Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zápach akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Zápach akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 15:39 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: JuraS
Mušle už je vyhozená:))) Tu jsem zlikvidoval včera dopoledne. Někde jsem se dočetl o nevhodnosti. Jinak hlava ATMAN 201 je hodně přiškrcená, protože jinak by to odneslo asi celé dno:) Takže teď tam žádný silný proud není. Jinak co jsem teda vůbec netušil a co vím až od Tebe, že se nesází ta vata s kytkou. To jsem netušil:( Takže to dnes předělám a vatu vyhážu.
Vím, že dělám všechny hlouposti, ale zkrátka z nebe ještě nikdy nikdo učený nespadl:))
Každopádně díky za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 15:11 JuraS Re: Vstrom
nebudu hodnotit slovo "zavání" a "smrad" protože to je dost subjektivní...když doma dělám potravu na ryby tak někdy budeš příchuti a vůni oliheň říkat libá vůně a o jahodě se vyjádříš jako o příšerném smradu..záleží na intenzitě...akva vždycky nějak je cítit..není to přece destilovaná voda ..o té se říká, že je bez barvy, chutě a zápachu...je to jako by jsi měl psa a neakceptoval, že má prostě svou specifickou vůni..můžeš zkusit ho navonět ale na 80% ti garantuju, že se ti při příští procházce vyválí v nějakém cizím psím lejnu..ta moje pudlice se vždy vyválela v hnoji co měli u zahrádek zahrádkáři...jiné to je když akva zahnívá čehož jde docílit několika způsoby..například chemickým vytrávením šneků (třeba některými léčivy) kdy stovky mrtvých šneků začnou hnít...nebo když nárazově odejdou kytky a ty začnou hnít..to všechno jsou ale nestandardní situace způsobné zařízením umístěným mezi židlí a počítačovou klávesnicí...(parafrázuji z mé profese)..jinak na fotce k tvému akva...přímo obří filtr a obrovským výkonem filtrační hlavy..dovedu si představit jaký horský potok je v nádrži...a naprosto nevhodná mořská mušle do sladkovodního akva...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 14:44 Alegrato
Kdysi, když jsme jak nepříliš šikovní laici zakládali akva, udělali jsme jedu solidní chybu... Kytky jsme zasadili i s tím molitanem, se kterým jsme to donesli. A během 2 dnů puch k padnutí po celé místnosti... Např....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2010 20:19 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Vstrom
Určitě to bude lepší, než aby se po dně válelo (a do substrátu zapadalo) vločkové krmivo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2010 18:50 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: Sid
Taky ony se v tom nerejpou, žerou rychle, ale je to vločkové krmivo (takové ty natrhané papírky) a asi by mělo něco spadnout i níže pro pancíky, ne? Nebo těm pěti pancíkům mám hodit třeba 3 ty malá kolečka od Tetra Warer Mix?
Jinak ancíkům mám hodit na noc třeba 2 kolečka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2010 18:07 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: avast
Déle mohou šťouchat nanejvýš tak do tablet nebo zeleniny (ovoce). Případně honit po akva něco živého. :-)
V čemkoli jiném se šušnit déle, jak pár vteřin, signalizuje něco "podivného". :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2010 17:20 Muž avast [49] Re: Sid
Tam si myslím, že je víc tech faktorů. Třeba celé vločky jedí déle, než když je "namlátíte" na prach. Jasně že jsem nemyslel, že 2 minuty je hned. Psal jsem do dvou minut, tzn. 2 minuty jako maximální hranice (horní hranice). :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2010 15:07 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: avast
...Krm tak, aby to snědly "hned" (tzn. do tech 2 minut)...
