Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Bateriový odkalovač

 

NápovědaFórum » Technika » Nástroje a pomůcky 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Bateriový odkalovač
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.04.2022 14:59 Muž geralt [11] Re: Jozef
tak som to zatiaľ nechal tak a na jemnú prácu som si kúpil toto, zatiaľ som spokojný... väčšie objemy idú priamo hadicou
www.rostlinna-akvaria.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2022 09:03 Muž Jozef [311] Re: geralt
geralt napsal: už roky používam hadičku + klasický mechanický odkaľovač so zvonom, ale priznám sa, mám rád rôzne "serepetičky" stydim
A ver, že pri tom zostaneš, aj keď si to kúpiš. Tých 10-15litrov vody meniť v tvojich akva čerpadlom mi príde... a odkalovanie bez výmeny, ak je tam veľa bordelu... Lokálny sajrajt (napr. z prekŕmenia) odsajes vzduchovacou hadickou s nejakým litrom vody rýchlejšie a čistejšie ako s týmto systémom.
Ale chápem to, koníček je koníček (a chlapci sa radi hrajú). Tiež sa mi ten nápad páčil na začiatku, kým ma tu názory nepresvedčili, že je to zbytočnosť. Ale vlastnú skúsenosť nemám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2022 06:54 Muž Rybar [-29] Re: vlka
Mám ho taky ta síťka je k ničemu a tak jsem tam dal na to punčochu .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.04.2022 15:17 Muž vlka [3444] – ...stařeček...
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Sem tam použiji tohoto stařečka na vzduchovací motorek. Asi DDR. Má super pytlík, který nepustí žádnej bordýlek zpátky do akvárka. Zelené hadičky jsou také ještě staré origoše. Akorát se nechce vytahovat vzduchovací motorek...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.04.2022 14:49 Brodys Re: geralt
Já ten Eheim měl a po prvním použití prodal. Vůbec se mi s tím nepracovalo dobře a do zarostlých nádrží se mi zdál moc težkotonážní Teď mám ten nejlevnější obyč. zvon na hadici do vany a je to zlatý. Ale každý si musí zkusit svoje smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2022 14:29 Muž Lojza007 [1201] Re: geralt
Pokud chceš takový odkalovač, tak vem ten Eheim, co ukazuje Buldr, tomu bych věřil. Stejný bazmek jako vlka jsem vyhodil po jednom pokusu, krám na nic. Ten Sunsun funguje podobně jako ten Eheim, je otázka, jestli to nebudou vyhozený prachy, když se pár desítek euro ušetří oproti Eheimu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2022 14:25 Muž geralt [11] Re: Buldr
Eheim je tiež jeden z kandidátov, len ma trochu zarazil popisovaný únik malých častíc naspäť do akva, nutnosť navliekania ponožky a pod
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2022 14:23 Muž geralt [11] Re: vlka
áno, ja tiež odkaľovanie robím s výmenou vody... a preto ma zaujal práve tento, ktorý sa podľa popisu dá použiť na
a) odkaľovanie s kolobehom vody v akváriu (riziko návratu jemných častíc kalu)
b) odkaľovanie spojené s vypúšťaním vody z akvária (výmena vody)
c) čerpanie čistej vody z nádoby do akvária

keďže zatiaľ mám menšie akváriá, zaujíma ma, či nie je príliš veľký, nemotorný apod, praktické skúsenosti... už roky používam hadičku + klasický mechanický odkaľovač so zvonom, ale priznám sa, mám rád rôzne "serepetičky" stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.04.2022 12:52 Muž vlka [3444] Re: geralt
Fotka k příspěvku Naprosto zbytečně vyhozené peníze, vlastní zkušenost viz. foto. A je praktičtější spojit odkalení s výměnou vody, si myslím...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2022 12:38 Muž geralt [11] – SunSun
Ahoj. Má niekto skúsenosti s elektrickým odkaľovačom SUNSUN HXS 01? Podľa popisu sa dá odkaľovať bez výmeny vody, ale aj s odčerpávaním vody z akvária (a samozrejme pri otočení slúži aj ako čerpadlo vody z vedra do akvária).
