Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Nové a vzácné druhy rostlin

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Druhy rostlin - pěstování 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Nové a vzácné druhy rostlin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   21.12.2022 12:26 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostliny

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   19.11.2022 15:37 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: vaclav
rybicky.net/atlasrostlin/xyris_sp_red :-) :-) :-)
Napsal jsem si do Izraele pro fotku.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2022 13:37 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Rovano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.03.2022 13:02 Muž Rovano [228] - RostlinyRe: vaclav
Ano, už je beru hodně v uvozovkách. Snažím se hledat relevantnější informace. Ať už v Asii nebo USA. je to občas zajímavé čtení, aby ze mě ještě nebyl nakonec botanik amatér. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   20.03.2022 12:59 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Rovano
Akvarijní rostliny nemají většinou už s těmi z přírody moc společného to psal už hodně dávno Karel Rataj st. prošly různým křížením a mutacemi a z každé pěstírny vypadne něco trochu jiného. Je to, jak s rostlinami ze zahradnictví v každém koupíš trochu něco jiného. Názvosloví českých prodejců akvarijních rostlin je kategorie sama pro sebe. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2022 12:47 Muž Rovano [228] - RostlinyRe: vaclav
No a to není všechno :-) Ještě třeba Hygrophilly... Díval jsem se jen na rostliny, které mám v akva.
Docela mě to zarazilo, že to takto v botanice chodí. Ale to je na jinou diskuzi.
No a to jsou palustris i inflata ještě s jinými prvními jmény.

Nicméně na tom německém webu tam mají palustris a vypadá to jako moje inflata, co jsem koupil v ČR.
translate.google.com/….
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2022 12:04 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Rovano
Tohle jsem kdysi řešil a došel jsem k názoru, že to co tu máme jako Hottonia inflata zřejmě asi není totožná rostlina, ale také to není Hottonia palustris . Dá se říci, že čekám jak to dopadne jestli to někdo rozlouskne. Někdy to trvá. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2022 20:55 Muž Rovano [228] - Rostliny – Záměna rostlin
Zdravím vážení,
díky za tip na německé flowgrow.de.
Nechcete někdo pořešit Hottonie? Inflata vs Palustris?
Je to velký zásah do atlasu a já se na to necítím. Nebudoval jsem to tady. Ani nevím jak to provést, když některé stránky cituji.
ve zkratce:
Dle mě se H. palustris u nás a jinde vydává za inflata, protože palustris je v C3 ohrožení.
Inflata je ze Severní Ameriky, taková bahenní rostlina.
www.flowgrow.de/…
Palustris je v Evropě. A dokáže fungovat i jen pod vodou.
www.flowgrow.de/…

Je tam i pěkné povídání v EN.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.03.2022 15:18 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostliny
Blyxa japonica var. alternifolia :-)
www.flowgrow.de/…
Blyxa japonica var. japonica
www.flowgrow.de/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 15   02.11.2020 16:21 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: vaclav
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku obr 1 Limnophila hippuridoides Merrill Mini mám už v akváriu (v ČR zatím nedostupná)
- obr 2 Limnophila hippuridoides Mini mám někdy od srpna?
- obr 3 Limnophila hippuridoides Merrill Mini v popředí, nalevo vzadu, klasika Limnophila hippuridoides
- obr 4 klasika Limnophila hippuridoides
- vše je v Maňana Maňana ;-)
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2020 18:48 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Tommo
Ano, ale už poměrně dost stará. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2020 18:04 Muž Tommo [828] Re: vaclav
To je fotka z Profiplants?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.05.2020 15:09 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostliny – Rotala sahyadrica
Tak ta se mě líbí. www.youtube.com/… :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   25.01.2020 10:55 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostliny
Fotka k příspěvku Cryptocoryne spiralis 'Tiger' :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.01.2020 16:11 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostliny
Glossostigma Elatinoides 'Platinum' www.facebook.com/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.01.2020 20:54 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2020 14:21 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostliny
Kdyby někdo měl rostliny co nejsou ještě ve zdejším atlasu a chtěl nějakým způsobem spolupracovat a nebo rovnou vytvářet karty nových rostlin bude vítán. Atlasy tvoří zdejší registrovaní uživatelé ne redakce. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   12.01.2020 12:58 Muž Blackie89 [493] Re: vaclav
Fotka k příspěvku Tak Pogostemon yatabeanus už mám nějakou dobu a můžu potvrdit, roste mi bezproblémově... ano
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.01.2020 12:36 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostliny
Pořídil jsem si z profilans nové nebo lépe řečeno méně známé rostliny in vitro. Je to Rotala sp. 'Vietnam' rybicky.net/atlasrostlin/rotala_sp_vietnam
Persicaria sp. 'Sao Paulo' rybicky.net/atlasrostlin/persicaria_sp_sao_paulo
Pogostemon yatabeanus zatím není v atlase ještě čekám až povyroste. Zatím to vypadá na bezproblémově rostoucí rostliny z přihlédnutím na to že mám CO2. :-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.11.2019 14:27 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostliny

