Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hnědnutí listů rostliny

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Hnědnutí listů rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.08.2015 19:39 R Muž romant [27983] Re: PavíholkaXXL
Tak ona postupně odejde celá, ale budou narůstat nový, již podvodní listy. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2015 19:35 Žena PavíholkaXXL [7] Re: Heimdall
takže je to normální výměna ? nemusím se bát toho že rostlina odejde celá ? :-D děkuji za odpověď :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.08.2015 19:16 R Muž Silent [5949] Re: PavíholkaXXL
Že by odumírání emerzních listů a jejich postupná náhrada za listy submerzní? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2015 19:00 Žena PavíholkaXXL [7]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj,prosím Vás o radu,koupila jsem si echinodorus horemanii green a začaly mu ze začátku hnědnout lupeny a pak to začalo žloutnout,myslela jsem si že jsem ten lupen při sázená nějak poškodila,ale když se to začalo objevovat i na ostatních listech tak opravdu nevím.Co mám knížky doma tak tam nic takového nebylo.
Přidávám foto pro lepší poznání ,,nemoci,,
děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2015 18:22 Muž larix [1420] Re: PecaSz
Nie je to náhodou rybicky.net/atlasrostlin/vallisneria_caulescens ?
V tom prípade je to prirodzené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2015 17:51 PecaSz
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosím o radu proč mi tak hnědnou listy. přikládám foto
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.02.2015 10:24 muff Re: vaaclav
už se na tom pracuje ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2015 10:59 muff Re: Xarra
To by mohla být příčina. Mám je tam zhruba měsíc, kupoval jsem je na akvarium ruzicka a dorazily v perfektním stavu. Eleocharis parvulus, Hygrophyla corymbosa a Vallisneria asiatica. Eleocharis hnědnul a hnědnul a do 14 dnů bylo po něm. Teď zlobí i Vallisneria. Jediné mokřance se daří... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2015 21:50 RaSvaj Re: Xarra
Jo to přesně udělala Vallisneria i u mě, možná to bylo i mojí chybou, kdy jsem ji zasadil hluboko do substrátu (mám JBL Manado a nechtěla držet). Když skoro chcípla a chtěl jsem jí vyhodit zjistil jsem že dole jsou mladé výhonky a vypadají OK. Tak jsem všechny dlouhé průsvitné rozpadávající listy uštípal a mladé se zdají, že rostou je to cca 14 dni a už mají necelých 10 cm a vypadají zatím OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2015 21:41 Muž mamlon123 [8] Re: muff
U té vallisnerie mi to taky dělá, jak je v té růžici už moc listů, čas od času nějaký uhnije, ale odspoda už rostou nové, u té je to myslím normální :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2015 21:14 Žena Xarra [3] Re: muff
Ako dlho su v akva? Pri novych rastlinach sa mi casto stava ze listy odhniju a pekne su len tie ktore vyrastli uz v mojej vode. Toto u mna urobila Vallisneria, Bacopa, Echinodorus macrophyllus, ammania bonsai... Skoro cele zhnili, ale potom zacali rast nove vyhonky a tie uz boli bezchybne. Mozno si rastlinky potrebuju zvyknut na nove podmienky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.01.2015 19:38 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: muff
Nevypadá moc dobře, ale ty taky když je ti špatně nepošleš svojí fotku doktorovi. Musíš k němu jít aby zjistil o tobě co nejvíc informací. Takže si založ prezentaci ať je více informací a může ti někdo lépe poradit a ne jen hádat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   31.01.2015 18:46 Žena Turbínka [2558] Re: muff
To první je acorus, tomu se pod vodou nikdy dařit dobře nebude hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2015 18:42 muff – rozpad listů
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den.
Začaly se mi u vallisnerie ( a nejen u ni) pomalu, ale jistě rozpadat listy. viz foto. Poradí někdo prosím, co s tím?? Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2014 12:15 Muž grunda [1781] - Cichlidy
mrkni ke mě do akva, roste mi v podstatě vše co zasadím, jen je třeba při vysoké teplotě dobře hnojit - CO2, světlo, makro, mikro. Při vyšších teplotách mají kytky větší spotřebu živin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2014 10:28 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: bertik40
Asi hledáš špatně stačí se podívat do atlasu např. Terčovec červený - plave v nádrži - zobrazit vše.
Nikomu neporoste vše co zasadí, takže to chce zkoušet. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2014 09:26 Muž bertik40 [1] Re: vaaclav
Většinou žádné.Vybíral jsem rostlinky, které vydrží tepnou vodu, hlavně Anubiasy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2014 19:02 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: bertik40
Najdi si tu akvária v nichž plavou terči a podívej se co mají za rostliny. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2014 17:21 Muž bertik40 [1] – Hnědé listy
Ahoj, potřebuji radu, co udělat v mém akva, aby se rostlinkám dařilo. Používám Bioflor a teď každé ráno CO2. Rostou jen ty vysoké vzadu ( prezentace mé nádrže ). sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2014 10:06 lolak – Cabomba caroliniana update
tak se chci pochlubit rostlina je krasně zelená a daří se jí děkuji za rady jak to tak vypada vodu asi mám celkem dobrou daří se všem rostlinkámk rom jedné kerou mi snědli ampulárky ale co sem začal vic přikrmovat ani po rostlinách nejdou
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2014 07:39 lolak Re: Aforte
tak voda vyměněna od pátku se nic neděje :( jen opadala ale jako roste zvěčila se toak o 20% ale zelene sou jen vrcholky:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2014 10:50 lolak Re: Aforte
to že je to náročná rostlina už sem se taky dočetl:( ale tak co skusím to

