Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak úspěšně bojovat s plži?

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Jak úspěšně bojovat s plži?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2011 19:39 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: GhostFish
ty helenky jsou dobrý, když se množí tak pomalu, a určitě by o ně byl větší zájem než o okružáky. Přemnožení helenek bych se opravdu nebála
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2011 19:35 Žena Fisulka [0] Re: GhostFish
Aha, tak to mám smůlu, jsem až z Prahy. Škoda, chtěla jsem aspoń trochu pomoct.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2011 19:33 GhostFish Re: romant
:-D nerozmnoží se to taky? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2011 19:31 R Muž romant [27987] Re: GhostFish
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2011 19:31 GhostFish Re: GhostFish
ještě jak byla řeč o tom drcení žerou je neonky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2011 19:29 GhostFish Re: Fisulka
tak jakože sem z Kuřimy kousíček od Brna ale jak bylo řečeno vysbírat tak to dělám ale přes noc se zase rozmnožijou :( mám je všude :( toje hrůza nejradši bych tam dal něco co je žere ale nwm :-D co
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2011 19:16 Žena Fisulka [0] Re: GhostFish
Tak jak psal romant, nevím tedy odkud jsi, ale já bych o šneky zájem měla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2011 19:14 R Muž romant [27987] Re: GhostFish
Dej tam plátek okurky a oni na ní nalezou a vytáhneš je i s tou okurkou a buď je vyhodíš, nebo někomu dáš, jak je Ti nabízeno. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2011 19:13 HaDaS Re: GhostFish
Mně se osvědčilo je vysbírat ... rukama. Jedná se podle mého o nejúčinnější a nejrychlejší řešení. Jak psala katterinecka, nepřekrmovat rybky v akva.
Každý den tak 20 a do deseti dní to bylo v mezích. jinak plži nejsou nepřátelé, ale když nemají vhodné podmínky, tak se tolik nemnoží. Další možností je drtit je a rybky se po nich prý mohou utlouci. Nezkoušel jsem, mám to jen načtené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2011 19:08 GhostFish Re: Fisulka
:-D jak :-D ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2011 19:07 GhostFish Re: katterinecka
už tam mám víc rostlin a i kořen jak má být dodám fotku ted me ale dělají problém ti šneci jak se jich mám tedy zbavit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2011 18:41 Žena Fisulka [0] Re: GhostFish
Já Bych Tě nějakých šneků klidně zbavila :)))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2011 18:37 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: GhostFish
jestli je to to akvárium co máš na fotce, tak by to chtělo ho vhodněji zařídit, mnohem víc rostlin a zařídit aby se jim dařilo, taky nepřekrmovat ryby, ale nevím jak vypadá teď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2011 18:28 GhostFish – šnecíííí
prosíííím pomoc mám 54l akvárium a mám ho zamořené šnekama nechtěl bych tam dávat žádnou chemii a nevím co bych mohl jinýho udělat prosím pomoc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2011 21:30 Voloduson Re: HaDaS
Clea je v pohode... I kdyz osobne bych rekl, ze Clea Helena je zere tak pomalu, ze se rychleji rodeji... Kombinace vice zivocichu, rucniho sberu a odsavani je dle meho nejucinejsi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2011 21:11 HaDaS – Levatka a okružák
V mém akva Peu d'eau se mi přemnožily levatky a okružáci. Je jich už až moc.
Vysaje, nebo zbaští tyto prťouse Clea helena, nebo jsou na ni příliš malý?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 09:17 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: sivon
me se osvedcil viformo od sery, je to doslova magnet na vsecky sneky a krevety, ale vetsinou staci i spitulove tablety, pripadne okurka ci cuketa
dokonce se prodava past na sneky

