Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Agresivita ryb

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Agresivita ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2013 11:50 Ján
Já odkedy som založil nové akvárium (po niekoľkých rokoch kedy som ho nemohol mať), tak mám neustále problém s nejakou agresívnou rybou. Akvárium má 168 l, sú tam korene a je husto zarastené rastlinami (asi 70% objemu). Zo začiatku som tam mal 16 razboriek klinoskvrných, 10x corydoras panda a 6 otíkov. Chcel som k tomu húfu razboriek pár nejakých výraznejších rýb, tak som doniesol 1 samca a 2 samičky čichavca zakrslého. Po pár dňoch začal byť samec čichavca veľmi agresívny, prakticky naháňal všetky ryby po celom akváriu. A nielen že by si zabral nejaké teritórium a vyháňal z neho ryby, ale vždy sa zameral na jednu rybu a tú aj dlhší čas prenásledoval.

Čichavcov som dal preč, doniesol 6 pavích oček a asi po 2 týždňoch som zakúpil párik ramiréziek. Cichlidy boli vždy moje najobľúbenejšie ryby a chcel som aj, aby trochu omezovali populáciu pavích oček, ktoré sa začali množiť. Ramírézky sa síce pavích oček nedotkli, ale asi po 3 mesiacoch začal byť samec agresívny a robil presne to, čo ten samec čichavca predtým. Takže šiel tiež preč.

Potom som mal jeden čas problém so sinicami. Zakúpil som 4 mrenky čiernopruhé (SAE). Sinice mi síce skvele zlikvidovaly, ale po čas keď trochu odrástli, tak tá najvetšia mrenka začala dosť terorizovať tie menšie a po čas aj iné ryby (razborky a pavie očká). Postupne jedna mrenka vyskočila z akvária cez maly otvor na krmenie a ďalšie 2 uhynuly. Ostala mi len jedna (nie tá najvetšia agresívna), ktorá má v súčasnosti asi 8 cm. Po čase som zase dokúpil 4 malé SAE. Pokiaľ boli malé, bolo to celkom v pohode, ale teraz keď odrástli, tak tá najvetšia mrenka zase začala s terorom a naháňa nielen ostatné mrenky, ale i ostatné ryby.

Takže fakt neviem, kde bude problém. Vždy sa jedna ryba u mňa zmení na tyrana. Predtým ako som musel načas ( viac ako 10 rokov ...) skončiť s akvaristikou, tak som choval fakt veľa druhov rýb, hlavne vetšie chichlidy ako oceláty, akary modré, akary potočné, rozne druhy kančíkov, a aj keď som ich mal v jednom akváriu a rozne sa vytierali, tak som nikdy nemal problém s agresivitou. Vždy si bránili max to svoje teritórium, ale nikdy nezabrali celé akvárium a nemasakrovali zbytok rýb.

Bohužiaľ momentálne nemožem mať akvárium na veľké cichlidy a malé (ramirézky a kakadu) sa mo neosvedčili, takže sa asi preorientujem na tetry. Plánujem jeden veľký húf neoniek čiernych a k tomu už len pancierníčkov (corydoras) a možno nejaké sekernatky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2013 10:43 Žena vondr001 [674] Re: Ičin
O tom jsem taky někde četla, že při absenci samic (myslím že to bylo u mollyn) se z nejslabších samců stanou samice. (chudáčci) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2013 10:03 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Ono to zas tak OT není ;) Sám jsem to nikdy nezkoušel, ale někde sem četl, že když vezmete silně produktivní samce(např gupky) a necháte je bez samic, tak se časem začnou dít zajímavé věci ;) Ona ta sexuální nevybouřenost má něco do sebe i u ryb. Možná to není problém u betty, ale je dost možné, že kdyby měl kolem sebe 2-3 samice, tak by si spíš všímal jich než ostatních ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2013 09:32 Žena vondr001 [674]
OT - Vzhledem k tomu, že je to "chlap", by se mohl zbavit stresu kdyby se vytřel. smich (neberte to prosím vážně)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2013 08:06 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Pokud platí vše jak bylo psáno (řekněme, že ano), tak já osobně jsem v koncích. Napadá mě snad jen nějaký chemický zásah zvenku. Při pohledu na to akvárko bych nečekal problémy - pravidelná údržba, pěkně zarostlé, rozumný objem,... Prostě nevím (OT : Nemáte kočku? :-D )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   07.05.2013 04:41 Muž LiborSprysl [9015] Re: Hansel
Prosím vás všechny...podívejte se někdy i na mladou neonku a jen tak zkusmo ji zkuste na výšku nebo na šířku ...vidim, jak betta drzi neonku za skrele, drzi a je zahryznuta, píše naše velká akvaristka... porovnat s velikostí tlamky beťáka...ještě mne napadá, že to byla neonka defektní s odchlípenou skřelí... smich