ok vyměním tedy tolik vody;) já se v těch názvech nevyznám mno a dlouho mi trvalo neš sem zistil co vlastně chci a toto mi přišlo podobný :-D

ok skusím udělat co mi radíš a pak řeknu co se stalo dál
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.08.2014 10:39 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: lolak
1) Ta cabomba je náročná rostlinka, ta ti nejspíš nepůjde, ale zkus ji
2) Neměnil 1 a půl měsíce vodu? Vyměň teď polovinu vody. Poté každý týden měň 1/3 vody zároveň s povrchovým odkalením - odkalení nad substrátem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2014 10:30 lolak Re: Aforte
ahoj tak po dukladnem hledání sem zistil že to není ta rostlina ale

Cabomba caroliniana

za což se omlouvám

ok začnu měnit tu vodu;)

říkám mám ji tam asi 14 dní a cca akvarko mám tak 1apul měsíce založené

vodu sem eště neměnil :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2014 09:31 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: lolak
Takže klasická 15W zářivka nejspíš aqua/sun-glo. Jak dlouho jí tam máš? Osobně bych se později, možná i teď kouknul po třípásmové zářivce Osram, Narva LT. Svítí lépe a je i levnější.

Že by mu něco chybělo? Jak často měníš vodu? Zkus se do toho opřít a měň 1/3 vody každý týden. Tím tam zase "nahodíš" potřebné živiny z vodovodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2014 09:12 lolak – Ceratophyllum demersum
Ahoj jsem uplný začátečník tak mě prosím neukamenujte

mám problém z touto rostlinkou koupil jsem ji v akvaristice už celkem velkou v květináčku nevím stopro že je to tento druh "demersum" má širší stonek dal sem ji do akvária a opadal mi část listů ale to sem myslel že je normální (listu nebo jak se o spravně naziva sou to takové štětinky) v posledních dnech mi ale uplně hnědne (cca 14 dní po zakoupení) ale vrcholky sou zelené poradíte mi? (nehnojím nepřidávám CO2 světla nevím jestli je dost - doplním waty je to akvrium ze setu 54l filtr je z čerpadlem taktéž doplním výkon

prosím o radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2014 16:02 Lenka – hnědé listy
Fotka k příspěvku co mám dělat když rostlině začnou hnědnout listy ?? přikládám foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2014 10:44 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Sid
Renonc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.06.2014 10:44 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Aforte
K pití permeátu bych zrovna dvakrát nevybízel... :-O
To už spíš retentátu ("odpadu")! ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2014 10:28 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Sid
Je pravda, že když jsem se podíval na Vaše rozbory vstupní vody, tak je to docela špatné. Vyšší pH, vysoká tvrdost, málo železa, málo dusičnanů.

Jak říkal Sid. Nejlepší bude úprava vody. Můžeš použít i dešťovou, akorát si s ní můžeš do akvária zanést všechno možné i nemožné. To bych nedělal. Ta reverzní osmóza bude lepší. I pro pití. palec Bohužel to něco stojí.

Pokud nechceš reverzní osmózu, tak jen přizpůsobit rostliny a ryby dané vodě. Bude to zúžený výběr, ale co se dá dělat.

