Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Žebrovník

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Žáby, Mloci 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Žebrovník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2023 09:04 Muž Daniell [38] Re: Miky96
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2023 01:42 Miky96 – Potřebuju poradit
Fotka k příspěvku Vzala jsem si domů toto zvířátko od kamaráda.
Protože mu ho nechala doma slečna co u něj bydlela. Kamarád pracuje v Rakousku a nemůže se o to starat a neví ani čím to krmit ani co to je. Je to Žebrovník? Můžete mi někdo poradit čím to krmit hlavně a jak má mít akvárko a co vše potřebuje děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.08.2022 22:33 Muž GeXeS [67] Re: Poweres
Pokud si vzpomínám správně, tak bez. Ale jsou to docela čuňátka, chce to hlídat vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2022 16:42 Muž Poweres [59] - ŽivorodkyRe: GeXeS
Měl jsi u nich filtr?nebo bez?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2022 12:54 Muž GeXeS [67] Re: Poweres
Já když jsem před nějakými 18 lety žebrovníky krátce choval, měl jsem je bez dna a celkem se jim dařilo, ale byla to taková nouzovka - když si tak vzpomenu na ten jejich nemotorný pohyb, skleněné dno jim celkem klouzalo. Dnes bych volil drobnější kulatý štěrk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2022 08:13 Muž Poweres [59] - Živorodky – Žebrovník
Ahoj...máte u žebrovníka na dně jemný písek nebo hrubší?popř chováte žebrovniky bez dna?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2017 19:21 Tommendl – žebrovnik
ahoj Potřebuje žebrovnik v akváriu souš když tam má filtr?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2017 06:41 mudzej Re: Aneta Kozlová
Určitě pohlaví v takovém věku velmi těžko. Nejlepší v době tření ( nebo alespoň když to na ně jde). Já mám už roky dobrou zkušenost s hovězím srdcem (někdy k němu přimíchám špenát ale to neradi) v sezoně čisté žížaly ( pozor čisté i zevnitř) mají rádi nitěnky ale ty zapadávají do dna. Lepší plochý kámen aby na něj dopadly hromádky. ( mě by to roztahyly ryby takže to jsem vzdal). Zazimování není nutné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   01.02.2017 12:11 Muž Yirka [9118] Re: Aneta Kozlová
Na rovinu. to že jsem v důchodu neznamená, že mám zbytečný čas na vyhledávání něčeho, co je tak lehké vyhledat v odkazu či atlasu či specializovaném webu.
A jedno doporučení. Příště, než si něco koupíš, zvláště jedná-li so o živého tvora, nejdříve si o něm něco zjisti. Obráceně je to trochu hloupé. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2017 09:30 Aneta Kozlová Re: Yirka
Děkuji,
co mi doporučujete krmit pro rychlí růst? ano
Mimochodem:jeden měří 5,9 cm a 2. měří 6 cm
Lze u nich určit pohlaví?
jak je zazimovat?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2017 12:40 Muž Yirka [9118] Re: Aneta Kozlová
Co není tady, je na jedno kliknutí jinde: cs.wikipedia.org/…
A co se růstu týče - jako u většiny živočichů. Kvalita a dostatek krmení spojené s výborným prostředím je předpokladem rychlejšího růstu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2017 12:06 Aneta Kozlová Re: Yirka
Ahoj,
v atlasu to není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2017 11:17 Muž Yirka [9118] Re: Aneta Kozlová
Připadne mi, že ještě nevíš, že zde je atlas. rybicky.net/atlasostatnich/zebrovnik_waltluv
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2017 17:16 Aneta Kozlová – růst
Ahojky,
mám 2 a nevím za jak dlouho vyrostou .
Za rok vyrostou o kolik ?¨
Čím mohu ovlivnit jejich rychlost růstu?
Díky :-) ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2016 01:29 Muž Shimamoto [492] Re: Honza
Pouhým doufáním útěku mloků nezabráníš. Co takhle si raději něčím vhodným dobře přikrýt akvárium a nechat pouze malou štěrbinu kvůli přístupu vzduchu?;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2016 22:35 Honza – Rádi utíkají POZOR!
Dostal jsem od známého 2 Žebrovníky (Waltlův) a o tři dny později mi oba utekli jednoho jsem tedy našel ale o patro níže :-D netuším jak se tam dostal musel spadnout ze schodů chudák... ale pořát měl dos sil na to aby mi znova utekl coze

