CO2 vs. slepá hladina
Levatky si na ní rády pochutnají.
Sice je to další krám do akvária ale kup si akvarijní skimmer.
Může a nemusí, může to mít i jiné příčiny, ale začal bych druhou lahví s vodou, je to i dobrá pojistka kdyby se ti podařilo burčák převrhnout.
Nemám, je to tím burčákem?
Máš na burčáku druhou (čistící) lahev?
Starší reakce
Zmizela mi za půl dne po výměně filtrační vaty, která byla hodně zasr..á
Molitan zůstal nepraný!
Spíš s čerstvou vodou přijde nové žrádlo pro ty stávající.
Já mám zase trochou jinou zkušenost a jelikož používám CO2 dám to sem, slepou hladinu jsem měl ať před používáním CO2 tak i s CO2 ale před nedávnem jsem trochou upgradoval filtrační materiál a jeho uspořádání ve filtru se záměrem že už nebudou měnit část vody každý týden ale jednou za 14 dnů, čou se stalo po 10 dnech? Kupodivu začala zmizet slepá hladina! Aby bylo jasno netvrdím že je to způsobeno filtrací ale spíš to přisuzuji těm výměnám vody v týdenních intervalech. Přijde mi že s čerstvou vodou se do akvária dostane větší či menší množství cizorodých bakterií a ty které už akvárium osidlují je samozřejmě mají potřebu likvidovat.
Pokus dobrý, ale ne. Může to být sinice, ale se sinicí i se slepou hladinou je to všechno mnohem složitější. Je hodně druhů sinic a hodně druhů organismů, které dělají slepou hladinu.
Už to to bolo párkrát spomenuté. Po založení CO2 sa zmenia pomery v akváriu, rastliny spotrebujú viac dusičnanov, niekto tu aj uvádzal ako kleslo množstvo NO3. Predpokladám, že v týchto prípadoch ide o sinicu na hladine. Možno sa mýlim, ale čítam denne tieto články a fórum už niekoľko týždňov, dosť mi to pomohlo s mojím akváriom. A ako jedna z možných príčin vzniku sinice bolo spomenuté znížené množstvo NO3.
Stahni to ubrouskem nebo rozstřikovaci rampu vic na hladinu.
Asi ano, ale je docela jedno jestli je to burčák nebo CO2 z lahve. Co to je víme, co to způsobuje se jen dohadujme. Na hledání příčiny už jsem dávno rezignoval a pořídil si skimr.
To je mi jasný, má to spojitost s burčákem?
To je klasika slepá hladina.
0 17.12.2017 16:52 kmara [10] - Cichlidy Zdravím, je tato hladina z burčáku nebo z čeho?
Týden pouštím burčák a dneska se to udělalo
Díky
Starší reakce
0 24.04.2017 20:23 Acinonyx –
Re: Maq Korene su v tomto ohlade fakt peklo. Tie moje su tam 2 mesiace a nemam pocit, ze by sa to zlepsovalo.
...si aktualizuj prezentaci.
Koren je asi mesic uz venku..
Na vině je ve Tvém případě nejspíš ten kořen.
Pořiď si skimmer a budeš mít klid.
Starší reakce
Používám vinné kvasinky + živnou sůl do 2 pet a maká super a tu stříkačku smontuju taky zbavím se tak malé petky
Koupil jsem skleněný difuzor kamínek a jiné nefungovaly jak měly
A maká to dobře
Já skimmer vypínám při krmení a během 20ti minut mám hladinu pod oponou bublinek CO2
je to normální a s rozpouštěním to nemá nic společného. Jakmile zapnu skimmer je po bublinkách. Používám
akvarijni-filtry.heureka.cz/… a nemám větších výhrad.
Ale tak to sis ji prihral (na rozdil od mnohych jinych) velice dobre, pac cena mi prijde dobra a to provedeni bych nejspis dokazal velice snadno "transplantovat" i k vnitrnimu filtru ve stylu kostka s cerpadlem.
Si prihreju polivcicku:
rybicky.net/clanky/1219-diy-skimmer
Nejspis budes mit externi filtr, ale i to je resitelne, odbocka z nasavaci roury nekde u dna smerem ke skimmeru na hladine.
0 07.08.2013 20:21 drahoczek – CO2 a hladina
Ahoj, mám problém s hladinou , je plná bublinek že to snad i ubejrá světlo. CO2 přidávám z hasičáku i přes noc. Dropchecker zelenej i ráno. Hladinu čeřím celkem dost( filtr mám celkem předimenzovanej). CO2 rozpouštím jen přes obič. skleněnej diffuzor. Vzduchování nepoužívám.
Jo a taky se v těch bublinkách na hladině chytají nečistoty. Když hladinu projedu sítkou nečistoty klesnou dolů a filtr se o to po chvilce postara.
Starší reakce
Tak slepá hladina díky lepšímu proudění do 2 dnů zmizela.
Na nasávanie toho čerpadla treba pripevniť (privariť?, prilepiť?, nasunúť?) plastovú trubičku s vyvŕtanými otvormi a na ňu klasicky nasunúť ten molitan. Improvizácii sa medze nekladú, trochu toho "kutilství" bude určite treba.
tak to tedy bohuzel absolutne nemam predstavu jak by se dalo provest ...
mozna esli mate po ruce nekde nejakou fotku nekoho, kdo uz to tak ma ... ? ale vzhledem k velikosti a tvaru toho co tam ted mam me nenapada co bych tam kde jeste pridal
Ak nechceš investovať do nového filtra, skús nejako nainštalovať ten biomolitan na čerpadlo súčasného filtra, ako ti radil Roman. To je v tvojej situácii podľa mňa ideálne - lacné a funkčné riešenie.
