Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak úspěšně bojovat s plži?

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Jak úspěšně bojovat s plži?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2014 20:09 pikiman Re: amrtin
Akvárium mám už přes dva roky a bez šneků, napadlo mě jestli nemohly být vajíčka ve filtračních médiích, ale ze by přežily 3 dny na suchu a v horké vodě? Dočetl jsem se ze jsou ve filtru užitečný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2014 20:07 amrtin Re: pikiman
Ano,stoprocentně byly na rostlinách vajíčka,netvrď mi,že žádné šneky nemáš :-| .A já bych to jako tragedii neviděl,naopak,k tomu by stejně časem jistojistě došlo a šneci jsou důležití ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2014 20:07 Žena Turbínka [2558] Re: pikiman
Když už jsou plži nechtění (ačkoliv jsou velmi prospěšní!!!) a veškerá technika byla podrobena takovému očistci, možná jste měli s kamarádem naložit rostlinky do roztoku hypermanganu, ten by je zahubil. Odříkaného chleba největší krajíc ano je to určitě (nebo velmi pravděpodobně) z rostlin. Třeba časem příjdete na to, že šnek je kámoš :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2014 20:03 Žena Kytka [2146] Re: pikiman
Stoprocentně z rostlinek od tebe :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2014 19:59 pikiman – Šneci ve filtru
Ahoj, kámoš má už tři měsíce z druhé ruky akvárium a vnější filtr, původní majitel akvárium i filtr důkladně vymyt, vše bylo 3 dny na suchu a čisté. Po doneseni domu se akvárium znovu vymysli, filtrační hmoty se propraly ve vařící vodě. Akvárium se založilo, filtr se zaběhl. Vnitřní dekorace byly koupený v akvaristice a vyhrabany z krabice, rostliny ode mne, čili stoprocentní. Teď k věci . při dnešním čištění filtru se z ničeho nic v celé filtrační nádobě, i všude na filtračních médiích objevili šneci, ale hromada. Kde se tam vzali? ne

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   04.03.2014 14:33 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: irča
Problém se sumrovkou je ten že postupně zlikviduje všechny šneky , tedy i velmi užitečné piskořky které kypří dno a jiné řasožrouty a likvidátory odpadu v akva které si kupujeme v akvaristikách , pokud máš velký problém s přemnožením , dá se to redukovat i ručním sběrem, redukcí překrmování a omlazováním rostlin od odumírajících listů , pokud to nejsou plži kteří vyloženě likvidují rostliny , jsou v akva jen ku prospěchu, tedy v rozumné míře k velikosti akvária ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2014 13:55 Těhňajs Re: irča
Díky tomuto šneku jsem zlikvidoval cca 200 sneku za 2 mesice.... rybicky.net/atlasostatnich/surmovka_vrazedna ... Mel jsem těchto helen cca 10
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2014 11:31 Žena irča [0] - MiniakváriaRe: Marcel G
tak jo, je to fakt... no uvidíme jak to bude fungovat, nakonec budou možná ku prospěchu:) než jsem položila svůj dotaz, tak jsem už byla téměř rozhodnutá, šneky nechat žít... nedalo mi to, se zeptat:)