a pokud je male akvarko a mas cas, tak pinzetu a sbirat, tahle jsem se zbavil plovatek ve 20L akvarku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.09.2010 09:06 Žena sivon [1714] - PlžiRe: papaja54
Že by okužáci likvidovali rostlinky se mi moc nezdá, zvláště, když evidentně mají dostatek potravy. Shrnu tedy předcházející příspěvky:
1) méně krmit - vyzkoušeno, zabírá spolehlivě , ale výsledek není vidět okamžitě - chvilku trvá, než se vylíhnou a vyrostou tak, aby byli vidět
2) vysbírat - nejúčinější, pokud budeš méně krmit, vlezou na cokoliv (nejlépe se mi osvědčila spařená kopřiva) - ráno(!) vytáhneš obalenou okružáky
3) i ten Beťák by měl pomoci, pokud nění překrmený bude je "ochutnávat", zvláště pokud mu jich dáš pár rozmáčknutých. Pochutnají si na nich všechny ryby a máš zadarmo živočišné krmení!
4) Clea helena je super, ale do tak malého akvária pouze jednu, nebo budeš řešit přemnožení Helen - kupodivu asi nejsou kanibalové
5) čtverzubce ne - akvárko je malé a je nutno zajistit stálý přísun!
6) nějaký plž by tam měl zůstat - likvidují zbytky a řasy
7) chemie je na nic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 20:56 Muž cusbus [37] - TetryRe: VVV111KKK
Přesně tak. Heleny jsou super účinné. Zpočátku to vypadalo že nic, ale po delší době se začal počet šneků rapidně snižovat. Z původního počtu stovek plžů pokles na nulu. Žádného už jsem nespatřil, ani nepamatuju. Sice jsem nikdy neviděl, že by nějakého šneka Helenka pojídala, takže možná prostě umřeli strachem, každopádně mám pokoj ;-) . Můžu jenom doporučit palec .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.09.2010 10:40 Muž VVV111KKK [61] Re: stetinka
U mě se Heleny osvědčily 100%. Sice rozjezd byl pomalý, ale nyní mám problém v akva zahlédnout nějakého okružáka nebo levatku. Samozřejmně časem zlikvidovali i Neritiny a Měchýřovky. Občas nějakou levatku zahlédnu na povrchu plovoucích listů, ale to je spíš vyjímka. Zásadní zlom nastal poté co se Heleny poprvé rozmnožily. Slyšel jsem, že hlavními likvidátory šneků jsou hlavně malé - nedospělé Heleny.
Pozorováním jsem zjistil, že alespoň u mě k rozmnožení došlo po přidání nových Helen z nového nákupu.
A jinak si nemyslým, že přidáním Helen do akva se vytlouká klín klínem. Heleny totiž nemají takovou tendenci se přemnožit.
Na jednu věc by si měl dát člověk pozor.
Pokud zlikviduji šneky, už tu nebude nikdo, kdo by pomohl zásadním způsobem likvidovat nadměrné překrmování. A to jsou potom problémy. To si pak řeknete "zlatí šneci".
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 10:10 Žena stetinka [270] Re: Moucha