Do 2 minut je "hned" ?! To snad ne?! tone Maximálně tak do 20 vteřin! :)
(Hrozná představa, jak se ryby šťourají nekonečné 2 minuty v potravě... hmm )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2010 13:55 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: avast
Dobře, děkuju. Začátek jsem pěkně pohnojil, tak se teď musím snažit to vše dohnat:( Takže méně krmit, každý den měnit tak 1/4 vody za čistou odstátou a budu jen doufat, že za pár týdnů se to srovná a rybky přežijou. No jo, jsem blbej a chtěl jsem vše hned:( Až se po Novém roce přestěhuji, budu zakládat velké aq a tam si dám sakra pozor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2010 13:42 Muž avast [49] Re: Vstrom
Můžeš i míň, to časem poznáš kolik. Ale někde jsem četl větu, kterou si ,jako jednu z mála, pamatuju. Zněla: "Krmte rybky hladem" (nebo odbobně), to samozdřejmě neznamená, že jim nedáš najíst, ale když vynecháš, tak se nemusíš stresovat, že to nepřežijou. Krm tak, aby to snědly "hned" (tzn. do tech 2 minut). Ale taky se to nedá říct přesně, je to spíš orientační.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2010 13:31 Usine Re: Vstrom
To dno bych vrátil, nebo si s ním vysypal cestičky na zahrádce. Na nic jiného se totiž nehodí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2010 11:25 Muž Yirka [9126] Re: Vstrom
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2010 11:23 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: Yirka
jj, já vím:(( Jsem začátečník a chybama se člověk učí:( Proč jsem dal nový filtr a písek... Z toho důvodu, že vše bylo prolezlé miliony malých šnečků:(
eště dotaz, kolik krmiva ze začátku, abych je moc nepřecpal? Třeba to, co spotřebujou do 2 minut?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2010 11:21 Muž Yirka [9126] Re: Vstrom
Tedy řeknu ti, že skoro vše na cos sáhnul je špatně. Nevím z jakého titulu sis nádrž pořídil, ale říkáš, žes ji dostal částečně založenou a přitom to částečné založení jsi dokázal zlikvidovat během pár hodin. Máš tedy novou nádrž plnou ryb, nezaběhlou, s málo rostlinami, překrmuješ atd. To že tam dáš nějaké bakterie ti pomůže velmi omezeně, takže místo klasických 3-4 týdnů trvá zaběhnutí filtru a vytvoření jakž takž rovnováhy týdny 2-3. Otázka také je co považuješ za zápach. Zdravá nádrž je vždy trochu cítit příjemnou mechovou vůní, která pro někoho může být zápachem. Takže řešení je nastudovat základy, poučit se z chyb začátečníků a být trpělivý.
Edit: A chemické vůně jsou docela spolehlivým jedem pro rybky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2010 11:12 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: Johan
Fotka k příspěvku Ahoj, zdravím po ránu. Kamínky jsou nové, staré jsem vyhodil. Jediné co je původní je sklo a kytka. Tu jsem trošku ostříhal, protože nevypadala nejlíp a zdá se, že roste.
Je to Sagittaria platiphylla a dokoupil jsem jávský mech. Voda už je dnes o dost lepší. Hniloba neměla šanci se tam snad ani nijak usadit. Akvárko je docela malé a navíc jsem zapomněl, že tam mám 5 pancéřníčků černopruhých. Krmím tak, aby to skrmili do 10 minut a je to tak akorát.
Možná je problém, že není zaběhlej ten biomolitan, ale nakapal jsem tam ten JBL Start filter nebo jak se to jmenuje a bakterie by se měly přeci jen nějaké rychleji vytvořit. Jediné co mě trošku zaráží, že albín ancistruse moc z pod kamenu nevylízá ven. Večer je teda více aktivní a tak nějak ho občas zahlédnu venku, ale přes den tam je pod kmenem a nic. Malá samička (tmavá) je docela aktivní a slídí po skle i přes den. Do rána jsem jim tam hodil kousek spařeného rajčete bez slupky a ráno byl nedotknutej. Asi jim nechutná :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.10.2010 08:53 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Vstrom
Nevím jak akvárium vypadá, ale jak jich tak většinu znám, začal bych dosazením rostlin. Pokud jich je málo a ryb víc a nový filtr, vše zůstává ve vodě a může i zapáchat. Pokud je na dvě moc bordelu, nebo i v něm, tak by mohlo moc odkalení a prošťouchání dna třeba špejlí. Pokud je v něm méně rostlin a dal ste nový filtr, určitě chvíli o den měňte většinu vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2010 00:54 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: Johan
ok, zkrátka jsem ho koupil už z půlky založené, molitan byl prolezlý šneky, tak jsem dal novej a i novou vodu, protože se blbě přepravuje. Ale nic jsem s tím nedělal a voda zkrátka "smrdí". Potřebuju spíš poradit, čím to může být. Jestli to může být tím, že filtrace není zaběhlá atd
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.10.2010 23:40 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Vstrom
Vstorm napsal: Tak v čem může být problém??? Odpověděl ste si sám. kva je založené od včerejška mám tam 8 neonek, 4x molly, 2x ancistrus, 2x mečovka, 2x čichavec zlatý. Jednak se takhle akvária nezakládají a za druhé pokud se budete o akvárium "správně" starat, cítit nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2010 23:39 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: OpalineDeFay