www.invitalshop.sk/…
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2022 14:54 Haska
Fotka k příspěvku Dnes poprvé vyzkoušen bateriový odkalovač. Akvárium je zakalené, přes síťku jde vše jemné zpět do akvária. ????‍♂️
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.02.2020 21:26 Muž Atomret [41] Re: vlka
No a co teprve udělá s okružákem:-))) Ne vážně, tomu ,, mixéru ,, chybí,, nějaká zachytná síťka před tím šmelcem. Jinak pokud máš hodně jemnej pytlík, tak je to podle mě v pohodě, jako doplňkový průběžný čištění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2020 20:10 Muž vlka [3444] Re: silviebaris
Tojsouvěci to popsal naprosto přesně, tohle udělá vrtulka s detritem, jestli jsi to ještě neviděla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   05.02.2020 19:42 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: vlka
A já vám řeknu tolik. Odkaluju všechny akva zvonem napojeným na pulcoulovou hadici rovnou do odpadu. Při menší výměně tutéž hadici napojím na baterii a napouštím. Při větší výměně mám vodu připravenou den předem a pomocí čerpadla, toutéž hadicí napustím do akva. Místo kupování nesmyslných vynálezů si kupte pořádný šlauch a zvon. Odkalite a vyměníte vodu jak se patří. A ne ahoj budete muset nosit kýble s vodou atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.02.2020 19:28 Silviebaris Re: vlka
Nic ve zlym,ale ta posledni fotka toho pytliku vypadá,jako kdyby jsi odkaloval rybnik,to já neměla za celý 3 roky takovej hnus...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2020 19:13 Muž vlka [3444] Re: Tojsouvěci.
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Přední část AQ odkaluji důkladně až na dno, dříve menším zvonem a nyní delším zeleným zvonem, ale sem tam použiju i bateriový pytlíkový odkalovač, když nemůžu tahat kýble s odsátou vodou, co se uvolňuje nebo neuvolňuje ze dna je mi celkem jedno, protože nikdy nebyl problém a detrit i jiný binec ze dna je v pytlíku, pojem vydýchaná voda mě rozesmál, jen jsem dal tip, jak lépe zachytit binec.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.02.2020 07:55 Muž Zip [277] Re: Atomret
Asi tak, vypadá to na první pohled dobře, ale výsledek špatný.
Po prvním použití mě napadlo v podstatě to samé co píše Tojsouvěci o uvolňování nežádoucích věcí ze dna zpět do AQ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   05.02.2020 07:44 Muž Yirka [9126] Re: Tojsouvěci
K nepochopení hlavně je proč pouštět vydýchanou vodu zpět do nádrže.
To je jako doma větrat z ložnice do obýváku a přitom luxovat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.02.2020 23:12 Muž Tojsouvěci [3587] - Kytky s čudlamaRe: vlka
Nějak jsem po celou dobu existence vzduchových a na stejném principu fungujících odkalovačů nepochopil odůvodnění k jejich použití,u vzduchových dochází k rozdrolení měkčích částí nasátého odpadu vzduchovými bublinami,již v trubici a ve finále i u vodou hnaných systémků,tvrdší části rotují v záchytném sáčku,nebo záchytné komoře,kde se nejhrubší struktura odpadu zachytí,odměnou je následné rozptýlení mikročástic biologického odpadu,včetně výkalů,zahnívajících částí a v případě hrábnutí do dna i k uvolněných usazenin zpět do nádrže!
Takže opětovně,hrubé částice lze odstranit pinzetou,nebo vymáváním síťkou,odkalovaní se provádí s odtahem vody mimo nádrž s jejím následným doplněním,nebo její výměnou.
