Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Nasávání krevetek do filtrů a trubic

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Nasávání krevetek do filtrů a trubic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.02.2024 14:03 R Muž Anthrax [4787] Re: Helmic, Blahos
U Japonik mi to ale přijde zbytečné. Nejsou to ani v prodejní velikosti tak malé krevetky, aby je to do běžného filtru nasálo. A vzhledem k tomu, že se v akváriu nerozmnoží, odpadá starost o nasátí drobotiny. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2024 12:50 Muž Blahos [37] Re: Helmic
Když dáte do googlu "ochrana krevetek", najde vám to nerezové nebo plastové chrániče s různými průměry. Já to řešil low-tech: dámskou černou punčochou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2024 11:16 Muž Helmic [0] – Krevety ve společenském akvariu
Dobrý den, dnes mi má dorazit 10x krevetky Caridina Japonica a 8 šneků Neritina zebra. Jen mám teď obavy jestli mi ty krevetky nebude nasávat moje externí filtrace? Roztřikovací rampu a nasávací koš mám original EHEIM 4+ 600. Mám tam dát na to přisávání nějakou vatu? Nebo se toho nemám obávat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.08.2023 23:40 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: Passenger77
Souhlas,není nerez,jako nerez,příbory vhodné do myčky hovoří samy za sebe,ale toto agresivní prostředí chemických přípravků a teplot v akvarijním prostředí nehrozí.Kdo v tom chce hledat vědu,ať hledá a přidá vlastní zkušenosti,osobně jsem se z žádnými negativy,běžných nerezů nesetkal.Na sací koše jsem používal návleky z organzy.
Co je co,je v základním přiloženám odkazu,ale proč si trápit hlavu,když běžně něco funguje.
www.armat.cz/… ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.08.2023 20:22 Muž Passenger77 [524] - RostlinyRe: Rovano
Já žádné problémy nemám, je to přeci jen malý děravý kus :-D
PS: kamarád pracoval v prodeji železa a byl jsem překvapen, kolik druhů nerezu existuje a že se též liší doba, kdy dokonce nerez zrezne :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2023 20:19 Muž vlka [3453] Re: Rovano
To bych neřešil a šel do toho...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2023 18:46 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: Passenger77
Nerez mám třeba nějaké nádobí a tam mě zaujalo, že se v tom nemají dlouho uchovávat potraviny.

Je tu někdo schopný mi vysvětlit, jaké třeba druhy nerezu se používají, konkrétně zda tento na hadici je lepší, než nerez nádobí?

Není to životně důležitý dotaz. Jen mě to tak zajímá. O nerezy ve zdravotnictví se mi nejedná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.08.2023 16:14 Muž Passenger77 [524] - RostlinyRe: filo
Kdybys řešil jiný typ - třeba nějaký externí filtr, tak je fajn toto na vstupní hadici:
krevetkarium.cz/…
Můžu potvrdit, že to funguje a nedostanou se přes to ani mladé krevetky.
Tady v odkazu to mají ještě docela za rozumnou cenu na naše poměry (viděl jsem i dvojnásobnou někde), ale dřív se z Alliexpresu dalo koupit za 1-2USD několik kusů...no bohužel se už musí i tyto drobné balíčky proclívat+přidanit a tak už se to asi nevyplácí sem tahat z Čajny... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2023 22:21 Muž filo [0] Re: Freedlo
Díky za rady! To je skvělý. Jdu do toho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.08.2023 13:52 Muž Freedlo [229] Re: filo
čus.
za mě určitě AquaEl Pat Mini - mám ho u krevetek a jede krásně a tiše a zatím na nejnižší výkon. Dokoupil jsem k němu rozstřikovací rampu, která hezky čeří vodu a ještě jemnější houbičku právě kvůli krevetkám.
Mám ho v ložnici a jen tak tiše a lehce vrní. X-)