díky!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   04.03.2014 10:06 Marcel G Re: irča
Plží mají s řasami v akváriu dost společného, protože se přemnoží téměř výhradně jen ve chvíli, kdy je v akvárku nějaký problém. Takže pokud bude akvárko čisté a nebude tam spousta organického bordelu, tak se plži (ani řasy) obvykle nepřemnoží. Používání chemie v boji proti plžům a řasám řeší pouze následky, nikoli příčinu. Je to skoro už taková fráze, ale bohužel pořád platná. Nevyřeší-li se příčina problémů (= obvykle vyšší množství organických látek, ať už rozpuštěných [řasy] nebo dosud nerozpuštěných [plži]), můžeš používat chemie třeba roky, a problémy se neustále budou znovu a znovu vracet. Jak říkal jeden můj kamarád: "Dokud nezavřeš lihovar, nemá smysl likvidovat flašky".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   04.03.2014 09:57 jamajcan Re: irča
Nechej je žít.Jsou to užiteční pomocníci.Zbytečně zatěžovat akva.malachytkou je nesmysl.Pokud jim nedáš vyloženě podmínky,tak se nepřemnoží.Podle mého názoru,je to trošku hon na čarodějnice.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2014 09:34 Žena irča [0] - Miniakvária – Malachitová zeleň
Ahoj, u inkriminovaných druhů šneku, kteří se zavlékají s rostlinkami, je zde uvedeno, že jim vadí malachitová zeleň. Co si myslíte o její aplikaci v právě založeném akva? Na kytkách musela být vajíčka:( Dnes jsem rozmáčkla asi tak 3 malé šnečky... tak takhle malým by stačilo asi málo, ne? Mám 2 zebry, tak by jim ti malý prcci zbytečně konkurovali...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2014 13:53 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: saabista
Jestli jsi pořídil helenu, tak jí dej čas. Nemůžeš čekat akční scény z Ramba, nebo Komanda. Jestli píšeš o té stošedesátce, tak 2-3 heleny by to zvládly suveréně, jenom by se ti potom mohlo stát, že se budeš zase zbavovat helen...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 22:53 Muž saabista [0] Re: sivon
v akváriu mám drobné rybky (neonky, kardinálky) + nějaké neškodné typy (ancíky, torakáty, paví očko). okružákům se tam spíš daří skrz řasy, určitě nepřekrmuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.02.2014 22:11 Žena sivon [1711] - PlžiRe: saabista
Pokud nemáš v akváriu ryby, nemusíš téměř krmit a okružáci se nebudou množit, pokud na ně nic k snědku nezbyde.
Když tomu trochu pomůžeš občasným rozmáčknutím pár kousků (dle množství krevet schopných jejich likvidace), mělo bý být akvárium brzy bez okružáků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 19:07 JoKa Re: saabista
Já osobně takovou rybu neznám, ale rád si počkám na odpověď...
Z mých zkušeností vyplývá, že pokud rybce chutná šneček, ochutná i krevetku. Když ne dospělce, tak mladé stopro...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 16:25 Muž saabista [0] – co žere šneky a krevetky ne
ahojte, v posledních týdnech se mi rozjeli v akva zřejmě okružáci, donesl jsem si je s kytkama. nasadil jsem 1 ks clea helena, ale nezdá se mi, že by jich ubylo, spíše naopak. chtěl jsem koupit nějakou rybu, která by si je vyzobala, ale mám tam i krevetky, o které bych nerad přišel. má někdo praktickou zkušenost s druhem, který by žral šneky, ale krevetek si nevšímal?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2014 08:03 cartimandua Re: Linssi
To se mi nechce věřit. Já měla taky tento problém. Pořídila jsem si dvě Helenky a za chvíli bylo po problémech. Třeba teď mají jen nějaké období půstu... hmm Ještě bych počkala. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2014 06:44 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Linssi
Ja si na to kdysi poridil okurku, napichl jsem ji na spejli, chytil tou spejli pod kamen a jak se obsypala Okruzaky, jen jsem ji vytahl. Stacilo to parkrat udelat, redukce sneku byla vyresena za par dnu. Krmim ryby celkem hodne, ale problem se sneky nemam, ono na ne nikdy moc nezbyde (jen co nekam zapadne a ryby nenajdou), maji co delat se uzivit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2014 01:13 Muž Mislow [304] Re: Linssi
Ahoj, poridit si mrenku jen pro likvidaci sneku neni nejvhodnejsi reseni, mrenky jsou hejnove ryby a i kdyz dokazou za urcitych podminek prezivat v pro ne ve skutecnosti nejvhodnych podminkach, tak ryba sama asi spokojena nebude. Jinak, na to mnozstvi snecku je potreba cas, Helenka ma taky urcity rozmer a nesezere je vsechny za par dnu. Pokud je jich opravdu hodne, tak muzes neco vysbirat a za par tydnu se vse ustali, myslim tak za 2 mesice uz problem mit nebudes. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2014 00:29 Žena Eva_R [365] - Obojživelníci
Kdyby se někdo potřeboval zbavit okružáků, beru všechny :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2014 00:24 Linssi – šneci
Zdravím...tak jsem podle rad pořídila Cleu Helenu 2 kusy a dokonce i mřenku pakystánku, ale bohužel s mým štěstím jsou zrovna všichni z nich vegetariáni...a šneků je víc a víc palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2013 09:29 Muž AK47 [4] Re: sivon
Nebudou, daruju je v pripade problemu dal. Nemam ke snekum nejaky zvlastni vztah jako k rybam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2013 09:28 Muž AK47 [4] Re: JoKa
Tak pokud by to bylo az za dalsi mesic a pul = dohromady tedy 3 mesice, to se da prezit. Navic pokud k tomu dojde,tak je jenom nekomu daruju dal, nebo vymenim zpatky za okruzaky, ja bych to vic neresil. Neni co...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 16   28.11.2013 22:59 Žena sivon [1711] - PlžiRe: AK47
4 heleny do 25 litrů hrubého objemu? To je tedy pak rychlovka v likvidaci případné kořisti.
Teď budou muset žrát to, co původně likvidovali ti okružáci - zbytky krmiva po rybách. Ale 100 % je nedokážou nahradit - myslím, že zbytky rostlin jim asi moc nejedou.

