Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr Atman CF 800

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Filtr Atman CF 800
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2018 09:46 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: mailla
Můžeš :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2018 09:11 mailla – Atman CF 800
Dnes mi ma prijit zminovany filtr,trochu se desim te montaze,ale snad to zvladnu..
hmm
I kdyz by to asi chtelo chlapskou vypomoc :-)
Mohu do posledniho kose pridat sacek Seachem Purigen?
Dostal se ke me,tak jestli ho takto nevyuzit?
A nebo radeji ne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2018 14:28 mailla Re: ctibum
Moc dekuji za odkaz,jasne to tam pisi,tri kose.
Tak ze jeste jednou do spodniho kose dam krouzky,na to molitan,druhy kos"kaminky"z nynejsiho filtru,treti kos vata....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2018 13:48 R Muž ctibum [6935] Re: bobik0cz, mailla
akvapo.707.cz/…

Podle toho by měl mít dva koše CF-600 a CF-800 tři...

Vata se dává jako poslední na dočištění, jestli se nepletu, ale asi není nutná...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2018 13:45 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: mailla
Tady se o tom baví do zblbnutí a o tvém filtru je hned první příspěvek (údajně 3 koše) :-P
rybicky.net/forum/12952-spravne-poradi-a-mnozstvi-filtracni-naplne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2018 13:23 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: mailla
Kde to uvádějí? Viděl jsem 2 velké koše na media, proto radši píšu pokud má dva. (na stránky výrobce jsem nešel)

Ano četl jsem jejich popis v návodu, ale přijde mi lepší to co jsem psal (bez vaty).

Ve všech filtrech se mi osvědčilo vatu vyhodit pak molitan, který zachytí hrubý bordel (pač se to nejčastěji čistí 1 x 3-4 měsíce) a pak nějaký porezní medium (kroužky, biosubstrat) a to čistím max 1 x za rok (tam žijou ty kouzelný brberky) :-P Pokud jsou 3 koše tak se dává porezní matroš do prostředního koše.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2018 13:05 R Muž ctibum [6935] Re: mailla
V návodu píšou, že první (spodní) koš obsahuje molitan a kroužky, druhý je prázdný a ve třetím je vata. Jestli to tak je, nechal bych to tak a dal Biosubstrat do toho druhého koše...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2018 12:55 mailla Re: bobik0cz
Ten 800 má tři koše,tam uvádějí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2018 12:28 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: mailla
Filtr by měl mít 2 koše ne?
Takže: koš 1 dej Biokvacit (kostky nebo v kuse = je to jedno - v kuse se líp bude čistit)
koš 2 dej ten tvuj zajetej Biosubstrat Profiplants (ikdyž nevěřím na zázraky tak případně i s kroužky to bude fungovat :-P )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2018 10:14 mailla – Filtr ATMAN Cf 800
Dobrý den,prosím jak mám do košů filtru správně umístit filtr.média aby fungoval co nejlépe?
Místo keramických kroužků do něj dám PROFIPLANTS Filter Biosubstrat ze stávajícího filtru.
Děkuji za radu.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2017 12:02 Muž LeRi [315] Re: honza1407
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   05.08.2017 11:44 honza1407 – PROZBA
Potrebuju poradit mám vnejsi filtr atman cf 800 a odesel mi rotor nikde ho nemuzu sehnat vsude pisou ze neni skladem nevedel by nekdo kde bych ho koupil nebo nemate ho nekdo na prodej fakt by to pomohlo

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2015 10:37 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumím
Ahoj, chtěl bych se zeptat majítelů tohoto filtru, zda nemáte problémy s ucpáváním hadic, přesněji těch plastových přes hranu akvária.

Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2015 22:04 R Muž Silent [5949] Re: charli27
Pokud měním filtr v zaběhnuté nádrži tak míchám hmoty za starého s novými v poměru třetina staré a dvě třetiny nové. Já ovšem používám především biokeramiku jako je Eheim substartPro, sera siporax a JBL MicroMec takže s tím problém není. Ještě občas použiji dodatečné naočkování nějakým komerčním přípravkem. Pokud je u nádrže dost místa jedou souběžně jak nový tak starý filtr alespoň po dobu tří týdnů. Pak starý odstraním. Po celou dobu (cca tři týdny) kontroluji stav dusitanů a častěji měním vodu. Je to přece jen velký zásah do biorovnováhy nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2015 21:55 Muž charli27 [9] Re: Silent
Jasné díky za rady a tipy budu se tím řídit při výběru nového filtru a ještě dotaz když jsem u toho,jaké jsou kroky,když dáváš nový filtr do relativně zaběhnutého akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2015 21:53 R Muž Silent [5949] Re: charli27
Rezerva se vždycky hodí. Rozhodně ale kup novou řadu kde číslo modelu končí 01, protože má určité vylepšení a hlavně má mnohem ekonomičtější provoz, protože čerpadlo má výrazněji nižší příkon než starší modely.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2015 21:46 Muž charli27 [9] Re: Silent
ano přesně pro toto akvarium,možná by jsem zvolil i ten malinko výkonnější,ať je je tam rezerva díval jsem se na model 1501 co na to říkáš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2015 21:41 R Muž Silent [5949] Re: charli27
Jestli je to pro tvou nádrž "Mé veledílo" tak tam bych doporučil JBL CristalProfi e 901 greenline. www.akva-tera.cz/… a případně bych vylepšil filtrační hmoty naplněním jednoho koše Eheim substratPro www.akva-tera.cz/… a jenom malá rada do případné výměny filtrů. Buď nech běžet oba souběžně alespoň tři týdny, nebo použij část hmot ze starého filtru do nového.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2015 21:32 Muž charli27 [9] Re: Silent
mám 200l akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2015 21:31 R Muž Silent [5949] Re: charli27
Za sebe rozhodně JBL CristalProfi greenline velikost podle objemu nádrže. Je to jedna ze značek s kterou mám nejlepší zkušenosti.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2015 21:29 Muž charli27 [9] Re: Silent
A co by jsi mi tak poradil dejme tomu kompromis kvalita/cena
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2015 21:25 R Muž Silent [5949] Re: charli27
Pokud přemýšlíš o Eheimu je to jen dobře ;-) . Co se taky dá ode mně čekat jiného, že? Nicméně v rámci objektivity musím doporučit ještě filtry JBL nové generace, Hydor Professional, Sicce Whale nebo levnější Sicce EKO, případně Fluvaly řady 06.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2015 21:18 Muž charli27 [9] Re: Silent
jak říkáš,sehnat na to díly je celkem problém,ale zatím funguje a pomalu se dívám po druhém,přemýšlím o značce eheim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2015 21:17 R Muž Silent [5949] Re: charli27
Atmany jsou dlouhodobě poměrně kvalitní a bývají to držáci. Problém nastává když nastane problém :-D , protože s náhradními díly to slavné není, ale zase je to kompenzováno relativně nízkou cenou těchto filtrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2015 21:12 Muž charli27 [9] Re: Silent
Ale na jednu stranu musím říct,že za ta celá léta sloužil bez menších problémů až do nedávné doby,hadice jsou v pořádku to jsem se díval nedávno jedině by jsem mohl zkontrolovat těsnění na hlavě čerpadla a navíc za celou tu dobu co ten filtr mám,tak nemám dané ty malé gumičky na spojovacích kohoutech s vývody filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2015 21:06 R Muž Silent [5949] Re: charli27
Hlavu nerozebírej tam si moc nepomůžeš, protože čerpadlo je zalité v pryskyřici a ostatní součásti nejsou ani v možnostech náhradních dílů. Rozebrat myslím vlastně celý filtr jako při čištění včetně hadic a všechno prohlédnout. Víc asi dělat nemůžeš. Holt Atman není Eheim i když se tak navenek tváříval :) a svůj čas má už asi za sebou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2015 20:57 Muž charli27 [9] Re: Silent
no právě tato myšlenka mě taky napadla,jestli už ten filtr nemá svoje léta za sebeou,dělá to skoro každý den aspoň tak 5 mni.Ty jako myslíš rozdělat kompletně celou tu hlavu neboli to čerpadlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2015 20:54 R Muž Silent [5949] Re: charli27
Jedině ho celý rozebrat, pročistit, prohlédnout veškerá těsnění a armaturu, znovu sestavit a modlit se, že to půjde jak má. Pokud se budou potíže opakovat patrně nastal čas na výměnu filtru. Pokud budou třeba nějaké náhradní díly doporučil bych se obrátit na výhradního dovozce těchto filtrů JK animals.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2015 20:45 Muž charli27 [9] Re: Silent
ono svým způsobem to mlácení nedělá pořád jen občas a to když se tam něco stane,napřed jak kdyby přestane čerpat vodu,že vůbec neteče z výstupu,pak začne jak kdyby mlátit a přesto běží,ale voda neteče,pak začnou jít z výstupu jak kdyby slyšitelné zvuky vzduchu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2015 20:38 R Muž Silent [5949] Re: charli27
Jestli není vyběhaný rotor. Střed rotoru má mít kruhový průměr pokud je vyběhaný je otvor uprostřed rotoru příliš zvětšený nebo dokonce oválný.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2015 20:23 Muž charli27 [9] Re: Silent
a co bych měl na rotoru konkrétně zkontrolovat??jestli je v pořádku ta plastová oska či tam je to gumové uložení té osky??toto se jeví bez známek jakéhokoliv poškození
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2015 19:30 R Muž Silent [5949] Re: charli27
Zkus zkontrolovat rotor, osičku a veškerá těsnění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2015 16:40 Muž charli27 [9]