Není to tak dlouho, co jsem se dostala taky k jednomu klientovi, co přes šneky neviděl na ryby. Během 2 měsíců měl klid a to tam měl helenky už rok! Stačilo pravidelně a DŮKLADNĚ odkalovat. Ne jen pošimrat horní vrstvu štěrku. A pak sběr. Najednou jsem prostě vysbírala každého šneka, co jsem viděla. Občas jsem nějakého rozmáčkla, aby ryby poznali, jak to chutná. Jinak na okurku, saláty mi taky prděli (ten pán krmil vydatně, tak neměli potřebu), ale ukrojila jsem asi 1 cm kousek hovězího, zabalila do gázy a přidržela u dna za pomocí kamenu. Každé ráno jsem opláchla šneky a na večer dala novou. Tuhle jsem si vzpoměla, že bych chtěla pár okrůžáků přinést od něj dom, pro mé mřenky. Našla jsem jednoho! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 08:28 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Tessee
hele chce to trpelivost.... casem se do nich pusti... nevis jak moc se nacpala u predchazejiciho majitele
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 00:06 Žena Tessee [6] Re: papaja54
Tak tou helenou si nejsem tak docela jistá, už jí mám nějakej pátek, ale že by měla holka chuť na "skoro příbuzný", to ne-e :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.09.2010 14:26 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: papaja54
papaja54 napsala: Ahoj,
stalo se mi zkrátka, že jsem si jednou domů s rostlinkami přinesla taky plže...Odnášejí to hlavně rostlinky, což mě nejvíc štve no
Pokud tam nemáte třeba marisu, ale běžné plevelné šneky, tak to žádné rostliny neodnášení. Ba naopak jim pomáhají. Smiřte se snimi a když se vám budou přemnožovat, aspoň uvidíte že něco děláte špatně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2010 13:37 Muž Yirka [9126] Re: papaja54
Hlavně je třeba si uvědomit, že pár plžů v nádrži (jako v tvém případě) přece není žádná tragédie. Vždyť do každého vodního prostředí patří a v přírodě v něm běžně s rybkami žijí. Je spíš třeba využít jejich pobytu coby likvidátorů zbytků a indikátorů problémů. K likvidaci při přemnožení tu bylo rad dostatek, přidám jednu další - v žádném případě nelikviduj¨plže chemickou cestou. Není to dobré.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2010 13:35 švíco Re: NASREDDIN
Bylo to napsáno s rezervou.... uznávám, že jsem to napsal neuváženě. Každopádně čtverzubci jsou zaručeným prostředkem v boji proti šnekům, ale má to hodně háčků, které je potřeba dopředu nastudovat.... Hlavní háček je, že šneky vyhubí téměř okamžitě a pak je potřeba ho krmit. (podle druhu buď dalšími šnekay nebo jinou masitou stravou).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2010 13:17 papaja54 Re: NASREDDIN
Já jsem si v knížce AKVÁRIUM, přečetla, že se těsně před zhasnutím má vložit do akvárka kus mrkve, jenže na tu se mi žádný plž nechytl.Ale určitě si koupím cleu helenu, já totiž myslela, že pojídá jenom vajíčka šneků...Jinak děkuji za všechny rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.09.2010 13:11 Muž NASREDDIN [1383] Re: papaja54
Ať tu je nevyzvídám ;-).
Redukovat šneky lze samozřejmě i ručním sběrem, někdy stačí na noc vložit na dno plátek okurky a do rána je šneků plný, pak je stačí sebrat.
Nebo lze použít nějakou past, vyrábí se několik druhů ale jednoduchá varianta se dá vytvořit i doma (na okružáky fugovala)
např: www.akvarko.cz/…