Dusitany,sirovodíky,fosforečnany jsou prevít. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2020 21:51 Muž Atomret [41] Re: KaGaOri
No nějakej kousek na náhradní díly mám doma, tak to schválně vyzkouším.-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2020 21:48 Muž Atomret [41] Re: Zip
Nejdřív se mi roztrh ten filtrační pytlík, koupil jsem novej , to samý . A navíc to funguje líp jako mixér na šneky a to mě drtí víc.-))))) Proto se ptám na to sítko. Ale podle mě ho nemá nikdo. Bral jsem to čistě na ,,bezkýblové,, čištění, ale zbytečně vyhozený peníze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2020 21:23 Muž vlka [3444] Re: Zip
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Já na něj nasadil tento ,,pytlík,, ze 40 let starého odkalovače a do AQ šla jen ,,čistá,, voda. Vše bez problémů zůstalo v ,,pytlíku,, Ten originální ,,pytlík ,, pouštěl do AQ i odkalený bordel.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2020 20:26 Muž Zip [277] Re: Atomret
Použil jsem ho asi 2x. Dělal bordel v AQ, tak je v šuplíku :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2020 20:23 Žena KaGaOri [89] Re: Atomret
Opravte mě pokud se mýlím, ale pokud by se to napojilo na klasický odkalovač, tak tam už mřížka chytající nejhrubší bordel je a přímo invital na té stránce nahoře píše, že je to použitelné i na pohon samo-domo filtru, tak by ten menší bordel vadit neměl?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2020 20:18 Muž Atomret [41] Re: Zip
Mám taky . Jak řešíš to aby se ti nedostával bordel do toho rotoru? U toho mého inženýři, nějak zapomněli na nějakou mřížku nebo sítko na vrchu zvonu.-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2020 19:33 Žena KaGaOri [89] Re: Socrates
No jo, odkalování to je takové malé domácí fitko smich . Jednou týdně se to ještě dá, ale jinak mi hrozilo lítání s kýblem ještě při eventuálním úklidu v týdnu (o tom, jaký by pak byl účet za vodu když ji proháním reverzní osmózou ani nemluvě), takže za mě zlatý bateriový odkalovač ano .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2020 19:14 Muž Socrates [298] - Raci, krabi, krevetkyRe: KaGaOri
Jasný... myslel jsem, že bych se přestal tahat s kýblema, ale už v tom mám jasno, domácí posilovna bude pokračovat! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2020 18:16 Žena KaGaOri [89] Re: Socrates
Také ho mám a klasické odkalení jednoduše nenahradí. Drobnější bordýlek to nezachytí a akorát rozvíří po akváriu. V návodu se píše, že je to normální a odsaje to pak filtr, ale u mého 250 l akva trvalo zakalení hodiny a stejně pak byl na všem poprašek (a to nemyslím, že bych měla slabý filtr). Taky mě nepříjemně překvapilo, že i když má být do substrátu od 2 mm, tak to ve frakci 3 - 4 mm stejně občas nasaje kamínek, pokud si nedám majzla, aby mi písek nevylezl v trubici moc vysoko. V návodu přímo píší, že odkalovat se má do hloubky 1 cm ("Užitečné bakterie nacházející se v dolních vrstvách půdy tak zůstanou zachovány a jejich důležitá funkce nebude nijak narušena."). Myslím, že je to skvělá věc na povrchový úklid zbytků krmiva apod. ale stejně se musí jednou za čas vzít obyč. sifon a odkalit pořádně. Jinak se snadno složí a rozloží, dobře se drží, je lehoučký do ruky a krásně saje. Asi záleží co si od toho člověk slibuje. Já ho kupovala vyloženě s tím, že budu moct po dně uklízet nesežrané zbytky a bordel z pistií i mezi týdenními výměnami vody a tam to očekávání plní na 100%. Pokud bych tím chtěla plnohodnotně odkalovat, byla bych zklamaná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2020 15:42 Muž M0RGAN [120] Re: Socrates
Mám ho a občas ho používám. Klasické odkalování nenahradí, ale já ho používám třeba na odchycení bordelu, co vždycky zbude po spařených kopřivách. A k tomuto účelu je super :-)
Klasické odkalování pořád řeším zvonem s hadičkou a výměnou části vody.
No a třeba na rytí do dna s jílem (u mě třeba Florapol) je vyloženě nevhodný, protože jemné částečky projdou síťkou a hezky zakalí vodu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2020 15:22 Muž Zip [277] Re: Socrates
Osobně vidím problém v tom, že ta síťka nezachytí všechno.
Mám tento akvarijni-odkalovace.heureka.cz/…
Odkalovalo to hezky, i se toho dost pochytalo, ale stejně jsem po tom měl zakalené AQ.
Na lehké odkalení povrchu asi dobré, ale hloubkově to možná udělá více neplechy než užitku.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2020 14:19 Muž Socrates [298] - Raci, krabi, krevetky – EHEIM 3531
Máte někdo zkušenosti s EHEIM 3531? Klidně i z doslechu ....
