Přihlásit se RYBICKY.NET »

Nosnost stojanu/skříňky

NápovědaFórum » Technika » Skříňky, stolky, podstavce 

rostlinna-akvaria.cz
Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Nosnost stojanu/skříňky
 Reagovat na tento příspěvek 0  - vlka Re: Flumon
Já myslel že je tak koupená, bez ,,tuplování,, to pak tam klidně to akvárium postav. Já dal jen druhá záda na skříňku s nosností 35 kg a mám tam brutto 105 litrů. Vůbec bych se toho nebál...
 Reagovat na tento příspěvek 2  - ZDRI Re: Flumon
Tato skříňka je staticky velice dobře navržená (dobře dimenzované stojky, všechny pod horní deskou, krásně kolmo v ose zatížení, vše zavětrované pevnými zády/dnem). S ohledem na použitý material to má násobně větší nosnost, než je váha tohoto akvária. Na 101% můžeš být v naprostém klidu, jediným limitem zde může být podlaha (nerovnost), ale reálně spíš jen případná degradace vlivem vlhkosti (při zatečení vody někam dozadu, kdybys to dlouhodobě ignoroval). Takže měj klidné spaní a velkou radost z pořádného akvabazénku palec
 Reagovat na tento příspěvek 2  - Yirka Re: Flumon
Pokud je to, jak píšeš, plnohodnotná dřevotříska, neměl by nastat problém. Přeji ti, ať ti nádrž dělá radost-
 Reagovat na tento příspěvek 2  - lypif Re: Flumon
V tom případě doufám, že jsem neurazil, že to vypadá na sériovou výrobu ve stylu IKEA :-) a podepisuji se pod to, co napsal Shimi.
 Reagovat na tento příspěvek 4  - Shimi Re: Flumon
Celou dobu jsem čekal, až se k tomu vyjádříš a pokud je to tak, jak píšeš, tak bych byl naprosto v klidu. Ta skříňka unese slona a do sklepa se propadnout nemůže, takže cajk. Proti tomuhle je skříňka od Juwelu pro Rio 450 dětská hračka, a to má deklarovanou nosnost 900 kg! a chybí ji 2/3 zad.
 Reagovat na tento příspěvek 0  - Flumon Re: Danča84
Mám to v baráku bez sklepa, podlahové vytápění, pod tím extrudovanej polystyren, počítal jsem že tu bude akvárko jednou....no když se dívám jak vyrábí stojany z lamina bez zdvojení pro takto velké akvárka a i větší tak tohle mi přijde že to musí udržet v pohodě, nikde sériově vyráběné nedělají že zdvojených desek a ani nemají celá plná záda a ještě to mají na nožičkách....
 Reagovat na tento příspěvek 0  - Flumon Re: vlka
To nevím jak bych to přepočítal, když je vše tuplovane na 37,2mm a rozestup mezi příčkama...jediný záda a spodní deska je z jedné desky 18,6mm.
 Reagovat na tento příspěvek 0  - Flumon Re: Yirka
Je to lamino od Eggru konkrétne Dub Halifax přírodní 2800/2070/18,6mm.Laminovaná dřevotřísková deska Eurodekor složená ze surové dřevotřísky. Zrovna drahej dekor, nechali jsme si z toho dělat i desky na stoly.Myslis že je to ok?
 Reagovat na tento příspěvek 0  - Flumon Re: lypif
Není to z Ikei, nechal jsem si to udělat od truhláře, ale tak nějak vaham. Je to dekor od Eggru konkrétne Dub Halifax přírodní 2800/2070/18,6mm.Laminovaná dřevotřísková deska Eurodekor složená ze surové dřevotřísky. Je to všude zdvojené, kromě zad a podlahy.Vse co je zdvojené má 37,2mm, jenom záda a podlaha má 18,6mm. Je to jeden z nejdražších dekoru, jedna deska 18,6mm stala 5500kc.
