Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Neonky - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 26 Žádná další stránka   1  
Neonky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2006 21:03 Žena Wampi [54] – neonka
To jsem měla taky co to je nevím pak se zakřivila a šla do kopru. Z dvaceti dvou to postihlo dva kusy.Ostatní povyrostli a od tý doby už je to v pohodě. Je to mládě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2006 21:03 smog – neonka
pet dajana profesional tropica a obcas susene dafnie a ze zacatku dostavala tetra mix nebo nak tak ja uz nevim ale jako mala to nemela. Ani bych se nedivil kdyby byla naka divna tato jedina je z hornbachu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2006 20:38 Woolin – neonka
wow, neco takoveho sme ejste nevidel... ma to od mala? pokud ano tak to bude zrejme nejaky hybrid, nekdy se stava ze se rybka narodi trochu pokrivena, stejne jako se rodi treba siamska dvojcta.. neco podobneho... ale pokud to nema od mala, tak netusim, na ptezrani to urcite enbude.. cim ji krmis? mozna sezrala vic nejakych castecek ktere nemuze pozrit... a asi to nepujde jinak nez ze zemre..
to je muj nazor ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2006 19:50 smog – neonka
nahraj.cz/… je to trochu rozmazany ale ona se furt hybala :op
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.08.2006 19:48 Žena Wampi [54] – ...
čekám,...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2006 19:47 smog – neonka
pockej hodim fotku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2006 19:43 Žena Wampi [54] – neonka
Jak divně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2006 19:42 smog – ou
no mam takovej problem ona vypada nak divne :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2006 19:40 Žena Wampi [54] – neonka
není :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2006 19:34 smog – neonka obecná
chci se zeptat jestli je neonka obecná zivorodka sem zacinajici takze to nevim dekuji za odpoved
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.07.2006 18:01 los – neon
Neonky potřebují hlavně hodně zarostlé akvárium. Vůbec neuvádíte, jak velké akvárium máte, pokud by to bylo možné, zvyšte ještě jejich počet. 5není málo, ale malé hejno se počítá až tak od 8-10kusů.
Potřebují skrýše, a mezi něčím aby mohli jako proplavávat, ale nejspíš je to tím než si zvyknou, moje hejno (15neonek obecných) se taky tejden rozkoukávalo, a teď? To bych kolikrát neřek, co viváděj a ajk se proháněj, hlavně v místech s větším prouděním vody (také výpust z filtru - přísun čerstvé vody :-) )Zdar, at plavou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2006 15:52 Sheila – neonky
Diky za rady, taky v to doufam. Mam je ted 4. den, tak snad si uz brzy zvyknou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.07.2006 15:24 Buri – filtr
Nejsou po proudem permanentne ale maji svoje chvilky kdy tam dovadi i s Platama. Ale podle mne si vase Neonky zvyknou na nove prostredi a budou v pohode. Mozna by stalo zato zjistit v jakem prostredi je choval predchozi majitel tj teplota a parametry vody. Vodu pote upravit aby si rychleji zvykly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2006 15:20 Sheila – neonky
A proud filtru jim nevadi? To ja mam spis pocit, ze se mi pred filtrem schovavaj... Ale diky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2006 15:13 Buri – URL
Zapomel jsem odkaz rybicky.net/popis/neonka_c.php
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.07.2006 15:12 Buri – Neonky
Cim to muze byt? Novym prostredim, malo rostlin ci kamenu nebo korenu, spatna poloha akvaria, teplota vody (v tomto horku to ale asi nepripada v uvahu). Moje neonky obecne se drzi vetsinou pohromade. Sem tam nektera plave jinam nebo se dve prohanej a dovadeji v proude u vypuste filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2006 15:08 neonka cervena – Sheila
Diky za odkaz, ale uvitam i nazor, cim by to mohlo byt. Chovatelka, od niz jsem je brala, mi rekla, ze jsou v pohode a zadne zvlastni naroky nemaj, tak se ted divim. Jinak nemam tetru neonovou, ale neonku cervenou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2006 15:06 Česílko – neonky