Zdarec lidi,potřeboval bych od vás poradit,již řadu let mám tento typ filtru (cca 4-5 let) a poslední měsíce se ten filtr chová celkem divně,chvílemi v tom jak kdyby mlátí,přestane téct voda a sem tam jde slyšet jak kdyby to vyfukovalo vzduch připadne mi,že si asi někde přisává vzduch.Nemáte tedy s tímto nějaké zkušenosti a nebo rady a tipy jak nedostatky odstranit??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.06.2014 21:03 R Muž Silent [5949] Re: DeathTheKid
Tady mám návod uložený v PDF tak jestli ho chceš stáhni si ho uloz.to/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2014 20:16 Žena DeathTheKid [0] - Asie – návod;
Dobrý den, pořídila jsem si Filtr Atman CF- 800, ale chybí tam návod. Nemáte prosím někdo návod? Nalila jsem do filtru vodu, dala hadice do akvária a pořád nic. Děkuji moc.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 13:37 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: jeepar
Já mam teda dvanáctistovku a v dolním koši dva originální molitany, uprostřed původní keramiku a ještě jednu dokupovanou a v horním koši jeden origo molitan a nemám problém. Zkus se podívat jestli se ti ty kousky nedostaly někam kde by neměly být a neucpaly ti výtok z filtru. Tak rychle si nemyslím, že by se zasvinil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 13:26 Muž jeepar [27] – Problém s průtokem
Ahoj, mám problém s timto filtrem, mám ho cca 2-3 týdny. Vzhledem k základní náplni dole jemný bioakvacit do poloviny přihrádky, výš je keramika (taky do cca 1/2 možná ani ne) a nahoře filtrační vata) Včera jsem filr rozebral a stím, že trochu vylepším tím, že tam dám bioakvacit, který mám připravený na jezírko.. (sice je hrubší, ale lepší než nic, říkal sem si...) takže jsem to udělal následovně.. Dole hrubý bioakvacit (vyřízl jsem kostku tak, aby krabička byla úplně plná, uprostřed jsem nechak keramiku a zbytek volného prostoru jsem doplnil tím stejným bioakvacitem nastríhaným na menší kousky a nahoru jsem místo filtrační vaty dal opět hrubý bioakvacit (do 1/2) a nad něj ten jemný-původní. No a už včera se mi zdálo že to teče míň než před tím a dneska už to teče tak, že z té rampy ta voda stéká po trubce do akvária (dřív stříkala několik centimentrů od trubky). Nevíte někdo co stím? jestli je to tím přidaným bioakvacitem nebo něčím jiným... (je to můj první vnější filtr) :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2012 17:01 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: romant
Aha, ano. Voda v jezeře Malawi je dGH - 3,9-4,0. Jako filtrační médium a pufr je korálová drť vhodná, nebál bych se říci, že vhodnější než komerční přípravky - soli pro úpravou tvrdosti a osmotického tlaku. Díky korálové drti nemusím mít obavy z nějakého nenadálého poklesu PH, což u zarybněných afrik hrozí při nízké tvrdosti vody a jak říkám, vzhledem ke své struktuře je to i skvělé filtrační médium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2012 16:40 R Muž Silent [5949] Re: pavelbartek
Sid má na mysli nejspíše to, že vody v Malawi jsou sice zásadité, ale nikoli tvrdé (celková 4-10 °N) a permanentní filtrace přes korálovou drť bude celkovou tvrdost zvedat nad tyto hodnoty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2012 16:36 R Muž romant [27987] Re: pavelbartek
Nebude to tím, že v malawi není voda až zase tak tvrdá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2012 16:30 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: Sid
No právě a otom to je, kde jinde by to bylo vhodnější než do Malawi. Přiznám se, že teť jsem tě asi nepochopil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.05.2012 21:15 Muž Sid [6647] - RostlinyRe: pavelbartek
...do filtru použít dále jen siporax či korálovou drť, která je do malawi také vhodná pro udržení PH nad 8...
Pro Malawi nebude korálová drť nejlepší způsob, jak udržet požadované pH - zbytečně bude zvyšovat i tvrdost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2012 10:43 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: Silent
Přesně tak ;-) Je vlastně nutnost biologickou část filtrace předfiltrovat mechanicky. O nových řadách filtrů vím a i přesto bych volil předfiltr na sání a ne dovnitř filtru abych nemusel do filtru často zasahovat. U mě také hrají nemalou roli peníze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2012 10:36 R Muž Silent [5949] Re: pavelbartek
Použití předfiltru je u filtrů s podobnou konstrukcí jako má Atman (Tetra, Sera)opravdu ideální, protože se hrubé nečistoty nedostanou do filtračního prostoru čímž nedochází k jeho zanesení a výrazně se tím sníží nutnost čištění zejména u frekventovanějších nádrží. U filtrů novějších generací jako je Eheim professionel III nebo JBL CP e je předfiltr už přímo v nádobě takže tam už toto většinou odpadá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2012 10:15 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: pavlispaja
Ano, četl jsem v profilu tvé nádrže. Siporax je super moderní filtrační médium. Také tam píšeš o molitanech v ostatních koších a tady vidím problém v nutnosti do filtru neustále zasahovat i v brzkém rapidním snížení průtoku. Proto moje rada zní - molitany použít na sání filtru jako mechanickou předfiltraci a do filtru použít dále jen siporax či korálovou drť, která je do malawi také vhodná pro udržení PH nad 8.... Já nemám peníze na siporax a tak zatím mám lávovou drť a v nemalé míře korálovou drť
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2012 10:00 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: pavlispaja
špinavé hadice? Je normální, že se hadice uvnitř povleknou nějako řasou a bakteriálním povlakem, sám vím jaký to je bordel a co z nich vyletí, ale že by je to ucpalo se mi ještě nestalo. Pokud budeš stále dokola takto radikálně zasahovat do filtru čekej zákal znova. Vyzkoušej doplnit místo polyuretanu co ve filtru máš ten siporax, nebo něco levnějšího- lávovou drť , nebo do Malawi vhodnou korálovou drť a polyuretan nasadit pouze na sání jako předfiltraci. Samozřejmostí je udržovat v akva pořádek, nepřekrmovat… Uvidíš sám, že se bude lépe dařit

