Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Automatické dávkování PMDD

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Hnojení 

PMDD

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Automatické dávkování PMDD
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 14:57 Muž davidek75 [163] - ŽivorodkyRe: JirkaBe
koukni se do článků zde na stránkách , už to tam nějaký pátek mám vyřešeno .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 14:53 JirkaBe
A já měl radost že jsem našel něco jednoduchého levného, co si může udělat skoro každej. A vy hned do toho zase montujete počítače ne To je pro mne úúplně španělská vesnice to o čem tady píšete :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 12:57 Muž kortezhugo [983] Re: Designer
No je to zastaralé riešenie ale jednoduché.U mna napr. beží jedno PC non-stop 24/7 ako sieťove PC z toho využívam ešte 12V na LED osvetlenia.A to všetko viem jednoducho ovládať kdekolvek cez vzdialenú plochu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 12:33 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: kortezhugo
Ovsem to popisujes reseni, ktere je dnes nehodne i mirne zkuseneho amatera. Pripojovat veci na LPT, no promin, ale to je opravdove retro. A druha vec, proc ma stale bezet PC, kdyz muze doma bezet neco s minimalni spotrebou a jeste to uridi lepe, pricemz i pripadne zalohovani napajeni je pak velice snadne (sice ted nevim k cemu, ale to chce promyslet).

Pokud se chce vylozene ridici system, bez naroku na pokrocile veci jako sit, zobrazeni atp., staci MCU za par kacek a nasit aplikaci primo na zelezo bez OS (dela se to i pro slozite veci, ale to je zde mimo). Kity LPCXPRESSO jsou v cenach od 400Kc a je to jak JTAG do USB, tak rovnou aplikacni deska, proste modul. Vyvojove prostredi zdarma, moznost si to vyzkouset jen zapichnutim do USB, napises jednoduchou aplikaci v C a jedes. Pro uplny zacatek potrebujes jen USB kabel a ten zbytek (vykonove zalezitosti, snimace atp.) se daji postupne dal pripojovat. Kdyz se to udela dobre, odmeni to spolehlivosti, o ktere zadne PC nemuze ani snit. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 09:49 Muž kortezhugo [983]
Riešiť sa to dá podstatne jednoduchšie.Cez Paralelný port k tomu ULN2803.Môžete pripojiť 8 čerpadiel alebo osvetlení (cez relé).
LPT timer je pomerne jednoduchá záležitosť a jesto k tomu aj kopec free softu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 08:52 Muž acik [416] Re: Designer
tak to bohužel,já raději něco hotového.... díky :)
Designer napsal: cz.farnell.com/…

Slusny pocitac s Linuxem, vyvedenymi IO, HDMI vystupem, takze jestli umis programovat, vysijes si aplikaci, pripojis trosku smeti okolo a muzes si nastavovat parametry rizeni klidne na obrazovce televize, nebo treba i po siti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 07:48 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: acik
cz.farnell.com/…

Slusny pocitac s Linuxem, vyvedenymi IO, HDMI vystupem, takze jestli umis programovat, vysijes si aplikaci, pripojis trosku smeti okolo a muzes si nastavovat parametry rizeni klidne na obrazovce televize, nebo treba i po siti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 19:12 Muž acik [416] Re: JIrkaBe
pěkný,já bych zas přemýšlel o nějakém počítači,který by třeba řídil i světla atd... ale ještě jsem to nezjišťoval co je dobry a jak který fungují... musím do vánoc,aby mi to ježula dal pod stromek...
jestli má někdo nějakou dobrou zkušenost,tak by to bylo fajne :)