www.rostlinna-akvaria.cz/…

první,třetí produkt je rampa a ta houba.
šestý produkt je ten filtr. palec

Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2023 12:14 Muž filo [0] – Tichý krevetký filtr
Máte někdo zkušenosti s nějakým tichým filtrem (ke spícím) a aby to bylo krevetkam přátelské? Pro spíše klidnější akvárium. Akva mám prezentaci profilu. Díky za doporučení :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2021 04:45 Muž Markusenka [89] Re: Sid
Ahoj.
Jako že nerez z "Aliexpresu" by mohl :) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.02.2021 21:20 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Markusenka
...Zase ten nerez třeba dodá železo...
Fakt? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2021 20:32 Muž Markusenka [89] Re: Xif
Ahoj.
Ok, takže to spíš plní funkci ochrany, molitan, takový středně hustý, spíš splní funkci předfiltru a zaroveň ohrání. Zase ten nerez třeba dodá železo ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2021 19:45 Muž Xif [336] Re: Markusenka
Já to mám na filtru pomalu tři roky, a čistit sem to nemusel, teda nepočítám při čištění hadic. Stačí propláchnout sítko je čiste.
Jinak o čištěni se starají šnečci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2021 18:41 Muž Markusenka [89] Re: M0RGAN
Ahoj.
Jako je to řešení, ale molitan z koše jde shodit snáz, žvějk, žvejk a je vypranej a jde zpět. Tohle se zanese taky dost rychle, ale vyprat to bude na dýl. Skrz originální molitan dodávaný k setům filtrace Tetra na sací koš se mi krevetky do filtru taky dostávaly. Vyměnil jsem jej za nějaký molitan k bublifuku a zkrze něj již krevetky nemají šanci. I se zanáší, tedy, plní funkci předfiltru, jak je deklarováno.
Osobně si myslím, že ten molitan je vhodnější také proto, že se na něm krevetky doslova pasou, jak se tam zachycují kousky rostlin a tak. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2021 16:36 Muž M0RGAN [120] Nerezový kryt hadic od nasávání
Dneska mi k externímu filtru dorazilo www.aliexpress.com/… a vypadá to dobře. Zkoušel jsem i různé molitany, i ty na míru dělané, obvykle se za pár dní scvrkly a ucpaly se. Co mi fungovalo, to je molitan od klasického bublifuku, do kterého jsem narval nějakou konstrukci dovnitř, aby držel tvar a nevcucával se. Ale bylo to zbytečně velké. Snad bude fungovat tenhle nerez z Číny :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2021 15:38 Muž nekdo [355] Re: andel
Cokoliv tam dáte bude snižovat průtok filtru - osobně bych nastrihal nejhrubší molitan a dal ho na ten vstup dovnitř - ve smyslu o trochu hlubší než je ta díra na vstupu a na šířku jako filtr - tím vznikne Hrubá záplata a je to
Jinak bych začal snížením průtoku filtru - 1000l/ hodinu je celkem úsměvné pro akvarium o objemu 60 litru
(Je to strašně moc)(a pokud je to tak, tak tam třeba ty krevetky ani moc nechtějí, ale proud je proste silný )
Jinak ten molitan nedokáže zařídit, že se tam nedostanou krevetky malé /mladé ....
Jestli jsou tam nalezlé poznáte při krmení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2021 15:22 andel – akvarium se zadní filtrací
Prosím poradte jak zabránit krevetkám dostat se do zadního filtru. Zkoušela jsem punčochu ale snižovala průtok filtru a bylo to hnusné. Oni tam všichni nalezou a pak nevidím žádnou. Asi tam pravděpobně i umřou nakonec.
Mám toto akvárium: www.rostlinna-akvaria.cz/…
viz má prezentace
rybicky.net/profil/52574

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2019 15:28 Muž Tučňák [97] - Chce to větší nádrž.Re: ZDRI
Já měl na sání filtru nějakou jemnou houbu, pro daný účel určenou, a taky prošly skrz. Teď jsem pořídil z eBaye jemné sítko a neprojde žádná. Jen je potřeba ho častěji čistit, dost se zanáší (zejména v té mé zanedbané nádrži). Na Hamburk bych asi vzal záclonovou nylonovou síťovinu, dají se sehnat i černé s oky po 0.5 mm.