mám v posledním koši dva balíky sera siporax. www.zoo-market.cz/….
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2012 09:47 pavlispaja Re: pavelbartek
já měl zákal vody tak asi proto jsem měl tak špinavé hadice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2012 09:44 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: pavlispaja
Tyto filtry používám, čistím je i více jak po půl roce. Rozhodně ne tak radikálně a savem nebo podobně :-| Ono je normální, že se výkon filtru po určitém čase sníží a právě tehdy je jeho funkce nejúčinnější. Ovšem vše se odvíjí také od použitých filtračních médií, udržování pořádku v akva, nepřekrmování, počtu ryb... Dobré je také u vnějších filtrů použít předfiltraci (na sací koš nasadit polyuretan), při pravidelné údržbě čistit pouze tuto předfiltraci- jako mechanickou filtraci a filtr jako celek by měl sloužit jako biologický filtr - takový řekl bych základ akvaristiky co do filtrace
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2012 09:40 pavlispaja Re: Deathbull
omlouvám se špatně jsem to popsal,savem jsem projel jenom nádobu a hadice.
Filtrační hmota byla zatím v kbelíku s vodou z filtru cca.30 min.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.05.2012 09:35 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: pavlispaja
Jako že jsi projel tím savem pouze nádobu...jak píšeš kbelík, nebo jsi vodou se savem projel i filtrační hmoty? Protože pokud za druhé...tak to je celkem smutné.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 1492x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/16295-filtr-atman-cf-800