Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Automatické dávkování PMDD

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Hnojení 

PMDD

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Automatické dávkování PMDD
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2014 13:55 Muž davidek75 [163] - ŽivorodkyRe: Walker
koukni do sekce články-technika , psal jsem tam o mé konstrukci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2014 12:02 Muž Walker [66] - CichlidyRe: Designer
Ahoj, no popravdě řečeno jsem něco takového předpokládal :-). Ok, na ten týden to asi smíchat člověk může. Uvidím, zatím stíhám dávkovat růčo a pokud zapomenu, tak se nic moc neděje.

Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2014 11:51 Muž Flozik [8] Re: Designer
Zkusím se podívat doma, jestli nějakej takovej zdroj nenajdu :-) 12 V zdroj určitě mám jen si nejsem jistej, jestli je stabilizovanej :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2014 11:06 Muž Designer [5677] - CichlidyRe: Walker
Vis, vzdycky se najde nejaky blbec, ktery nevi ze neco nejde a udela to. Ja to micham dohromady (tak jsem holt ten blbec), hnojim tim, a zadne problemy nejsou. Rozdil mezi hnojenim a nehnojenim je u mne zasadni, takze muzu s jistotou rict, ze i takto smichane hnojivo u mne funguje, a mozna by Ti mohli poreferovat i dalsi, kteri muj EI-mix pouzivaji. A jestli se neco znehodnoti, asi ne tak, ze by to hnojivo pak vubec nefungovalo. Zkus a uvidis, vzdyt to nemusis slivat vsechno, jen co potrebujes do zasobniku k davkovani.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2014 10:54 Muž Walker [66] - Cichlidy – Dávkování více druhů hnojiva
Ahoj, možná se to v tomto vláknu už probíralo, ale jak budete automaticky dávkovat více druhů hnojiva? Já mám třeba vyzkoušenou denní dávku 3ml KNO3, 4ml heptahydrátu a 5ml mikroprvků, vše mám ale v lednici namícháno zvlášť a myslel jsem, že se to smíchat nesmí.

Jak to řešíte? Díky.

H.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2014 10:14 Muž Designer [5677] - CichlidyRe: Flozik
No ja psal o nastavitelnem stabilizovanem zdroji, abys zkusil, pri jakem napeti to jeste spolehlive jede, a pak uz jak jsi psal :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2014 09:18 Muž Flozik [8] Re: Designer
Myslíš jako napájet to 12 V, změřit si, že mi to za minutu přečerpá třeba 100 ml, a pak podle toho naředit PMDD? Chtěl bych to totiž spínat jen spínacíma hodinama na jednu minutu :-) Prostě nejlevnější a nejjednodušší řešení :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2014 16:57 Muž Designer [5677] - CichlidyRe: Flozik
Mohlo za predpokladu, ze PMDD dostatecne naredis vodou. Tezko si lze predstavit, ze tak jednoduchym resenim dokazes cerpat objemy v ramci par malo mililitru dostatecne presne.

Na to PWM rizeni klidne hod bobek, napajej to ze stabilizovaneho zdroje. Pokud zvolis treba tento: www.gme.cz/…
pak si zvolis vhodne napajeci napeti, zjistis kolik Ti to precerpa za dobu sepnuti, a podle toho si vodou zredis PMDD k davkovani.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2014 16:45 Muž Flozik [8]
Zdravím, taky sem tak nějak začal řešit automatické dávkování hnojiva, protože na to ustavičně zapomínám a navíc mám rád takovýhle chytrý řešení. Takže sem při bádání našel tyhle dvě věcičky www.ebay.com/… a www.ebay.com/…. Myslíte, že by to při doplnění nezbytností jako je zdroj, spínací hodiny atd. mohlo fungovat? Hnojím PMDD.