Pokud jsem se vyjádřil tak neobratně, že by to někoho mohlo svádět k urychlený změně filtrace, tak to se omlouvám. Tvoje doplňující informace jsou velmi podstatný a naprosto souhlasím s ponecháním stávajícího stavu.
Jak to tady ted ctu, asi budu muset prejit na silnejsi filtr, casem, a idealne rampu, ale zatim tenhle bude muset stacit .. ten fluval poradne otestuju, protoze mi to na x mistech kapalo a teklo, neco sem snad spravil, neco nevim, neco se mozna vyskytne. prachy na novej nemam, a starej je zatim takovej 50:50 ze me vytopi nebo bude OK... tak asi tak.
kazdopadne diky za rady .. ted jeste odhalit nebo overit, esli mi CO2 jede jak ma a bude to konecne posun snad
Vzhledem k tomu, že jsem měla v pondělí možnost zmiňované akva vidět, neřekla bych, že se hladina málo čeří. Nejsou tam ani přerostlé kytky, které by proudění vody bránily. Ale čerstvý kořen, na který upozorňuje kolega "larix", ano.
O nepříliš vhodné filtraci "filipkriz" ví, jenže ten Fluval už je dost jetej a snad i občas teče... Akva si taky v uplynulých dnech prošlo úhyny několika ryb v důsledku, pravděpodobně, vysokých N-látek, tak nevím, zda by bylo dobrou volbou do nitrifikace teď zrovna šahat.
Kdyz to nebude stacit, mame este ve skrini starej externi fluval 103, takovej kybl se 3 vrstvama filtrovani ( houba, uhli asi a takovy kolinka ), to otoci asi 400 litru za hodinu, tak mi to pripadalo zase docela hodne, na to ze mam tak malou nadrz.. nekde psali, ze velkej otoč taky neni dobre.. tak sem poridil "adekvatnejsi" tuhle malou šunku
Ten Tvůj filtr třeba odpovídá objemovýmu průtoku(honič vody), ale má malej filtrační objem a to je to co se počítá daleko více. Osobně bych filtraci v takovémto akváriu řešil klasikou v podobě čerpací hlavy a kostky biomolitanu, čímž se získá právě ten několikanásobnej objem fitračního média, oproti stávajícímu stavu.
Jediný, mne známy a spoľahlivý spôsob likvidácie slepej hladiny je, ako spomínal Roman, to čerenie hladiny. Na druhej strane, slepá hladina je viacmenej len estetická záležitosť. Výmenu plynov medzi vodou a vzduchom ovplyvňuje minimálne a pri použití CO2 aspoň bráni jeho unikaniu vo forme bubliniek. Je pravdepodobné, že časom slepá hladina zmizne sama. Jej zdrojom často býva napríklad čerstvý koreň. Keď sa z neho vylúhujú (alebo spotrebujú plesňami) organické látky, situácia sa zlepší. Samozrejme, príčin môže viac.
Jj , je to maly , slaby, ale co se tyka objemu akva na ktery je to urceny, tak by to melo stacit ( kdyz mam akva mensi jak 80l) vypust vody mam ted v urovni hladiny a bubliny O2 to taky hejbou, stahnu to ubrouskem a uvidime jak se to bude dal tvorit nebo nebude
Vzduchování když se dodává CO2 jde proti a to CO2 Ti z vody vyhání, tak proto se ptám. Zkrátka se urychluje výměna plynů. Rozhejbat hladinu, to je to, čím by se mělo začít. Dát výtok vody z toho filtru výš k hladině, tak aby se ta čeřila, nebo popřemýšlet o použití roztřikovací rampy, popř. i o jiném filtru, jak na něho koukám, tak jeho filtrační objem je z kategorie slabších.
CO2 rozptyluju pomoci zakoupeneho difuzoru z lipoveho dreva.Pripadne vyfotim.
vzduchovaci kaminek je napojen na kompresor, prevazne vypnuto. k zcereni hladiny je to take mozne pouzit. jdu to tam prat horem dolem.
V prezentaci máš u filtru ještě nějaký vzduchovací kamínek, to je ta aplikace CO2? Obecně bych se zaměřil na pohyb hladiny a její čeření.
Tak jsem taky v klubu cerstvych uzivatelu CO2 se slepou hladinou :( a koukam, ze zadny osvedceny postup co by jel dobre vsem neexistuje ( klasicky
) . tak snad se mi to podari nejak bez chemie odstranit
Starší reakce
1 21.11.2011 19:09 ohruska Mě se projevila slepá hladina po opětovném založení akvária. Dřív jsem to řešil savým papírem, dnes je toho nedostatek. Tak jsem otočil malý filtr dnem vzhůru, maličko nad hladinu a povlak byl za den pryč.
Starší reakce
Aj ja som mal problém so slepou hladinou vyriešil som ho vďaka tejto stránke
aquariumalgae.blogspot.com tento problém rieši niekde ku koncu prvej polovice stránky. Píše tam o zavedení okisličovania a rozprúdení hladiny, mne to pomohlo v priebehu dvoch dní.
Naprosto stejný průběh u mě. Hladinu dusičnanů jsem měl stále 20-30 mg/litr, pravidelné hnojení Bioflorem (tj. PMDD bez KNO3 a fosforu). Před 7 týdny zavedení CO2 -- > mohutný růst rostlin --> pokles ducičnanů ma 5-10 mg/litr --> expanze Sinice. Jdu si koupit do drogerie sanitr, namíchám si roztok a budu ho přidávat k Biofloru.
Přidat reakci
[1] 2
Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 3745x