Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zápach akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Zápach akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2015 10:46 Žena aa [2] Re: NHKG
Můžou to být 3 platy? Ale filtr byl taky špinavý jako blázen a já jsem neodolala. Nevíte, čím by to mohlo být? Je to normální?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2015 10:40 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: aa
Filtr nečistit! Vodu měnit dokud nebude ok a pak bych nadadil jednu nebo 2 odolné ryby na zajetí akvária.
Odkalovat ano, ake nerozhrabávej při tom dno.
Základní akváris chce trpělivost, jako skoro vše v akvaristice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2015 10:34 Žena aa [2] Re: NHKG
Biomoloitan s čerpadlem. Kolik dní asi? Už jsem 2x odkalovala a taky cistila filtr, ale moc se to nezlepšilo (pokud vůbec)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2015 10:17 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: aa
Vyměnit třetinu vody a opakovat pár dní po sobě. Při výměně se snaž odsávat binec z vrchu dna, ale nerýt do dna. Filtr je jaký?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2015 09:57 Žena aa [2]
Dobrý den, zítra bych chtěla do akvária vsadit 1. várku rybiček, ale dnes při výměně vody jsem zjistila, že jak ubývá vody, tak akva smrdí jako psí granule. Akva je po savu a jeste v něm od té doby nikdo nebyl. Dělala jsem testy na dusíkaté látky a podle nich je to ok. Navíc po stouchnuti prstem do dna se objeví spousta bordela. V akváriu jsou kruznici cinsti a jinak nic. Čím to je? Co s tím mám dělat? Děkuji za radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2014 19:08 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: Rounce
dobrá volba palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2014 19:06 Muž Rounce [30] Re: Vip
Zbylo mě eště trochu tehoto písku www.flexiobklady.cz/… tak že bych tam dal tento
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2014 19:02 R Muž romant [27987] Re: Rounce
Nemuselo, bod zlomu zřejmě právě nastal. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2014 19:01 Vip Re: Rounce
Kdysi jsem měl v akváriu taky tuhle hrubost a taky mě to trápilo. Nakonec jsem to vyřešil jak radí vaaclav. Po výměně byl a je, klid ;-) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2014 18:58 Muž Rounce [30] Re: Tomson
Toto dno už je skoro 4 roky starý takže už se to muselo nekde projevit
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2014 18:56 Muž Tomson [1] Re: Rounce
Proc ja mam taky takove dno a problem nevidim tak proc vyhazovat, hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2014 18:54 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Rounce
Vyměnit dno je dobrý nápad. Trochu bych asi i začal omezovat osádku v krmení. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2014 18:51 Muž Rounce [30] Re: vaclav
Takže vyhodit dno a dat tam nový?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   30.12.2014 18:40 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Rounce
Je to způsobeno špatným dnem. Kamínky jsou příliš velké, špatně se odkalují a dno ti zahnívá z toho je ten zápach a následně i zákal. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2014 18:36 Muž Rounce [30]
Zdravím mám problém akva neustále smrdí aji když vyměním vodu a odklaluju ale akva furt smrdí navíc mám už asi 3 týdny mléčné zákal a nechce zmizet. Nevíte jak to vyřešit ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2012 16:06 Žena Jarča [0] – zápach
měla jsem taky problém se zápachem vody + sinice. Podařilo se mi to vyřešit výměnou filtrační vaty za filtrační pěnu hrubou. Od té doby co mám ve filtru pouze hrubou pěnu a keramické válečky, tak zápach a sinice je pryč. Odkalování nic neřešilo. Odkalovala jsem pravidelně a zápach byl neustále.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2012 15:38 Muž ivo1339 [161] - Amerika – Levný odkalovač
Nejlevnější a nerozbitný odkalovač se dá vyrobit z láhve od Okeny pouhým odříznutím dna, odstraněním zátky a důkladným vymytím v teplé vodě. Pak již zbývá nasadit běžnou 1/2" (půlcoulovou) hadici - zasouvá se dovnitř do hrdla. Velký chovatel použije velkou láhev, malý chovatel tu menší hop
Pročišťoval jsem takto déle jak půl roku i vápencovou drť o průměru zrna 0,5 až 1,0 mm v mořském akváriu při jeho startu a vše bylo pohodě. A to vápencová drť je podstatně lehčí než říční písky a drti používané ve sladkovodní akvaristice. Díky vysokému "zvonu" nedocházelo k únikům do hadice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2012 15:08 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Drahoš .
Je důležité kontrolovat hodnotu NO2 v týdenních intervalech.
A sakra, kde dělám chybu, neměřil jsem několik let? coze
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2012 14:32 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: fido16
ja mam jemny a lehky substraty, takze jsem si vyrobil odkalovac z 15mm hadice.... ono taky zalezi na rozdilu hladina aqua x dno kyblu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2012 14:21 R Muž Silent [5949] Re: romant
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2012 14:18 Muž fido16 [631] Re: Kyselka
Tak tento odkalovač jsem už dávjno zrušil byl dobrý tak na hrubší štěrk jinak byl k ničemu. Koupil jsem od fluvalu 250mm dlouhý a tím se odkaluje daleko lepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2012 14:16 R Muž romant [27987] Re: Drahoš .