Díky za názory

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2014 07:11 Žena Scilla [3] - RostlinyRe: Libcin
A nevadí osvětlení hnojiva? Pokud vím, má se uchovávat v temnu a chladu... a co teplo od zářivek?
Reklama

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 10:30 Muž Libcin [24] – Hnojítko
Fotka k příspěvku Zdravím! Dnes jsem konečně dodělal automatické hnojítko. Vypadá následovně a skládá se:
Plastová nádržka 100ml, ventil na osmózu Ruwal a multifunkční relé zapojené na spínací hodiny. Výsledkem je na rozdíl od Eheimu téměř "neomezený" počet dávkovacích časů.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2013 10:09 Muž KarlosS [1218] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Těhňajs
jasně, regulace je potenciometrem a je to skoro na nejmíň. Doladit to lze naředěním, jak pravil Designer.
Taky dávkuji cca 4ml.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2013 09:20 Muž Designer [5677] - CichlidyRe: Těhňajs
U nejjednodussich systemu se da resit davkovani tak, ze sice to davkuje za ten cas stale stejne, ale ty zmenis koncentraci toho co pridavas. Pokud to davkuje moc, tak to hnojivo prislusne zredis.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2013 07:25 Těhňajs - CichlidyRe: KarlosS
A mohu si na tomto čerpadle nastavit, ze chci tráva 5ml za minutu? A jak. Dekuji
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 17:52 Muž KarlosS [1218] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Těhňajs
mám tohle a spínám to spínačkami (musí být ty digitální) na minutu denně:
www.aquario.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 13:26 Muž Designer [5677] - CichlidyRe: Těhňajs
Idealni by bylo na hridel motorku pridat neco, co vyrabi pulsy a davkovat sepnutim s napocitanim spravneho poctu pulsu. Jenze pridelat nekam bud magnet, nebo clonku pro optozavoru (kdo nevi, muze si rozebrat starou mys k PC), zde muze byt docela orisek.

Ono se to jiste da sepnout na nejaky cas a tim davkovat, jenze levne spinaci hodiny vetsinou umi nejjemneji spinat na minutu, a pokud se motor zpomali az tak, aby mohl ty male davky davkovat celou minutu, nebude se tocit spolehlive, a rozhodne ne stale stejne jak se budou ojizdet prevody, starnout hadicka atd. atp.

No a pokud uz by se mela elektronika udelat, nema cenu venovat usili nejakemu monostabilu, pro vyrobu spravne dlouheho pulsu, ale uz to udelat poradne a najit si cerpadlo, kam se da pridat cidlo, cimz sice zase u takovychto cerpadel dokonale presne nenadavkuji (uz jejich principem), ale rozhodne presneji nez na cas sepnuti, pokud to nechci kazdou chvili doladovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2013 21:25 Těhňajs - Cichlidy
Dobrý večer,
máte někdo zkušenosti s výrobou automatického dávkování pomocí čerpadla od rataje (nahradni motor k davkovacimu cerpadlu PD 2001) shop.rataj-spk.cz/… ? Pomocí spínacích hodin, něco podobného jako www.akvarko.cz/… ? ... Děkuji za odpověď

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 18:17 Muž Designer [5677] - CichlidyRe: JirkaBe
Ono je to tak, ze se dnes moc jina reseni nez MCU nevyplati ani pro jednoduche aplikace (cest vyjimkam). A kdyz se to nepovede napoprve jak to konstrukter zamyslel, misto zmen v zapojeni casto staci jen prepsat kus kodu.

Sice tahle reseni nemam moc rad, ale zkus si najit PICAXE. Na www.snailshop.cz je nabidka vseho okolo, vcetne hotovych desek. Pouziva se to kdyz nekdo nechce nic moc studovat, a zvladne aspon jednoduchy BASIC. Caste aplikace jsou hybani modelarskymi servy, spinani vseho mozneho, zmereni napeti z nejakeho senzoru a reakce na to atp. Ma to primo prikazy pro zakladni veci, takze se to obcas ukazuje i v laboratorich, kde se delaji nejake pokusy a potrebuje se to necim levnym nejak specialne ridit, a pritom to moc nestudovat. Casto si k tomu upravi i jen dostupne priklady.