Ale jestli se jim ve filtru líbí, ok... :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2019 21:22 R Muž ctibum [6926] Re: ZDRI
Mám ve "200" vnitřní komorový a mladé krevetky se mi pravidelně cedily skrz 2x 25 cm PPI20... :) Zabal čerpadlo to silonky nech to na nich, silnější krevetka… přežije... :)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2019 13:52 Muž ZDRI [1415] – Malé krevetky a hustota biomolitanu
Aktuální zkušenost pro ostatní - po delší době jsem čistit a prostřihával zelenou džungli v nádrži ´Vanička na krevety´. Je tu velkoplošný HMF filtr, 5 cm černý biomolitan PPI 30, velice pomalý průtok vody. Delší dobu nevidím dorůstat žádné malé krevety, přitom dospělé jsou OK, stále nosí. Posvítil jsem do vnitřní dutiny, bylo tam několik minikrevetek, takže 100% musely prolézt 5 cm molitanu PPI30. Tady samozřejmě nemají šanci, vrtulka čerpadla je zabije. Takže filtraci budu muset předělat ne

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.07.2019 12:22 Pio Re: Anet
Ja som kupil sietku na komare a prilepil zvonku filtru kusok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2019 20:05 Anet – Krevety ve filtraci
Dobrý den,poridila jsem si akvarium a do nich krevety. Bohužel mi krevety lezou přímo fo filtrace která je zabudovaná ve stěně akvária. Nemáte prosím někdo zkušenost co s tím?dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2019 15:17 Muž Zip [277] Re: galaxy
Díky za napsání zkušeností. Také doufám, že se budou množit a že to případné zabloudění do molitanu nebude časté.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2019 14:06 galaxy Re: Zip
ja mam niekolko nasobne silnejsi filter v 120L a nasavanie mam tiez riesene s molitanom podobnej struktury ako v tamtom kvoli ochrane kreviet. Mavam mlade krevetky skoro kazde 2-3 tyzdne a vzdy nejake preziju, rychlo sa mnozia s tym nemam problem, kde miznu nemam potuchy ale tak nejako sa +- velmi pomaly navysuje ich pocet comu som velmi rad. Necakam ze by som 100% nieco ochranil co sa neskutocne mnozi a som dokonca velmi rad ze tam je aka taka rovnovaha. Rastu dost rychlo a preziju urcite nejake ani nebudes vediet ako. Zacinal som s 10timi neocar. a postupne sa ich pocet znizil na 4ks, dokonca som si myslel ze ani ich uz nemam a potom sa to zacalo, zrazu boli velke potom som videl v jednej vajicka a odvtedy sa to sype same. Dnes ich mam niekolko desiatok ani ich uz neratam, obcas nejaku skapatu vyberiem ktora si to rozdala s chihiros doctorom osobne. Co viem, ze dospele mi vliezli uz aj do rampy (4mm otvory). No a vyliahnute mi nikdy neliezli hore kde je nasavanie nikdy! Vzdy sa zdrzovali len v hustom poraste pokial nepodrastli na velikost kedy uz nemusis mat strach ty ani oni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2019 14:03 Muž PetrO [752] Re: Zip
Však molitan se dá vyměnit kdykoliv jindy.
Když jsem tenhle filtr měl dřív v akváriu, tak jsem ho snad i jednou nebo dvakrát za provozu měnil..
Tehdy jsem ale neměl krevety. Nicméně se do pórů v molitanu zavrtávaly Piskořky.