 Reagovat na tento příspěvek 2  - R ctibum Re: Danča84
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek 0  - Danča84 Re: Flumon
Ahoj. Zrovna sem píšu článek o výpočtu váhy akvária... Jestliže má Tvé akvárko skoro 600l, bude váha plného klidně tuna, podle toho kolík plánuješ tam dát písku a kamení spíš o několik set kg přes tunu. Takovou vanu bych se bála dát i na svařený stojan z jekloviny a radši to vyzdila. A také zvaž kam to dáš, buď v nepodsklepeném přízemí nebo podél nosné zdi, určitě ne třeba jako předěl místností v patře! Pozvěte kamarády a sousedy a sedněte si na tu skříňku, podle mého se poroučí...
S pádem akvária zkušenosti nemám a doufám že se mi tenhle zážitek i nadále vyhne, ale shodila jsem na zem půl kýble vody když jsem myla okna a i to bylo k vzteku když to nateklo pod skříně, mít na zemi půl kubíku a v tom mrtvé ryby by bylo na mašli... no
PS. Koukám že máte na podlaze plovoučku? Tak tu bych radši pod tím akváriem odstranila a stojan ať už se rozhodneš pro jakýkoliv, dala rovnou na beton...
 Reagovat na tento příspěvek 1  - vlka Re: Flumon
Někde v papírech musí být uvedená nosnost. Nebo vyžádat od výrobce...
 Reagovat na tento příspěvek 0  - Yirka Re: Flumon
Také bych řekl, že to není lamino.
A výrobce by měl mimo jiné uvádět nosnost.
 Reagovat na tento příspěvek 3  - lypif Re: Flumon
Skříňka vypadá na velkosériovou výrobu typu IKEA. Rozhodně bych neřekl, že jsou horní deska a příčky zdvojené. Spíše se bude jednat o lehkou voštinovou konstrukci (uvnitř jsou žebra z kartonu), která má ještě menší nosnost než dřevotřískové lamino.
Sám jsem si vyrobil čtyři skříně z 19mm lamina (největší pro 300 l - 120x50x50), které tu váhu bez problému unesou, ale dávat bezmála šestisetlitrové akvárium na tuto sériově vyráběnou designovku z "papundeklu", bych si netroufl...
 Reagovat na tento příspěvek 0  - Flumon – Nosnost skříňky z lamina
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Dobrý den, chci se zeptat na nosnost skříňky z lamina. Skřín má rozměry 160x61x65cm(výška). Akva bude 160x60x60cm. Horní deska je zdvojená má 36mm, příčky jsou také zdvojené.Zada a spodni deska jsou z 18mm. Kdyz si zkusím zatlačit rukou na horní desku nad dvirkama tak se to malinko prohne.Nemuze to něco udělat? Prostřední šířka mezi vzpěrama je 47,5cm a krajni jsou 49,5cm. Aby šli dvířka pak vůbec otvírat a nebo aby neprasklo akva když se to prohne? Odhadem pak akvárko se vším bude vážit 700kg.Děkuji.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek 0  - Jana86Re: Tenurri
Děkuji, potvrdili jste mi moji domněnku. Chce to i novou skříň pod akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek 1  - Freedlo Re: Jana86
Ahoj
Mam na nem uz dva roky svoji 60ku a zatim ok stydim
Asi bych tam ale vyssi hmotnost nedaval
 Reagovat na tento příspěvek 1  - Tenurri Re: Jana86
tyjo...já na 2x2 kallax dávala 30l a ani na to jsem se netvářila moc důvěřivě :-D...100-120l může vážit kolik? 150-200 kg?
Mám pocit že je to docela slabá dřevotříska a jestli to nasákne vodou, tak se to rozpadne. Asi bych měla strach i kdyby se to přidělalo ke zdi.