Doufam ze to nebude brano jako reklama, i kdyz se s majitelem toho shopu zname osobne, protoze ja tahle reseni opravdu nemusim, spis od nich lidi odrazuji, a z toho ze to pisu zadny zisk nemam. Nicmene cesta k vysledku bez nutnosti dlouheho studia to je, proto o tom pisu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 14:57 Muž davidek75 [163] - ŽivorodkyRe: JirkaBe
koukni se do článků zde na stránkách , už to tam nějaký pátek mám vyřešeno .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 14:53 JirkaBe - Živorodky
A já měl radost že jsem našel něco jednoduchého levného, co si může udělat skoro každej. A vy hned do toho zase montujete počítače ne To je pro mne úúplně španělská vesnice to o čem tady píšete :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 12:57 Muž kortezhugo [973] Re: Designer
No je to zastaralé riešenie ale jednoduché.U mna napr. beží jedno PC non-stop 24/7 ako sieťove PC z toho využívam ešte 12V na LED osvetlenia.A to všetko viem jednoducho ovládať kdekolvek cez vzdialenú plochu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 12:33 Muž Designer [5677] - CichlidyRe: kortezhugo
Ovsem to popisujes reseni, ktere je dnes nehodne i mirne zkuseneho amatera. Pripojovat veci na LPT, no promin, ale to je opravdove retro. A druha vec, proc ma stale bezet PC, kdyz muze doma bezet neco s minimalni spotrebou a jeste to uridi lepe, pricemz i pripadne zalohovani napajeni je pak velice snadne (sice ted nevim k cemu, ale to chce promyslet).

Pokud se chce vylozene ridici system, bez naroku na pokrocile veci jako sit, zobrazeni atp., staci MCU za par kacek a nasit aplikaci primo na zelezo bez OS (dela se to i pro slozite veci, ale to je zde mimo). Kity LPCXPRESSO jsou v cenach od 400Kc a je to jak JTAG do USB, tak rovnou aplikacni deska, proste modul. Vyvojove prostredi zdarma, moznost si to vyzkouset jen zapichnutim do USB, napises jednoduchou aplikaci v C a jedes. Pro uplny zacatek potrebujes jen USB kabel a ten zbytek (vykonove zalezitosti, snimace atp.) se daji postupne dal pripojovat. Kdyz se to udela dobre, odmeni to spolehlivosti, o ktere zadne PC nemuze ani snit. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 09:49 Muž kortezhugo [973]
Riešiť sa to dá podstatne jednoduchšie.Cez Paralelný port k tomu ULN2803.Môžete pripojiť 8 čerpadiel alebo osvetlení (cez relé).
LPT timer je pomerne jednoduchá záležitosť a jesto k tomu aj kopec free softu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 08:52 Muž acik [414] Re: Designer
tak to bohužel,já raději něco hotového.... díky :)
Designer napsal: cz.farnell.com/…

Slusny pocitac s Linuxem, vyvedenymi IO, HDMI vystupem, takze jestli umis programovat, vysijes si aplikaci, pripojis trosku smeti okolo a muzes si nastavovat parametry rizeni klidne na obrazovce televize, nebo treba i po siti.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 07:48 Muž Designer [5677] - CichlidyRe: acik
cz.farnell.com/…

Slusny pocitac s Linuxem, vyvedenymi IO, HDMI vystupem, takze jestli umis programovat, vysijes si aplikaci, pripojis trosku smeti okolo a muzes si nastavovat parametry rizeni klidne na obrazovce televize, nebo treba i po siti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 19:12 Muž acik [414] Re: JIrkaBe
pěkný,já bych zas přemýšlel o nějakém počítači,který by třeba řídil i světla atd... ale ještě jsem to nezjišťoval co je dobry a jak který fungují... musím do vánoc,aby mi to ježula dal pod stromek...
jestli má někdo nějakou dobrou zkušenost,tak by to bylo fajne :)

JIrkaBe napsal: Našel jsem na youtube také zajímavě vyřešený automatický dávkovač hnojiva. A myslím že časovou zásuvku u akvária používá většina z nás :)
www.youtube.com/… palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 19:07 JIrkaBe – Dávkovač z automaticky spínané zásuvky
Našel jsem na youtube také zajímavě vyřešený automatický dávkovač hnojiva. A myslím že časovou zásuvku u akvária používá většina z nás :)
www.youtube.com/… palec

