Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

pH controler

 

NápovědaFórum » CO2  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
pH controler
www.akvarko.cz/… o pH sondách
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2012 14:37 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: matlala
Nestačil by náhodou adaptér do anglických zásuvek.
www.anglickysen.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2012 12:23 Muž matlala [798] - RostlinyRe: xnor
to je vše EU, už to mam vykumáno, strčiljsem tam kolík v podobě měděného drátu ze zástrčky, foto dodám.

Edit: Tak jsme to vymyslel, uřezal jsem kolík z velké EU zásuvky. Kontakt to má dobrý a drží to tam docela pevně. Přechodový odpor by měl být taky v pořádku.
rybicky.net/nadrz/10574/343.jpg
rybicky.net/nadrz/10574/343.jpg
rybicky.net/nadrz/10574/345.jpg
rybicky.net/nadrz/10574/346.jpg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.02.2012 11:00 Muž xnor [71] Re: matlala
Pokud v redukci není zemnící kolík ale je zem po stranách tak je možno vyměnit vidlici na spotřebiči za pár korun. např. www.elektro-paloucek.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2012 10:07 Muž matlala [798] - RostlinyRe: xnor
tak to bude problém, ono to sice má zásuvky jaký potřebuju, ale v EU zásuvce chybí zemnící kolík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2012 09:53 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Silent
tak to je teda hezdá cena za kus plastu a přísavky.
Udělám ty očka, mam ty elektrody totiž dvě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2012 09:25 R Muž Silent [5949] Re: matlala
Dennerle vyrábí praktický držák na tyto pH elektrody. Pravda, obyč přísavky vyjdou výrazně levněji, ale konstrukce držáku brání její znečištění a nánosu řas. www.akvaristik.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2012 09:00 Muž matlala [798] - RostlinyRe: vaclav
ony nedrží ani na očištěném, žiletku jsem použil.nehodlám riskovat spadnutí do vody, raději udělám nějaké háčky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2012 08:54 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: matlala
Přísavky někdy špatně drží na skle, ale stačí ho trochu očistit, třeba žiletkou a je to podstatně lepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2012 06:49 Muž xnor [71] Re: matlala
Zkus mrknout sem možná se bude něco hodit www.eshop.anglickysen.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2012 22:32 Muž matlala [798] - RostlinyRe: matlala
tak namontováno fotky v prezentaci 200l, ale mám jednu menší vadu, nenašel jsem žádnou redukci na EU zásuvku z té univerzální. Nevíte někdo o ničem?
rybicky.net/nadrz/10574/336.jpg
Tak potřeboval bych z toho vytáhnout i zemnící kolík, připojený je, ale ne tam díra ne kolík. Teoreticky by stačilo dát kus tlustýho drátu do díry v zásuvce a napasovat to do díry v zástrčce, ale přechodové odpory, no není to dobré.
Našel jsem na netu jenom z EU na tuhle, ne naopak.

Případné druhé řešení je zástrčka se 3 kolíkama-zem, fáze a nulák, tj myslym nějaká UK nebo jiná. Vyměnit kabel můžu taky snadno, případně dát zástčku a kousek kabelu s normální EU zásuvkou na kabel.

Prostě nějak, rád bych to zemnění měl, když ho elektromagnet má, a bůh ví, co budu strkat do ORP kontroleru, zatím počítám jen s měřením a ovlivněním pomocí výměn vody.

