Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak úspěšně bojovat s plži?

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Jak úspěšně bojovat s plži?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2013 22:12 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: MonterMonty
0.7g NH4NO3 (ledek amonny) na 100l vody a jaci byli sneci. Je to desetinova davka, pri ktere hyne do 48h polovina kapru (LC50 74mg/l/48h). Nicmene toxicita pro ryby je 0.3mg/l, takze bych v tom ryby ani tak nenechaval. Pro rostliny jde o hnojivo. Pozor, je vybusny.

Ovsem nevyzkouseno, jen jsem sepsal na hromadku, co jsem dohledal na webu kvuli jinemu tematu zde a v bezpecnostnim listu. Pokud chce ale nekdo plze zlikvidovat uplne, proc se nezminit.

EDIT: Dulezite, jen pri pH pod 7.5.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 18   26.11.2013 22:09 JoKa Re: MonterMonty
Sice nevím kdo a proč se chystá, případně už bojuje s plži, ale existují i efektivnější metody... V případě zájmu je zde můžu prezentovat, ale v tuto chvíli to neudělám záměrně... Jsou to moooc dobří pomocníčci, čili nevidím důvod je důsledně likvidovat a vyrábět, nebo pořizovat všemožné pasti...
Z vlastní zkušenosti tady s ledovým klidem napíšu, že jejich přemnožení, je pouze a jen akvaristova chyba, nikoho jiného a už vůbec ne těch šneků!! Nejčastěji překrmování nádrže...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2013 21:11 Muž MonterMonty [2431] - Amerika
Fotka k příspěvku Hmm .... Past na šneky - vyhozené tři stovky , koupil jsem jí nedávno , začaly se objevovat houfy kružníků čínských , po vložení do akvária ryby i šneci past obsypali , nástražná tableta evidentně obsahuje jejich nej pochoutky , nicméně. Po čtyřech dnech když už nástražná tableta začala chytat jakoby plísen, protože asi pastí díky její konstrkci moc neproudí voda, byli polapeni uvnitř celí čtyři kružníci, tedy z mého pohledu účinnost nulová proti ručnímu odstranění.
S pozdravem MonterMonty
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2013 19:02 Muž kortezhugo [983] Re: LiborSprysl
Tak tak.Ma napadlo že ked sa používajú pri liečení antibiotika trebárs Penicilin tak sa musí rozpustiť lebo šneci ho bez problemov zožerú. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   25.09.2013 17:12 Muž LiborSprysl [9015] Re: amrtin
Ani tento plž není blbec, a není-li maso "na dostřel", sežere cokoliv k sežrání je! ;-) Přece nechcípne hlady... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2013 16:42 amrtin Re: vlacek
A já o nich četl,že nic jinýho než jiný šneky nežerou.Takže padla další jistota :-D X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2013 15:17 Muž vlacek [402] Re: amrtin
No mne prekvapilo, ze i pri takovem mnozstvi potravy (piskorek) po ni pujdou. Ze tyto tablety (Rataj Minitab) zerou jsem si vsiml ve spol akvarku uz davno, ale tam nemeli obcas na vyber.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   25.09.2013 14:14 R Muž romant [27987] Re: amrtin
A kdo by se vláčel s ulitou za nějakou potravou, když jim je naservírovaná až pod nos. No a co, že je to tableta, chutná taky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2013 14:11 amrtin Re: vlacek
Helča žere tablety(a k tomu ještě rostlinné)?To slyšim prvně :-D palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2013 13:32 Muž vlacek [402] Re: amrtin
jeste mozna pro zajimavost. Ted jsem do te same odchovny dal cerstve vykulene panciky, tak je musim krmit a dal jsem tam na rozpusteni kus spirulinove tablety. Hadejte, kdo tam byl prvni a zral asi nejvice - helenky!!!!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2013 12:29 amrtin Re: sivon
Jasně :) to s helčou tak je.Ale nezapomenu na scénu,kdy jsem hodil do miníčka helče největší piskořku,co jsem kdy měl - ona si jí takřka okamžitě našla a po cca 4.hodinách už jen prázdná ulita(to bylo naposled,co se helča pořádně nadlábla hmm ),teď už jen paběrkuje,když se mi někde objeví nějaký jiný šnek stydim :-D