A nedávno jsem dostal další 3 a hned den na to mi jeden utekl ale, pak se to uš neopakovalo a doufám že mi neutečou :-D coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2016 13:05 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: pd89
-bílo šedé skvrny mohou indikovat plísnové onemocnění, ale nemusí, mohou to být pigmentační změny povrchu pokožky
-foto,detailnější popis,atd
-z vámi uvedeného popisu nelze určit
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2016 11:12 pd89 – Žebrovník - nemoc
Dobrý den, rád bych se zeptal na radu, co doporučujete. U dvou ze tří žebrovníků jsem si všiml několika málo kruhových bílošedých skvrn na těle. Že by plíseň?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2016 19:29 Muž Shimamoto [492] Re: sieraitaly
Teď je má v nabídce Vivarium v Mělníku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2016 19:25 mudzej Re: sieraitaly
Mk-zoo.cz je mívají. Jinak momentálně v německu bohužel
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2016 19:22 mudzej Re: JessicaJapik
Záleží na prostoru. Na ploše OD cca 200 x 60 cm by jeden a jeden existovat mohli. Mnoho úkrytů a rostlin. Občas se neshodnou ani stejné druhy. Já bych kombinaci neriskoval. Zbytečné čekání na problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2016 17:49 sieraitaly – Žebrovník
Ahoj poradí mi někdo kde koupit žebrovníka nikde jsem zatím nenarazil nebo nějaky odkaz na chovatele nebo něco podobneho děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.08.2016 20:33 Žena JessicaJapik [2]
Môže žebrovník žiť s axolotlom? :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2016 07:55 tom Re: Shimamoto
Myslel jsem axolotla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.06.2016 00:20 Muž Shimamoto [492] Re: Tom
Nevím jaké jiné "mloky" máš na mysli, ale konkrétně u žebrovníků je jistá možnost, že by ti mohli z jezírka zdrhnout. Nejsou od přírody tak úplně vodní, jak by se mohlo zdát, i když v zajetí se na celoroční chov čistě v akváriu snadno adaptují. Když v jejich domovině přijdou vedra, žebrovníci opouští vodu a schovají se někam do děr nebo pod kámen, zkrátka až do doby rozmnožování žijí skrytým nočním životem suchozemského mloka.