No spíš bych řekl, že je nutný se o akvárium správně starat a není nutný nic měřit, leda je-li člověk zvědavej a chce se vzdělat, poučit a potvrdit si svoje doměnky. Jinak hezká citace ale měl bys alespoň dát odkat, když používáš cizí text. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   16.10.2012 14:13 Muž Drahoš . [389] - RostlinyRe: Kyselka
Obsah organických dusíků z rybího odpadu, nesnědené potravy a hnijících rostlin jsou odstraňovány v různých fázích speciálními druhy mikroorganismů. Vysoká hodnota NO2 signalizuje narušení přirozeného biologického filtračního systému. Ideální hodnota NO2 by měla být mezi 0 a 0,3 mg / l, koncentrace NO2 by neměla převyšovat hodnotu 0,8 mg / l. Koncentrace převyšující 1,6 mg / l je škodlivá pro Vaše ryby. Je důležité kontrolovat hodnotu NO2 v týdenních intervalech. Může být změřeno široké spektrum koncentrací( také koncentrace NO2 nižší než 0,3 mg / l).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2012 13:49 R Muž romant [27987] Re: Kyselka
Ten bude v pohodě, taky ho mám a odkaluji tím i hrubozrnnější dna, ale ten problém u Tebe je v tom, že to dno je tvořený štěrkem s ostřejšíma hranama a to se bude odkalovat hůř čímkoliv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2012 13:47 Kyselka Re: Moucha
rozstřikovací rampu mám pod hladinou.Filtr je tetratec EX700 filtr jede naplno (vlnim hladinu a jeto fičák )cca měsíc jinak jsem používal ten co byl v setu od juwelu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2012 13:33 Kyselka Re: fido16
odkalovač mám tento viz odkaz.
www.svetchovatelu.cz/…
Pokud jeto špatný tak navrhněte jaký mám pořídit velké akva má výšku 50cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2012 13:17 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Kyselka
doporucuju piskorky a priklanim se k poradnemu odkalovani... mas na dne ruduchu a pokud nemas rozstrikovaci rampu, tak to sveci o neporadku (ruducha rada nerozlozeny organicky latky, takze pokud nejni v proudu....)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2012 09:20 Muž fido16 [631] Re: Kyselka
Jestli ta fotka je z velkého akva jak řikáš tak to vidím na normální říční štěrk. A hrubost 3-5mm nemusí být problém ale jak už jsem psal je potřeba se nebát a pořádně dno odkalit a rozrýt odkalovačem. Zeptám se co máš za odkalovač? jestli je to nějaký nízký tak ten rovnou zahoď a kup si nějaký vysoký. Jinak frakce 2-4 mm je taková univerzální dobře v něm rostou rostliny perfektně se odkaluje. Takhle hrubou frakci jako máš tak si myslím že nejde moc dobře odkalit. S tím krmením bych to taky nehrotil krmil bych jednou za 2 dny klidně i 3 dny. V přírodě ryba taky nežere každý den ale třeba jednou za 3 týdny. Takže to v pohodě přežijou. Hlavně to odkalování dělat pořádně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2012 21:35 Kyselka Re: fido16
Fotka k příspěvku dobrá začnu krmit obden-je možné že rybám dopřávám více nežli si zaslouží. :-) To dno,které tam je nyní je myslim frakce 3-5mm to snad není takový problém.Mohu tedy poprosit o odkaz na ten štěrk z frakci 2-4mm a včem je tedy lepší než ten co mám?Ve velkém akva mám viz foto a to je taky tak špatný?Akva funguje krásně a dělá mi radost zato to malé je fuj.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2012 21:31 R Muž romant [27987] Re: Dino
Co 2-3 dny píše tazatelka. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2012 21:21 Dino Re: Kyselka
Jak často měníš vodu a kolik?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   15.10.2012 20:44 Muž fido16 [631] Re: Kyselka
Já bych to viděl na zahnívající dno, problém nebude ve filtru. Asi špatně odkaluješ a moc krmíš a proto ten smrad schválně si zkus až budeš někdy akva odkalovat a ubereš vody tak prohrábni dno a ucítíš. poté bude jasné co dělat. Ta frakce té drti je strašná mrkni po křemičitém šťerku frakce 2-4 mm

Chce to hlavně pořádný odkalovač a nebát se toho. A klidně to více rozrýt
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2012 19:47 R Muž romant [27987] Re: invalida
No, já třeba jenom 2x týdně. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2012 19:46 S Muž invalida [3881] Re: romant
No že mi líný za sebe necháváme makat...a krmíme obden ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2012 19:44 R Muž romant [27987] Re: invalida
Jak by mohlo. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2012 19:42 S Muž invalida [3881] Re: romant
Hrst piskořek neuškodí ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2012 17:38 R Muž romant [27987] Re: Kyselka
Inu, krmit jenom špetku, pokud možno odkalit pořádně dno, podívat se do toho filtru, jak jsem psal a event. lehce propláchnout, posunul bych tu roztřikovací rampu těsně pod hladinu, nebo zároveň s hladinou a uvidí se co se bude dít. Jako další postup bych volil to normálnější dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2012 17:19 Kyselka Re: romant