v pokoji ho trochu cítím, když si čichnu k vodě, tak je dost cítit a docela mi to vadí. Včera jsem jim hodil jen Tera Wafers a nic nebylo cítit, ale po té Seře tak to je síla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2010 23:36 OpalineLeFay Re: Vstrom
Tak to určitě ne. :) Já zatím nemám akva zakryté vůbec a nejde pořádně cítit, jen když k němu přijdeš a čichneš si fakt zblízka u vody :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2010 23:31 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: kakaoo
Tak v čem může být problém??? Dnes jsem tam dával navíc na biomolitan JBL Start filter a 2x krmil tou Serou a ještě mě napadá, není to tím, že aq mám zakryté skleněnou deskou a po bočních stranách jsou mezery jen 1cm???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2010 23:14 kakaoo Re: Vstrom
Já používám krmení od tetry a cítit to vůbec není ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   09.10.2010 23:08 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: Maza
mám tam 8 neonek, 4x molly, 2x ancistrus, 2x mečovka, 2x čichavec zlatý. Voda začala být cítit až po krmení tou Serou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2010 22:50 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetkyRe: Vstrom
Ty máš akvárium založené od včerejška a už ti smrdí voda po krmení? A koho druhý den po založení krmíš? Ja Seru Vipan používám a nesmrdí nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2010 21:13 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: Sid
Pardon, od včerejška:)
Nemůže to být krmením? Krmení od Sery a ty vločky smrdí šíleně
Konkrétně Sera Vipan, po krmení je voda hodně cítit tím krmením:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2010 21:01 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Cyril
...Pro mě je zarážející, že Ti je cítit nově založená nádrž...
Dokonce ještě nezaložená nádrž! :)
Vstorm: Akva je založené od zítřka...

To Vstorm: měl byste se mrknout, co vám to v té místnosti vlastně smrdí. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2010 20:29 Cyril Re: Vstrom
Moje ženy /partnerka a dcera/ by nesnesly,kdyby jim v obýváku smrdělo akvárko.Pro mě je zarážející,že Ti je cítit nově založená nádrž.Tam by nic hnít ani kvasit nemělo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2010 20:22 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: Cyril
já mám čuch dost vyvinutej a cítím to když jsem v místnosti s aq. Tak bych rád něco na vůni. Akva je založené od zítřka a filtrace samo ještě vše nebere, tak je to třeba jen zatím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.10.2010 20:19 Cyril Re: Vstrom
Sákryš,akvárko by němělo být cítit,natož smrdět.To moje je cítit jenom když tam dělám údržbu.To má logiku,protože se trochu pohne se dnem a zároveň se zamíchá s vodou.Potom vyvětrám a je to OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2010 20:18 Muž 2lizard [7] Re: Vstrom
Já používám AmbiPur a ani návštěva akva necítí.
Horší je to, když dostanu k večeři čočku, to nepřebije ani to akva smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2010 20:14 Muž Vstrom [82] - Malawi – Vůně do bytu
Ahoj, všiml jsem si, že akvárko tak trošku je cítit po místnosti, kde je. Používáte nějaké osvědčené vůně, které to neutralizují?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 07:12 Žena stetinka [270] Re: Pet86v
Tak to shrnu: ryby jsi tam dal hned, když nebylo akva zaběhlé, máš málo rostlin, neodkaluješ, velmi pravděpodobně překrmuješ,.... A nemáš filtr!
Naprosto jednoznačné začítečnické chyby! Přečetl sis někdy o tom něco? Pokud ne, napřed vyměň půlku vody a pak si tady najdi články pro začátečníky.
Jen se modlím, abys tam měl nenáročné ryby :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 06:37 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Ivulik1
no 20ml strikacku pouzivam na jemny pisek a je to tak tak a to misto vzduchovaci hadicky pouzivam PVC hadicku - je hladsi a dociluju vyssich prutoku/rychlosti nez se vzduchovaci hadickou, psal ze ma sterk a podle fota jsem odhadl ze ma akvarko niz nez nez je deska stolu (mensi rozdil hladin-pro uspopokojivej prutok je treba vetsi prumer hadice), navic 20ml strikacka ma skoro stejny prumer jako ta 15mm hadice, jen je vyhoda ze si tu hadici zkrati jak se mu to bude hodit, ta strikacka je pomerne kratka a odkalovat s ni vetsi vrstvu je opravdu "zabava"

ano do 30L akvarka je suprovej bubulifuk, pokud mu nebude vadit hluk, ale existuji i malinkate cerpaci hlavy (cerpadlo je nutno pripojit ke kostce biomolitanu!!! - pro mene chapajici), ktere jsou podstatne tissi a odvedou stejnou praci, ale je to o neco drazsi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 23:44 Ivulik1 Re: Moucha
To asi nemyslis vazne coze Je to 30 litru!