Jestli to stojí za to nebo je to jen parádička k ničemu.
www.youtube.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2019 22:38 Muž Planorbella [643] Re: ctibum
A jak často bude používán.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2019 21:37 Muž hunti [4] Re: ctibum
ptám se obecně, ono jich na trhu moc není, předpokládám že v nich nebude takový rozdíl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.07.2019 21:15 R Muž ctibum [6908] Re: hunti
To je jako by ses zeptal "kolik ujede auto na plnou nádrž"... hmm
Asi záleží jaký odkalovač a jaké baterie, řekl bych...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2019 20:34 Muž hunti [4] – Jak dlouho vydrží
Jak dlouho vydrží bateriový odkalovač? Myslím životnost baterie?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2019 19:58 Muž vlka [3444] Re: Troppau
Pořád ho bez problémů používám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2019 19:47 Muž Troppau [20] Re: vlka
Je to on. Dodnes jsem taky jeho šťastným vlastníkem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.05.2019 19:41 Muž vlka [3444] Re: Troppau
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Je to asi tak nějak kolem roku 79. Ale možná jo.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2019 19:23 Muž Troppau [20] Re: vlka
Mám pocit, že byl z BRD. Jestli máš na mysli ten zelený ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2019 19:07 Muž vlka [3444]
Fotka k příspěvku Odkalovač nemá chybu. Baterie vydrží dlouho. Pro moje dno - říční písek, viz prezentace - super, nebere moc kamínků. Jediné minus, originální pytlík propouští nečistoty zpět. Použil jsem 40 let starý pytlík z odkalovače z DDR - ten vlevo a pohoda. Origoš je vpravo.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2016 16:14 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: Legioix
jj, to je jasné, že jeden díl se vyndá, ale mě to stejně tak málo vody nevysaje, zkusím dát nové baterie, možná to nemá potřebný výkon.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2016 00:55 Muž Legioix [574] Re: Vstorm
Ten spodní díl je dvojitej a když se to rozdělí, tak s tím jde vyluxovat i 20cm sloupec vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2016 23:47 Muž Vstrom [82] - Malawi
Ahoj, já dostal k Vánocům Eheim Quick VAc Pro bateriový odkalovač a osobně z něj mám smíšené pocity:( První zklamání a i spíš moje chyba byla, že jsem si nevšiml, že dno by mělo být z písku o velikosti větší jak 2mm, jinak se stává, že se písek nasaje do koše, což je zrovna můj případ. Odkaluji cca 50 cm vodní sloupec a tak nějak to trochu jde, ale třeba u želv, kde mám cca asi 25 cm vody, tam to bohužel odkalovat nejde. Osobně mi přijde, že je asi lepší klasický na hadici a rovnou vodu odsávat. Zatím jsem s ním pracoval třikrát a jsem z jeho slabšího výkonu né moc nadšený. Jaké s tím máte zkušenosti?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.03.2014 06:40 Muž Dejmon [64] Re: Mislow
Vyhodit a použít obyčejnou klasiku :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 23:26 Muž Mislow [304]
Zdravim, koupil jsem si bateriovy odkalovac. Nekolikrat jsem ho pouzil a v pohode. Pak jsem chtel znovu a nic. Nemate nekdo zkusenost, kde by mohl byt problem? Moc nestal, takze to je mozna jen sunt a vyhodit. Vubec proste nereaguje, jakoby tam nebyly baterie. hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2013 19:48 chudst Re: sinda
Děkuju! Zakoupeno - vyzkoušeno, zatím nepropouští, ale ponožka to jistí, díky Vám i Karlosovi za tipy :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2013 07:53 Muž sinda [40] Re: chudst
Já mam ten odkalovač,co je o pár příspěvků nahoře.Tam se dá nastavit hloubka od 70cm do 20cm.(když se uřízne spodní trubice)Já s ním odkaluju v pohodě moje AQ,jen používám jako zachycující sáček ponožku,kterou přichytím gumičkou, ten originální je tak na jedno použití,pak začne propouštět kal a všechno máš zpátky,jen jemně nasekané... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2013 22:43 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: chudst
ty hele, teď jsem to měřil a ta část co se má potopit má 40cm při maximálním vysunutí spodní trubky. Vzhledem k tomu že máš dno třeba cca 5cm a hladina vody není až po okraj, tak to i tak bude jen taktak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2013 19:38 chudst Re: KarlosS
Díky moc, Karlosi! Ještě Vás poprosím o jednu radu - mám hloubku akvária 45cm, celkový objem cca 81 l. Je to v pořádku, či je to koncipováno pro nižší akvárka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2013 20:56 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: chudst
mam ho uz cca dva roky, funguje dobre, vse bez problemu. Po odkaleni jen vyperes puncochu, do ktere se kal zachytava.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 4301x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15953