co mám tedy zlepšit abych se zbavil toho smradu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2012 16:46 R Muž romant [27987] Re: Kyselka
Já mám v oblibě klasickej písek betoňák, nebo prosátej na frakci tak 2-4mm. Ono s tím krmením bude taky záležet na tom kolik se toho tam sype.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2012 16:33 Kyselka Re: romant
právě že to dno je tam již druhe za celou eru od založení a jeto stále stejné při odkalení je voda strašně cítit,ale to dělalo stim starým dnem také viz presentace akva rybicky.net/profil/21354 .Jaké tedy použít dno?Ve velkém akva mám jen říční stěrk a vše ok asi každé akva je jiné a malá akva jsou náročná na údržbu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2012 16:27 R Muž romant [27987] Re: Kyselka
Tak pokud je tomu tak, potom otevřít a skouknout stav filtračních materiálů a event. část lehce proprat, ne všechno, to činit kdyžtak po 14 dnech po třetinách. To dno se mě pranic nelíbí a určitě se to špatně odkaluje a mám dojem, že se tam bordýlek nesprávně rozkládá a to že bude ten důvod zápachu, ale můžu se mýlit, ono je to akvo od akva, někomu to s tou drtí co tam je jde a někomu prostě ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2012 16:22 Kyselka Re: romant
filtr je cca v provozu 1rok ale v malém akva je 1 měsíc.Krmení TetraMin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2012 16:18 R Muž romant [27987] Re: Kyselka
Jak dlouho je tedy ten filtr v provozu? Čím se krmí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2012 16:16 Kyselka Re: romant
ano je tam rozstřikovací rampa sice utopena ale nastavena na proudění(vlnění hladiny).Filtr je tetratec ex700 na max průtok filtrační naplně standartni od výrobce.Fitr je tam měsíc,ale zajetý z jiného akva čištěn tuto neděli.(Ten původní v setu byl " nedostatečný"proto výměna)ale stejně voda páchne jak se starým filtrem tak z novým. :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2012 15:56 R Muž romant [27987] Re: Kyselka
Jak je řešený proudění vody? Řekl bych, že tam vidím roztřikovací rampu, ale docela utopenou. Dal bych jí vejš, tak aby se vlnila hladina a voda se přirozeně okysličovala. Jakej výkon toho filtru máš nastavenej? Filtrační náplně jsou nějak upravovaný, nebo tam je to co dává výrobce? Je filtr zapnut bez čištění od doby založení akvária?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2012 15:45 S Muž invalida [3881] Re: Kyselka
Dávalas něco do dna? Zkus piskořky a změř no3 ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2012 15:30 Kyselka
Fotka k příspěvku potřebuji radu se zápachem vody jelikož si již nevím rady jak dál.Akva je 60L set a od založení se potýkám s hnědým povlakem jak na skle tak dekoracích včetně zápachu vody.Založení akva bylo v 05/12 ale po problémech jsem několikrát akva řádně vyčistil včetně odkalení(vyměna dna=zápach) a výměny filtru za vnější ex700 + výměna osvětlení T8/15w za led 16w,ale výsledek se nedostavil ba naopak jen zklamání z akvária.Vodu vyměním co cca 2-3 dny tak večer stejně páchne.Mám ještě druhé akva 125l a to je krásné tak nevim kde je chyba.Mohu poprosit o rady zkušenější akvaristy kde dělám chybu?
ps:osazenstvo je 6x parma čtyřpruhá a 2x panceřníček zelený
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2011 16:35 Pipet Re: duduš
Nemůže stékat voda (při údržbě...) a vcucávat se do nějaké podložky pod akváriem a tam... zahnívat nebo tak něco?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.03.2011 11:00 Muž sollik [257] - CichlidyRe: duduš
Z venku? Tak to ti chodí značkovat kocour :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2011 10:57 duduš – smrdí dno akva z vonku
Prosím o radu pre mňa dosť nezvyčajného javu, s ktorým som sa ešte nestretla. Mám 96 litr. akva novozaložené asi 3 mesiace a 16 litr. miniakva s krevetkami.Miniakva nemá filter, osvetlenie 0,5W na L, svietim 10-12hod.1xtýž. mením 1/3 vody,krevetky sa množia ako divé,rastliny krásne rastú, všetko sa zdá v poriadku až na zapáchajúce sklo akva pri dne.Vo väčšom akva mám aj filer,dno v obidvoch ja čierny štrk 4-7mm,neprekrmujem a krevetky úspešne psásajú riesy,v druhom akva nám párik prísavníkov,panciernikov,bojovníc,gupiek/mladé stíha skonzumovať bojovnica/a pár krevetiek. Vychádza mi to tak, že by mohol byť na príčine štrk? Doteraz som mala dunajský a žiadne problémy.Hodnoty vody sú v norme, len mierne zvýšená tvrdosť a ph.Pridávam CO2.Má niekdo zadu ako na to?Dík. :-(

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [3] 4 5

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 4700x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15588-zapach-akvaria?od=101