Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Nasávání krevetek do filtrů a trubic

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Nasávání krevetek do filtrů a trubic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2017 16:10 Ota Re: ctibum
celkove na reseni tohoto filtru...silonka je super napad :)))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2017 16:01 R Muž ctibum [6925] Re: Ota
Sice netuším, na jaký příspěvek reaguješ, ale zkus na sání navlíknout černou silonku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2017 15:42 Ota – akva
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku mam stejne akva..muze ten filtr fungovat?
jinak co na sani zatim vymejslim..zkusil sem ustrihnout houbicku na nadobi a nacpat ji do spodni casti sani s tema dirkama..je to ted pro krevetky bezpecne,ale asi to moc snizuje tlak a vytok je pak mozna moc maly.Ale je otazka jak moc velky proud krevety potrebuji?mam je tam zatim 2 dny a vypadaj OK
pridavam fotky schematu filtru,realneho vzhledu a uprava sani...
images.satu.kz/…
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2016 11:45 Muž LiborSprysl [9015] Re: NHKG
V případě hamburku jsem to měl stejně... byly všude... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2016 11:40 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: LiborSprysl
A teď "babo raď". Hamburk jsem s krevetkami měl, ale ten je tak velký, že má minimální průtok. Krevetky se časem namnožily i na jeho druhé straně.
Ale radši se posichruju a rozdělím přívod vzduchu do druhého bublifuku. A až zjistím který je lepší, tak jeden vyndám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.10.2016 11:29 Muž LiborSprysl [9015] Re: Yirka
Jiří to se nedá přejít a myslete si klidně, že jsem na vás alergický... nejsem ... ale blbiny se mi nějak špatně přechází... a to co jste napsal je superblbina...
Ten filtr funguje na principu vzduchu probublávajícího trubičkou, který tak vytváří podtlak a nasává kal z akvária. Současně tak pomáhá k okysličení vody a k jejímu čištění...
Když použijete hlavu také k myšlení... Jste si jistý, že "podtlaku" budou mladé krevety schopny odolávat? Ale pravdu máte v tom, že bublifuk nenasává... on to za něj dělá ten podtlak... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2016 11:25 Muž LiborSprysl [9015] Re: NHKG
Hrubý molitan je asi špatně... měl jsem ho plný mimin až jsem došel k tomu nejjemnějšímu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   18.10.2016 06:14 Muž Yirka [9126] Re: NHKG
Jelikož bublifuk na rozdíl od filtrů nenasává ale fouká, nasáváni drobotiny nehrozí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.10.2016 23:36 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: NHKG
Jiří,u bublifuku o nic nejde,mimikrevetky prolezou i deseticentimetrovým blokem hrubších molitanů,nebo jejich povrch osídlí dětské kolonie bez újmy na zdraví,běžně jsem je odlovoval z meziprostoru za Hamburskými filtry,vyklepával jsem je z přepadových trubek,kterými se vracely zpět do nádrže.
Pouze u sání čerpadel,je vhodné používat návleky z Organzy,ale i v hrncových filtrech přežijí i několik měsíců do dospělosti,pokud není podtlak takový,aby krevetkám znemožnil pohyb a uvízly v struktuře materiálu a nesetkají se s rotorem čerpadla. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2016 22:26 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci
Koupil jsem si bublifuk do akvária a má docela hrubý molitan. Vypadá to na něco mezi PPI10 a PPI20. Hrozí riziko že to bude nasávat a zabíjet malé krevetky? Akvárium se zabíhá a nerad bych pak až zjisím že toto je problém zabíhal filtr znovu. Jako druhou možnost mám starý klasický bublifukový molitan, ale ten je zase extra jemný.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2011 08:19 R Muž Silent [5949] Re: Coyote
Osobně bych zvolil třicítku, případně dvacítku. Desítka je příliš hrubá a 45tka by se zase velmi rychle zanášela.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2011 20:57 Coyote
Zdravím ve spolek. Měl bych malý začátečnický dotaz. Chci zakrýt nasávací otvor(ne trubku) do filtru biomolitanem ale nevím jak hrubým? Přes molitan by se neměly dostat ani malé "kreveťáka". Otázka tedy zní: mám zvolit PPI10, PPI20, PPI30 nebo dokonce PPI45?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2010 14:25 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetkyRe: Bob66
Kostka cca 6x6x10cm i s dírou na sání stojí v každé akvaristice 30kč. Je zbytečné, aby si pro to miníčko kupovala celou desku akvacitu. Já třeba pro venkovní filtry používám mini bublifuk z Hornbachu za 50 kč - ta trubka přesně pasuje do sání Eheimu, viz můj profil rybicky.net/nadrz/10455/0.jpg uplně vlevo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2010 14:22 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Adéla
Uřízneš kostku, uděláš do ní díru a nasadíš na tu trubku místo té černé koncovky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2010 14:20 Adéla Re: Bob66
Fotka k příspěvku A dává se to kam?? hmm
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2010 14:15 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Adéla
Můžeš si nařezat rozměr jaký chceš ;-) levnaakvaristika.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2010 14:13 Adéla Re: Maza, Arnošt
Rostlinky určo přidám...Jenom,jak vypadá taková biomolitanová kostka??Mohli byste kdyžtak poslat odkaz??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2010 12:18 Muž arnošt [37] - RostlinyRe: Adéla
na sání dát určitě biomolitanovou kostku ale ne moc velkou, aby to utáhlo čerpadlo... nebo to jen omotej nějakou síťovinou
ale upřímě - než začneš řešit takové věci, tak bych trochu vylepšil akvárium - tohle není uplně ono... zkus se mrknout na zakládání akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2010 12:15 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetkyRe: Adéla
Pro krevetky by vždy měla filtrace obsahovat tzv předfiltr, například biomolitanovou kostku, která "vcucnutí" krevet zabrání.
Ta fotka, co jsi přiložila, ale nic o tvé filtraci nevypovídá, protože to nasávání je schováno za kamenem. Zkus to nafotit ještě z té levé strany, ať je to lépe vidět. ;-)
A přidat rostlinky !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2010 11:35 Adéla – Trubice-nemůže je vcucnout?
Fotka k příspěvku Ahojky,potřebovala bych poradit...Mám akvárium Atman AR-126-25l.( www.arapaima.cz/… )a chtěla bych si do něj pořídit krevetky-red cherry a nejspíš i neonky...Možná ale zůstanu jen u krevetek...Problém je v tom,že mi přijde strašně silný proud z filtrace,a silný ,,vcuc" do filtrace z té hlavice,tak jestli by to nemohlo krevetkám ublížit...A zda je takto vybavené akvárium pro krevetky vhodné...Děkuji moooc :-)
 
Vyzkoušejte

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 3014x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15621-nasavani-krevetek-do-filtru-a-trubic?od=51