To je prostě kravina, a ne jak jsem si od Honzy půjčil..."pořádně velká odchylka od standardní povahy"

Mně občas, jak čtu tu dívku či paní, připadá, že ráda vymýšlí zapeklitý problém, aby bylo o čem plkat, i když to nemá ani hlavu ani patu...

Takže meleri, jestli jsem byl přímo tázán zda si myslím, že kecáte...přímo odpovím - ano myslím si, že kecáte ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2013 22:49 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: meleri
Omlouvám se že do toho takhle skáču, ale tím že beťák půjde z domu, nevyřešíte možný spouštěč té jeho agrese a že tam určitě nějaký je. To co popisujete, by byla pořádně velká odchylka od standardní povahy. Takže bych se spíš zaměřil na příčinu než na následek (například ty zmíněné N-látky a podobně).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2013 22:22 meleri Re: romant
ja ho nemam s krevetkama! mam ho ve velkem akva, krevetky jsou v mini. proto ho tam nechci dat. vodu jsem menila vcera. ne on pujde z domu zitra, hezky nebo ne, nechci aby mi zabijel chuddaky ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2013 22:19 R Muž romant [27987] Re: meleri
Přestaň s tou rybou dělat takový brekule a normálka několikrát po sobě vyměň 1/3 vody a uvidíš, jestli se sklidní, ono to konstatování od kolegy o těch N látkách může bejt setsakra pravda. Jako další bych ti doporučil se rozhodnout, buď pro beťáka, nebo pro krevetky, ben ty se ti budou sem tam strácet v jeho přítomnosti neustále, přírodě neporučíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2013 22:14 meleri Re: romant
po te, co zakousl tu neonku, dala jsem ho normalne do misy s vodou, tam se zklidnil, ale nemohla jsem ho tam nechat, mela jsem strach ze tam umre, dala jsem ho po chvili zpatky, mam jedno mini akva plne krevetek, nechci aby mi je sezral, na krevetkach si totiz zakladam...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2013 22:12 meleri
podle me je to povahou, byla mirne agresivni uz odzacatku, ted se to jen vystupnovalo, co jsem koupila platy a ted neonky.
vodu menim poctive, kazdy tyden. ostatni rybky jsou uplne normalni....
mrzi me to, je krasny, rikam mu pan Vivaldi. mam ho od nejakeho typka z burzy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2013 22:07 R Muž romant [27987] Re: meleri
Jak si mám vysvětlit tu větu o tom, že byl beťák po nějakou dobu v separaci? Neměl tam lepší podmínky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2013 21:59 Martin71 Re: Ičin
Spouštěčem stresu a stresového chování ryb je zodpovědná třeba i vysoká koncentrace dusíku a dusičnanů. Pokud klesne rybám v období sucha hladina vody zvednou se dusíkaté látky a dusičnany. Piraňa není nebezpečná v řece je nebezpečná až v omezeném prostoru nějaké vysychající tůně kde opadá voda a v tak malém objemu vody je koncentrováno najednou i mnoho ryb. Pak už jde o prosté přežití a agresivita ryb (všech ryb) velice rychle stoupá tento instinkt si sebou berou ryby i do akvária. Vyšší dusíky, rovná se pro rybu hrozba, stres.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.05.2013 21:41 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Pak tam bude nějakej jinej problém, silnej stresor. Tohle není běžný chováni bett
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2013 21:20 meleri Re: azonic
fakt nekecam! proc bych to delala?? no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2013 21:19 meleri Re: LiborSprysl
vsi myslite, ze kecam? fakt ne! toto jsem nikdy taky nevidela. normalne utoci na platy, a na ty neonky. endlerky nechava na pokoji. ale proste jsem sla k akvariu a najednou vidim, jak betta drzi neonku za skrele, drzi a je zahryznuta, pak ji pustila, ryba sla okamzite ke dnu ale pak se rozplavala. ona pak sla za ni a normalne se zahryzla tou svou napuchlou tlamkou do jejiho boku, ty neonky jsou jeste dost mlade, bylo po ni. pak ji normalne sezrala. snedla ji ocas a soukala ji do sebe a vyplivovala az ji pozrela...