mimochodem, čím ty elektrody máte chytlý vy ostatní? mě ty přísavky co k tomu byly teda nedrží, po chvilce nebo malinkém zavadění o kabel sondy se odlepí. Takže jsme si číkal udělat 2 očka z drátu s háčkem a dát do nich obě elektrody a přísavku jen aby to trošku drželo kolmo.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2012 16:10 Muž matlala [798] - RostlinyRe: vóťa87
uvidíme, balení bylo luxusní-plastový kufr, s molitanovou výstelkou + v krabici asi 5-6cm lepenky takže to bylo docela hezky chráněné a doprava a balné teda stála skoro 16€ a taky to tak vypadalo, zatím jsme s tím nadmíru spokojen i se zákaznickým servisem a podporou, byly rychlý a odpovídaly detailně na dotazy.
Tak zítra vyzkouším, ještě jdu zkusit nainstalovat ten externí atomizer, ty interní už mi šlapou, jen musím nastavit rozumnou dávku aby to mohlo jed non-stop.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2012 15:37 Muž vóťa87 [207] - RostlinyRe: matlala
Problém bych v tom, že neměla roztok v krytu bych ani neviděl. Zkus to nechat den v klidu v akváriu (nesmí se ponořit nad tu horní čepici), pak zkus zkalibrovat, pokud nebude chtít spadnout na nějakou z mezních hodnot, tak pak nezbyde než sáhnout po nové...Tyhle sondy jsou dá se říci "základní" a dost často se mezi nimi vyskytují zmetky. V poslední várce, co jsem měl šly všechny na reklamaci. Ono stačí, aby s nimi někdo při přepravě třísknul o zem a je vymalováno :-O Tím, že nejsou plnitelné, pak nepřipadá v úvahu ani nějaká možnost opětovného naplnění...Celkově je pak lepší investice do skleněné sondy :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2012 14:51 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Silent
tak já budu ještě manipulovat s krytem, zrovna čistím rampu, takže to mám raději vedle a umístění musím ještě domyslet a nejspíš odřezat kousek krycího skla.