JIrkaBe napsal: Našel jsem na youtube také zajímavě vyřešený automatický dávkovač hnojiva. A myslím že časovou zásuvku u akvária používá většina z nás :)
www.youtube.com/… palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 19:07 JIrkaBe – Dávkovač z automaticky spínané zásuvky
Našel jsem na youtube také zajímavě vyřešený automatický dávkovač hnojiva. A myslím že časovou zásuvku u akvária používá většina z nás :)
www.youtube.com/… palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 10:24 laKatos Re: KarlosS
Mám u něj stoplych par kusu. Je to brightwell typ modd & bodd
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 10:16 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: laKatos
jo to určitě, pokud ještě budou je to bomba. Netušíš jakej to má název a typ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 09:21 laKatos Re: KarlosS
To mé co chci brát ma podstatně lepší parametry. Za tu cenu je to bomba.
Jinak ten tvůj model jak si psal se musí ještě napojit na spínačky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 09:08 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: laKatos
já mám tohle:
www.aquario.cz/…
a spínačkama ho spínám na minutu denně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 09:05 laKatos
Tak nakonec beru toto. www.reef.sk/…
Nechce se někdo z ostravská přidat - cena by byla velice zajímavá a to 1200kc
Vytlačí to s přehledem 5metrů. Odhad max cca 10m. Nejkratší interval 1s.
Profi automaticky davkovac hnojiva, ne nějaka hobby hracka

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 12:13 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: laKatos
Mě by stačil ten jednokanálovej, nebo dokonce jen ta pumpa. Ceny jsou dobrý. Na eBay je to dražší. Pokud nás bude víc, tak se taky hlásím. A pokud nás bude méně, tak zas nebudem platit clo. Kolikrát objednávám i radiostanice ve velkých krabicích a projdou dokonce i bez placení dph.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 09:51 laKatos Re: KarlosS
Cena je to bez pošty. Pošta dělá cca 25 dolaru. Každopádně pokud nás bude dostatek tak sleva u nákupu nas nemine tak by se nám aspoň vrátilo možné clo a daň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 09:15 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: laKatos
ceny jsou s dopravou? Pokud by šlo o podělení za dopravu, tak bych do toho šel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 07:31 laKatos
Oživují toto vlákno. Chce se někdo přidat k nákupu dosing pump www.reefshops.com/… dají se tam při větším odběru ukecat slusne ceny. ja mam zájem o mcd-3-m

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2012 13:37 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: matlala
Uf, dekuji moc ale je to pro me spanelstina, vubec tomu nerozumim, clanek si rad rectu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2012 11:45 Muž davidek75 [163] - Živorodky – Automatické dávkování hnojiva
takže jsem dodělal dávkovač hnojiva a napsal o tom článek zde na stránkách . bude-li mít někdo zájem o výrobu tak se mi koncem prázdnin ozvěte a nějak se domluvíme.jinak rád odpovím na případné dotazy nebo pomohu s konstrukcí
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2012 17:38 GP
jen takova drobna poznamka - ty reseni, co tu vymejslite, jsou urcite super a sofistikovany a daji se paradne ridit, ale ruku na srdce, kolik z vas a jak casto menite davkovani? nebylo by o fous jednodussi rizeni cerpadla resit jen na hrubo a davku hnojiva urcit jinak? - kapackou, "syfonem" atd? treba ten syfon bych videl jako celkem idealni zalezitost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 23:02 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Xixao
já to do a mám taky tak řešený, alr mám jen jeden zásobník a měním poměry v něm. Mám tam zdroj 12V,časovač s NE555 s tantalovým kondíkem v RC členu, kvůli časové stabilitě při stánutí, pak PWM s regulací jak šířky tak frekvence pulzů z NE556. Podle mých 1,5letých zkušenostech je každé čerpadlo unikát a časem mírně klesávýkon vlivem zanášení. Proto bych logicky voli, buď jeden PWM a časovače zvlášť a nebo PWM s časovačem na každé čerpadlo, při dnešní ceně SMD je to pár haléřů až korun navíc. Jen doporučuju dávat trimry nebo potenciometry jiné než jednootáčkové, blbě se štelují. Teď bych asi už volil nějaký se zařážkami-bývá 10 hodnot, případně více v sérii.
Jinak možná ti pomůže údaj, že požívám v RC člwnu 10uF tantak + 500k trimr, což dá max 5s a stačí to. A taky bacha snižším výkonem klesá max výtlak a je třeba zpětný ventil. Ssvědčily se od tetry na vzduch nebo do auta do otřikovačů, jen ty nesmý být bez vody, pak propouští i trochu a pomalu opačně.
Snad ti to pomůže. Chystám se na článek, ale asi až po neděli v klidu nanovém noťasu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 22:23 Muž dvorak [94] - RostlinyRe: davidek75
To bych byl rád, kdyby se nějakej takovej návod objevil. Určitě bych se pokusil o výrobu, ale co se týče takovouhle odbornějsich věci, tak do toho si moc netroufám. Takže bych byl asi jedním že zákazníků. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.08.2012 18:10 Muž davidek75 [163] - ŽivorodkyRe: Xixao
až budu mít něco v ruce tak to popíšu popř. začnu vyrábět - bude-li zájem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 17:52 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: davidek75
to si jeden z těch šikovných, pro mě méně zručného problém :)

