Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vzácné a nové druhy rostliny

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Vzácné a nové druhy rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2017 12:01 R Muž @ vaaclav [6695] - EchinodoryRe: Maq
To nevím je jich příliš moc a podle podmínek můžou vypadat různě a protože producentů bude také dost a to pak znamená i spoustu duplicitních názvů. Na to jsem zatím rezignoval. Mě jde spíše o nové rostliny. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2017 11:54 Muž @ JirkaŠčobák [998] - Sbírám akvarijní rostliny. Low-tech akva.Re: vaaclav
Mám tu v atlase nezařazený Fissidens sp. Miroshaki.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2017 11:02 Muž @ Maq [2012] Re: vaaclav
vaaclav napsal: Bucephalandra sp. dneska je spousty druhů a mít je všechny pod jednou střechou je škoda protože takhle nevyniknou.
Co takhle jít na to přes fotky? Jakmile někdo nějakou B. má, umí ji vyfotit a má její rozumně spolehlivou "tržní" identifikaci, založit pro ni kartu v atlase.
Šlo by to tak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2017 09:46 R Muž @ vaaclav [6695] - Echinodory
Jsou na trhu nové rostliny, máte je někdo a jakou s nimi máte zkušenost? :-)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2017 15:14 R Muž @ vaaclav [6695] - Echinodory
V tématu o buckách se baví o hnojení tak to dám sem.
Bucephalandra sp. dneska je spousty druhů a mít je všechny pod jednou střechou je škoda protože takhle nevyniknou. Sice asi už nějaké rozdělení je ale správných názvů se asi jen tak nedopracujeme. Máte někdo návrh jak je zatím rozdělit třeba podle velikosti, barvy a nebo tvaru listů? Zřejmě se rozlišují podle květů ale to asi není reálné nebo ano. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2017 03:23 Muž @ Pepan [4276] - RostlinyRe: JirkaŠčobák
Crepidomanes malabaricum není podobný Monosoleniu. Je to kapraď a když se podíváš blíže, tvoří klasický oddenek. Spíše se zaměňuje Monosolenium s Lomariopsisem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2017 01:14 Muž @ JirkaŠčobák [998] - Sbírám akvarijní rostliny. Low-tech akva.Re: vaaclav
Hm. Když jsem ti nedávno poslal k eriocaulonu obrázek semínek do atlasu, tak jsi ho zamítnul. Což si myslím, že je od věci, protože eriocaulon se zřejmě nejsnáze získá přes semena (v mém případě z Ruska), tak není špatné vědět, jak vypadají.

K mechům značky Fissidens: Mám v nádrži zde v atlasu nezařazený F. Miroshaki: rybicky.net/fotogalerie.php… Pěkně roste, je jednoduchý, nevypadá triviálně. Nechceš ho zařadit?

P.S. To malabaricum je velmi podobne monosoleniu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2017 23:31 R Muž @ vaaclav [6695] - Echinodory

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2016 17:47 Muž @ zervan [952] - baví ma skúšať náročnejšie rastlinyRe: vaaclav
No, ale ako to myslia, že Cuba podobne ako ostatné Ludwigie rastie pod uhlom a Pantanal zvisle.. akože sa udrží a nenechá uniesť prúdom? Možno keď je menšia vzrastom? Preto som chcel nejaké názorné fotky, ale nenašiel som. A hej, píšu, že nie je to taká burina ako Cuba :)