hele náhodou není problém, že sonda v krytu neměla ochranný roztok? Datum výroby na ní není, pokud by tak byla chvíli neptal bych se. Ale vidět je na špičce jen skleněná baňka si 5mm čouhá a v ní je roztok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2012 14:22 R Muž Silent [5949] Re: matlala
Já to první "zvykání" sondy dělám rovnou v nádrži :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2012 14:20 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Silent
jj, tak já vemu trochu vody do sklínky a nechám je máčet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2012 14:18 R Muž Silent [5949] Re: matlala
Polovina bude stačit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2012 14:18 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Silent
ok, dík, já můžu tak z 1/2 až 1/3, méně nejde, brání mi kryt. Musim to tam na ně nachystat a upravit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2012 14:17 R Muž Silent [5949] Re: matlala
Sondu ponořuji tak ze dvou třetin. Při kalibraci stačí aby byla ponořená tak 2cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2012 14:14 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Silent
o tom KCl vím, běžná voda proniká dovnitř nebo naopak náplň sondy jde ven, nevím přesně.
Takže namočím to do zítřka do akva. Sonda má být jak minimálně ponořená? v návodu to nezmiňují. Maximálně vím, že po ten horní kryt, tama může natéct voda a niminálně bych řekl že po rantlík od krytky.
Mám tu černou neprůhlednou sondu. U ORP asi nikdo neví co?
Ještě musím vymyslet nějaký držáček, aby nespadly do vody úplně, kdyby povolila přísavka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2012 13:57 R Muž Silent [5949] Re: matlala
Já jsem nové pH sondy vždy kalibroval ve vodě z nádrže a to po dobu od 12 do 24 hodin a až potom jsem ji po opláchnutí destilkou zkalibroval nejprve na pH4 a poté pH7. Většina výrobců tento postup kalibrace doporučuje. Ještě k uchovávání sondy. Pokud se nepoužívá tak ji někteří dávají do destilky a před tím varuji. Tento postup může sondu nevratně zničit. Ideální je sondu skladovat v roztoku KCL.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2012 13:48 Muž Sttazo [1] Re: matlala
Já měl elektrodu před kalibrací jen v destilce(dle návodu),pak jsem rovnou provedl kalibraci.Nejdřív chtěla řídící jednotka ph7 a pak ph4.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2012 13:41 Muž matlala [798] - RostlinyRe: matlala
už vim, tak koukal jsem na návod k PH-201 a sonda má být 12h ponořená v akva nebo v odstáté vodě a pak až kalibrovat. Tak ju umístím zatím do akva a zítra zprovozním.
Ponořená teda má být max ze 2/3 že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2012 11:47 Muž matlala [798] - Rostliny
tak dneska došla ta PH-803 www.top-messtechnik.com/…
Nafotím, poreferuju později. Jen zmíním, že u toho byly kalibrační roztoky, na ebay k tomu nedávaj, takže mám dvoje.
Chci se zeptat jak se sondama, abych ne nepoškodil. Četl jsem že se mají nechat den v akva stabilizovat a zvyknout si a až pak zapnout kontroler a nakalibrovat pH sondu, nejdřív pH4 a pak pH7, pokud si dobře pamatuju návody z netu.
Jdu to zatím přišroubovat na stěnu, musím vyvrtat ještě 2 díry do zdi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2012 20:42 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Sttazo
no já raději stavím svoje vslastní, člověk z toho má pak větší radost a ušetří nemalý peníz, který ,může investovat do jiné věci nebo živočicha/kytky v akva
Když sjem zkoumal akvaristé komponenty na CO2 tak jsme vždy našel tu samou věc pro svářecí techniku, který vypadala stejně jen bez značky a stála o 1/2 až 2/3 míň. Nemluvím teď o výrobcích vyráběných pro tyto akva firmy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2012 20:21 Muž Sttazo [1] Re: matlala
Elektroda by měla vydržet min.2 roky,při dobré údržbě možná i déle.Ne,že bych měl peněz nazbyt,ale já nechtěl nic sestavovat.Záruka je na set 4 roky,když se to vezme jako celek i s elektrodou,tak to zase tak drahé není.Hlavně řídící jednotka je pohoda,super kalibrace,spousta funkcí,nemá to chybu ;-) Prostě nic neřešíš a zdali cena odpovídá kvalitě,to ukáže čas(doufám tedy že jo :-D ).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.02.2012 15:07 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Sttazo
jejda zbytečně drahé, technologie řízení je pořád stejná, záleží jen kolik (většinou 100-200%) si přirazí za značku. Záleží hlavně na kvalitě elektrod.
Jak koukám je k tomu i lahev, u toho to platí taktéž, já sehnal 6kg za 1550 v plnírně, redukčák ve svářecích potřebách a rozhodně kvalitnější automatizační elektromagnet a jehlák v tech-conu v Praze.