Docela na trhu v čerpadlech dávkovacích je problém.. škoda že Eheim přestal vyrábět dávkovací čerpadlo co dělával, bylo cenově dostupné ale nebyl zájem... teď vím jen o PD 2001 a pak už jsou jen profil co jsou pět a víc tisíc...

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 17:47 Muž davidek75 [163] - ŽivorodkyRe: dvorak
zatím si s tím hraju na kontaktní poli , ale už jsem pomocí PWM dokázal zpomalit čerpadlo pro ostřikovače aby šlo tak pomalu aby kapalina jen kapala , PWM vyjde na 30kč , nějaký časový obvod taky tak na 30kč , sehnal jsem na aukru dvě nové čerpadla po 99kč za kus , napáječ za cca 130kč a jsem na 500kč , až budu mít něco hotovo tak to sem hodím.jenom nevím co je lepší : jeden časovač a x regulací nebo jedna regulace a x časovačů , viz. můj dotaz níže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 17:29 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: davidek75
tak z těch nedomácky řešených jediné cenově dostupné, nebo víš o něčem "pultovým" co se dá koupit ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 17:17 Muž dvorak [94] - RostlinyRe: davidek75
Tří látek za 500 Kč? Tak to mne zajímá. Máš nějaké foto popř. nějaký návod na výrobu? Dávkuji 5 komponentů v různých poměrech - různý počet ml denně. Vypláznout X tisíc za komerční čerpadýlka se mi opravdu nechce. Resp. chce, ale nemám na to, takže to tvoje dávkování mne zajímá. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 14:12 Muž davidek75 [163] - ŽivorodkyRe: Xixao
ale to umí dávkovat jen jednu látku a je drahé , já dokážu udělat dávkování tří látek za +- 500kč
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 14:04 Muž Filip_CZ [165] - Rostliny
ja používám automatický dávkovač Ruwal Dávkovací čerpadlo PD 2001
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 13:57 Muž davidek75 [163] - Živorodky – automatické hnojítko
Fotka k příspěvku tak nějak mi to nedalo a začal jsem nad tím přemýšlet a hrát si na kontaktním poli , dokážu zpomalit čerpadlo z ostřikovačů tak aby mi dávkovalo hnojivo po kapkách a chtěl bych si udělat automatické dávkování pro více látek nevím co by bylo lepší , jeden časový obvod a několik regulátorů otáček nebo jeden regulátor a několik časovačů ? co myslíte ?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2012 11:55 Muž matlala [798] - Rostliny
jak tak koukám už bych se měl vrhnout na ten článek o mým systému hnojítka, je to jednoduché a i levné, když je něco doma. Mimochodem čerpadlo do ostřikovačů dává 10ml/s. Řídím to časovačem z 1*NE555 a pak PWM regulátor s 1*NE556. Jen trafo je třeba ještě sepnout časovačem, ale to jde řešit jedním na světla, pokud teda nerožínáte někdo i v noci. Ten obvůdek časovače s PWM vyjde na 150,- aje malinký (3*4cm), už jsem ho dělal pár kamarádům.
Kdyžtak fotogalerie u 200l mysteria. A na článek se vrhnu hned jak bude notebook a čas někdy v srpnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   21.07.2012 17:05 Muž ppet36 [82] Re: kortezhugo
To je nejaka novinka :) Ja jsem to jeste nez jsem mel ridici system resil casovym spinacem CS4 na normalnich spinacich hodinach podobne jako to bylo popsano tady v tom www.akvarko.cz/… clanku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2012 16:59 Muž kortezhugo [983]
Taketo hodiny z nastavenim v sekundach a mate vyriesene aj casovanie.
www.akva-exo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2012 16:51 Muž ppet36 [82] Re: davidek75
Ano, i ja to tak mam udelano. Cerpadlo k ostrikovacum, trafak davajici 7.5V a spoustim to kazdy den dvakrat na 8 sekund. Za 8 sekund to vycerpa 50ml takze PMDD vzdy naredim tak, aby denni davka odpovidala 100ml destilovanou vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2012 12:54 Rakvista Re: Trpka
pokud sjedeš dolu u toho odkazu co jsem sem dal tak uvidíš že tam ty číňani mají kontroler pro dávkování též.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2012 12:38 Trpka
Pumpy na davkovani vseho mozneho se daji sehnat spis okolo more. Treba www.aquariumcomputer.com/… ... i kdyz to chce jeste ridici jednotku a docela leze do penez :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2012 12:33 Muž davidek75 [163] - Živorodky – automatické hnojení
až budu mít čas tak se do toho zakousnu , ale základní myšlenka , čerpadlo ostřikovačů , do víčka PETky udělat dírku a jí prostrčit nasávání čerpadla a utěsnit , celé to otočit vzhůru nohama , do PETky nalít hnojivo , pomocí PWM snížit čerpadlu otáčky a odměřit čas běhu čerpadla pro dávku hnojiva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2012 12:31 Muž dvorak [94] - Rostliny
V kombinaci s nějakýma lepšíma spínacíma hodinama by byl výkon 5 ml/min ideální :) Ovšem zarážející je ta cena ... :(