Každopádne, nenašiel som ju v predaji, ale možno na jar / v lete cez eBay niekto...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2016 17:32 R Muž @ vaaclav [6695] - EchinodoryRe: zervan
Růst stonkovek je závislý na světle a proudu. Cuba je ale šílený plevel, zatím jsem nepoznal stonkovku která by rostla tak rychle, proto jsem od ní utekl. :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2016 17:28 Muž @ zervan [952] - baví ma skúšať náročnejšie rastlinyRe: AleK
Podľa www.flowgrow.de/… je Pantanal náročnejšia, menšia (nie tak robustná ako Cuba) a rastie zo zeme vertikálne a nie pod uhlom ako Cuba (nenašiel som však nejakú názornú fotku).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2016 16:37 Muž @ AleK [12] - rostliny a zase rostliny
jo oni si jsou hodně podobné ... podle mě ta pantanal se bude lišit tou barvou ?? ale nevím jen odhaduji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2016 14:53 R Muž @ vaaclav [6695] - EchinodoryRe: AleK
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2016 14:06 Muž @ AleK [12] - rostliny a zase rostliny
Ahoj nemáte někdo LUDWIGIA INCLINATA VERTICILLATA "PANTANAL" díky nikde ji nemůžu sehnat

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2014 11:02 Muž @ radusho [37] – Lagenandra twaitesii
Zdravím pani máte niekto osobné skúsenosti s Lagenandra twaitesii. Zaijimaju nároky na vodu a živiny a svetlo

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2014 09:55 Muž @ Pepan [4276] - RostlinyRe: Bella
Leda se s někým domluvit, vzít těch kytek více a rozpočítat náklady. To by možná bylo snesitelnější. Ona ta cena asi bude stejná jestli člověk poveze čtyři kytky a nebo dvacet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.09.2014 09:51 Muž @ Johan [4650] - RostlinyRe: Bella
Já to vždy řešil tak, že jsem si dal kytky do zavazadla určeného do nákladového prostoru. Tedy samozřejmě nebyly po žádné stránce chráněné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.09.2014 09:23 Žena @ Bella [516] - Rostliny
Prisla mi odpoved z UKZUZu (na dotaz zda jako hobik si muzu dovezt 4 echace, jestli se to nevztahuje na vyjimku "male mnozstvi")

Dovoz akvarijních rostlin z Ruska, je povolen, ale zásilku musí doprovázet rostlinolékařské osvědčení a tato zásilka podléhá dovozní rostlinolékařské kontrole ve vstupním místě EU, podle zákona 326/2004 Sb., o rostlinolékařské péči, v platném znění a vyhlášky 215/2008., o opatřeních proti zavlékání a rozšiřování škodlivých organismů rostlin a rostlinných produktů, v platném znění.

Výjimka na malé množství, kterou zmiňujete v emailu, se vztahuje pouze na osivo, řezané rostliny, ovoce a zeleninu, na rostliny určené k pěstování se nedá použít.

Dovozní rostlinolékařská kontrola probíhá přes vstupní místo ČR (letiště Praha, Brno, Ostrava vyclívací pošta Praha) a je zpoplatněna částkou 945,- Kč, dle platného sazebníku (vyhláška č. 221/2002 Sb.).

Rostlinolékařské osvědčení se musí vztahovat jak na rostliny, tak na zeminu (pěstební substrát). Zvláštní požadavky, které musí být deklarovány na rostlinolékařském osvědčení.: (7.2./9BI), (34./4AI), (32.1./4AI), (32.3./4AI), (36.1./4AI), (45.1./4AI), (46./4AI) body vyhlášky.

--------------------

Byla k tomu jeste priloha v anglictine, a tabulka v cestine, kterou z tela emailu neumim sem prekopirovat. Kdyby mel nekdo zajem, osvete se mi SZ s mailem, preposlu.

Pro me zaver bohuzel je - hmm, tak nic :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2014 11:03 Žena @ Bella [516] - Rostliny – dovoz z Ruska do CR
Prosim zkusenejsi o radu - pres zname by se mi mohlo podarit, aby mi z Moskvy do Prahy dovezli nejake akva rostliny (nekomercni zalezitost, koupi par kytek v akvaristice)... Nechci je na letisti dostat do problemu. Jak by se tohle melo opapirovat? Zkousim zatim googlit fytocertifikat... Kde se daji zjistit overene informace?