Budu zas muset zajít do akvaristiky,ona mi paní vždycky nějaké okružáky dá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2013 09:28 Muž vlacek [402] Re: sivon
Jen potvrdim zkusenosti asi tri dny starou. Mam strasne moc piskorek, nestiham je lovit, tak je davam na nejakou dobu do 10l odchovny nez je odnesu. Je s nimi asi 10 helenek. Prazdne ulity docela pribyvaji, ale nejstarsi helenka (ma nejmene 4roky) bojovala pul dne s velkou piskorkou. Myslel jsem, ze ji zere, ale druhy den se ta piskorka vesele promenadovala po skle, takze to helenka po dlouhem snazeni vzdala :-( Ne vzdy se to povede, asi hlavne u vetsich jedincu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2013 09:20 Žena sivon [1694] - PlžiRe: amrtin
To, co jsem napsala, jsem myslela spíše pro ryby. např moje halančice se naučily lovit levatky. Ty nemají šanci, ale okružáci většinou útok přežijí a na piskořky už přestaly zkoušet útočit.

Clea Helena s tím nemá problém. Ale je pravda, že raději jde po jednodušší kořisti, což jsou v tomto případě okružáci, či levatky. Piskořky si nechává "napotom". U mne v mini se chová úplně stejně. Když dojdou okružáci, courá se po akváriu a hledá něco snadnějšího k snědku, často i piskořku přeleze. Asi to ani pro ni není tak úplně snadné se jí dostat pod brnění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 23:53 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: sivon
Vajíčka šneků a mladí šneci, to je pro moje B.albimarginata pochoutka. Je sranda je pozorovat, jak šneka "zaměřují", než zaútočí. Jsou v tom podobní čtverzubcům trpasličím, ale na větší šneky neútočí. Dospělý okružák se může promenovat po skle, jak je mu libo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 23:33 amrtin Re: sivon
Mě,dokud jsem měl v akva okružáky,piskořky a helenu,tak požírala zásadně a jenom okružáky.To bylo ve starém akva.Teď už mám jenom piskořky(z těchto tří).Helča by chcípla hlady.Ale v miníčku jednu helču mám a když jí hodím piskořku,hned jí spořádá.To samý když někde získám okružáka.
p.s.:nemá někdo navíc nějaké okružáky? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   24.09.2013 23:29 Žena sivon [1694] - PlžiRe: malyLibor
To bude dozajista druhý faktor, ona piskořka je docela obrněná a navíc většinou schovaná. K tomu bych přičetla výhodu živorodosti - nic jí nesežere vajíčka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 23:02 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: amrtin + romant
Takže dál nebudu hnojit... ale musím podpořit pozorování jozkablack - jakmile se mi v akvárku rozmnožily piskořky, tak mi rázem ubylo okružáků, levatek a kružníků, a to tak, že velmi... souhlasím se sivon, že to bude asi tím, že piskořky jsou pro tyto šneky potravní konkurence a tím, že žijí ve dně a vylézají především v noci, tak se mladé piskořky nestávají kořistí mých lovců malých šneků tak, jako okružáci a kružníci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 20:55 R Muž romant [27987] Re: malyLibor
Spíš bych to viděl na to, že kolega upozorňuje na schopnost zmiňovaných preparátů, šneky redukovat, než je podpořit v množení.
Edit: Vida, autor se již vyjádřil. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 20:53 amrtin Re: malyLibor
Tak já od doby co to používám,nemám ani jednoho okružáka.Zato mám ty čínský mrňavý kružníky,ale taky ne nějak moc a ostatní(neritiny,clithoni,piskořky) jsou v pohodě.Nevim,jestli to je náhoda,ale jinak si to nedovedu vysvětlit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 20:50 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: amrtin
V čem má velký vliv? Já se přiznám, že jsem nikdy nehnojil a nepociťoval jsem potřebu hnojit, ale pokud by mi to mohlo podpořit množení okružáků, pak bych popřemýšlel, že bych hnojit začal. Aspoň zkušebně, v jednom akvárku třeba.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.09.2013 15:02 amrtin Re: toni