Chvíli jsem si hrála s představou, že bych na tento ikea regál dala 112l, má to železnou konstrukci, ale netroufnu si.
www.ikea.com/…

Myslím, že to za ten risk nestojí...vytopit sousedy, rozbít akvárko, sušit půlku bytu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek 0  - Jana86 – Unese 5 let starý Kallax 4x4 100 l akvárium?
Fotka k příspěvku Dobrý den, chtěla bych koupit větší akvárium cca 100-125 litrů o délce maximálně 75 cm. Moje otázka zní, mohu takto velké akvárium s plnou důvěrou dát na tento 4x4 Kallax viz foto? Aktuálně tam mám cca 40-50 l akvárium. Díky za vaše zkušenosti
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek 0  - Danča84 Re: martin28
Ahoj. Na polici na zdi bych nedávala ani 3l natož 30. Rozhodně neplatí, že 30l akvárium = 30kg! Počítej raději dvojnásobek čili 60kg. Protože něco váží i sklo, písek, asi tam budeš mít i kameny, to všechno je daleko těžší než voda.
Pro takovou malou nádržku nemusí být nábytek kdo ví co extra, stačí bytelnější skříňka (sedni si na ní, zavrť se, pokud se skříňka neviklá bude ok), ale nástěnná polička je prostě málo no
 Reagovat na tento příspěvek 0  - martin28 – Akvárium na polici
Dobrý večer, počátku jsem si koupil Dennerle Nano Cube 30l. Bylo to super set pro začátečníky. Než jsem si uvědomil, že mám nábytek z dřevotřísky. Udělal jsem malý test nádobu 20 litrů vody. Neprošel to. Mohlo do budoucna prasknout hlavně sklo. Musel jsem set vrátit. Pár dnů později mě nějak rozsvítilo. Kdopak má zkušenost nebo poradit? Jak postavit akvárium do objemu 30l na polici? Aby uneslo dohromady voda, písek, kameny a další.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek 1  - R ctibum Re: Freedlo
Myslel jsem otestovat stabilitu. Tomu zasunutí polic do stojek bych moc nevěřil. Proto bych v těch místech sešrouboval. Ale když to přišroubuje do zdi...
Osobně bych pocitově nevěřil většině prodávaných stolků a stojanů a běžně se používají u podstatně větších nádrží... hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek 1  - Milos1200 Re: Freedlo
Nešlo mi o nosnost ale právě o tu stabilitu jak říkáš já osobně bych ho ale taky nepouzil
 Reagovat na tento příspěvek 1  - RaijinRe: Freedlo
Pozde … sezeni a vrteni se uz vyzkouseno smich vazim pres metrak a jen lehce to hybalo do stran. Prisroubuju to ke zdi a myslim ze to bude OK hop
 Reagovat na tento příspěvek 0  - Freedlo Re: Milos1200
S tim sezenim bych byl opatrny. Neni to idealni zpusob, jak testovat nosnost. Sedis tam 5sec a akvarko tam bude par let. Ze te to udrzi na chvilku nutne neznamena, ze to dlouhodobe akvarium udrzi. Pokud ale sezenim chcete otestovat pouze stabilitu, tak to samozrejme mozne je. jak psal doda.. kazda police ma nosnost 130kg, takze by nejspise nemel byt problem. Osobne bych se toho ale stejne bal:-D
 Reagovat na tento příspěvek 0  - Milos1200 Re: Raijin
Nemám to přišroubované ke zdi ale jak píše kolega sestav to tak jak si to představuješ sedni si na do a zkus se na tom zahejbat a pak poznáš sam
 Reagovat na tento příspěvek 0  - RaijinRe: Milos1200
Ja si prave rikam ze dam jen pulku takze by slo dat ty tri dreva na sebe at je sirsi ta police co nese akvarko a pripevnit to cely ke zdi. Myslis fakt ze je to hodne spatny?
 Reagovat na tento příspěvek 0  - R ctibum Re: Raijin
Nosnosti bych se nebál. Zkus si na něj sednout a zavrtět se...
Ale určitě bych nenechal jen původní 4 mm polici, i když je uprostřed konzole.
A být to moje, tak si rám police ke stojkám ještě ze všech stran přišroubuju. Ale já jsem v tomhle posera... :)
 Reagovat na tento příspěvek 0  - Milos1200 Re: Raijin
Takový to regál mám taky doma ale já osobně bych ho pod akvárko rozhodně nedával nevěřím tomu že to unese stabilita nic moc ale rozhodnutí je vždy na každém z nás
 Reagovat na tento příspěvek 0  - doda Re: Raijin
Prodejce uvádí : Každá z 5 polic má nosnost až 130 kg . Tak pokud se ti to líbí , můžeš použít .
 Reagovat na tento příspěvek 0  - Raijin – Regal pod aqua
Zdravim, prosim o radu. Mam akva o objemu 57l takze hmotnost necelych 80kg se vsim cca. Je pod nim komoda co ho mela unest ale zacla se lehce prohybat tak to chci vymenit. Mam doma jeden regal co nepouzivam. Da se rozpulit a udelet z toho takovej stolek s polici na techniku dole. Myslite ze je to sptany napad?

www.sconto.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek 0  - Eldarot Re: Milos1200
Díky, nakonec jsem vyztužil příčkami a polici namontovat konzolemi. Díky stydim

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek 2  - vlka ...vyztužení...
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Celkem dobré vyztužení skříňky je vložení přesně uřezané dřevotřísky do zadního prostoru a samozřejmě ještě to sešroubuji pomocí kovových ,,trojúhelníků,,...
 