Dovazel jste si uz nekdo neco pro sebe ze zemi mimo EU? Mohli byste mi to prosim priblizit?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2014 20:00 Muž @ Miles23 [0] - Cichlidy – Ludwigia helminthorrhiza
Zdravím všechny,
delší dobu sháním (a nedaří se mi to) rostlinu Ludwigia helminthorrhiza, nemáte jí někdo náhodou, nebo nevíte kde by se dala sehnat?
Reklama

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2012 18:52 anonymous - Cichlidy
No, takže druhá možnost se potvrdila a anonymous se zase vztahuje do ústraní :).

Mimochodem, fidorko -> kdyby sis přečtla, tak jsem řekl "pokuď dotyčný je z Polska tak sorry". (Tzn. tak se omlouvám)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2012 15:22 Muž @ souky [589] - RostlinyRe: Tomasz
you can write in english, most of us can speak english, somewhat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2012 10:48 Tomasz - Rostliny
Na "Flickr" si můžete prohlédnout mé pravé jméno, takže můžete vidět, "Tomasz". Dokonce jsem si nevšiml žádné nařčení, protože můj tlumočník není správně přeložen do českého jazyka ;-) Je výhodnější pro mě psát v angličtině.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.03.2012 09:50 Žena @ Fidorka [228]
tak a teď jsem zvědavá, jestli se pánové omluví za nepravdivé nařčení...

Tome, fakt krásný kytky, co já bych za to dala... palec smekám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2012 23:45 Tomasz
Ano, jsem Vasteq. Jsem z Polska. Jsem ochoten vyměnit a hledání vzácných vodních mechů a kapradin malé. Pokud má někdo nový druh "Bucephalandra" také.
Všechny tyto rostliny rostou v mé nádrži a jsou pravdivé podvodní rostliny. Bucephalandry jako Anubias taky může vzkvétat pod vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2012 20:11 Muž @ Johan [4650] - RostlinyRe: Tomasz
Je určená i k výměně? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2012 18:54 Muž @ OP [34] Re: anonymous
Třeba měl na mysli sbírku fotek květin :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2012 18:12 anonymous Re: Yirka
Řekl bych, že cizí fotky. :) Pěkný, chlubit se cizím peřím :).

Stačí na flickr.com zadat jméno uživatele vasteq - v profilu vám vyjede "Aquarist from poland" (www.flickr.com/…)

Pokuď dotyčný nebydlí v Polsku tak sorry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2012 18:07 Muž @ Yirka [7217] Re: Tomasz
Dovolil bych si otázku. Ty rostlinky, to je ze sbírky v tvé nádrži, nebo sbírka fotografií? ;-)
Reklama