Pokud by ale neměli z jezírka možnost utéct (např. hladké strmé stěny a vyšší okraj), pak by venkovní chov od jara do podzimu určitě problém nebyl, pokud by ses tedy smířil s tím, že je na dně jezírka moc neuvidíš. Chov s kapry ani jinými velkými rybami bych ale radši nedoporučoval - koi kapříci na těch 12 cm rozhodně dlouho nezůstanou;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2016 15:33 Tom
Můžu se zeptat muže být přez jaro a léto ve vodní venkovní nadrži mloci a žebrovníci.
A můžou být asi s 12cm Koi kapry. Děkuji za odpovědi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2016 02:59 Azereta Re: Gogragon
Je pohodář, dokud nemá hlad. Já je mam s rybama a jsou v pohodě, ale nesmí vyhladovět :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2016 02:56 Azereta Re: Kvítko
já bych i řekla, že ancitrus se s našim Jelimánem maj fakt rádi... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2016 02:51 Azereta Re: yama
Mam je s rybama a pokud nemaj hlad, jsou s nima naprosto v pohodě.. ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2016 00:50 Muž Shimamoto [492] Re: Kucas
Shrňme si to: Žebrovník nemá rád vytápění akvária a nadměrný pohyb vody z tvého filtru mu také určitě nesvědčí. Společnost jiných druhů nemusí, natož otravného oštipovače raka. Tu bílou vápencovou drť na dně nemá rádo už vůbec nic. Patentky nejsou moc dobrá potrava pro obojživelníky, kdeco přenáší a nejspíš těch kiksů tam bude víc. Takže v souhrnu toho všeho jsou výsledkem stres a nemoci, tady nejspíš nějaká bakterióza, možná k tomu druhotné zaplísnění. Tvému mlokovi už asi není pomoci, až budeš chtít zase něco chovat, radši si o tom nejdříve něco přečti. A rozhodně nechtěj mít všechno, co se ti líbí, v jednom akváriu...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2016 22:54 Kucas Re: Kucas
oprava, ten druhej žížalu nejed, snad mu jí velkej (co už to má za sebou)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2016 22:31 Kucas
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku ahoj, dotaz z 50% ex post. žebrovník mi začal otýkat (viz foto) nevim čim, 4 měsíce v klidu. krmenej furt stejně patentkama nebo žížlama. Předevčírem sem mu dal žižalu, včera oteklej, vertikální poloha, a bílej jakoby chuchvalej (plíseň?) na tlamičce a dneska jak kdyby "lapal" po dechu a už to s nim odpoledne seklo + bílé "něco se rozlezlo:( ted sem vylovil druhýho a taky oteklej, oba jedli stejný žižaly. Nevim jestli je to tim, pač jim je dávam celou dobu co je mam, jinak všechno při starém.

PS: stejné žížaly měl i rak a ten je v pohodě

PS2: na fotkách ještě tolik oteklej není, pak byl víc, hlavně "krk" a tlamička
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   13.10.2015 19:05 Muž Shimamoto [492] Re: tom
Stojí ti to opravdu za to?:-O Takovéhle manévry kvůli krmení budou toho žebrovníka otravovat přinejmenším stejně, jako nenažrané žáby... Já jsem je společně měl necelý rok, protože jsem tehdy přišel o mločí akvárium (teklo), ale hned jak to bylo možné, jsem je dal zvlášť. Proč to lámat přes koleno? Nevymýšlej bizarní kombinace a jestli chceš chovat drápatky a žebrovníky, pořiď si dvě akvária. A jestli toužíš po společenském akváriu, chovej rybičky;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2015 17:21 tom Re: Shimamoto
kdybich nakrmil zebrovnika jinde tak by mohl byt s drapatkou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2015 21:44 R Muž romant [27982] Re: AdamSlaf
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2015 21:33 AdamSlaf
Asi v jak velké nádrži by se měl chovat žebrovník?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.10.2015 02:57 Muž Shimamoto [492] Re: tom
1) Není třeba je zimovat, v zimě je možné mloky krmit, jako kdykoli jindy - žížaly, malé rybky, rybí maso, menší mouční červi a podobně. Po dlouhé generace "domestikovaní" žebrovníci nemají problém se rozmnožovat bez zazimování. Například vyčištění akvária a výměna většího množství vody vyvolá páření a kladení vajíček téměř spolehlivě.

2) Kombinace drápatek a žebrovníků je lákavá, ale nepříliš vhodná. Kdysi jsem ji z nedostatku prostoru zkoušel a neklapalo to. Problém bylo hlavně krmení, i při krmení z ruky hbité dravé žáby pomalým mlokům často snadno ukradly potravu, i když byly nakrmeny jako první. A to jsem měl s žebrovníky jen prťavé samečky, tahanice o potravu s mohutnými a pažravými samicemi drápatky by mlokům jistě udělaly ze života peklo. Nehledě na to, že kůže žebrovníků obsahuje slabý toxin (člověku ovšem neškodný) a konzumace svlečených kůží žebrovníků drápatkami žábám na zdraví určitě nepřidá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2015 12:18 tom – dagbn
muzu se zeptat jak pres zimu jak krmit a zimovani
snese se zebrovnik z drapatkou