Nejjednodussi asi bude navstivit akvaristiku a koupit maly bublifuk, ktery napojis misto vzduchovani. Odkalovac si vyrobis z 20ml strikacky a primerene velke hadicky (cca 5mm vnitrni prumer). Mam takovy a na 30 je to akorat. Muzes pouzit i 10ml strikacku se vzduchovaci hadickou, ale to je dost male. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 23:38 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Pet86v
Co takhle přidat rostliny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 22:45 Muž traktorysta [26] - LabyrintkyRe: Pet86v
proste ti dno misto nitrifikace hnije. postupne chcipnou kytky a pak i rybicky. nebo obracene. prostourej dno - pokud je tam hniloba, navrhuji zacit od zacatku... kup si filtr. nastav pevny svetelny rezim. rybicky se davaji az do zabehnuteho akva - neprekrmovat! ale hlavne si procti par clanku o tom, jak spravne zakladat akvarko....uf.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 22:08 Muž vlacek [402] Re: Pet86v
Hadam rybam take dopravas na co si vzpomenou a prebytky zradla ti rychle kazi vodu. Aby mi tricitka po tydnu smrdela, to si nedovedu predstavit. Alespon nejaky sneky tam dej (levatky, piskorky), ti ti s prebytky pomuzou do doby, nez vychytas spravne (dostacujici) mnozstvi krmeni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 21:49 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Pet86v
15mm hadici + 8mm hadici + redukce
pripadne uzka PET+hadice
no a ta filtrace je NUTNE aby bezela nonstop, ty jo chlope ty tem rybka davas zabrat!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 21:43 Muž Pet86v [5] Re: Kaala
Je pravda že nemám ještě filtraci a mám jen vzduchování. Když je puštěné tak pach sílí. Odkalovačku musím taky koupit. Nemáte někdo nápad jak udělat narychlo odkalovačko doma?
Na dně mám klasicky šterk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 21:37 Žena Kaala [0] Re: Usine
nevravim ze nemate pravdu ale aby po tyzdni zahnivalo dno? to snad este ani neje zabehnute.... ale nehadam sa...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 21:35 Usine Re: Pet86v
Pořiď si odkalovač a prošťorej dno, zahnívá. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 21:33 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Pet86v
jak casto odkalujes? neni to zapach sirovodiku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 21:32 Muž Pet86v [5] – Zápach akvária
Mám akvárko cca týden(30l) ani ne a rine se mi z něj takový tupí zápach. Mám v něm 3 rybky a jednoho ancistruse. Rostlinku a kokos. Ať se snažím měnit vodu sebevíc (odstátou) tak zápach přetrvává a dokonce mi příjde že i sílí. Má nebo měl někdo podobný problém? Myslíte že to může být zapříčiněno i tím že je akvárko v malé místnosti? Dík za radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2007 14:08 LuXy Re: filipsi
No ja sa pamätám, že pri zabiehaní mi manželka furt nadávala že je v kuchyni smrad :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2007 14:04 Muž filipsi [1295] Re: LuXy
Fakt muze byt z akva za normalnich okolnosti (i pri zabehu) citit? Ja ho nikdy necitil, ale muj nos moc neciti, navic k akva denne necucham. Cititelna koncentrace je pro vnimave asi 0.3mg/m3. (pro me urcite nekolikrat vys)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2007 13:45 Žena Gabi [11] Re: LuXy
To je jen přechodné ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2007 13:41 LuXy
Tak ja neviem, a čo zabiehajúce sa akvárko? Amoniak predsa smrdí ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2007 13:40 Žena Gabi [11] Re: Lucka
Ne, nesmrdí, já mám citlivý čumáček a zblízka jako něco cítit je ale spíš jako les jako už tu bylo napsáno a to musí mít člověk nos úplně u akvárka. Je to hezká vůně ano Když to srovnám s ostatníma zvířátkama, tak akvárko je cítit rozhodně nejmíň ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2007 15:48 Muž Vodník1 [16] - AmerikaRe: Lucka
Neboj nesmrdí, pokud se o něj alespoň trochu budeš starat :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.10.2007 20:19 Muž georged [44] - ŽivorodkyRe: Lucka
Naopak voní... je to vlhký vzduch plný kyslíku - jako na horách :-D nebo v pralese smich

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [4] 5

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 4700x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15588-zapach-akvaria?od=151