Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Nové a vzácné druhy rostlin

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Druhy rostlin - pěstování 

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Nové a vzácné druhy rostlin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2011 09:23 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Těhňajs
Když má dobré podmínky, stejně, jako většina jiných stonkových rostlin. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2011 08:34 Těhňajs
Nevíte někdo jak se ammania senegalensis zastřihuje a jak se větví?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2011 18:30 Jakub – Vzácné rostliny
Poznáte niekto Barubula sp. (Millimeter moss) alebo Rananculus papulenatus?
Fissidens nobilis by som mal mať doma niekedy 20.6
Možno budem mať aj Tortula ruralis :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 12:17 Muž vóťa87 [207] - RostlinyRe: kortezhugo
Oni Vám z Hong-kongu pošlou cokoliv, jenže už moc neřeší, že pro dovoz do EU je třeba k balíku přidat rostlinolékařský pas (fytocertifikát). Pokud ho kytky nemají a na celnici Vám ho zaseknou, tak trvá cca týden než k dojde k řízení a pokud shledají, že je vše v pořádku, tak Vám je za "poplatek" dají a to už bohužel bývají kytky kompostové...Mám kontakt na farmu v Indonesii, kde pěstují spoustu zajímavých kytek a posílají je včetně fytopasu, letecky, za 5-7 dní jsou rostliny doma, avšak všechno něco stojí a z mého pohledu se to nevyplatí, muselo by se objednat větší množsví a zaplatit předem...

Už před nějakou dobou jsem přemýšlel o balíku odtud aristocratama.com -komplet ceník se zobrazuje jen s přístupovými hesly, ta mi tenkrát poslali,ale aktuálně nemají nový ceník všech rostlin(nejsou v galerii), prý brzy dodají...Výhodou je to, že znám člověka z Čech co si od nich nechával posílat krevety, vše bez problému a standartně přibalují všechny doklady potřebné pro export, nevýhodou nutnost vzít větší množství rostlin od každého druhu...
Něco zboží mi již posílali odtud- www.aquaculturesg.com/… mají i rostliny, nabídka se dost často mění, platba přes Paypal, doprava letecky, včetně dokladů, nevýhodou je cena v přepočtu asi 4900,- za 15Kg box.
Třetí možností by bylo zkusit odtud www.a-charming.com/… , ne vše mají dostupné, ale tady v diskuzi www.azaquaticplants.com/… píší, že pošlou víceméně kamkoliv letecky, platba přes Paypal.
Celkově nejjednodušíí je pohledat v seznamech pěstíren v Asii, dost z nich odesílá i malé zásilky, bohužel ty lepší "špeky" se pěstují tak po jednom druhu, pak je zkupují větší exportéři a už roste cena...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 12:02 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: kortezhugo
Jinak dobře zabalené kytky vydržej i několik týdnů!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 11:48 Muž kortezhugo [983] Re: Kuba
...objednat z Hong Kong-u sa da...len ci to "prezije" cestu,colnicu,a kadeco ine....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 11:38 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Pepan
Ale má. rybicky.net/obr/rostliny/max/1377.jpg Prakticky všechny řečanky mají zoubky. Jen některé je mají hodně nezřetelné (např. komplex druhu N. quadalupensis).
Jinak ono je i pár podobných N. indica, ale zrovna si nemůžu vzpomenout. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 11:28 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Johan
Myslím že ne. N. indica nemá na listech ty zajímavé zoubky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 11:23 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Pepan
Nebude to něco jako Najas indica při silném osvětlení a dostatku fosforu? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 11:16 Kuba Re: Pepan
Najas sp. Roraima vypadá opravdu luxusně ;) Ten obchod se nachází v Hong Kongu, takže spíš kdyby měl někdo cestu tam ;)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 09:48 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: kortezhugo
Prošel sis všechny obrázky? Některé kytky jsou bóží. Třeba ta Najas sp. Roraima. Nepojede náhodou někdo do Jižní Ameriky? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 09:20 Muž kortezhugo [983] Re: Kuba
www.bubblesaquarium.com/…