Easy-carbo(nebo PMFE - to je v podstatě dtto) má zřejmě velký vliv na okružáky,já bych řekl,že zakopaný hafan bude tady :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 11:32 Žena toni [68] – sneci
Ja bych chtela tady jen rict ze jsem si stezovala jak mam moc sneku a vsude na rostlinach atd....chtela jsem si koupit Helenu ale nejak jsem ji nemohla sehnat,v tu stejnou dobu jsem presla na mensi davkovani easy carbo a easy profito a ejhle-sneci v normalnim prijemnem mnozstvi:-)..ja nemam potuchy jestli to na to ma vliv,jeste se ve vsem nic moc nevyznam ale ja mam ted pokoj :-)..tak to jen tak...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2013 12:40 Žena Pepenka [126] - Raci, krabi, krevetkyRe: Designer
Taky je posíláme k Betám..jen se mi pak zdají nějaké moc vykrmené... stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2013 10:12 R Muž romant [27987] Re: Designer
Však jasně, občas větší šneky seberu a pošlu o akvo dál. ;-) Někdo přikrmí šnekem, někdo pavím okem, tak to prostě je. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2013 10:01 Muž Designer [5695] - Cichlidy
Obcas vetsi sneky hazim k Betkam, sice tam chvili jsou, ale nakonec vzdycky zmizi :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.09.2013 17:10 JoKa
Ahoj, jestli je téma stále aktuální, přispěji se svou zkušeností. To, že chovám čtverzubce zelené je v tuto chvíli vedlejší. Nejvíce se mi jako přirozený požírač šneků osvědčila Mřenka. No a ze všech mřenek nejlépe asi nejlépe likviduje mřenka trpasličí. Ale pozor na velikost akva, potřebují prostor a schovky. No a vzhledem k tomu, že nejlépe se jim daří (také vyzkoušeno) v počtu 4-6 ks, tak potřebuješ minimálně 300l pro ty 4ks, lépe větší. Já jsem se dopracoval do fáze, že si naopak musím v jednom akva šneky pěstovat, protože jsou beznadějně vymlácený. Čtverzubec je potřebuje nutně a mřenka více než vítá...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.09.2013 19:41 S Muž invalida [3881] Re: bmilan86
To paření a šlapání je mi proti srsti....někdo je zkrmí třeba....ale zabít něco pro lidskou blbost :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2013 19:16 bmilan86 Re: invalida
To zajisté ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   14.09.2013 15:15 S Muž invalida [3881] Re: bmilan86
Přemnožení "šneků" jest dozajista chovatelskou chybouu způsobeno stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2013 14:01 bmilan86 Re: Martin
Jedine vyndavat vyndavat vyndavat a pak spřit horkou vodou bo rozslapat tone tone tone
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2013 21:56 Žena sonetka [136] - ŽivorodkyRe: Martin
A čemu ty šneci vadí ? tone je to přeci taky příroda ne ? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2013 20:47 Martin Re: ivaha
Fotka k příspěvku Diky ale jsou to potvurky a davaji me pekne zabrat. :-(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2013 07:58 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Martin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2013 21:28 Martin – Dotaz
Fotka k příspěvku V akvarku se mi v posledni dobe zacli objevovat tito sneci. Stale jich pribyva. Myslel jsem si , ze se mi do akvarka dostala s krmenim Plovatka Bahenni ale ta ma jinou ulitu.Nechci je likvidovat chemicky ale nestacim je likvidovat mechanicky. Poradte, Martin
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2013 15:20 Žena Nikola90 [5] - Halančíci – okružáci