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.03.2019 14:13 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostliny
Fotka k příspěvku Hydrocotyle tripartita 'Mini' www.profiplants.cz/… :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2018 14:49 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez techniky – Mám ...
Fotka k příspěvku ... docela slušné množství africké rostliny Lagarosiphon ilicifolius, kterou dovezl toto jaro Martin Botumato z Botswany. Mohu vyexpedovat pár kousků pro podobné zběratele akvarijních rostlin. Roste dobře. Původně jsem ho měl pod žárovkou a rostl, nicméně na okně roste líp a ani mu nevadí, že má teď přes zimu jen 19°C.
Třeba trochu zkontrolovat od řas. Neříkám, že je zařasený, ale nějaké vláknité řasy tam jsou (lagarosiphon je naštěstí docela silná rostlina, takže mu to nevadí).
Větší fotka rybicky.net/fotogalerie.php…

V sobotu 29. 12. JEDU DO PRAHY.

Taky mohu pro jednoho člověka dodat kousek Najas horrida rybicky.net/atlasrostlin/najas_horrida Taky Martin, taky Botswana, taky toto jaro.

Jsou to obojí vzácné rostliny. Chci jen čokoládu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2018 14:33 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: vaaclav
Hezké, ale mají tam kec. Hydrocotyle verticillata tam mají popsaný jako H. leucocephala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.01.2018 14:26 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostliny

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.12.2017 12:35 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostliny
Kdo máte facebook. www.facebook.com/… :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2017 12:01 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Maq
To nevím je jich příliš moc a podle podmínek můžou vypadat různě a protože producentů bude také dost a to pak znamená i spoustu duplicitních názvů. Na to jsem zatím rezignoval. Mě jde spíše o nové rostliny. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2017 11:02 Maq Re: vaaclav
vaaclav napsal: Bucephalandra sp. dneska je spousty druhů a mít je všechny pod jednou střechou je škoda protože takhle nevyniknou.
Co takhle jít na to přes fotky? Jakmile někdo nějakou B. má, umí ji vyfotit a má její rozumně spolehlivou "tržní" identifikaci, založit pro ni kartu v atlase.
Šlo by to tak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2017 10:14 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostliny
V tématu o buckách se baví o hnojení tak to dám sem.
Bucephalandra sp. dneska je spousty druhů a mít je všechny pod jednou střechou je škoda protože takhle nevyniknou. Sice asi už nějaké rozdělení je ale správných názvů se asi jen tak nedopracujeme. Máte někdo návrh jak je zatím rozdělit třeba podle velikosti, barvy a nebo tvaru listů? Zřejmě se rozlišují podle květů ale to asi není reálné nebo ano. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2017 03:23 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: JirkaŠčobák
Crepidomanes malabaricum není podobný Monosoleniu. Je to kapraď a když se podíváš blíže, tvoří klasický oddenek. Spíše se zaměňuje Monosolenium s Lomariopsisem
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2017 01:14 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: vaaclav
Hm. Když jsem ti nedávno poslal k eriocaulonu obrázek semínek do atlasu, tak jsi ho zamítnul. Což si myslím, že je od věci, protože eriocaulon se zřejmě nejsnáze získá přes semena (v mém případě z Ruska), tak není špatné vědět, jak vypadají.

K mechům značky Fissidens: Mám v nádrži zde v atlasu nezařazený F. Miroshaki: rybicky.net/fotogalerie.php… Pěkně roste, je jednoduchý, nevypadá triviálně. Nechceš ho zařadit?

P.S. To malabaricum je velmi podobne monosoleniu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2017 23:31 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostliny

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2016 17:47 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: vaaclav
No, ale ako to myslia, že Cuba podobne ako ostatné Ludwigie rastie pod uhlom a Pantanal zvisle.. akože sa udrží a nenechá uniesť prúdom? Možno keď je menšia vzrastom? Preto som chcel nejaké názorné fotky, ale nenašiel som. A hej, píšu, že nie je to taká burina ako Cuba :)

Každopádne, nenašiel som ju v predaji, ale možno na jar / v lete cez eBay niekto...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2016 17:32 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: zervan
Růst stonkovek je závislý na světle a proudu. Cuba je ale šílený plevel, zatím jsem nepoznal stonkovku která by rostla tak rychle, proto jsem od ní utekl. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2016 17:28 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: AleK
Podľa www.flowgrow.de/… je Pantanal náročnejšia, menšia (nie tak robustná ako Cuba) a rastie zo zeme vertikálne a nie pod uhlom ako Cuba (nenašiel som však nejakú názornú fotku).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2016 16:37 Muž AleK [14] - rostliny a zase rostlinyRe: vaclav
jo oni si jsou hodně podobné ... podle mě ta pantanal se bude lišit tou barvou ?? ale nevím jen odhaduji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2016 14:53 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: AleK
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2016 14:06 Muž AleK [14] - rostliny a zase rostliny
Ahoj nemáte někdo LUDWIGIA INCLINATA VERTICILLATA "PANTANAL" díky nikde ji nemůžu sehnat

