Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Agresivita ryb

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 11 Žádná další stránka   1  
Agresivita ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 19:02 Muž Yirka [9141] Re: havex77
Jednu radu bych měl - cyklistické rukavice. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 18:58 havex77
Já jsem pořád nevyřešil problém s rybami,které mě při sázení koušou.Asi si mi budete smát,ale 1.Mě to bolí,2.Mám silné reflexy a když to nečekám,ruka mi okamžitě vyletí z akva.Poraďte prosím... :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2008 08:40 Muž pepis [15] - Cichlidy
Je to opravdu boj o prostor což jde vyvodit z toho že terčovec je dost teritoriální, pokud by to byl pár tak by se spíš snesli, ale 90 l je opravdu málo, jak jsou terčovci velký a jaké to jsou rozměry? Pokud je jeden z rozměrů v tomhle případě míň jak 45 cm a to podle mého výpočtu asi je nebo je to na hraně tak je dej buď pryč a nebo si pořiď větší nádrž, já mám výtěrky 50*45*45 a je to taková dolní mez pro dva dospělé terčovce, spíš uvítají rozměry alespoň 50 cm, prodat akva a koupit větší není tak nákladné a těžké
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2008 07:47 Muž lachon [8] - Cichlidy
Mám v akvárku taky asi ňáký bojovníky blue diamons 4 ks řekl bych že se taky nemaj noc rádi pořát se vokusujou ale jsou v pohodě.Podle mě si snad tahle hrají nebo nevim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2008 21:34 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Jiřka
Asi nevěděl,pokud nacpe terče a ještě nějaké ryby do 90 litrů.A to je rozměr akvária,nebo obsah čisté vody po odečtu dekorací???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2008 21:31 Žena Jiřka [15] – Re: Romy
Tady nejde o mojí nádrž. Jen tak mimochodem osazenstvo akvária, o které mi jde, vybíral člověk, který se chovem ryb živí, tak bych věřila, že věděl, co dělá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2008 21:28 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Jiřka
U dvou kusů terčovců,chovaných v 90 l se ani nedivím.Je to boj o prostor.Ony všechny tvoje nádrže,,stojí za to". hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2008 21:02 Žena Jiřka [15] – Re: LangMaster
A nikdy nedošlo k ničemu vážnějšímu? My se totiž o toho malého dost bojíme. Vypadá to, že se chudák ani nemůže najíst...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2008 21:00 Muž LangMaster [24]
Mám 4ks a je to to same řežou se jak koně stále nekdo někoho od někad žene.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2008 20:57 Žena Jiřka [15] – Agresivní discus
Zdravím. Vyskytl se jeden problém s discusem: jde o dva jedince chované v akváriu cca 90 litrů. Větší z nich je kvůli menšímu dost agresivní, především při krmení. Přitom prý nelze chovat pouze jednoho. Jak zabránit tomu, aby jedna druhé nějak vážněji ublížila? Máte s těmito rybami někdo zkušenosti? Díky
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2008 21:39 Pepas – Re: Medra
máš ty skaláry ještě na fotkách,dej to do kupy ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2008 21:32 Muž BikerJames [19] - Cichlidy – Re: Medra
Tebe taky nikdo nespláchne když poobědváš kuře. rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2008 21:32 Muž Tonys [16] – Re: sharon
Hodit do záchoda živé skláry...to ybch nikdy neudělal an to enmám srdce a to nejsem žádnej měkota v poho zabiju kapra a umírjícího křečka ale takhle hnusnou vraždu nikdy!! a ještě ktomu za přirozené chování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2008 21:07 Žena sharon [126] – Re: Medra
Nevím, co je na tom tak zavrženíhodného, že velká ryba sežere malou rybu. Za to, že se to stane v akváriu, můžeš mít vztek maximálně sám na sebe (nemůžu říct, že se mi to ještě nestalo, ne jednou :-)). Kočku taky neutratíš, když ti zakousne křečka, kterému jsi blbě zavřel klec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2008 20:36 GeorgeS – Re: wladys
palec ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2008 19:56 Muž wladys [291] - Cichlidy – Re: Medra
Medra do WC bych poslal tebe.Nejdřív si o rybách něco přečti a pak si něco kupuj.Chyba rozhodně nebyla v těch skalárách,ale v tobě.Do tvého akvárka k té tvé osádce se vůbec nehodily. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2008 19:22 Nobody – Re: Vendy
Co tak zkusit přidat nějaký rašelinový výluh do vody?např.Torumin
Agresivita určitě poklesne a souboje se budou,ve většině případů,odehrávat bez zranění nebo zabití. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2008 18:25 Vendy
Buď rád že je jen jedna. Moje skalára zabila asi 5 dalších. Až když sem pořídila velké akvárko tak tam mohly vyrůst 2 mladé. Teď jsou velké a řežou se pěkně. Nejhorší to je, když jsem 1 léčila a pak po čase do akva vrátila. Pak to byly boje na život a na smrt, viz moje pokusy se zástěnou. U tebe to bude dobrý, menší rybky utečou a schovají se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2008 16:59 Muž Johnny5 [5]
U skalár je to normální ale většinou, co jsem si přinesl z akvaristiky např. samce bojivnice pestré tak taky ostatní rybky proháněl ale cca po týdnu se zžil s ostatními. Rybky většinou reagují první dny v novém akva tak, že jsou zalezlé nebo v poho nebo lehce agresivní, po několika dnech či týdnu se to ale zlepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2008 10:12 skalára
Moje skalárky taky občas "laškují" mezi sebou.Už jsem myslela,že bude po té slabší.Mám je jen s ancitruskami,těm dávají pokoj. tone tone
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2008 23:13 Muž wladys [291] - Cichlidy – Re: sharon
Jak píše Sharon.Cichlidy jsou prostě teritoriální ryby.To nezměníš.Pokud chceš něco klidnějšího,měla sis pořídit nějaké hejnovky.Tetry,razborky....atd. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2008 23:09 Žena sharon [126] – Re: Sonja
skaláry jsou prostě takové :-), je to přirozené, projev dominance
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2008 23:02 Sonja – Útočící rybka co s ní?
prosim radu... akvarko mam par dni... mam tam jednu skalaru a ta cas od casu,vetsinou vecer, utoci na jine rybky... muze to byt tim ze rybicky krmim vlockovim krmivem a granulkami a tak se skalare nedostane nic ziveho(nitenky)...??? nebo cim jinym by to mohlo byt? :-(

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... 10 ...... [11]

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 12519x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15385?od=501