Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Bateriový odkalovač

 

NápovědaFórum » Technika » Nástroje a pomůcky 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Bateriový odkalovač
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2013 20:37 chudst – Odkalovač z aukra
Zdravím Vás - akvárium odkaluji pomocí klasického odkalovače bez jakékoli baterie.

Na Aukru však vidím "bateriový odkalovač" - aukro.cz/… . (Mám hrubší kamínky, nyní nové rostliny.)

Můžete mi prosím poradit jeho výhody či nevýhody? Jde s ním čistit dno snáze? Či se po dvou používání zanese, ucpe, případně rozbije?

Díky za vaše rady ;)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2013 21:33 pikiman Re: michalcod
coz takhle stary filtr,sundat plasty,vyndat molitan,ponechat pouze cerpaci hlavu,na sani hadici s odkalovacem,na vypust hadici do kyble,jde regulovat i prutok,funguje dobre,nedej boze az si cvrnku o 220V :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2013 14:44 Muž michalcod [13] Re: J.Poledník
A jste s ním spokojený?
Nemáte víc oblého štěrku vysáto než bordelu? Nebo je to v poho...Chci ho pořídit.
Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2013 20:01 Muž J.Poledník [16] – Odkalovač
Já jsem zakoupil tenhle a vypadá slušně a doprava zdarma. aukro.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2012 10:48 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: hostbob
mám ho a je to k ničemu,jak tam něco vlítne tak se zasekne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2012 10:12 hostbob – Eheim batériový odkalovač
Zdravim, dotaz na tenhle odkalovac si polozil asi kdekdo ... Jak to funguje s Flexiobkladama? me staci, ze s kazdym jinym mi toho pisku vylitne 3(_!_) ven, tak mi jen zajima, zda-li to neni s timhle lepsi ... :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2012 11:55 Muž fido16 [631] Re: kchrz
aha tak tj. Tak tomu asi velice nezabráníš vždycky ve vodě bude něco malinko plavat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2012 09:32 Muž kchrz [24] Re: Yirka
Ale samozřejmě, že odkaluju každý týden s výměnou vody, o to tady nejde.
Jen na průběžnou úpravu, když jdu kolem a vidim plavat detrit, že bych to stáhnul z nehoršího.
vzhledem k tomu, že zrovna experimentuju s proudem rostlinna-akvaria.cz/… , tak se mi ve vodě vznáší pořád nějakej bordel, ne jako dřív, když jsem měl jednu malou rampu. Prostě musím odkalovat daleko častěji. a co si budeme povídat, 2m akvarium do kýble člověk neodkalí a než natáhnu hadice ... to se na to většinou vykašlu.

Takže debatu nesměřuji, jestli je rozumné odkalovat títmo způsobem, ale jestli to vůbec funguje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.01.2012 08:52 Muž fido16 [631] Re: kchrz
Já jsem si koupil též bateriový odkalovač a zjistil jsem že je mi už po první použití k ničemu. Od té doby mi leží ve stole. Lepší je to odkalit i s výměnou vody jestli máš v akva dost bordelu měň vodu časteji. Já měním vodu co 5 dní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.01.2012 08:40 Muž Yirka [9126] Re: kchrz
Odkalovat po týdnu tím způsobem, že pouštíš akvarijní vodu zpět do nádrže určitě není to pravé ořechové. Je to jako kdybys doma větral z kuchyně do obýváku. U tak velké nádrže bych raději odkaloval v delších intervalech, ale vodu (i mezitím) vždy měnil za čerstvou.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2012 20:57 Muž kchrz [24]
Vrátil bych se k debatě o eheimu 3531. Mohl by někdo napsat zkušenosti s ním.
Mám 700l akvarium a potřeboval bych v týdnu občas odkalit nejhorší nečistoty. vždycky musím natáhnout hadici až do záchodu odkalovat rovnou do odpadu, pak zase napouštět ... Zabere to spoustu času. Takže bych průběžně odkaloval bez odebrání vody.

Jen by mne zajímalo, jestli opravdu posílá zpět do akvaria i nečistoty a pak taky, jak má výkon. Aby jen "nečechral" dno.
Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2011 17:03 Michal Vrzák – Eheim Quick Vac 3531
Ahoj, tak jsem si v Hornbachu koupil také Eheima, ale když jsem zkoušel odkalovat, tak to makalo supr, ale do akvárka mi to házelo takový drobný částečky, že do akvarka nebylo pomalu vidět jak bylo zakalené :-(
Má někdo nějakou radu jak tento problém vyřešit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2011 23:02 tytor Re: Beda
Ahoj,
já mám EHEIM 3531, kupoval jsem ho už asi před rokem a za tu dobu jsem ho použil tolikrát, že bych to spočítal na jedné ruce. Je dobrý, že nemusíš měnit vodu, ale používám ho jen když vyndám kořeny z akvária a pak si můžu do čista vysát pěkně špínu ze dna. To je asi jediná výhoda, kterou jsem našel od obyčejného odkalovače. V zarostlém akva se sním pro jeho velikost manipuluje špatně a do úzkých míst se těžko dostává. Proto používám obyčejný odkalovač s úzkým profilem, kde se většinou dostanu do všech koutů. Takže záleží na co ho potřebuješ konkrétně využít, u mě fakt jen na dobré vyčištění dna po vyndání kořenů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2011 22:08 Muž Beda [11]
Má tu někdo zkušenost s bateriovým odkalovačem "Eheim Bateriový odkalovač 3531" nebo "Perfektus odkalovač akvarijního dna". Uvažuju o koupi ale nevím esi postačí jen levnější nebo do toho rači investovat víc

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 4301x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15953-bateriovy-odkalovac?od=51