Nebo zakoupit helenku, tak jak radila Danila.

To jsou ovšem jen způsoby redukce, příčinu přemnožení musíte najít tak jako tak.
Pokud by byl ten další druh např. piskořka věžovitá viz. foto : www.akvarko.cz/…

Tak tu bych nelikvidoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2010 13:09 papaja54 Re: NASREDDIN
Mám sera odkalovač, který odkalí dno a zároveň se mi odsaje voda....Jde nejspíš o okružáka, ale včera jsem našla ještě jiného plže, jenže nevím o kterého přesně jde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2010 13:04 Muž NASREDDIN [1383] Re: papaja54
papaja54 napsala: Ano, odkaluju každý týden polovinu nádrže
Nepletete si náhodou odkalování (odsátí detritu ze substrátu dna) s pouhou výměnou vody?

Mimochodem o jaké plže vlastně jde?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.09.2010 13:03 Muž arnošt [37] - RostlinyRe: papaja54
no chyba tam bude - jinak by si to tu nemusela řešit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2010 13:01 papaja54 Re: NASREDDIN
Ano, odkaluju každý týden polovinu nádrže, odumřelé listy vždy odstraňuju a krmím co nejméně, jen to co rybky stihnou spotřebovat.....Já si právě žádné chyby vědoma nejsem, takže už jsem opravdu zoufalá.... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.09.2010 12:57 Muž arnošt [37] - RostlinyRe: papaja54
nepřekrmovat - to je alfa a omega problému - když není jídlo, nebudou se přemnožovat
pokud už to máš v pokročilým stádiu, tak bych odkalil akva, vyměnil nějakou vodu a koupil pár helen podle obsahu akva... za 14 dní bude po šnekách
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2010 12:56 Žena Danila [4489] - SumciRe: papaja54
Nevím o jaké plže se jedná, ale na šneky je spolehlivá clea helena - šnek žeroucí jiné šneky. Funguje, vyzkoušeno X-)
Pořizovat si čtverzubce jen kvůli nim je nesmysl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.09.2010 12:55 Muž NASREDDIN [1383] Re: papaja54
K přemnožení šneků dochází jen a jen vinou akvaristy.
Šneci do akvária patří, jsou prospěšní.

Pokud se přemnožují, tak je to tím, že mají přebytek potravy.
Překrmujete?
Likvidujete včas staré odumírající či odumřelé listy?
Odkalujete?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   17.09.2010 12:51 Muž NASREDDIN [1383] Re: švíco
To je dle vás řešení?
Má tazatelka vůbec akvárko pro ty vámi doporučené čtverzubce, případně ví vůbec o co jde a jak se o danou rybku starat?
Není lepší místo pořízení šnekožrouta, radši zajistit , aby k přemnožení šneků nedocházelo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2010 12:51 papaja54 Re: NASREDDIN
Asi to bude hloupá otázka - ale co můžu dělat špatně,že se mi tam stále mnnoží?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.09.2010 12:49 Muž NASREDDIN [1383] Re: papaja54
Neposkytnout jim podmínky k přemnožení.
To je to nejjednodušší a nejúčinnější řešení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   17.09.2010 12:49 švíco Re: papaja54
Kup si čtverzubce trpasličí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   17.09.2010 12:47 papaja54 – Jak ÚSPĚŠNĚ bojovat s plži?
Ahoj,
stalo se mi zkrátka, že jsem si jednou domů s rostlinkami přinesla taky plže...Tak se vás chci zeptat - nevíte někdo jak je ÚSPĚŠNĚ zlikvidovat?V akvaristice mi prodali nějaký přípravek od značky DAJANA, ale byť jsem ho aplikovala několikrát a postupovala podle návodu, dneska jsem našla (už poněkolikaté) dalšího hmm (živého)plže!Odnášejí to hlavně rostlinky, což mě nejvíc štve no ....Takže - neznáte náhodou nějaký ZARUČENÝ způsob jak je zlikvidovat?Nebo nějaký opravdu účinný přípravek??