tu je to lepsie pokope...
pekne je ze sa to da zoradit "farebne" :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2011 21:25 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Kuba
Fotka k příspěvku Moc hezké kytky. :-)
Tuhle: www.aquaticplantcentral.com/… jsem kdysi měl, jen jsem jí jinak říkal. :)
A kdyby se někomu podařilo přijít k tomuto: farm4.static.flickr.com/…
výměnou bych nabídl třeba tohle:
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2011 15:16 Kuba
Při prohledávání internetu jsem narazil na několik zajímavých a mě neznámých druhů a kultivarů akvarijních rostlin. Vlastníte někdo některou z nich, nebo jste je někde viděli v prodeji, nebo jen u někoho v akváriu ?

Rotala sp. H´ra
farm3.static.flickr.com/…

Ludwigia sp. Tornado
i6.photobucket.com/…

Ludwigia brevipes
www.aquaticplantcentral.com/…

Blyxa sp. India
i6.photobucket.com/…

Ludwigia sp. Guinea
farm4.static.flickr.com/…

Hgrophila sp. Pantanal
www.aquaticplantcentral.com/…

Hygrophila polysperma"Ceylon"
www.aquaticplantcentral.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 10:25 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: kortezhugo
Obyčejná kytka. Maj jí v nabídce skoro všechny pěstírny (byť bez odznačení RED)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 10:00 Muž kortezhugo [983]
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 17:12 Usine Re: 0
Fotka k příspěvku Já ho mám, ale takhle mě neroste. Dělá se na těch zkroucených listech skoro uzel. :-)
Pár odnoží jsem rozdal na srazu. Moc rychle neroste a zřejmě nemá moc rád teplou vodu, přes léto se mu vyšší teplota vyloženě moc nelíbila. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 14:03 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: 0
To já spíš po těch dvouh vedle. :-P (Eriocaulon setaceum, Tonina fluviatilis)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 13:58 0
Richard Tokušev sice prodává i méně běžnou vodní flóru, ale je to přece jen překoupené zboží a podle toho vypadají i ceny, které jsem následně vizuálně porovnával s nabídkou v Hornbachu u stejných druhů v obdobné kvalitě a evidentně vyšly v Hornbachu levněji.

Tím jej nepomlouvám, nabízené rostliny jsou v dobrém stavu a kdo touží po něčem běžně nenabízeném, tak sáhne i hlouběji do kapsy.

Já by sáhnul po té spirálové kytce, co se nachází uprostřed vloženého (vypůjčeného) fota. V Česku se rozptýleně pěstuje a její název je Helanthium bolivianum = Echinodorus vesuvius.
Edit: i.pinimg.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 21:06 0 Re: Johan
Ten obrázek jsem objevil při vyhledávání rostliny druhu Ondinea, která je Barcley velmi podobná. Dejte si přes Google vyhledat Ondinea purpurea a můžete koukat na spoustu pěkných fotek. ano 0.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 16:33 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: chytek
Nejčastěji v ČR sehnatelné rostliny pocházejí od firem Agroholding, Aqua-daho, Rataj, Tropica, Dennerle, Hořánek a z Jaroměře. Mají v nabídce přes 600 druhů rostlin a jejich kultivarů. Takže ani tolik rostlin zdejší atlas neobsahuje. Kdyby dokázali dodávat všechny druhy, které v pěstírně mají, bylo by to fajn, ale jak je vidět v nádržích na těchto stránkách, mnohé z rostlin z "nabídky" nikdo nemá. =(
Pěstovaných rostlin je tak moc a do obchodů se v reálu dodává tak málo. :-O