Ještě mě napadlo, že by se přinejhorším třeba dala přes molitan přetáhnout silonka :-D
Ale asi je to blbost ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2019 12:51 Muž Zip [277] Re: Galaxy, PetrO, ValaRa
Mě ten filtr už běží měsíce. Jasné, že je tam molitan, ale šlo mi o to, zda do toho molitanu nebudou zalézat mimina krevetek.
Měnit molitan se mi teď nechce, už tam mám krevetky.
Tak to asi budu muset vysledovat osobně ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2019 22:41 Muž ValaRa [26] Re: Zip
Ahoj, mám ho v 12 litrovom nanoakvárku kde sú iba slimáky (cca 5 veľkých okružákov a asi 100-ka malých) a stíha bez problemov filtrovať, voda je ako kryštál a ani dusitany nie sú nad hranicou. A to vieme ako slimáky dokážu akvárko "zakadiť" :-) Je to tichý filter, len sa trošku ťažšie nastavuje minimálny prietok. Predtým tam bol setový Claro 200 ale to sa nedalo s týmto porovnať. Do malých nádrží určite Pat Mini odporúčam. A molitan sa dá "za babku" vždy vymeniť za vhodnejší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.03.2019 19:55 Muž PetrO [752] Re: Zip
Měl jsem ho ve30 litrovém setu a molitan se mě zdál dost řídký, tak jsem ho vyměnil za jiný a v pohodě.
Podle mě by ten původní černý ze setu klidně až tak bezpečný být nemusel..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.03.2019 19:26 galaxy Re: Zip
mam 10L tento isty set, sem tam ho pouzivam a filter urcite nenasaje krevetky pretoze nasavanie je cez molitan takze sa netreba bat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2019 08:47 Muž Zip [277] – Filtr Pat Mini
Zdravím,
když to tak čtu tak mě napadlo.
Jakou máte zkušenost s filtrem Pat Mini ze setu www.rostlinna-akvaria.cz/…
Nebude to mimina krevetek nasávat?
Sice to je přímo krevetkárko, ale to nic neznamená.
Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2019 23:41 R Muž ctibum [6926] Re: ZDRI
Já nikde :) Tys psal "Ještě k té hrubosti - takže myslíte, že s PPI30 si moc nepomůžu? PPI45 se nedělá v černé barvě". Pochopil jsem to tak, že PPI30 v černé mají...
Ale jinak Ebay, ale nikdy jsem to tam nekupoval...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2019 23:25 Anďaska Re: ZDRI
:-) Ano, větší velikost = i širší nohavice. Když tam vystřihneš otvor, tak to trošku povolí, ale pořád to bude držet tvar a to vystřižené "okno" se nebude po okrajích ani párat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2019 23:03 Muž ZDRI [1415] Re: Anďaska
Super, moc děkuji, až pojedu do Frýdlantu za mamkou, máš u mě jedny skoro celé (-40 cm) punčocháče :-)
Dotaz - o punchochách vím jen, že jim "běhají oči/oka". Když z nich ustřihnu 40 cm tunel, natáhnu na molitan a pak budu chtít na zadní straně vystřihnout "okno", bude ta přední plná část držet cca tvar, nebo se to celé rozjede? A rozumím tomu správně, že větší (delší) velikost má současně i širší nohavici?

Jen na vysvětlenou - já mám v dutině HMF postavenou štíhlou plastovou děrovanou láhev, plnou dalších filtračních materiálů (vata, uhlí, láva, rašelina, pemza - podle aktuální potřeby a nálady), do ní je zastrčená nasávací děrovaná trubka, nahoře s čerpadlem. Hezky tak využívám prostor dutiny, proto by mi tam vadila ta napnutá rovná punčocha (tlačila by láhev s čerpadlem do rohu a v kontaktu se sklem by to rezonovalo - vyzkoušeno).

´Ctiburn´
coze Kdes našel ČERNÝ biomolitan PPI30 silný 2-3 cm?
Hodil by se mi i na něco jiného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.03.2019 22:30 Anďaska Re: Wanderer, ZDRI
Viď :-) . Přesně tak, 15-20DEN na to bude ideál ano Větší velikosti silonek prodávají třeba v Kiku a za pár korun a aspoň to nebude tak našponovaný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2019 22:23 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Anďaska
Lidově řečeno ZDRI musí na partnerce roztrhat ty nejřidší. Krevetku to zastaví a voda proteče.

Ještě mě napadla, co nějaká průmyslová tkanina, obvazový materiál apod.?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   27.03.2019 22:06 Anďaska Re: Wanderer
Já Tě zaškolím :-D. Punčochy se vyrábějí s různou hustotou. Buď jsou slabší (průsvitné) nebo silnější (méně průhledné). Podle toho jaké mají tzv. DEN. Čím menší DEN, tím jsou průsvitnější. 60DEN už jsou skoro punčocháče smich pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2019 21:56 R Muž ctibum [6926] Re: ZDRI
A co molitanový "bimetal" - dopředu 2 cm černého PPI30 a za něj 3 cm PPI45?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2019 21:41 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Smetany
Co mám tu punčochu na odkalovači, tak se to dá z punčochy normálně opláchnout. Chce to prostě zkusit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2019 21:39 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: ZDRI
Nahoře a dole bych nechal z té silonky pásek, řekněme 2cm a prostředek, co uvnitř překáží bych vystřihl. Jestli je to do toho rohového Sulawesi, tak by to mohlo jít. Ale chce to zkusit. A možná bych řešil opravdu punčochy, ne punčocháče, tj. to k čemu jsou potřeba podvazky, třeba tam bude víc materiálu (těsně pod krajkami). Chce to porovnat, takovej znalec už nejsem.