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 10:24 laKatos Re: KarlosS
Mám u něj stoplych par kusu. Je to brightwell typ modd & bodd
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 10:16 Muž KarlosS [1218] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: laKatos
jo to určitě, pokud ještě budou je to bomba. Netušíš jakej to má název a typ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 09:21 laKatos - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: KarlosS
To mé co chci brát ma podstatně lepší parametry. Za tu cenu je to bomba.
Jinak ten tvůj model jak si psal se musí ještě napojit na spínačky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 09:08 Muž KarlosS [1218] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: laKatos
já mám tohle:
www.aquario.cz/…
a spínačkama ho spínám na minutu denně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 09:05 laKatos - labyrintky, halančíci, krevetky, rostliny
Tak nakonec beru toto. www.reef.sk/…
Nechce se někdo z ostravská přidat - cena by byla velice zajímavá a to 1200kc
Vytlačí to s přehledem 5metrů. Odhad max cca 10m. Nejkratší interval 1s.
Profi automaticky davkovac hnojiva, ne nějaka hobby hracka

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 12:13 Muž KarlosS [1218] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: laKatos
Mě by stačil ten jednokanálovej, nebo dokonce jen ta pumpa. Ceny jsou dobrý. Na eBay je to dražší. Pokud nás bude víc, tak se taky hlásím. A pokud nás bude méně, tak zas nebudem platit clo. Kolikrát objednávám i radiostanice ve velkých krabicích a projdou dokonce i bez placení dph.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 09:51 laKatos - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: KarlosS
Cena je to bez pošty. Pošta dělá cca 25 dolaru. Každopádně pokud nás bude dostatek tak sleva u nákupu nas nemine tak by se nám aspoň vrátilo možné clo a daň.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 09:15 Muž KarlosS [1218] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: laKatos
ceny jsou s dopravou? Pokud by šlo o podělení za dopravu, tak bych do toho šel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 07:31 laKatos - labyrintky, halančíci, krevetky, rostliny
Oživují toto vlákno. Chce se někdo přidat k nákupu dosing pump www.reefshops.com/… dají se tam při větším odběru ukecat slusne ceny. ja mam zájem o mcd-3-m

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2012 13:37 Muž Xixao [94] - RostlinyRe: matlala
Uf, dekuji moc ale je to pro me spanelstina, vubec tomu nerozumim, clanek si rad rectu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2012 11:45 Muž davidek75 [163] - Živorodky – Automatické dávkování hnojiva
takže jsem dodělal dávkovač hnojiva a napsal o tom článek zde na stránkách . bude-li mít někdo zájem o výrobu tak se mi koncem prázdnin ozvěte a nějak se domluvíme.jinak rád odpovím na případné dotazy nebo pomohu s konstrukcí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2012 17:38 GP - Živorodky
jen takova drobna poznamka - ty reseni, co tu vymejslite, jsou urcite super a sofistikovany a daji se paradne ridit, ale ruku na srdce, kolik z vas a jak casto menite davkovani? nebylo by o fous jednodussi rizeni cerpadla resit jen na hrubo a davku hnojiva urcit jinak? - kapackou, "syfonem" atd? treba ten syfon bych videl jako celkem idealni zalezitost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 23:02 Muž matlala [791] - RostlinyRe: Xixao
já to do a mám taky tak řešený, alr mám jen jeden zásobník a měním poměry v něm. Mám tam zdroj 12V,časovač s NE555 s tantalovým kondíkem v RC členu, kvůli časové stabilitě při stánutí, pak PWM s regulací jak šířky tak frekvence pulzů z NE556. Podle mých 1,5letých zkušenostech je každé čerpadlo unikát a časem mírně klesávýkon vlivem zanášení. Proto bych logicky voli, buď jeden PWM a časovače zvlášť a nebo PWM s časovačem na každé čerpadlo, při dnešní ceně SMD je to pár haléřů až korun navíc. Jen doporučuju dávat trimry nebo potenciometry jiné než jednootáčkové, blbě se štelují. Teď bych asi už volil nějaký se zařážkami-bývá 10 hodnot, případně více v sérii.
Jinak možná ti pomůže údaj, že požívám v RC člwnu 10uF tantak + 500k trimr, což dá max 5s a stačí to. A taky bacha snižším výkonem klesá max výtlak a je třeba zpětný ventil. Ssvědčily se od tetry na vzduch nebo do auta do otřikovačů, jen ty nesmý být bez vody, pak propouští i trochu a pomalu opačně.
Snad ti to pomůže. Chystám se na článek, ale asi až po neděli v klidu nanovém noťasu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 22:23 Muž dvorak [94] - RostlinyRe: davidek75
To bych byl rád, kdyby se nějakej takovej návod objevil. Určitě bych se pokusil o výrobu, ale co se týče takovouhle odbornějsich věci, tak do toho si moc netroufám. Takže bych byl asi jedním že zákazníků. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.08.2012 18:10 Muž davidek75 [163] - ŽivorodkyRe: Xixao
až budu mít něco v ruce tak to popíšu popř. začnu vyrábět - bude-li zájem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 17:52 Muž Xixao [94] - RostlinyRe: davidek75
to si jeden z těch šikovných, pro mě méně zručného problém :)