Někdo s nima bojuje a někdo je zas shání.To je různý já mám teď v akva plno vajíček od okružáků přítel jich napočítal kolem 30.Já je už dávám do 3l zavařovačky(ještě mám kýbl a další zavařovačku pro jistotu), budou se hodit pro budoucí čtverzubce trpasličí.Chemii na ně použít nechci protože mi tam přibudou neritiny diamond a zebry s korbikulou jávskou tak nevím, co by jim to udělalo, nerada bych zrovna o tyhle přišla.PS:Kdyby se někdo chtěl zbavit okružáků ať mi písne, ráda si je vezmu a je to lepší než do akva používat chemii.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2013 17:25 Žena Ria542 [40] - MiniakváriaRe: LANOUR
A zlikvidovali by aj tzv. Obyčajného slimáka, asi totiž budem brať pár rastliniek od sesternice, a ona ich tam má toľko... Len sa mršky skryjú práve vtedy, keď ich ide zbierať ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2013 15:58 Muž LANOUR [55] Re: Ria542
Helena pomuze jedna na 30l staci,ja mel premnozeny sneky ve 450l dal jsem tam dve a sneka nemuzu najit,takze jedou po piskorkach :-) tech je ve dne stale dost :-) helen uz tam mam min. 10
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   21.03.2013 15:57 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: Ria542
Clea helena likviduje slimáky úplne spolahlivo ;-) V atlase si môžeš dohladať že sa doporučuje 1ks na 30 litrov vody.Ja osobne by som do 30L dal dva kusy :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   21.03.2013 15:56 Muž snehulda007 [850] Re: Ria542
nepřekrmuj a šneci se pod kontrolou udrží sami ano Ber je jako takový hlídače,když se začnou přemnožovat,je to pro tebe výstraha že děláš něco špatně ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2013 15:55 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Ria542
Já mam heleny 2 a myslím že je to ideal. Přemnožené jsem šneky nikdy neměl..ale jak se tady všude píše, tak je duležité mít v akvárku dobré podmínky aby se ti šneci nepřemnožovali (nepřekrmovat atd.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2013 15:46 Žena Ria542 [40] - Miniakvária – Clea helena?
Ako veľmi pomáha clea helena na slimáky? coze Koľko ich asi musí ísť do 30l aq, aby udržali slimáky pod kontrolou?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 11:39 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: romant
Jestli se uskuteční pardubickej sraz, tak ti nějaké klidně dovezu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 10:04 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Sid
Díky za nabídku, ale budu jí muset odmítnout. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 09:39 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Johan
Mohu nabídnout pár kousků Melanoides granifera. Ale jen výměnou za levatky nebo okružáky v kurzu 1:1. :) (Pomohl jsem, že? :-D)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 09:20 R Muž romant [27987] Re: Johan
Konečně normální dotaz v tomhle vlákně. Taky bych nějaký okružáky ubytoval. palec (OT)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 08:52 Muž Johan [4945] - Rostliny
Nemá někdo v Olomouci přebytečné šneky? Rád bych mu je vysbíral. :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2012 20:26 Muž Ad@m [1051] Re: Zoidik
Mne už začínajú dochádzať kružníky - apetít heleniek je obrovský. :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2012 18:52 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Ad@m
Ještě že mám zatím dost okružáků smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.06.2012 18:51 Muž Ad@m [1051] Re: corydoras©
Helenka, to je zbraň hromadného ničenia. Vyhladovaná môže zožrať aj ampulárku. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2012 18:46 Muž corydoras© [72] - Ode všeho trochu ;-) - Raci, Labyrintky, Plži...Re: JUCHA
Tobě nežerou Neritiny? Mě je ty potvory sežrali a to jsem měl jenom dvě v padesátičtyřlitru

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] 6 7

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 3945x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15541-jak-uspesne-bojovat-s-plzi?od=151