?
chcem sa spytat ci je mozne chovat v jednom akvarku akary hnede a akary modre? akvarko ma 250L. Dakujem za odpovede!!!!!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2009 12:51 Toony Re: xOB, zanek a Vosunek
To zanek: To, že nemá skřeli dorostlou mu v životě nijak nevadí, ale dočetl jsem se, že je to dědičná vada a tak bych chtěl mít mladý v poho. Zatím sem ho ještě nevyhodil je mi ho líto. Pořád přemýšlím.
To Vosounek: Víc takových lidí jako seš ty. Díky, určitě vyzkouším palec
To xBO: Třeli se asi 5krát a dýl jak 5 dnů potěr nevydržel. Přitom je tam nemá plašit. 2 další kancici si hledí svýho a 3 kardynalky neví, že tam snad nějakej potěr je. Jedinny co me napada, ze ty 2 parmicky černopruhy jsou moc zrychleny a to tem kancikum muze vadit. Ale je pravda, ze mlady sežrali, jeste , kdyz tam zadny parmicky nebyly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2009 10:59 Muž xOB [83] - CichlidyRe: Toony
To ze nema dorostly skrele, ktere kryjou zabra, vetsinou nevadi, sam jsem mel takovyho skalara.
Jinak k tomu sezrani: mlady pozerou kliedne oba, pokud je neco vystrasi. Navic to chvilku trva nez se ryby nauci dochovat mlady, takze byt tebou, jeste vydrzim. Ono se to casem podari.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2009 08:06 Vosounek Re: Toony
Zasejc jedna praktická rada. Dodej do vody Huminy, tedy výluh z rašeliny Olšových šišek listí z dubu, buku, mandlovníku (to může rovnou do akvárka) zvýšíš procentuelní podíl výluhu ve vodě voda ztmavne (ne moc!) a ryby se tak neuvidí a neucítí tření to nevadí (dokonce se jim lépe tře) a nádrž se zklidní. Dělám tenhle výluh k Skalárám a prima klídek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2009 17:56 zanek Re: Toony
jako že má nedorostly skřele?? to až tak nevadí měl sem karasa a ten stim žil asi 7let a fklidu. to že na sebe utočí je blby.. jestli maš 2aqa takje zkuz nejak prohazet. pamatuju podobnej problem u akar m. puvodně 2samice fpohode pak sem přikoupil samce a nastaly problemy. taxem je začal točit, vzdycky třeba po tydnu z jedne nadrže do druhe pak zpatky až sem docilil že se samec s jednou skamaradili. a druha je v jine nadrži. ten par se sice tře ale nikdy z toho nic neni. což mě teda trošku seje ale aspoň se neperou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2009 11:04 marsz Re: Toony
Asi je to opravdu malá nádrž na tydle prevíty. Když sem byl o hodně menší, tak sem červenohrdlé kančíky přihodil do akvária 54 litrů k mečovkám, bojovnicím, gupkám a pancéřníčkům. Nebyli agresivní. Možná to byly samice, že? Hehe. Nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2009 10:50 lemon Re: Toony
Nebo těm kančíkům pořiď větší nádrž, dlouhou alespoň 100 nebo 120 cm, máš-li na ní místo. Při dostatečném prostoru jsou prý cichlidy k ostatním rybám svého druhu i k jiným rybám mírnější, zatímco v menších nádržích jejich agresivita roste.
Já měl před lety kančíky ve 120 litrech (kančík příčnopruhý) a dominantní samec pronásledoval všechny ostatní samce i samice, dokonce za nimi vlezl i do jeskyněk, když se před ním chtěli schovat a pak je zase honil po celé nádrži. Možná to bylo tím, že 120 L je velmi málo pro tyto ryby a dominantní samec si prostě usmyslel, že celá plocha nádrže je jeho území. :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2009 10:13 Toony Re: marsz
třeba je v tom nevinně, ale mimo dobu tření šikanuje všechny ryby i tu samici co se s nim tře.a navíc má vadný to žaberní víčko.dám ho pryč a pořídím druhej párek jiné cihlidy.asi toho kančíka zelenookýho a uvidíme co to uděla.pak dám jueště pryč parmičky černopruhý,a kardnálky čínský a místo nich tam dám black molly.když se podíváš na mou nádrž Snaha o Mexico, tak uvidis, že ukrýtu je tam až až.je to rozělený na 2 částí.kazda pulka je splet korenu a do ni vselijak zastrkany kokosace a hnedovka.A ty dvě části pekne rozdeluje valisneria.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2009 01:02 marsz Re: Toony
Třeba je v tom ten samec nevinně. Zkusil bych třeba víc úkrytů udělat. Podobní kančíci, teda zelenoocí, se mi třeli vesele v 25-ti litrech. Měli klid a nikdo je nerušil. Pěkně v bezpečí pečovali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2009 17:29 Toony Re: marsz
Tak kančík půjde do věčných lovišť.je mi ho líto :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2009 12:14 marsz Re: Toony
Něco se těm rybám asi nelíbí, tak ty malé požerou. Ty dva páry separovat? Samce zabít? Nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2009 22:28 Toony – Kančík červenohrdlý, co s ním???
Dobrý večer, mám 2 páry kančíku červenohrdlých viz. moje akva Snaha o Mexico.jeden samec má nedorostlou pravou čast žaberního víčka nebo jak to nazvat.Co s nim?Je agresivní na obě samice i na samce.nikdo ho s tím defektem asi chtít nebude.už se i dvakrát vytřel, ale mladý do 5 dnů sežral bud on nebo samice (nikdy sem viníka neviděl)čím to, že si požerou.prvních 5 dnů jsou to vzorní rodiče a pak ze dne na den mlade zmizí?dík za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2009 07:51 Muž Kuca [43] - CichlidyRe: pytel
tak koupím jen 6ks.Chtělo by to 1-2samce a 4-5samic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2009 07:44 pytel Re: TheEdge
Nemyslím, že zrova by se mezi sebou měli rvát kančíci šikmopruzí. Opaponovat si budou, ale nejsou to agresivní ryby. Každopádně bych jich do dvé nádrže tolik nedával. JAk říka Barney 6 je v pohodě. Ale strašně záleží na množství ostatních ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2009 21:02 Muž Barney [61] Re: The Edge
Samci se mezi sebou u všech Kančíků chovají skoro stejně. Akorát se liší agresivita vůči jiným rybám. ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 8 9

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 8714x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1635?od=201