Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Žebrovník

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Žáby, Mloci 

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Žebrovník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2008 20:19 Muž krysikmouse [11]
mlokům je veeeedroooo

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2008 10:50 Muž krysikmouse [11]
tak mě porodila mečovka asi 30 malých mečovniček a tak nějak nevím jestli je požral samec a nebo žebrovníci měli v noci lov :-) ale zbyla tam asi jedna nebo dvě :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2008 18:56 Žena Eliška [38] RE: krysikmouse
Úplně malý nevim čím mamina krmí, větší pak bez problémů přijímaj drobnou živou potravu, v dospělosti žížaly, rybí maso, jakoukoliv živou potravu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2008 17:55 Muž krysikmouse [11] Re: Eliška
:-) čím je krmíte ? a čím krmíte vylíhlý larvy a pak pulce ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2008 17:36 Žena Eliška [38] Re: krysikmouse
Aby nebyli krásní, když je tam chodim krmit, čolky jedny. Oni totiž tak děsně hladově koukaj...
Abyste se nebáli, dostanu se tam tak 2x do měsíce smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2008 17:31 Muž krysikmouse [11]
Nazdárek . Od paní Macůrkové mám 12 kousků, je to skvělá paní chovatelka pěkně jsme si popovídali . Byli to takový malý čmrdlata ještě s žábrama a rostou pěkně. Koukněte kdyžtak do mojí nádrže. A jak rostou a rostou tak už jim zařizuju nové bydleníčko. Dneska jsem se dokopal k tomu přestěhovat si domů velký akva co tady leželo pod schodama. Tak jsem to s kámošem dotáhli ke mě a budou zkoušky těsnosti až ho vyčistím. Nepoužívalo se asi 10 let a je to kolem 500 litrů . takže budou mít pěknej byteček :-) ale dá to ještě tak měsíc než to dám dohromady. a pak se můůžou rozmnožovat. Takže Míšo pokud od paní Macůrkové tak můžu jen doporučit. Byli krásní a zdraví. A žebrovník je řekl bych tvor hodně odolný :-) i pro začátečníky je OK
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2008 13:30 Žena Eliška [38] Re: MÍŠA
Teď ti neřeknu, kdy pojede. Jsou s tátou na chatě a vrátí se v neděli, ale pokud pojede, tak v pátek odpoledne, jestli hned příští víkend nevím. To se budeš muset domluvit přímo s ní. Ev. pokud bych měla cestu do Prahy já, tak bych ti je mohla přivézt taky, ale to je mnohem nejistější.

Foxi - neva. Mamina bude ráda, když ty žebrovníky udá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2008 13:18 foxchosen Re: Eliška
Doufám, že nevadí, že jsem tvou mamku tady takhle zveřejnil love má to tam opravdu moc pěkný, jsem všem vyprávěl o mé návštěvě ještě několik dní potom :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2008 13:12 MÍŠA Re: Eliška
Ty si normálně zlatá, fakt ti moc děkuji a fakt hrozně moc...
určitě se jí ozvu, tak během měsíce připravím mu bydlení a poputuje na moravu k mé mamce, bude to pro ní dárek k narozkám jinak, jak sem maminka jezdí a třeba i o víkendech? Kolik tak stojí???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2008 13:03 Žena Eliška [38] Re: MÍŠA
Míša - tel. 604892020 paní Macůrková. Do Prahy ti je, pokud bude mít cestu okolo i přiveze. Pokud by se ptala odkud máš číslo, tak je to moje máti smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2008 13:00 MÍŠA Re: foxchosen
Moc ti děkuji za radu, nevíš ještě o nějakém v Praze? Nebo mi bude třeba i stačit kontakt na ty v Mostě... Ale lepší by byla ta Praha povezu je totiž na Moravu tak, aby netrpěli dlouhým převážením cestou... Jinak fakt dík, udělal si mi velikou radost :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2008 10:34 foxchosen Re: MÍŠA
V Mostě jsou taková dvě pěkná akvárka... v jednom plave mladých žebráčků asi 100 a v tom druhém dospělých velkých kusů asi 20 :) Jinak občas se mihnou i v akvaristice, třeba zrovna u nás v Jirkově je mají, tuším za 80Kč, a přitom je to taková malá neznámá akva ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2008 09:00 MÍŠA – žebrovník
Ráda bych si žebrovníka koupila. Nevíte nebo nemáte někdo na prodej?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2008 10:16 Muž Maňo [10]
Chcel by som sa spýtať či aj vaše mloky po dovezení do nového prostredia boli skryté v rastlinách, lebo sa mi podarilo zohnať mloky Cynops orientalis - párik a už tretí deň sú vzadu v zarastenej časti akvária či už za koreňom alebo ležia v rastlinách spim