A k tomu žraní rostlin (již asi po sté): okružák zdravé rostliny nežere! tone Poohlédla bych se spíše po jiném konzumentovi rostlinek - ancíkovi. Malincí krásně luxují sklo, ale běda jak trochu vyrostou - na řasy se vykašlou a žerou často právě ty kytky. Okružáci pak jen dokončí dílo zkázy, ale protože je akvarista nachytá na švestkách ( v tomto případě na sežrané kytce), odnesou to za něj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2013 21:13 JoKa Re: AK47
Clea se množí podstatně pomaleji, než jiní, například okružáci... Překrmuj nádrž, přemnoží se okružáci, těmi přemnoženými okružáky překrmíš helenky a pak uvidíš o čem mluvím...
Za "normálních" okolností se to ale nestane...
A že si je nespočítal není žádný div... Jsou zahrabaní v substrátu a číhají na večeři... Věř mi, za měsíc a půl už jich je tam určitě víc...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2013 20:57 Muž AK47 [4] Re: JoKa
Nevim no, mam zminovany 4 kousky mesic a pul a jeste jsem je pres den ani nenapocital vsechny, takze o nejakem "rychlem" premnozeni u me nemuze byt rec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   28.11.2013 20:42 JoKa Re: Jířa
To je geniální.... Je klid, dokud se nepřemnoží Clea... :-D smich Což takhle zamyslet se nad příčinami místo vytloukání klínu klínem? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2013 20:29 Muž Jířa [24]
Nasadit plže CLEA HELENA a je po problému.Je to zabiják šnečků-krutý!! ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2013 14:44 Muž AK47 [4]
Mne 4 Clea Helenky zlikvidovaly v 25l nadrzce komplet okruzaky ktere jsem bud prinesl s kytkou z burzy, nebo z nitenek a jednu dobu jsem je mel uplne vsude a nestacil sbirat. Na okurku co davam ancikovi se chytlo tak 4-5 kousku, ostatni meli radeji kyticky. Chystam se zakladat akvarko s vrbou, tak zas budu za okruzaky rad, jelikoz prej radi hnijici kuru vrby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2013 11:07 radim Re: jozkablack
jestli myslíš tu tvoji 240L nádrž, tak se nediv, když tam máš toho trnovce :-D to musí být pěkný cvalík jestli ho tak dobře přikrmuješ X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2013 00:22 Muž jozkablack [0]
Mě by zajímalo co likviduje okružáky v mém Aq. Piskořek mám stovky, kokony Ampularek vyhazuju co týden......ale okružáky se y neudrží. Mám menší nádrž na rozplavani potěru a tam desitky, stále se množících okružáků. Cca 20 - 40 ks týdně hodim do hlavní nádrže a ......nic! Prostě Okeužáci se v hlavní nadrži neudrží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2013 23:27 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: sivon
Určitě to nepatřilo na Tvou adresu ale jak jsem psal "Toto je můj názor na celé forum , ne jen co se týká této konverzace" a jen drobná oprava , nejde o Okružáky ale Kružníky Čínské , jak jsem psal v prvním příspěvku. Past je evidentně k ničemu a to jsem chtěl sdělit , nechme už plže alespon dnes v klidu vyspat a dobrou všem ahoj :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2013 23:09 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: sivon
Za mě stejně nejvíc doporučuju odpovídající ryby. Mám pocit, že trošku překrmuju (nemůžu si pomoc, vždycky dám asi trošku víc) a cichlidky a rájovci mi šneky likvidují rychleji než bych potřeboval. Hlavně u mladých v rozplavávačkách se hodí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2013 23:01 JoKa Re: sivon
Na okružáky platí jako nejlepší past kopřiva, salát či okurka
Jj, to je jedna z metod, které jsem nakousl... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.11.2013 22:58 Žena sivon [1711] - PlžiRe: MonterMonty
Pokud se ti zdála má reakce na trávení šneků přemrštěná, omlouvám se.
Zkus si ale pročíst jednotlivá témata o přemnožení plžů - toto se tu řešilo už opravdu mnohokrát a je to stále dokola (+ články o plžích, ke kterým mne vyburcovaly právě tyto stále se opakující dotazy).
K té pastičce - jsou to opravdu vyhozené peníze (jak už zde ale bylo mnohokrát zmíněno :-( ), navíc je zcela nepoužitelná u krevet.
Na okružáky platí jako nejlepší past kopřiva, salát či okurka večer do akvária a brzy ráno vyndat i s "polapenými" plži. Lze použít i v krevetkáriu, neboť krevety rozhodně na kopřivě nebudou čekat, až je někdo vyndá z akvária.
Bohužel kružníci jsou často vůči zelenině imunní, ale mechanická metoda rozmáčknutím o sklo u nich funguje na 100 %.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2013 21:10 Muž Raimok [7]