 Reagovat na tento příspěvek 4  - R ctibum Re: Bphot0
Vzhledem k tloušťce desky přišroubuje úhelníčky vrutem tak max 12-14 mm. Ty se imho vylomí hned, jak do toho drcne, i když tam bude police, pokud tam nebudou záda...
Být to moje, vyříznu (koupím) záda z desky velikosti vnitřního rozměru skříňky a vložím je dovnitř. Přišroubovat buď zvenčí, nebo při tomto řešení klidně úhelníky...
 Reagovat na tento příspěvek 1  - Milos1200 Re: Bphot0
Takhle by to šlo já si to představil jinak než jsi to myslel
Bphot0 napsal:tak tohle unese slona :-) Cca půl tuny a to je malej mám ještě další 2 a větší a každej mě vyšel na 500kc plus 10 minut práce doma
 Reagovat na tento příspěvek 1  - Bphot0 Re: Milos1200
Vsak ano, uhelnicek, jaky mam na mysli, ma 2 diry na kazde strane praveho uhlu, takze pri doplneni police pomoci 4 uhelnicku by na kazde bocnici byly 4 srouby, tj. celkem 8 sroubu ulozenych vodorovne a stejnych pocet 8 sroubu (ale staci 4) by svisle zdola nahoru kotvily polici k uhelnicku. to musi drzet, kdyby to jeste pri tlaku zboku tancovalo, lze pridat uhelnicky na horni stranu police
Edit: tak tohle unese slona :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek 0  - Milos1200 Re: Bphot0
Fotka k příspěvku Musíš ale počítat váhu aqa a také vody. Na ruku to působí jinak, než když máš celou půdu plnou pak stačí malé šťouchnutí a celá skříňka se složí dolů. Když už polici tak spojit pevne s bokem.
Edit: Pro představu... Ale záleží jaké má kdo možnosti.
 
 Reagovat na tento příspěvek 0  - Bphot0 Re: Milos1200
Pokud vyska filtru a bomby s ventilem dovoli, tak bych do horni tretiny na kovove uhelnicky prisrouboval policku a melo by to byt OK. Pocitove uvidis, jak to drzi ted a jestli ta skrinka "netancuje", tak ja bych se nebal. Trochu zalezi, jak drahou mas podlahu a jak tolerantni manzelku, if any :-)
 Reagovat na tento příspěvek 5  - Milos1200 Re: Eldarot
Určitě bych dodal záda nebo nějakou výztuhu. Tomuhle bych nevěřil.
 Reagovat na tento příspěvek 0  - Eldarot – Akvarijní skříňka pod 30l
Fotka k příspěvku Ahoj, zakládám akvárium 30 l.
Myslíte, že by tato skříňka mohla stačit? Nemá vlastně zadní stěnu. Nevím jestli ji raději nějak nevyztužit. Do skříňky přijde filtr a co2.
Díky moc za jakoukoliv radu jak na to.

S pozdravem

Eldarot
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek 0  - Danča84 Re: DokyMichal
Ono to "skoro" rovné je +-mm, spíš že dole jsou skříňky u sebe a nahoře strčím prst... A ještě se to svažuje dozadu, u 22cm Potizisty je okraj u zdi o 1cm menší než vepředu... Jestli vůbec na takovou křivou podlahu (nojo, dělali to Pat a Mat stydim ) to nudlovité akvárko dát a nevymyslet něco s jinými proporcemi...? Ať pak nepláču či dokonce nevytírám...
 Reagovat na tento příspěvek 2  - DokyMichal Re: Danča84
Pod akvárium to musí být rovné, kdyby nebylo hrozí prasknutí akvária pod jeho vlastní vahou. Pod akvária se určitě dává podložka, a ano pokud máš rozdíl mezi skříněmi je potřeba dorovnat. Nezapominat na to že polystyren se pod váhou taky zmáčkne.
 Reagovat na tento příspěvek 0  - Danča84 Re: DokyMichal
Fotka k příspěvku Děkuji za rady! Na 100l akvárko ambice ani místo nemám, a našla jsem tu velice hrubý výpočet že váha zařízeného akvárka tj sklo + písek + kamení + voda (kytky a ryby velký rozdíl neudělají) je asi 2x počet litrů, to pro hrubý odhad stačí. Takže dejme tomu 60- 70l akvárko bude vážit 150kg, zaokrouhlím radši na 200kg, nevím jak velké nakonec seženu.
Nosnost podlahy = stropu sousedů neřeším, bydlíme v přízemí a v místě kde akvárko bude není ani sklep. Podlaha je betonová, přesto nějaký filc a samodomo neodborně položená, laciná lamino plovoučka. A tady je první kámen úrazu, bydlíme v nájmu a podlaha je relativně nová, tak aby pod tou váhou nepopraskala to by nám majitel nepodekoval ... A za druhé, ta skříňka z fotky. Vyztužovat jí železem si netroufnu, aby pak výsledek nebyl horší než jak to bylo. Máme dvě stejné vedle sebe, tak bych akvárko dala aby ho podpírala ta příčka mezi dvířkama a šuplíkama, a zároveň aby druhým koncem leželo na druhé komodě. Pokud by tedy nevadila půl cm mezera a pár mm výškový rozdíl, to by se srovnalo polystyrenem ne? Ona ta podlaha je navíc křivá takže mít skříňky slícované k sobě není možné... tone
 