Taky bych začal přidávat více železa a dusičnanů. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2014 10:23 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: lassev
Hlavní problém vidím v parametrech vody (GH a KH) a rozjezd nádrže s rostlinami, které mají v takových podmínkách problém fungovat.
Ideálním řešením (jeho základem!) by IMO byla úprava výše uvedených vlastností vody. ("Vyladění" ostatních podmínek - světla, výživy ap. - jsou až "druhotnou" otázkou...)
Vzhledem k jisté náročnosti úpravy vody (nejlépe asi pomocí reverzní osmózy) můžete zkusit třeba i "restart" pomocí co největšího "objemu" rostlin, které by s vyšší GH a KH nemusely mít zásadní problém. Ale tato cesta mi přijde mnohem nejistější, než ona úprava vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2014 21:37 Muž lassev [0] Re: Sid
Dík za odbornou odpověd
Můžeš mi poradit co přesně (ale asi to přesně nejde) bych měl udělat aby začali alespon trochu růst
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2014 19:46 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: lassev
Celkově zdevastované rostliny vinou čerstvě založeného akva s nevhodnými podmínkami.
Vysoká tvrdost a alkalita, se kterou si rostliny krátce po založení nedokážou poradit. Komplikovaný příjem živin, jejich nevyváženost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2014 17:16 Muž lassev [0]
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2014 17:15 Muž lassev [0]
Fotka k příspěvku a další fotka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2014 17:13 Muž lassev [0]
Fotka k příspěvku a další fotka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2014 17:09 Muž lassev [0]
Fotka k příspěvku a další fotka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2014 17:08 Muž lassev [0] – hnědnutí rostlim
Fotka k příspěvku Ahoj poradíte mi
pročetl jsem celé toto forum o hnědnutí listů
myslím si že některé příspěvky (problémy) s hnědnutím jsou stejné jako mám já
ale nejsem si jist může mi někdo poradit co se děje s mýma rostlinkama -přidám foto
přidávám CO2,PMDD a začal jsem ještě dávat E15 FerActiv
děkuji za rady
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2014 15:34 Snakekiller Re: Snakekiller
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2014 15:31 Snakekiller Re: Snakekiller
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2014 15:30 Snakekiller
Fotka k příspěvku Dobry den chtěl bych se zeptat mel sem v akváriu snad všechny možné druhy ras a díky Parmičkám černopruhým prakticky zmizeli co mohli tak sežrali ale začala se mi objevovat Zelená přisedlá řasa na listech ale začali mi i hnědnout listy co mě asi trápí v tuto chvíli nejvíc a nevím čim to muže byt :( hnojím PMDD 5ml/den a co2 dno mam z Liaporu, Osvětlení 2x18W 10h/den, výměna vody 20-25L týdně Chemie: Aqua Safe. akvárium sem zakládal před 3-4 měsíci rostlinky rostou jak o život tak předpokládám že živin a světla mají dost a měli by byt řasám konkurence schopné . přikládám fotky listu a prosím o radu co z řasami a s tím hnědnutím listu děkuji za odpovědi
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   30.05.2013 22:55 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: tatulda23
Pokud máš v akváriu dostatek ryb a krmíš suchým krmivem tak na tu prostřední lahev (fosfor) se vykašli, nebo ji používej velice střídmě a hlídej si hlavně obsah NO3. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2013 22:25 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: vaaclav
pokud nemá prezentaci tak stejně vzhledem k zarybnění, osvětlení, apod. ty dusičnany a další prvky neodhadneš :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2013 22:25 tatulda23 Re: vaaclav
www.plantagrow.eu/…

to je to pmdd a svítim 0,55w na litr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2013 22:18 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: tatulda23
Máš PMDD bez KNO3 nebo jen těch 6g co se běžně prodává? Když jsem se ptal kolik svítíš, nemyslel jsem hodiny ale jak je silné (w/l). :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2013 21:58 tatulda23 Re: KarlosS
dík jdu študovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2013 21:52 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: tatulda23
mrkni sem, třeba ti to něco napoví:
maniakva.sweb.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2013 21:45 tatulda23 Re: KarlosS
co2 mam z kvasnic vždy nastane změna tak po 3 měsících
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2013 21:44 tatulda23 Re: vaaclav
svítím 12 hodin a hnojím PMDD
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2013 21:41 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: tatulda23
Myslím, že ti chybí živiny. Pokud svítíš a sytíš, musíš i hnojit. Jak dlouho sytíš co2 a kdy změna nastala?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 13

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 22388x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15527?od=251