Proti menším šnekům, jako jsou okružáci atd., dobře funguje surmovka vražedná (Anentome helena)viz. níže a taky je celkem baští rak mexický zakrslý - pěkný tvoreček, čímž si doplňuje vápník. Ovšem, dojdou-li nechtění plži, tak se surmovky vrhnou i na jiné - údajně zvládnou i ampulárku, když jsou v ráži . . . určitě jsou raci v tomto lepší, nehledě na přemnožení.
Rozhodně šneky pojídá i hodně ryb, jak je již tady zmíněno - trávit šnekáčky, je naprosto zbytečné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2013 20:51 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: JoKa
Osobně si to neberu , jen mi některé příspěvky některých uživatelů příjdou zbytečně agresivní a arogantní , je to přece jen veřejný servr lidí se stejnými zájmy , kde bych spíš hledal rady,nápady, výměny názorů a zkušeností, namísto zbytečně podrážděných konverzací. To je pak asi lepší nepsat vůbec nic. Toto je můj názor na celé forum , ne jen co se týká této konverzace
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.11.2013 20:33 JoKa Re: MonterMonty
Já bych to neodsuzoval, ta vášnivá debata, tebou vyvolaná, byla rozhodně, pro pravidelné čtenáře zdejšího fóra, přínos... Od toho tyto stránky vznikly, aspoň myslím... Neber to osobně!
S tvou poznámkou, omezit krmení, souhlasím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2013 20:26 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Marcel G
Zdravím ,tedy na osvětlení vzniklé debaty:
velmi dobře vím jak moc jsou někteří plži v akváriu užiteční , mám spoustu piskořek ve dně a tuším tři ampule , kružník přišel do akva s nějakou kytkou z akvaristiky - vím je taky užitečný ale moc jich být podle mého vkusu zas nemusí, vybíral jsem je tak jednou za 14 dní ručně velkou pinzetou cca 20 kousků , no v akvaristice vidím past na šneky - říkám si- to by mohlo být pohodlnější než pinzeta. Je to k prdu. Koukám, na fóru se o tom někdo zminuje, napíšu tam svůj názor. Kolegové se trochu rozvášnili v debatě a vypadá to jako bych byl úplnej blb a chtěl vyvraždit půl akvária, to jsem v žádném případě neměl ani v nejmenším úmyslu. Plyne z toho to , že bych měl ubrat při krmení ryb žijících u dna , protože vločkového a sušeného dávám jen tolik co zbaštěj cca do minuty.
No příště si raději asi nechám svůj názor pro sebe a minimálně tím ušetřím spoustu času lidem kteří občas hledají něco důležitějšího, a v podobných debataách se po čase začnou ztrácet, všem děkuji za názory a zdravím MonterMonty ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.11.2013 12:52 Marcel G – Plži a řasy
Plži a řasy mají v našich akváriích něco společného: v případě vhodných podmínek se velmi rychle množí, až zamoří akvárko. A odstraňovat přemnožené šneky je podobné, jako odstraňovat láhve s chlastem ze skladu, do kterého neustále navážejí z továrny nové. Dokud nezavřete továrnu, nemá smysl likvidovat chlast. Jakmile šnekům přiškrtíte zdroj potravy, jejich počet se automaticky zredukuje. Takže pokud nebudete mít v akvárku téměř žádné přebytečné krmení, šneci vám tam stěží přežijí. To je moje zkušenost. Dokud jsme měl v 60L akvárku hodně řas, bez problémů jsem tam uživil 3 neritiny. Jakmile ale řasy po pár měsících ustoupily, neritiny v důsledku nedostatku potravy pochcípaly nebo se přestěhovaly mimo akvárko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2013 00:02 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: MonterMonty
Já prakticky šneky nemám. V jednom akva mi je úspěšně vyklepávají z ulit rájovci, v druhém ramirézky a ve třetím kakadu. Nasaď tam nějakou takovou rybu a máš po problému. To mám spíš problém najít šneka k mladým rybám do rozplavávaček. Žádná chemie a ještě se na to pěkně dívá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2013 23:51 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: JoKa
Koukám že jsem rozvášnil bouřlivou debatu, žádnou chemii proti plžům se nikam lejt nechystám a rozhodně už ne do akva a ani netvrdím že přemnožení kružníků je chybou někoho jiného a než mou , jen jsem popsal svou zušenost s pastí na plže ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2013 23:31 JoKa Re: Designer
Jasně, máš pravdu, zmínil si, že si to sám nezkoušel, ale pouze dočetl... Diskuze způsobila, že to asi ani moc lidí zkoušet nebude, což je rozhodně přínos... palec
Tato metoda na mě působí, jako jít na mravence atomovkou... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2013 23:05 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: sivon
Ja vedel ze si zavarim, ale to se fakt budeme bat napsat i neco v teoreticke rovine? A nakonec si nekdo koupi pripravek proti snekum, co je na tom jineho? Tak tady se aspon rozebere, jaky sajrajt to je, coz se na lahvicce komercniho pripravku asi tezko nekdo takhle dozvi.