ja ji krmim kazdy den tak fakt uz nevim, ale je to jedno, zitra pujde pryc, protoze nechci aby mi terorizovala rybky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2013 16:26 Muž azonic [63] - RostlinyRe: meleri
Možná bych ji zkusil víc přikrmit třeba má prostě jenom hlad ;-) mimochodem taky se mi nezdá, že by beta dohnala neonku tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2013 16:12 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
hladovej beťák co se pustil do mrtvé/umírající neonky. nějak se mě nezdá,že by ji dohnal natož ulovil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2013 15:59 Muž LiborSprysl [9015] Re: dimmur
dimmur napsal: tak tu mrtvolku odlov, proc si ji tam nechala? pokud je takhle agresivni, dal bych ho jednoduse pryc, ryba hezka, ale agresivni, znamy mel pestrence a kdyz mu sundali skalaru, tak sli take z akva....
To je cichlida s cichlidou, budiž. Navíc pořád říkám, že se nemá míchat Afrika s americkými cichlidami...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2013 15:57 Muž LiborSprysl [9015] Re: meleri
meleri napsala: mam samce betty splendens, je to moje pycha, je krasny, a do ted byl v pohode, ale nedavno mi zacal utocit na rybky, pokousal platy a ohlodal ocasky neonkam, a ted pred mym zrakem usmrtil jednu malou neonku. zakousl se do ni a hryzal nez jsem ho stacila chytit, je asi po ni. nevim co s takovym agresivnim betakem? mam ho dat pryc? proc to dela? utoci uplne na vsechny....