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2012 13:05 Muž @ kortezhugo [938]
www.tivamo.eu/…
...popozerajte :-)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2011 19:15 Muž @ Bak [159] - Raci, krabi, krevetky – jo Aristocratama
Eriocaulon Cinareum !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2011 09:23 Muž @ Sid [5829] - RostlinyRe: Těhňajs
Když má dobré podmínky, stejně, jako většina jiných stonkových rostlin. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2011 08:34 Těhňajs - Rostliny
Nevíte někdo jak se ammania senegalensis zastřihuje a jak se větví?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2011 18:30 Jakub - Rostliny – Vzácné rostliny
Poznáte niekto Barubula sp. (Millimeter moss) alebo Rananculus papulenatus?
Fissidens nobilis by som mal mať doma niekedy 20.6
Možno budem mať aj Tortula ruralis :-)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 17:32 Muž @ vóťa87 [205] - Rostliny
Už před nějakou dobou jsem přemýšlel o balíku odtud aristocratama.com -komplet ceník se zobrazuje jen s přístupovými hesly, ta mi tenkrát poslali,ale aktuálně nemají nový ceník všech rostlin(nejsou v galerii), prý brzy dodají...Výhodou je to, že znám člověka z Čech co si od nich nechával posílat krevety, vše bez problému a standartně přibalují všechny doklady potřebné pro export, nevýhodou nutnost vzít větší množství rostlin od každého druhu...
Něco zboží mi již posílali odtud- www.aquaculturesg.com/… mají i rostliny, nabídka se dost často mění, platba přes Paypal, doprava letecky, včetně dokladů, nevýhodou je cena v přepočtu asi 4900,- za 15Kg box.
Třetí možností by bylo zkusit odtud www.a-charming.com/… , ne vše mají dostupné, ale tady v diskuzi www.azaquaticplants.com/… píší, že pošlou víceméně kamkoliv letecky, platba přes Paypal.
Celkově nejjednodušíí je pohledat v seznamech pěstíren v Asii, dost z nich odesílá i malé zásilky, bohužel ty lepší "špeky" se pěstují tak po jednom druhu, pak je zkupují větší exportéři a už roste cena...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 13:58 Muž @ Pepan [4276] - Rostliny – Re: vóťa87
Taky bych se za ten link přimlouval. Při větší objednávce by náklady na dopravy byly snesitelné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 12:24 Muž @ kortezhugo [938] – Re: Johan
jj -ja som tiez lahko "pripojitelny" :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 12:23 Muž @ Johan [4650] - Rostliny
Pokud se sem dá seznam rostlin, a někdo si vezme na starost objednávku, určitě se najde dost lidí, kteří by se připojili. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 12:21 Muž @ kortezhugo [938] – Re: vóťa87
...daj link -aspon mrkneme co maju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 12:21 Muž @ Sid [5829] - Rostliny – Re: vóťa87
Zkuste sem dát info o možnostech, třeba se pár "bláznů" najde, co by do toho šli. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 12:17 Muž @ vóťa87 [205] - Rostliny – Re: kortezhugo
Oni Vám z Hong-kongu pošlou cokoliv, jenže už moc neřeší, že pro dovoz do EU je třeba k balíku přidat rostlinolékařský pas (fytocertifikát). Pokud ho kytky nemají a na celnici Vám ho zaseknou, tak trvá cca týden než k dojde k řízení a pokud shledají, že je vše v pořádku, tak Vám je za "poplatek" dají a to už bohužel bývají kytky kompostové...Mám kontakt na farmu v Indonesii, kde pěstují spoustu zajímavých kytek a posílají je včetně fytopasu, letecky, za 5-7 dní jsou rostliny doma, avšak všechno něco stojí a z mého pohledu se to nevyplatí, muselo by se objednat větší množsví a zaplatit předem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 12:02 Muž @ Johan [4650] - Rostliny
Jinak dobře zabalené kytky vydržej i několik týdnů!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 11:48 Muž @ kortezhugo [938] – Re: Kuba
...objednat z Hong Kong-u sa da...len ci to "prezije" cestu,colnicu,a kadeco ine....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 11:38 Muž @ Johan [4650] - Rostliny – Re: Pepan
Ale má. rybicky.net/obr/rostliny/max/1377.jpg Prakticky všechny řečanky mají zoubky. Jen některé je mají hodně nezřetelné (např. komplex druhu N. quadalupensis).
Jinak ono je i pár podobných N. indica, ale zrovna si nemůžu vzpomenout. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 11:28 Muž @ Pepan [4276] - Rostliny – Re: Johan
Myslím že ne. N. indica nemá na listech ty zajímavé zoubky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 11:23 Muž @ Johan [4650] - Rostliny – Re:
Nebude to něco jako Najas indica při silném osvětlení a dostatku fosforu? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 11:16 Kuba - Rostliny – Re: Pepan
Najas sp. Roraima vypadá opravdu luxusně ;) Ten obchod se nachází v Hong Kongu, takže spíš kdyby měl někdo cestu tam ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 09:55 Muž @ kortezhugo [938] – Re: Pepan
presiel...a komplet vsetko :-) aj ryby...

je to pekne nafotene
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 09:48 Muž @ Pepan [4276] - Rostliny – Re: kortezhugo
Prošel sis všechny obrázky? Některé kytky jsou bóží. Třeba ta Najas sp. Roraima. Nepojede náhodou někdo do Jižní Ameriky? :-D
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2 3

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny Přidat příspěvek • Zobrazeno 8396x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/15995-vzacne-a-nove-druhy-rostliny