Atlas rozšířit by bylo fajn. Ale ani není dodělanej (napsané kloudné články ke všem druhům, už není čas:-O ). Však krom kultivarů sme v RS otevření a budeme rádi, když tam někdo novými druhy přispěje (pokud jen nenapíše velikost kytky a její jméno). :) Pak je i potíž s fotkami, když to není kde vyfotit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 16:20 Muž chytek [26] - Ryby brakických vodRe: Johan
Ano na zahraničních e-shopech lze najít pěkné kousky, které tady v ČR neseženeš a ani zde v atlasu rostlin nejsou. Možná by nebylo na škodu atlas rozšířit X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 14:19 Muž Johan [4945] - Rostliny
Sem si prohlédl jeden internetovej obchod a měli docela zajímavé rostliny. U půlky nevím co to je.. :-D www.aquariumplants.com
Aeschynomne fluitans
Limnophila indica
Aponogeton capuroni
Aponogetons longiplumulosus
Blyxa alternifolius
Cabomba palaeformis
Cabomba pulcherrima
Cryptocoryne lingua
Cryptocoryne longicula
Cryptocoryne pygmaea
Cryptocoryne usteriana
Eichhornia diversifolia
Eriocaulon cinereum
Eleocharis montevidensis
Heteranthera dubia
Hydrocharis dubia
Limnophila huppuroides
Mayaca sellowiniana
Myriophyllum dicrocum
Myriophyllum elatinoides
Myriophyllum heterophyllum
Myriophyllum procerpinacoides
Myriophyllum propinqum
Najas indica
Nymphaea micrantha
Nymphaea stellata
Nymphoides indica
Ottelia ovalifolia
Physostegia purpurea
Polygonum amphibium
Polygonum pedunculare
Potamageton octandra
Proserpinaca Pectinata
Ranalisma rostrata
Cryptocoryne undulatus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 13:51 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: bali
Ophiopogon japonicus to určitě není. Spíše bych tipoval na ten Eriocaulon.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 13:30 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: bali
Mě to spíš připadá jako Eriocaulon, ale když píšou Ophiopogon...
Ale myslím to pod těmi čichavci, to by mě zajímalo co to je.
Že by to byla Heteranthera? Nějak divně rostlá. :-O
Strašně tam mate ta velikost nádrže... =D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 13:19 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: Johan
Ophiopogon japonicus
viz: www.steentank.co.uk/…

edit: i kdyz to neni stonkovka... heh sem trochu zmaten
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 13:11 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: 0
Barclaya by se mi taky líbila.. =/
Co je ta drobná stonkovka pod ní?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 12:41 0
Mi by se líbilo tohle. Myslím ty rostliny po okrajích - vlevo zelená a vpravo červená.
Edit: www.aquapet.com.br/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 12:30 JuraS Re: Glad
nevím jestli vzácné, nevím jestli sehnatelné ale bral bych semena nebo malé rostlinky těch stromů co rostou v amazonii kde žijou terčovci..plánuji vyházet kytky, na dno dát jen půdní nasávací filtr, rašelinu v kuličkách a celé to zasypat jemným centimetrem světlého písku a do akva jen kořeny a kdyby se dala sehnat rostlina tak nějak vyřeším jak ji tam zasadit a udělám otevřené akva...asi budu muset oběhnout botanické zahrady...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2010 15:22 Muž kortezhugo [983] Re: chytek
Fotka k příspěvku M. mattogrossense+tuberculatum mam -pred vcerom som vyhodil pol lavora...
a celu "narocnost" som vyriesil pridanim usporky z reflektorom X-) :)