Nemá zuby :-P nemohl se zakousnout... ;-) ...zkuste krmit, aby nehladoval...Jestli vy nás trochu nelakujete...za 40 let jsem neviděl beťáka, který by pokousal platy...chytil zdravou neonku a ještě ji sežral...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2013 14:48 Muž dimmur [283] Re: meleri
tak tu mrtvolku odlov, proc si ji tam nechala? pokud je takhle agresivni, dal bych ho jednoduse pryc, ryba hezka, ale agresivni, znamy mel pestrence a kdyz mu sundali skalaru, tak sli take z akva....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.05.2013 14:48 Žena Kač [131] Re: meleri
Tak to už teda nevím. a tu mrtvou přece vylov, nenechávej ji tam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2013 14:44 meleri Re: meleri
zase utoci na ryby, a jese k tomu pozira tu mrtvou potvora jedna....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2013 14:43 meleri Re: Kač
davam uz nejakou dobu torben, ted tammam ty sisticky.
ryba je krasna, ale zla! uz jsem se rozhodla, zitra pujde ke znamemu, co ma oskary....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2013 14:33 Žena Kač [131] Re: meleri
no a co třeba zkusit přidat výluh z rašeliny (torben) nebo nějaký šišky, listy? mě to zakrsláky docela zklidnilo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2013 14:28 meleri
tak jsem ho dala zpatky a on do sebe souka jak had tu mrtvou neonku co zabil. tak nevim, ale asi jsem z chovu bett "vylecena".
stala se z neho zla, aresivni ryyba, utoci furt na vsechny. rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2013 12:25 meleri Re: Ičin
nejdriv zacal utocit na ty platy, protoze jsou cervene jako on, ale ted je agresivni na vsechny. akva ma stodvacet litru, cistim jednou tydne dvacet tricet litru vody. zerou kazdy den dvakrat denne.
zatim je mimo, ale nemam ho kam dat, protoze v mini akva mam cerstve narozene krevetky a nechci aby mi je pozral. myslela jsem ze jsou to mirumilovne ryby k jinym druhum, ale toto...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2013 12:22 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Jak velké akvárko a jaká je údržba? ty platy by mohly být "původcem"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2013 12:11 meleri
mam samce betty splendens, je to moje pycha, je krasny, a do ted byl v pohode, ale nedavno mi zacal utocit na rybky, pokousal platy a ohlodal ocasky neonkam, a ted pred mym zrakem usmrtil jednu malou neonku. zakousl se do ni a hryzal nez jsem ho stacila chytit, je asi po ni. nevim co s takovym agresivnim betakem? mam ho dat pryc? proc to dela? utoci uplne na vsechny....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2013 14:29 Muž LiborSprysl [9015] Re: harpunar
No je to přirozenost...krmíte málo...ačkoliv se zdá, že toho tyto rybky mnoho nesežerou, opak je pravdou. U nich, i u formos, platí taková blbá poučka...jdu-li kolem nich v průběhu dne třeba šestkrát, vždycky jim něco hodím. Jinak krentí mláďata...u formos to dokonce podobným způsobem dělají mnohem menší samci!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2013 12:07 harpunar – Neoheterandria
Neoheterandria elegans-všude se prezentuje coby bezproblémová rybka,vzor zdvořilosti a klidu.Chyba lávky-mám jednu samici a ta terorizuje celou osádku a dokonce jsem ji přistihl,jak přežvýkala dvě mláďata svých švagrových.Nesežrala-zabila a pak byla spokojena.Takže shrnuto-mezi všemi druhy ryb se najdou teroristé.I mezi těma rádoby mírumilovnýma................... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2013 11:54 Žena Kač [131] Re: RAP
přidávám, ale zdá se, že vážně pomohlo přestěhování perleťáků... i když uvidíme, až dneska přijedu večer dom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2013 09:55 RAP Re: Kač
Zkuste přidat výluh(rašelina, olšové šištice atd.)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2013 08:50 Žena Kač [131] Re: amrtin
no jo, to mi povídej :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2013 21:16 amrtin – dám ho pryč
Tak už jsem se rozhodl,odendám ho do kyblíku a v neděli ho odnesu na burzu.Pohled na takřka prázné akva je docela smutný-všechny rybky jsou schovaný v mechu... sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2013 17:04 Žena Kač [131] – agresivita čichavce
Sice to vidím hned v předešlém příspěvku, ale nemá nějako nějaký tip, jak na agresivního samce? Mám čichavce zakrslého a jak je krásnej, tak je příšernej. Ostatní osádku akva není vidět, dokonce kvůli němu stěhuji perleťáky (páč doufám, že se trochu uklidní, ale obávám se, že spíš ne). Razbor bylo 11, dnes sem jich napočítala jen 7.... fakt nerada bych se ho zbavovala...díky za Vaše názory
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.03.2013 15:03 Muž LiborSprysl [9015] Re: amrtin