Ale kdo má peníze nazbyt... Už dávno neplatí, že cena odpovídá kvalitě. Sám se o tom přesvědčuji třeba u sery, jejich reaktor, resp. plast je na nic, po roce se láme snad všecko namáhané.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2012 12:53 Muž Sttazo [1] Re: matlala
Ahoj,já jsem bral z Německa JBL PROFLORU m 1003 i s kvalitní elektrodou.Vyšlo mě to komplet na 11 500,-kč.Je to už CO2 SET na úrovňi,tak uvidím časem jestli se investice vyplatila :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2012 22:04 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Michaldvd
Tak sjem mu napsal, odpověděl do 5minut a nasměroval mě na technické oddělení, snad mi odpoví taky tak rychle, ale předpokládám spíše zítra. Doufám, že vemou i angličtinu, pro jistotu jim to google dal do němčiny :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2012 21:50 Muž Michaldvd [45] - AsieRe: matlala
Myslíš Sera Seramic? Princíp je ale stále rovnaký odlišná je tak akurát cena :) Ak budeš objednávať tak určite objednaj z Nemecka, vyhneš sa tak DPH. Predajcovia z Číny majú síce o niekoľko koruniek lacnejšie controllery ale na DPH by si ho preplatil tak či tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2012 21:33 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Michaldvd
aha, ale i tak to je výhodné. U nás s ORP ani neseženu a pH controllery tu jsou nad 5 tis. Sera třeba hruza, kvalita skoro stejna, ne-li horši, známá značka a už to letí na 11 tis.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2012 21:00 Muž Michaldvd [45] - AsieRe: matlala
Tak jedna vec je, že balík od tohto predajcu Ti príde skutočne precízne zabalený a druhá vec je, že keď dorazil balik mne bolo poštovné uvedené na balíku naozaj až necelých 20 eur. Predajcovia na Ebay si totižto kompenzuju cenu produktu, cenou poštovného a to z toho dôvodu, že zo sumy vyhradenej na poštovné nemusia odvádzať určité percenta zo zisku serveru Ebay. Takže majú o ničo vačši zárobok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2012 20:48 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Michaldvd
musim mu napsat a zeptat se ho, pro jistotu to hodím i do němčiny. Zdá se mi u toho ale drahé poštovné a balné, pokud to teda není opravdu precizní, chce skoro 20€.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2012 19:26 Muž Michaldvd [45] - AsieRe: matlala
Dobre si to pochopil, tie posledné dve sa naozaj prepínajú podľa toho čo chceš merať a následne spínať. Kompenzácia teploty by mala byť už u všetkých uvedených ako samozrejmosť. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2012 09:55 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Michaldvd
no, to je dobré. Ještě čekam na difuzory, zaplaceno, ještě neodesláno. A někde na poště vázne zásilka z polska už týden, vždy mi došla do 3 dnů. Na naší poště není a číslo mi ještě nenapsal.

tak co teda říkáte konkrétně na
pH + ORP
PH-803 www.ebay.com/…

pouze pH
odzkoušená klasika PH-201 www.ebay.com/…
PH-301 www.ebay.com/…
PH-601 www.ebay.com/…

a tohle je nejspíš přepínací, nepochopil jsem
PH-303 www.ebay.com/…
PH-203 www.ebay.com/…

Teplotní kompenzaci u pH mají snad všechny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2012 23:09 Muž Michaldvd [45] - AsieRe: matlala
Mne to dorazilo od toho pána z Nemecka do 3 dní ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2012 21:36 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Sid
zatím jsem to nestudoval, ale to je v podstatě kontrola redox potenciálu a připojuje ozonizátor, který ani nemám, samozřejmě jde vyrobit, ale ještě jsem ho vůbec nepotřeboval. Samozřejmě rozdíl v ceně je zanedbatelný.
Ale ta elektrárna mě taky děsí, už to tam mám teď jak v rozvaděči :-D

EDIt: budu stejně asi brát přes ebay z Německa od tohoto prodejce, má hodně dobré věci na dobré cenyx a navíc Německo je v EU a hned vedle, takže to dojde počítám do týdne od platby, neplatím DPH ani moc drahou dopravu a případná reklamace není problém.
myworld.ebay.com/…