 Reagovat na tento příspěvek 1  - DokyMichal Re: Danča84
Jen chci sdílet zkušenost. Jsem ve starším baráku, cca 50let plus.... Klasická podlaha, stropy, duté s vystýlkou, asi sem tam nějaký bordel, trámy, podlaha parkety. Mám 300l akva, kdysi u rostlinného když jsem se netrefil na trámy tak stěna u akva mezi mnou a sousedem, nebo spíš podlaha se prohla o 0.5-1cm. Bylo to 300l paludarium ( viz archiv nádrže) , cca 500-600kg na těch 120x50cm. Takže hraje roli spousta proměnných..... Jaké akva (rozměry) , výbava, podlaha atd.....ale u akva 300l bych asi krom starších domů nebral úplně zřetel na podlahu ( u starších ano, nosnost a taky jak je prohnutá), ale spíš na skříň pod akva. Za mě jako amatéra pokud chceš akva o délce 100cm délky + (nebo 100l+) skříň by měla být masivní, nebo aspoň vyztužená každá 1/4 skříně + je jasné že podklad akvária (podložka,karimatka atd.). Ale na to jsou tu určitě zkušenější, jen mám zkušenost ať s náklonem tak se starším domem nepodceňoval bych to. ano
 Reagovat na tento příspěvek 0  - Danča84 – Sektorová komoda
Ahoj, kolik může unést normální nevyztužená komoda - 140cm dlouhá, vrchní deska tl. 3 a 1/2cm leží na bočních ne mezi nimi, boční jsou 1 a 1/2cm a ještě je svislá příčka uprostřed (půlka jsou šuplíky, půlka dvířka; ty dvířka jsou také mezi spodní a horní deskou, nikoliv před nimi) Materiál asi mdf, zadní stěna nějaký papundekl, výrobce nevím je z bazaru, ale vypadá to bytelně, když jsme jí stěhovali tak byla fakt těžká. Stojí rovnou na spodní desce, nožičky ani dutý sokl nemá.
Ptám se, protože sháním akvárko a napadlo mě že nejen rozměry volného místa, ale i nosnost je důležitá... stydim Jo a lamino plovoucí podlaha, kolik unese? coze
A kolik vůbec může vážit zařízené akvárko? Sklo, písek, kameny... To bude vážit daleko víc než litráž = kg... sad díky!

Fotka skříňky mi nejde přidat, ale kousek je vidět na hlavní fotce pod Potížistou...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek 0  - Starka Re: Garshaw
Tak tady bych se nebála. Je to z oceli, uprostřed podeprene. Navíc jestli výrobce ručí 175 kg a Ty tam dáš "jen" 6o, tak to máš predimenzivane. Nebála bych se.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek 0  - Lojza007 Re: Garshaw
Pokud je to kovový opravdu ocel, tak bych se toho vůbec nebál. Ale většinou jsou tyhle skládačky z hliníků a tam bych akvárium nedal.
 Reagovat na tento příspěvek 0  - Garshaw – případná modifikace ?
Dobrý den,
je potřeba zpevňovat (a případným tipům se nebráním) tento regál www.bazaroveregaly.cz/… pro zatížení 3x 54l (60x30x30 - tedy počítám přes 60kg) nebo důvěřovat výrobci s tvrzením o nostnosti 175kg na polici? Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek 0  - vlka Re: Sysalka
Bočnice jsou alespoň 30 mm široký, pokud dáš navrch desku, která bude přes ty bočnice a zpevníš další deskou odshora dolů záda, musí to skříňka vydržet...
 Reagovat na tento příspěvek 4  - Passenger77 Re: Sysalka
Před cca10 lety jsem si nechal dělat poctivý stolek s policemi a dveřmi na železné výztuze na AQ 300L a stálo mě to u truhláře 3,5t. bez DPH. Ale záleží hodně na designu, dvířkách atp. Byl to známý mé ženy a ten to taky určitě nenapálil cenově. A dneska jsou ceny jiné, píšu to pro základní orientaci, nejsem stolařství :-D

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 6

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 3319x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15270-nosnost-stojanuskrinky?od=1