cz.rs-online.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2012 12:26 Muž 150koni [653]
Pro ty movitější lze zakoupit přímo dávkovací čerpadlo pro hnojiva u rataje shop.rataj-spk.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2012 12:05 Rakvista – Pokud by někdo hedal malou pumpu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2012 00:10 GP Re: Spiike
nechat natect do smycky z tenky hadicky a pak to vyhnat vzduchovacim motorkem. znacne presny davkovani. v pripade zajmu rozvedu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2012 21:33 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Spiike
Poptejte se kolegy Matlaly - má jakési zkušenosti s výrobou automatických dávkovačů hnojiva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2012 20:01 Muž davidek75 [163] - Živorodky – dávkování hnojiva
toto jsem měl na mysli : rybicky.net/nadrze/230…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2012 19:37 Muž davidek75 [163] - Živorodky – dávkování hnojiva
někde na netu jsem viděl návod z motorku ostřikovačů ze starých škodovek , dotyčný měl hnojivo naředěné , motůrky omezené pomocí PWM a dávku danou časovým spínačem , obojí pomocí 2x555 nebo 1x556 , nebo pomocí peristaltické pumpy , obyčejné stojí pár korun
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2012 18:15 R Muž romant [27987] Re: Spiike
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2012 18:14 Muž fido16 [631] Re: Spiike
Z nějaké 120cítky to určitě seženeš to se válí v každé škarpě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2012 18:13 Muž Spiike [63] Re: katterinecka
To je nápad. to mě nenapadlo. Ještě že tě máme. :) Jdu shánět motůrek do ostřiků :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2012 17:59 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Spiike
tak to zreguluješ tím že to hnojivo naředíš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2012 17:47 Muž fido16 [631] Re: Spiike
To nevadí že to bude zatížený v autě to máš taky hnané přes trysku nějaký ten odpor tam bude vždy

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] 5

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 7293x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15450-automaticke-davkovani-pmdd?od=101