Edit 2: tak jsem něco málo počet a ozon má víc negativ pro ryby, jediný pozitivum vidím jen v tom ničení řas.
rybicky.net/forum/16681-redox-potencial-vody-orp-pouziti-ozonizeru
No ani ozon jsem ještě v životě nezkoušel a myslím, že ho ani potřebovat nechci. Jak se píše v tom tématu, je návykový a ryby si zvyknou na moc čistou vodu, Fe oxiduje (detail, když denně dávám PMDD).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.01.2012 14:27 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Michaldvd
Dá se nez něj, samozřejmě, přežít, ale kdo ho má, může bádat v dalším zajímavém oboru akvaristiky. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2012 14:02 Muž Michaldvd [45] - AsieRe: Sid
Veľa úspešných akvaristov nemá ani Controller takže som sa z tým nejako nezaťažoval :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2012 13:54 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Michaldvd
Taky přístup. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2012 12:58 Muž Michaldvd [45] - AsieRe: Sid
Cenové rozdieli medzi pH Controllerom z ORP a bez ORP boli v čase keď som kupoval ja minimálne. Tiež som sa rozhodoval ale na koniec som sa rozhodol, že si kúpim ten jednoduchý a to hlavne z toho dôvodu, že som nechcel aby moje akvárium vyzeralo ako "elektrocenrála"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2012 12:39 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: matlala
...nebo už i s ORP, což mi přijde zbytečné...
Kdybych si pořizoval kontroler, pak bych za ty peníze do toho "pH+ORP" zainvestoval. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2012 23:46 Muž Michaldvd [45] - AsieRe: matlala
To áno, ale to je asi moja chyba lebo som ju spustil príliš nízko pod hladinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2012 23:35 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Michaldvd
Se ti pokazila sonda, ne? Psals v tematu o ph metrech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2012 23:23 Muž Michaldvd [45] - AsieRe: matlala
Áno ja ho mám pozri profil :-) čo je to ten mrázeček?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2012 23:20 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Michaldvd
ten ověřím, jsem skoro nic nečet, možna mi vyjde objednat ho s mrázečkem, ale to tak za 2-3 týdny.
Ty ho máš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2012 23:13 Muž Michaldvd [45] - AsieRe: matlala
Na ORP sa vykašli. Pozri tento aquario.pl/… by vyšiel na cca 95 eur (2 389,82 CZK) a túto ho máš za cca 68,50 eur (1 723,19 CZK) www.ebay.com/… je to z tých lacnejších pH controllerou. Nechceš skúsiť radšej osvedčený PH-201 ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2012 23:00 Muž matlala [798] - RostlinyRe: matlala
tak jsem trošku hledal, co říkáte na tyhle:
aquario.pl/…
ebay viewitem.eim.ebay.cz/…
Ta zásuvka by snad mohla jít s přechodkou, stejně tam dám prodlužku a zásuvku mám na boku skříňky i s indikací.
nebo už i s ORP, což mi přijde zbytečné, motorek tam dávat nechci.
viewitem.eim.ebay.cz/…

nebo nějaké jiné varianty? Zatím jsem to moc nestudoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2012 22:02 Muž matlala [798] - RostlinyRe: mrázeček
rád bych se přidal, ale už jsme objednával difuzory a nevím, kolik budu ještě doplácet DPH atd, navíc mi kiksla klávesnice a teprve čekám výplatu za brigádku, takže tak za 14 dní až 3 týdny, uvažoval jsem o koupi nějakého pH kontroleru a tohle vypadá dobře. Ještě to musím projed po netu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2012 19:36 Muž Michaldvd [45] - AsieRe: mrázeček
Predajcu "top-messtechnik" vrelo odporúčam je to úžasný predajca a výrobky ktoré ponúka sú pravej nemeckej kvality. Sám som od neho poobjednával zopár veci vrátane PH-201 spokojnosť nadovšetko :-) Jednanie na úrovni a rýchle dodanie...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2012 10:07 mrázeček
Zdravím všechny příznivce CO2. Plánuju koupi PH Controlleru 201,ovšem ne u nás v eshopech a akvaristikách. nejlevnější u nás co jsem koukal cca 4500 kč se sondou. Budu objednávat z EBAYe, s evropskou zárukou (co na tom pravdy nevim:)) cena z německa i s dopravou cca 2150 kč.
Budu objednávat tak do týdne cca,takže zde nabízim,v případě zájmu někoho z Vás možnost objednání více kusů. Jestli by byl zájem,můžeme se dohodnout na objednávce. Bližší info na mailto:abu.hasan@seznam.cz
nebo telefon. V případě zájmu platba předem,dodání od připsání na účet prodávajícího 2-5 dní po Evropě. Nejsem žádněj šméčkař,preferuju férové jednání! (můžu dodat odkazy na aukro a Ebay-pro kontrolu) myworld.ebay.co.uk/… Ebay profil prodejce.

S pozdrave Mrázeček
www.akvarko.cz/… o pH sondách

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [3] 4

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 5941x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15425-ph-controler?od=101