Docela na trhu v čerpadlech dávkovacích je problém.. škoda že Eheim přestal vyrábět dávkovací čerpadlo co dělával, bylo cenově dostupné ale nebyl zájem... teď vím jen o PD 2001 a pak už jsou jen profil co jsou pět a víc tisíc...

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 17:47 Muž davidek75 [163] - ŽivorodkyRe: dvorak
zatím si s tím hraju na kontaktní poli , ale už jsem pomocí PWM dokázal zpomalit čerpadlo pro ostřikovače aby šlo tak pomalu aby kapalina jen kapala , PWM vyjde na 30kč , nějaký časový obvod taky tak na 30kč , sehnal jsem na aukru dvě nové čerpadla po 99kč za kus , napáječ za cca 130kč a jsem na 500kč , až budu mít něco hotovo tak to sem hodím.jenom nevím co je lepší : jeden časovač a x regulací nebo jedna regulace a x časovačů , viz. můj dotaz níže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 17:29 Muž Xixao [94] - RostlinyRe: davidek75
tak z těch nedomácky řešených jediné cenově dostupné, nebo víš o něčem "pultovým" co se dá koupit ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 17:17 Muž dvorak [94] - RostlinyRe: davidek75
Tří látek za 500 Kč? Tak to mne zajímá. Máš nějaké foto popř. nějaký návod na výrobu? Dávkuji 5 komponentů v různých poměrech - různý počet ml denně. Vypláznout X tisíc za komerční čerpadýlka se mi opravdu nechce. Resp. chce, ale nemám na to, takže to tvoje dávkování mne zajímá. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 14:12 Muž davidek75 [163] - ŽivorodkyRe: Xixao
ale to umí dávkovat jen jednu látku a je drahé , já dokážu udělat dávkování tří látek za +- 500kč
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 14:04 Muž Xixao [94] - Rostliny
ja používám automatický dávkovač Ruwal Dávkovací čerpadlo PD 2001
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 13:57 Muž davidek75 [163] - Živorodky – automatické hnojítko
Fotka k příspěvku tak nějak mi to nedalo a začal jsem nad tím přemýšlet a hrát si na kontaktním poli , dokážu zpomalit čerpadlo z ostřikovačů tak aby mi dávkovalo hnojivo po kapkách a chtěl bych si udělat automatické dávkování pro více látek nevím co by bylo lepší , jeden časový obvod a několik regulátorů otáček nebo jeden regulátor a několik časovačů ? co myslíte ?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2012 11:55 Muž matlala [791] - Rostliny
jak tak koukám už bych se měl vrhnout na ten článek o mým systému hnojítka, je to jednoduché a i levné, když je něco doma. Mimochodem čerpadlo do ostřikovačů dává 10ml/s. Řídím to časovačem z 1*NE555 a pak PWM regulátor s 1*NE556. Jen trafo je třeba ještě sepnout časovačem, ale to jde řešit jedním na světla, pokud teda nerožínáte někdo i v noci. Ten obvůdek časovače s PWM vyjde na 150,- aje malinký (3*4cm), už jsem ho dělal pár kamarádům.
Kdyžtak fotogalerie u 200l mysteria. A na článek se vrhnu hned jak bude notebook a čas někdy v srpnu.
Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] 4

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny Přidat příspěvek • Zobrazeno 6446x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/15450-automaticke-davkovani-pmdd?od=51