Ovsem kdybych tim hnojil, jako nekdo "tekutym CO2", pulka lidi bude placat radosti. Prave ted tahle diskuze mozna dosahla toho, ze aspon jeden clovek nenalije do akvaria pripravek proti plzum, a to je fajn ;-) .

Ja bych se zkratka psat takove veci nebal, specialne kdyz to sam autor oznaci jako nevyzkousene.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.11.2013 22:58 JoKa Re: Designer
Já jsem odpůrce jakékoli chemie, prostě nepoužívám žádnou takovou s vyjímkou léčiv samozřejmě, když je třeba, ale i k těm léčivům se uchyluji pouze, když už není jiná možnost (shoří všechny ostatní, méně dramatické metody) a zbytí... V tomto případě se nabízí spoustu jiných, nechemických metod... Vybrat je zkrmit totálně nejde, jak psala Sivon, vajíčka, ale dají se (během tří dnů, 20 minut denně) zredukovat tak, že je další týden vůbec nevidím a další dva týdny jsou v "normě"...
Má zkušenost z dob dávno minulých, chemie možná, ale fakt jen možná vyřeší jeden problém, ale zadělá na 5 dalších...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   26.11.2013 22:45 Žena sivon [1711] - PlžiRe: Designer
Hm, aplikuj to a
1)máš plné akvárium rozkládajících se mrtvolek plžů - ty bude vybírat kdo?
2)zlikviduje to vajíčka? Pokud ne a ty nezměníš svůj přístup k akváriu, tak kalamita se bude cyklicky opakovat. Navíc to nutné vylovení ryb mi taky nepřipadá moc praktické.

To už je lepší je vybírat živé a postupně je použít na krmení ryb (žerou je téměř všechny).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2013 22:40 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: romant
Kdyz vyndas ryby, tohle nema sanci udelat vic, nez kdyz si nekdo vytravi akvarko spatnou nitrifikaci. Jen to udelas umele, z tohodle bych strach nemel, totalni vymena vody to pak srovna hluboko pod uroven toxicity. Ale jak vidis, v ramci objektivity rovnou pisu ze jsem to nezkousel, nicmene nekteri nevitani vetrelci umi pekne kazit radost, takze proc nezminit i bombu typu Alfa Omega, treba jako posledni pokus o reseni, nez se zacne vsechno likvidovat a dezinfikovat (tim ted nemyslim tech par beznych snecku).

S opatrnosti pochopitelne souhlasim ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2013 22:31 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: JoKa
Co si budeme povidat, je to drsnarna je takhle travit. Rostliny mi Okruzaci a Levatky nenici, drzi se v poctech sem tam nejaky, tak at si tam jsou, vzdyt jak pises, jsou uzitecni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.11.2013 22:16 R Muž romant [27987] Re: Designer
Vopatrně s tím vopisováním něčeho, co nemáš ověřený vlastní zkušeností, tohle je sakra tenkej led, to patří do ruky jenom zkušeným borcům.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2013 22:13 JoKa Re: Designer
Tak zrovna tohle není ta metoda, kterou jsem měl na mysli... A proč se nezmínit?? Jednoduchý důvod... Není třeba spíš řešit důvod přemnožení, než jak je likvidovat?? Stejně jako je to například s řasou a podobně.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 6 7

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 3945x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15541-jak-uspesne-bojovat-s-plzi?od=101