Jo pane, ve vašem věku by vám to mělo být jasné...sex je mocná čarodějka... smich s tím nic nenaděláte... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2013 14:47 amrtin – Čichavec-fotr je lotr
Fotka k příspěvku Ahoj všici,mám samečka čichavce perleťového a je to od začátku pěknej hajzlík,ale doteď dělal bububu jenom na svoje samičky(má tam tři a jsou mladší než on).Ale v poslední době se chce pářit,staví neustále hnízdo a hlavně celou osádku akvarka vpodstatě "odstěhoval" na druhou polovinu nádrže.Nenechá žádnou rybu pomalu ani nažrat a jedný červený tetře doslova natrhnul prd...-pardon- ploutev :-D (ale ta se naštěstí rychle zahojila).Prostě se chvá jak magor-chce se pářit,to je mi jasný,ale co s tím? coze
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2012 14:52 RAP Re: 1kolda1
Dej pestřence do 60 a zbytek nech ve 180litrech. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2012 14:43 Muž jeepar [27] – Pestřenci
No a jak by jste to řešili vy? kdyby jste měli 2 akvária (60 a 180L) a tyhle rybky.. 2x pestřenec 2x čichavec šedý 4x ancistrus 6x tetra královská 3x plata 2x agassizka 2x pancéřníček kropenatý. jak by jste je nakombinovali? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2012 14:35 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
Pokud ti přijdou pulcher agresivní, tak to si nikdy nepořizuj perlovky..halt afrika je afrika.) U mě pestři zatím dostávají od samce ale i samice agasek těžce na zadel, díky bohu tam agasky byly první tak to zatím jde...ale stejně pestři půjdou, moc se to množí nevím co s tím a vzhledem k tomu že je netřeba cíleně krmit díky velmi samostatnému potěru tak zbavit se všech najednou bude asi vořech:) Občas mám pocit že je mám i tam, kam jsem je nedal :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2012 14:25 Muž LiborSprysl [9015] Re: 1kolda1
Ani to nebyl můj cíl...pokud uvážím, že samec pestřence bude mít deset, možná více cm..tak to tak stejně dříve nebo později muselo dopadnout. Je tu rozdíl velikosti více než markantní a jsou to cichlidy. Navíc tradiční problém Afrika-Amerika...to se míchat nemá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2012 14:24 Muž jeepar [27] Re: LiborSprysl
Moc jsi mě nepotěšil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2012 14:22 Muž LiborSprysl [9015] Re: 1kolda1
Poměrně běžná záležitost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2012 14:18 Muž jeepar [27] – Pestřenci
Ahoj.. dělají mi starosti pestřenci.. před pár týdny vyvedli mladý.. hlídali si je.. ( v okruhu cca 30cm) a drželi si je i ve svém teritoriu. Jenže postupem času, jak mladý rostou, tak pestřenci je tahaj po celým akvárku a jsou neskutečně agresivní na ostatní ryby.. (naráží do nich, dokonce bych řekl že i cíleně vyhledávají konflikty- v jednom rohu maj mladý a oba se z ničeho nic seberou a plavou na druhou stranu akvária a začnou útočit na agasizzky který už tam maji jeden roh (cca 15cm3). Dostalo se to do toho stádia, že jsem musel samičku agassizky přelovit do menšího akvárka a čeká to i samce (ten je už od 10ti hodin skovanej v jeskyňce kam se na něj nedostanu, tak čekám až vyplave..) Je to běžná věc? nebo jsou ty moji nějaký... přehnaně agresivní? Docela mě to zklamalo.. čekal jsem že budou agresivní.. ale že budou šikanovat celý akvárium (90x50x40) :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2012 17:35 Muž Bin [144] - Amerika
Zdar, práve pozorujem akvárium a všimol som si že moja neonka si zmyslela že chce mať polku akvária pre seba a tak vyhnala všetky ryby z tej polky do druhej a keď tam prídu tak ich hneď vyhodí, viete mi poradiť čo s tým?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2012 22:11 Muž MyšMaš [0] Re: Ivoš
Jo, zaběhlo se tenkrát dost daleko :-) A já jsem tady od té doby strašně dlouho nebyl, takže jen pro pořádek: Nakonec jsem ty tetry krvavé dal definitivně pryč, udal jsem je v akvaristice za kytku. Současné osazení akvárka snad co nejdřív doplním ve svém profilu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2012 13:35 Žena petulinakk [2016] Re: bobik
Já myslím že není za co se stydět :-) tak hodně štěstí palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2012 13:33 Muž bobik [15] Re: petulinakk
jo to je myslím dobrý nápad,vylévat rybky do sítky ponořené ve vodě v té vaničce palec ta voda ten dopad rybek do síťky zmírní a nemusím je pak stresovat fajfkou.stydím se,že jsem na to nepřišel sám :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.03.2012 13:22 Žena petulinakk [2016] Re: bobik
Jak píše Yirka, a předpokládám že budeš vylévat opatrně, ne z výšky, a pokud rybek bude víc, tak ne všech dvacet najednou :-)
Případně mít sítku částečně ponořenou do nádobky kam vyléváš, a potom ji jen vyzdvihnout i s rybkama.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 10 11

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 12519x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15385?od=301