Ale jestli se bude dělat nějakej výzkum, tak bych se přihlásil, jako dobrovolník. X-) smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.03.2019 21:34 Muž Smetany [1226] Re: ZDRI
Já měl problém s tím že mi krevety lezly do HMF horem( končil jen asi 1cm nad hladinou) tak jsem nahoru nasadil mech a je klid. Mám HMF na bublifuk tak problém s nasáváním neřeším. Punčocha nezní úplně špatně mohlo by to fungovat s minimálním zásahem do filtru. Jen aby se pak rychleji neucpal a čištění asi taky nebude nic moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2019 21:28 Muž ZDRI [1415] Re: Wanderer
To není vůbec blbost, také už mě to napadlo :-)
Má to prakticky (zatím) malou potíž:
- do velikosti silonky, které nosí má Paní, desku molitanu širokou 25 x 5 cm nenarvu, ale nejspíš se dělají i širší (zde bych velice ocenil zkušenosti/rady dámské části fóra...)
- když to natáhnu oboustranně na čtvrtkruhově ohnutý molitan, vnitřní strana silonky bude rovná, nebude kopírovat molitan, tzn. bude překážet ve vnitřní komoře HMF, ledaže by se to zevnitř nějak ostřihlo, nebo přistehovalo k molitanu (což nevím jestli v tomto materiálu půjde).
Je tu i varianta ušít si na molitan na míru "prezervativ" z černého jemného monofilu.

Ještě k té hrubosti - takže myslíte, že s PPI30 si moc nepomůžu? PPI45 se nedělá v černé barvě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.03.2019 21:10 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: ZDRI
Možná je to blbost, ale co přes ten molitan natáhnout dámskou punčochu? Já si takhle opatřil konec odkalovače do krevetkária, abych nenasával malé krevetky a funguje mi to. Tak mě napadlo, že by to třeba šlo aplikovat i na filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.03.2019 19:29 R Muž ctibum [6926] Re: ZDRI
Nemám HMF ale vnitřní komorový a mladý Cherryny se mi procedily přes dvě komory, tedy 2x 20 cm kostku PPI20... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2019 16:20 Muž ZDRI [1415]
Dovolím si oživit toto starší téma a poprosit zkušenější o radu. Mám nádrž, v ní rohový HMF (40x25x5 cm, v dutině čerpadlo 500l/hod). Objednal jsem ve Sklorexu černý molitan PPI30, ale zvorali to a poslali PPI20. Spěchal jsem na založení, množení v té době neřešil, tak jsem ho použil - moje hloupost.

Teď jsou na cestě první mláďata drahých vzácných krevetek, na kterým mi hodně záleží. Krevetáři, podle Vaší zkušenosti:
- budou molitanem PPI20 prolézat mláďata do dutiny filtru?
- pomůže, když ho vyměním za PPI30/PPI45?
- napadá Vás nějaké jiné řešení?

Když dám na vstup čerpadlo hustý předfiltr, bude se ucpávat, klesat výkon. Krevetky v dutině HMF navíc stejně nebudou mít co žrát (je tam tma - žádné řasy). Mohu vyměnit HMF za nějaký velký krabicový DIY filtr, kde vstup zabezpečím černou silonkou. Ale ten HMF má jinak samé funkční výhody - pomalý průtok, velkoplošné krmítko pro krevety, téměř neviditelný. Předem díky za rady/zkušenosti.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.11.2017 10:11 Muž powery [250] Re: Ota
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2017 15:47 Ota Re: Tudy
Fotka k příspěvku Zkusil jsem dnes silonku a nevypada to spatne...uvidime az se pricpe no...kazdopadne jako ochranu miniaturnich krevetek musi bejt hodne jedny material..pokud to vydrzi alespon tyden,tak budu spokojeny..nebo jeste jinej napad? :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2017 21:32 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: LS
Mám podobnou zkušenost. Nacpal jsem silonku do skimeru a po 3 dnech se to ucpalo, silonka je opravdu moc jemná, ale možná to funguje u silnějších čerpadel dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.11.2017 21:02 Muž LS [30] Re: Ota
Dobrý den, silonka se rychle zacpe jemným bordýlkem , je moc "jemná" u mne nefungovala.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 3014x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15621