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2008 11:15 Muž krysikmouse [11] Re: Maňo
já jsem ho teda strašně špatně sháněl . Objel jsem asi 10 velkých i malých akvaristik neo obvolal a nikde nic. Nakonec jsem ho sehnal od jedné paní chovatelky. Byly ještě malí , jsou vidět na fotkách v mé nádrži
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2008 20:10 Muž Maňo [10] Re: Chechelac
Ďakujem za odpovede ahoj teraz striehnem až do akvaristiky dorazí ,,tovar,, dokonca som im dal aj moje číslo len sa trochu obávam aby mi nepožrali osadenstvo ( tetry neónove,cisárske,kráľovské a bojovnice) :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.03.2008 07:24 Muž Chechelac [4] Re: Maňo
Fotka k příspěvku Většinu času je klid, ale když je po krmení, tak mají zvyk se hned po tom pářit :-P . Vypadá to tak, že si samec, který je menší a štíhlejší než holka, chytne samičku zespoda za přední nohy a hodí si jí na záda smich . Tak takhle spolu nějakou chvíli plavou. Samička je ale chycena zjevně nedobrovolně a tak se všemožně snaží samečka zbavit. Protože je větší(má větší výdrž pod vodou) a pasivně leží samečkovi na zádech, má menší spotřebu kyslíku. Sameček se proto často snaží plavat k hladině pro nádech, ale nabrat směr mu samička nechce dovolit a tak místo nahoru plavou vodorovně. Důsledkem toho se často zaklesnou mezi stonkové rostinky a sameček hnán touhou se nadechnout, začne zuřivě mrskat ocáskem a kytku občas vytáhne. Když se mu nepodaří uskutečnit nádech delší dobu, zvítězí pud sebezáchovi nad pudem rozmnožovacím a samičku pustí :-D . To že vytáhnou kytku mi nevadí, to divadlo prostě stojí za to ano palec Na fotce se to páření samečkovi nepovedlo a vyšel z toho orálek :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2008 23:02 Muž krysikmouse [11] Re: Maňo
nene nedělají . ale trochu víc kakají tak se musí častěji odkalovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2008 19:13 Muž Maňo [10] Re: johnx
Robia vám vaši žebrovníci bordel v akváriu? Myslím prehrabávanie dna a pod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2008 20:30 Muž johnx [2] - Raci, krabi, krevetky
Pravý rodeo je z žížalama ale většíma!!!!
Taky jim ještě krájím velký moučný červy ano . Pinzetou jim to dám před tlamu a oni po tom doslova skočí. Je to takový fofr, že se zaručeně leknu i když to čekám smich .
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2008 22:22 Muž krysikmouse [11] Re: johnx
já patentkama , a hovezí srdce co se dá koupit v akvaristice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2008 17:43 Muž johnx [2] - Raci, krabi, krevetky
V létě ho Krmím žížalama.A v zimě nitěnkama.Jinak žebrovík žere furt až do prasknutí a co nestráví to vyse****.Já je mám v paludárku a stále se množí.Jinak rybky žere i dospělý mečovky!!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2008 13:28 JanaH – Zebrovnici - mimina
Ahoj, rozmnozili se mi zebrovnicci, nemate nekdo zajem o mimina? Maji uz skoro 3 mesice a velci jsou cca 5cm. Misto-Ostrava.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2008 20:19 Muž krysikmouse [11]
požírají Vám žebrovníci mládata od živorodek ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2008 00:40 Muž Chechelac [4] Re: krysikmouse
já používám mražený, ale jestli chceš vidět pravý rodeo, tak jim tam pořiď živý nítěnky! coze smich Pro ty koretry jsou nucený plavat k hladině a jídlo "loví". To jim občas prospěje smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2008 23:09 Muž krysikmouse [11] Re: Chechelac
díky díky. bílý komáří larvy myslíš koretry ? . já jsem teda zkoušel koretry a plavalo mi to nahoře což bylo pro draky nevhodné ... no už se asi na žížaly ? a krmíte živými patentkami ? popř nítěnkami ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2008 20:24 Muž Chechelac [4] Re: krysikmouse
Fotka k příspěvku Zdarec žebrovkáři. Teď je nejdostupnější potrava potrava mražená ;-) . Patentky, mražený hovězí srdce, bílý komáří larvy a co je zajímavý, tablety pro krunýřovce ji taky moc chutnaj coze smich .
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2008 18:19 Muž krysikmouse [11]
měl bych dotaz na Vás kdo chová žebrovníky. Čím krmíte teď v zimě ? já dával kousínky jater, pak hovězí srdce a mražené patentky. Jaké jsou teď v zimě možnosti když nejsou žížaly ? díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2008 12:29 werca Re: Wampi
To už se mi taky stalo (asi před rokem) a doteď jsem ho nenašla :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2008 19:34 Žena Wampi [54] Re: krysikmouse
Ahoj, tak nic , hledala jsem ještě v noci a i dnes pořád koukám kde se dá, ale nikde po něm není ani stopa. Je to záhada , protože fakt netuším kde by byl. Všechen nábytek byl dokonce odtažen od zdí , postele totéž a prostě nikde není...Asi ho najdeme až se budeme po půl roce stěhovat :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2008 16:36 Muž krysikmouse [11] Re: Wampi