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2015 19:27 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: P...
Jakej porod? :-D
Jestli najdeš žížalu, tak kousek vezmi do pinzety a drž mu jí u čumáku (v akvárku, nevyndavat), měl by jí chňapnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2015 18:40 P... Re: Eva_R
Tak dnes jsem zkusil nakrmit komáříma larvama, byl to tedy porod, který trval asi hodinu a půl, ale žebrovník jich sežral asi 20. Je to hodně nebo málo??? Zítra seženu žížaly, dnes jsem zryl půlku zahrady a jak na potvoru ani jedna žížala...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2015 21:50 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: P...
Jo jo, v rybářských potřebách žížaly mívají, ale dají se najít i venku, pokud nebydlíte někde na horách. Včera pršelo, večer jsem si jich pár do zásoby nasbírala. Červama taky někdo žebrovníky krmí, u nás je žere jenom samička, samec je plive.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2015 21:31 Muž Michael281 [6] - TetryRe: P...
Žížaly by se dali možná sehnat v rybářských potřebách, nebo i možná masové červy ty mají v každých rybářských potřebách, ale k tomu se vyjádří Eva_R jestli ano či ne :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2015 21:17 P... Re: Eva_R
Tak ty granulky vyhodím... Zkusím zítra někde sehnat žížaly (povede se mi to teď přes zimu?) Jinak zítra zkusím ještě ty patentky a když to bude bez úspěchu, zkusím to rybí maso..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2015 21:04 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: P...
Patentky jsou larvy pakomára, možná myslíte černé komáří larvy? Ty jsem taky kdysi zkoušela, ale jsou ještě drobnější než červené patentky, pro 10 cm žebrovníka už uvažujte o něčem větším, výživnějším. Proužek rybího masa, nebo celou malou rybičku, kousek žížaly..
Už podle toho složení vidíte, že to masové granulky zrovna nejsou. Obilí a sóju žebrovníci zrovna k životu nepotřebují. To bych jim teda nedávala vůbec..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2015 20:50 P... Re: Eva_R
Dnes jsem koupil i komáří larvy, tak ty zkusím zítra. Snad bude větší úspěch :-)
Složení těch granulek je: rybí moučka, obilí, soja, kvasnice, koncentrat bílkovin, tuky, vitamíny, mořské řasy, astaxantyna, mikronutrienty, antioxidant komatibilní s EU. Jsou tam 2 druhy granulek. Jedny "prý" jsou pro bíložravce a druuhý jsou masožravý...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2015 20:19 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: P...
To už je stará písnička - prodejci chtějí prodat, o blaho zvířat jim až tak nejde. Nevím, co je to za masové granulky (je tam nějaké složení?), stejně bych je dávala jenom občas, základ je co nejvíc přirozená strava.
Ale jinak, aspoň že něco žere, on se rozjede.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2015 19:59 P... Re: Eva_R
Tak patentky mu asi moc nechutnají, jediné co si vzal byly 2 masové granulky, které jsem koupil na burze. Řekli mi, že žebrovníčkům chutnají a můžou se tím krmit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2015 19:37 P... Re: Eva_R
tak jsem hned udělal co jste mi poradila, zatím je v kýblu cca 10 minut a nic...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2015 19:33 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Michael281
Žebrovníky beru do ruky a nic nevystřelují. Spíš to má jako obranu, při zmáčknutí by ta žebra vylezla, ale to nezkouším :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2015 19:30 Muž Michael281 [6] - Tetry – žebrovník a žebra
Ahoj, sice nemám s žebrovníkama nic společnýho a asi ani nebudi, ale napadá mě jedna otázka.... Kdyby někdo žebrovníka chytnul jenom do ruky, nemohl by vystřelit ty svoje žebra a poranit mu ruku??? A přežil by to ten žebrovník?

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 6

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 6151x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1632-zebrovnik?od=0