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2014 11:02 Muž radusho [41] – Lagenandra twaitesii
Zdravím pani máte niekto osobné skúsenosti s Lagenandra twaitesii. Zaijimaju nároky na vodu a živiny a svetlo

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2014 09:55 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Bella
Leda se s někým domluvit, vzít těch kytek více a rozpočítat náklady. To by možná bylo snesitelnější. Ona ta cena asi bude stejná jestli člověk poveze čtyři kytky a nebo dvacet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.09.2014 09:51 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Bella
Já to vždy řešil tak, že jsem si dal kytky do zavazadla určeného do nákladového prostoru. Tedy samozřejmě nebyly po žádné stránce chráněné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.09.2014 09:23 Žena Bella [1047] - RostlinyRe. Bella
Prisla mi odpoved z UKZUZu (na dotaz zda jako hobik si muzu dovezt 4 echace, jestli se to nevztahuje na vyjimku "male mnozstvi")

Dovoz akvarijních rostlin z Ruska, je povolen, ale zásilku musí doprovázet rostlinolékařské osvědčení a tato zásilka podléhá dovozní rostlinolékařské kontrole ve vstupním místě EU, podle zákona 326/2004 Sb., o rostlinolékařské péči, v platném znění a vyhlášky 215/2008., o opatřeních proti zavlékání a rozšiřování škodlivých organismů rostlin a rostlinných produktů, v platném znění.

Výjimka na malé množství, kterou zmiňujete v emailu, se vztahuje pouze na osivo, řezané rostliny, ovoce a zeleninu, na rostliny určené k pěstování se nedá použít.

Dovozní rostlinolékařská kontrola probíhá přes vstupní místo ČR (letiště Praha, Brno, Ostrava vyclívací pošta Praha) a je zpoplatněna částkou 945,- Kč, dle platného sazebníku (vyhláška č. 221/2002 Sb.).

Rostlinolékařské osvědčení se musí vztahovat jak na rostliny, tak na zeminu (pěstební substrát). Zvláštní požadavky, které musí být deklarovány na rostlinolékařském osvědčení.: (7.2./9BI), (34./4AI), (32.1./4AI), (32.3./4AI), (36.1./4AI), (45.1./4AI), (46./4AI) body vyhlášky.

--------------------

Byla k tomu jeste priloha v anglictine, a tabulka v cestine, kterou z tela emailu neumim sem prekopirovat. Kdyby mel nekdo zajem, osvete se mi SZ s mailem, preposlu.

Pro me zaver bohuzel je - hmm, tak nic :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2014 11:03 Žena Bella [1047] - Rostliny – dovoz z Ruska do CR
Prosim zkusenejsi o radu - pres zname by se mi mohlo podarit, aby mi z Moskvy do Prahy dovezli nejake akva rostliny (nekomercni zalezitost, koupi par kytek v akvaristice)... Nechci je na letisti dostat do problemu. Jak by se tohle melo opapirovat? Zkousim zatim googlit fytocertifikat... Kde se daji zjistit overene informace?

Dovazel jste si uz nekdo neco pro sebe ze zemi mimo EU? Mohli byste mi to prosim priblizit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2014 20:00 Miles23 – Ludwigia helminthorrhiza
Zdravím všechny,
delší dobu sháním (a nedaří se mi to) rostlinu Ludwigia helminthorrhiza, nemáte jí někdo náhodou, nebo nevíte kde by se dala sehnat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2012 23:45 Tomasz Re: Yirka, Johan
Ano, jsem Vasteq. Jsem z Polska. Jsem ochoten vyměnit a hledání vzácných vodních mechů a kapradin malé. Pokud má někdo nový druh "Bucephalandra" také.
Všechny tyto rostliny rostou v mé nádrži a jsou pravdivé podvodní rostliny. Bucephalandry jako Anubias taky může vzkvétat pod vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2012 20:11 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Tomasz
Je určená i k výměně? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2012 18:07 Muž Yirka [9117] Re: Tomasz
Dovolil bych si otázku. Ty rostlinky, to je ze sbírky v tvé nádrži, nebo sbírka fotografií? ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2012 13:05 Muž kortezhugo [983]
www.tivamo.eu/…
...popozerajte :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2011 19:15 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – jo Aristocratama
Eriocaulon Cinareum !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 10007x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15995-nove-a-vzacne-druhy-rostlin