tak jak wampi ? objevil se ? tak já jsem byl v Turnově a tam doprodáno :-( meli tam i axolotly mexický taky pryč. pak v brodě tam taky nee. v lomnici taky nee a z olympie mail taky nee žebro proste NIKDE . počkám až se odchovaj nové várky asi :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2008 21:45 Žena Wampi [54] Re: krysikmouse
ne byl v tom menším, ale to už teď vypadá jinak, než na fotkách
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2008 21:09 Muž krysikmouse [11] Re: Wampi
tak to je špatenka teda to už asi nevydržel. i když pokud nevyschne tak by moh ... Wampi a v jakém akva ho máš ? v tom 480 ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2008 21:07 Žena Wampi [54] Re: krysikmouse
prohledala jsem všechny místnosti odšoupla všechny skříně no prostě všechno co připadalo v úvahu jsem prolezla , nikde nic..měla jsem ho půl roku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2008 20:58 Muž krysikmouse [11] Re: Wampi
hmm a kam by zalez ? zase tak zdatnej není :-) někde v rohu ? to je teda škoda.. jak je starej ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2008 20:45 Žena Wampi [54] Re: krysikmouse
pod postelí jsem ho našla asi před 14 dny taky, ale teď prostě nikde není......do p....taky je možný že zdrhnul třeba ráno, to nevím byla jsem v práci..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2008 20:42 Muž krysikmouse [11] Re: Wampi
týý jo :-) no á ho mel venku asi pul hodky a v pohode. mel jsem ho pod postelí ,,,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2008 20:41 Žena Wampi [54]
Zrovna jsme se bavili o těch útěcích žebrovníků....tak ten můj dnes zdrhnul, nevím kdy a moc nechápu jak...už 3 hodiny ho hledám a kde nic tu nic, celej byt přestavěnej , celé akva přehrabané , ale žebrák nikde..to už je asi po něm co ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2008 22:53 Muž krysikmouse [11] Re: Wampi
No pane tak to máš nějaké chytračisko :-) ten můj byl spíše takový hloupější ... No už se těším až je někde seženu a přivezu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2008 22:23 Žena Wampi [54] Re: krysikmouse
množství se dá tak nějak odhadnout. Sebere si je sám, hned jak mu docvakne, že tam něco má, no a ten můj obvykle nenechá vůbec nic ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2008 18:43 Muž krysikmouse [11] Re: Wampi
aha takže mražený patentky normálně hodit do akva a on si je sezbírá na dně ? nenechá jich moc ? ,nebo je áváš nějak do krmítka a on si to z něj vytáhne ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.01.2008 15:52 Žena Wampi [54] Re: krysikmouse
žížaly mu dávám z pinzety, protože než si jich všimne tak mu zdrhnou bůh ví kam... Patentky mražený mu tam hodím , ty už mu neutečou.. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2008 15:43 cichliďák Re: krysikmouse
Mají je ve viváriu-kupoval jsen si je do paludárka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2008 15:13 Muž krysikmouse [11] Re: Petulka
já je mel před 7mi lety asi :-) no do karlových varů to mám jen přes půl republiky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2008 15:11 Petulka Re: krysikmouse
V Karlových Varech jich mají tolik až je prodávají tak si udělej výlet! :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2008 12:50 Muž krysikmouse [11]
Tak já nevím v Jičíně ani v semilech žebra nemaj .. maximálne objednat po 1O ks ale to je moc. Nevíte jestli maj v Turnově, Trutnově a nebo Bolce ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2008 12:45 Muž krysikmouse [11] Re: Wampi
aha a dáváš jim to jako jen do akvárka ono si to najdou a nebo jim to dáváš v pinzetě před ně ? já kdyžjsem jim tam dal žížalu tak dlouho trvalo než ji našli . takže jsem jim to dával na pinzete ato byly lovy ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2008 01:18 Žena Wampi [54] Re: krysikmouse
patentkama mraženýma
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2008 15:02 Muž krysikmouse [11] Re: Wampi
asi blbá otázka, ale krmíš je mraženýma patentkama a nebo živýma ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2008 09:19 Petulka Re: krysikmouse
Tak díky za radu. Já jsem k nim dala 2 neonky a za chvíli bylo po nich tak to už radši nebudu zkoušet. Jinak žerou jen patentky, ale žížali taky vyzkouším :) Jo a vlastně neonky, ale to je drahý krmení sad Jinak mám páreček a jsou čilý HIHI měla jsem před měsícem plné akvárko vajíček, ale nepodařilo se mi je odchovat. Nevím jak na to máte zkušenosti? Diky

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [5] 6

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 6151x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1632-zebrovnik?od=201