ale tiez pekny "spek" je ta Hygrophila pinnatifida...
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.11.2010 13:19 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Kajka99
No, že by se to nějak moc lišilo od našich krondlovek rostoucích všude na krtinách... :)
A bůhví co se pod tím názvem prodává. Jen namátkou.
Christmass moss - od voťi mám jeden, který je úplně jiný než od sida a oba jsou úplně jiné, než od tropici, což je možná Vesicularia dubyana (ta pravá)
Jako Plagiomnium affine se prodává nějaká Lophocela
Jako Vesicularia dubyana se prodává Taxiphyllum barbierii
Riccia fluitans rozhodně není Riccia fluitans, ale nějaká trhutka možná odněkud z Austrálie
Tortula ruralis je bůchví co
Leptodictyum riparium je spíš Drepanocladus adunculus...
A takto můžu pokračovat ještě hodně dlouho. Takže bůhví co se pod názvem Fissidens nobilis dostane. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   21.11.2010 13:15 Žena Kajka99 [229] Re: Glad
jednoznačný špek je Fissidens nobilis. Krásný pomalu rostoucí mech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2010 21:03 Muž chytek [26] - Ryby brakických vodRe: Glad
ono taky záleží do jak velkého akva ty rostlinky budou. Pokud chceš špeky, tak moje typy jsou tyto: 1. Aponogeton Madagascariensis - solitérní velká rostlina, 2. Myriophyllum tuberculatum (často prodávaný jako M. mattogrossense) - hezky červené košťátko. Obě rostliny jsou velmi náročné.
A 3. špek rostlina náročná na světlo a pěkně červené koště Nesaea spec. (od Dennerle)

Tyto druhy jsou i na výše zmiňovaném e-shopu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2010 13:58 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: DrBolíto
A už sem rostliny od nich viděl i ve zverimexech..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2010 13:55 Muž DrBolíto [254] - RostlinyRe: harpunar
Tak pokud se jedná o Tropicu tak má zastoupení i v čechách zde:
www.aquamaster.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2010 10:51 harpunar Re: DrBolíto
Docela raritní rostliny a mechy je schopen sehnat a dokonce je prodával na poslední burze v Ostravě na VŠB(menza) Richard Tokušev s Banské Bystrice. Já si od něj např. vzal kořen porostlý christmas mechem k mým sulaweskám.Zkuste si jej dát do vyhledávače a skontaktovat jej.Myslím že by mohl pomoci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2010 10:10 Muž DrBolíto [254] - RostlinyRe: Glad
Kladeš si nedostupné cíle, tady něco sehnat je nad lidské síly. Jediné co můžeš zkusit si je objednat z ciziny s tím, že si zaplatíš expres dodávku a to tě přijde na pěkné prachy což splní i tvůj požadavek za hodně peněz.:) Požadavek aby nerostly jako z vody, tě omezuje spíše se zaměřit na mechy. To že jsou zde vzácné neznamená, že nejsou plevelem v její domovině, vlastním Proserpinaca palustris a to je plevel srovnatelný s Ludwigia repens.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2010 09:20 Glad Re: Danila
Třeba tento mech je krásný Anthoseros sp.(Sulawesi fisident moss).
Jde mi o to, že právě neznám konkrétní vzácné rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2010 09:00 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: Glad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2010 00:39 Žena Danila [4489] - SumciRe: Glad
Co tím chtěl autor říci?
Co se týče rostlin, začínáme už nějaký ten měsíc uvažovat o importu vzácných ( nebo výjimečných) mechů ze zahraničí. Fascinující rostliny, ale za ceny, které i nám vyrážejí dech. O jaké konkrétní by byl zájem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2010 00:10 Usine Re: Glad
Jestli chceš drahé, tak si dojdi do Hobachu, rostliny od Dennerle tvůj požadavek určitě splní. Pokud by jsi chtěl vzácné tak v tom ti neporadím. Myslím si, ale že nechceš ani jedny nebo druhé. Ty by jsi chtěl ty náročné, což je asi to správné slovo. To je to správné slovo, které by jsi měl zadat do zdejšího atlasu.
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2010 23:48 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Glad
To, že je vzácná nemusí znamenat, že bude extra drahá a nebo že neporoste jako z vody.
Zkuste kouknout ve zdejším atlasu a dát do vyhledávání V Čr rarita či V Čr nesehnatelná... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2010 23:02 Glad – Vzácné rostliny
Ahoj, prosím, rozmýšlím jaké jsou vzácné, krásné, (drahé) rostliny do akvária, fakt mám na mysli nějaké tzv. špeky :) Chci osázet akvárium namísto jiných plevelů které rostou jako z vody a musí se pořád prostřihávat .)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 10007x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15995-vzacne-a-nove-druhy-rostliny?od=51