Předem díky...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2010 14:36 Muž BarbarOSA [6] – Re: voko
Na premnozene slimaky bud mrenka nadherna, alebo slimak clea helena..
Premnozenie slimakov znaci, ze maju velmi dobre podmienky, teda mnozstvo potravy neskonzumovanej rybami, alebo nieco podobne..
Vyliezanie slimakov z akva znaci nejaky problem..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 16:09 Muž Eff [417] - RostlinyRe: Scolo
Japonica si sinice ani nevšimne. Nejaktivněji ji požírá ampulárka, pokud nemá jiný zdroj potravy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 16:01 Muž Scolo [6] Re: Moucha
Na sinici sem někde četl, že pomůže Caridina japonica. Trvá to asi déle, ale za pokus to možná stojí...jinak těch okružáků možná dohromady pár dam. Ale ty mě zas až tak netrápí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 14:59 JuraS Re. Scolo
na lov šneků by možná docela pomohl košíček od kytky s návnadou připevněnou uvnitř spuštěný na provázku do akva v noci nebo nad ránem ho vytáhnout...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 14:47 Muž Dzira [38] - RostlinyRe: Scolo
Ahoj, tak takový problém sem měl taky. Když se setmělo, najednou se zdál písek jako živý od piskořek, jak se začaly ve dně hýbat:) Okružáci to samé, snad jich bylo milion :-) A jelikož sem nemohl použít chemii a ani bych ji snad nepoužil, 14 dni sem měl natažený budík a po nocích sem lovil šneky ano Bylo jich fakt moc a tak to trvalo, ale mělo to výsledek. Tohle přemnožení je asi jen nějaký reprodukční bum a pravidelným odchytem je nejspiš redukuješ a pak by se jim ty hormony už mohly uklidnit :) No zkus položit na dno návnadu a za tmy, až vylezou i piskořky sebrat úrodu. Já je ze dna často odsával hadicí a substrát který se tím třeba nasál a zbyl na dně kýble po přebrání od šneku, na něj sem pustil teplou vodu a pak ho vrátil zpět do akva. Někdy drastický, ale bohužel to jinak nešlo :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 13:28 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Scolo
no ja jsem v 10L i v 20L akvarku vychytaval plovatky... a sneky odchytavam snadno... dam treba okurku na dno a voni se sebehnou na ni tak je odlovim po celejch chuchvalcich... stejne fungujou i tablety pro krevetky (treba SAK Caridina )

ale posledni dobou spish potrebuju nejaky sneky... bojuju se sinici a mam dost vysokou umrtnost sneku takze by se mi hodily predevsim okruzaci (tak aspon 20ks)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 13:16 JuraS Re: Scolo
jak dlouho tam máš heleny ? a jestli máš stovky šneků k likvidaci tak 2 heleny by museli být velké jak krabička od sirek aby to zvládli..taky mají nějaké to trávení..zkus přidat ještě 2 heleny..tuším, že mají oddělené pohlaví a tak bude větší šance že se rozmnoží..mě to trvalo tak 14 dní a v 250 ce 5 helen udělalo čistku jako by snad ani chemie nezvládla..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 12:50 Muž Scolo [6] – Přemnožení šneků v krevetárku
Zdravim! Mám takovej problém. Založil sem krevetárko, kde mi celkem fungujou Cherryny.Ale po nějaké době se mi dost silně přemnožili šneci. A to všichni (piskořky, okružáci a hlavně Kružník čínský-těch je snad milion). Dost překáží a hlavně dost ovlivňujou kvalitu vody svými produkty, jelikož je to malé krevetárko. O potravní konkurenci krevetkám nemluvě. Zkoušel sem mechanickou likvidaci, ale je to nemožné. Pořídil sem tedy 2 kousky Clea Helena, začali pomalinku likvidovat okružáky. Snad se dostanou i na piskořky, ale kružníků se ani nevšimnou. Neni se co divit, když je to tak malej hajzlík. Chemie nepřipadá v úvahu a čtverzubci asi také ne...napadla mě ještě krevetka kroužkovaná, co mám v Rákosníčkovo tůni, ale při své velikosti a výbavě by mi zřejmě zdecimovala Cherry. Neměl by někdo nějakej nápad ? Díkes... ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2009 20:41 Muž navik [908] - SumciRe: Moniika
NENÍ ŠNEČEK JAKO ŠNEČEK. Pokud jste měla plžíky živící se prioritně rostlinami (např. Marisa cornuarietis) může být.

Běžně se vyskytující okružáci a podobní zdravou rostlinu nezlikvidují, takže bych si spíše tipnul, pokud jste je měla, že rostlinky měly tak jako tak krátce před smrtí.
Pokud by tomu tak nebylo, měl bych akvárka vybílená a nemusel každý týden protrhávat zeleň :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.02.2009 19:32 Žena Moniika [8] - ŽivorodkyRe: Sid
Neníí, teda aspoň nevím jak Tobě, Side... ale mě je sežrali všecky :-D :-(

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [6] 7

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 3945x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15541-jak-uspesne-bojovat-s-plzi?od=251