Mám 5 kusů. Většinou se drží ve dvojcích. Stahli se k sobě, jen když jsem čistil akvarko nebo přindám novou rybu. Věrim, že se vám brzy rozkoukaji a bude to dobré :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.07.2006 14:51 Buri – Neonky
Osobne bych priste doporucil si nejdrive neco nastudovat a pote koupil potrebne zarizeni a nakonec ryby. Predpokladam ze se jedna o Neonku obecnou, vice info je zde rybicky.net/popis/neonka_o.php
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2006 14:34 Sheila – Neonky
Ahoj lidicky, shanim nejake rady ohledne chovu neonek. Koupila jsem si hejnko, ale co jsem je dala do nadrze, tak vubec neplavou, jen stoji pohromade, sem tam nejaka vyplave a zase se schova. Snad bude problem ve tvrdosti vody, pH nebo nevim... Mohl by mi nekdo sdelit, jake optimalni podminky neonky maji mit? Pripadne jaky je minimlani pocet rybek v hejnu, aby se "citily" spokojene... Dekuju.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.03.2006 21:08 B.L. – modrá skalice
Dej jednu kapku na dva litry vody.Jestli tam máš šneky,tak s nima asi bude amen.Kdyžtak je z akva vyndej,dej je třeba do sklenice,dávej jim jednou denně vločkovaný krmivo a občas vyměň vodu.Až se zdravotní stav ryb bude zlepšovat,tak vyměň v akváriu několik litrů vody a šoupni šneky zpátky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2006 16:17 m – skalice
Ahoj a kolik ty modrý skalice na 65l?Mám 26°C. Na koliktak myslíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2006 07:08 Toner – to B.L.
Právě že ty odstáté šupiny ani vypouklé oči jsem nezpozoroval, proto si nejsem jistý oč jde. Asi koupim nové žrádlo, používám nějaké hodně staré...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.03.2006 00:55 B.L. – To Toner
Vodnatelnost znamená přítomnost tekutiny v břišní dutině ryby.Teplotou to není a léčivem také ne.Má ryba méně či více zježené šupiny?Pořádně se na ni podívej, jestli má, tak jde opravdu o vodnatelnost.Je způsobena nádorem na některém vnitřním orgánu,nebo přítomností parazitů(buď pouhou jejich velikostí nebo tím že poškozují játra nebo ledviny nebo že způsobují peritonitidu-to je zánět pobřišnice)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.03.2006 00:41 B.L. – Krupička
Jde asi o krupičku.Teda ne asi ale určitě.Zkus jako léčivo malachitovou zeleň,nebo modrou skalici.Ta mi hodně pomohla.Nějakej člověk sem furt píše že je nej anti-ichtyn.No mě to tak moc nepřipadá.Vždy mi pomohla známá modrá skalice a budu se jí držet dál.A zvyš teplotu!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2006 19:52 mk – tečky
JÁ MÁM TAKY NEONKY 10KS A NA NĚKTERÝCH MÁM BÍLÉ TEČKY.
NEVÍTE NĚKDO PROČ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2006 17:33 marta – sůl
a když přidam do vody tu sůl nebude ta voda ještě tvrdší????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2006 12:44 Toner – Čím to je?
Nazdárek. Moje neonky (zatím 2 z 7) mají nafouknutá bříška. Vypadá to na nějakou vodnatelnost. Může mít vliv zvýšení teploty vody na 28C kvůli krupičce které teď již asi 14 dní provádím? Krupička už skoro vymizela. Ale co s tou vodnatelností?Ta nejvíce postižená neonka je naví agresivní k ostatním :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2006 09:47 zz – neonky
hlídej si teplotu vody a zkus přidat do vody 2kuch,lžíce jedlé soli na 100 litrů,jestli máš hodně tvrdou vodu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.03.2006 21:43 marta – barvy
Blbej napad nepomohlo to...... rozzureny
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.03.2006 17:09 mmmm – neonky
Tak si je dobarvy nějakou pěknou tužtičkou.Třeba ti to pomůže?!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2006 16:57 marta – neonky
No tak poradte nekdo co mam udelat!!!!Furt nejsou tak pekny jak ov obchode!!! rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2006 16:25 marta – neonky
tu jsem do vody přidala-byla to takova lahvička s neonkou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.03.2006 13:26 B.L. – zbarvení
Na zbarvení má i podíl kyselost .

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2006 21:16 marta – barvy
A nemůže to být třebe vodou???Mají rady měkkou vodu,u nás je docela tvrda.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.03.2006 19:12 Krivak – Barevnost
Podle me to je zmenou prostredi. Kdyz jsem kupoval neonky, tak byly nejdriv vystresovane a jakoby vybledle, ale casem se to spravilo a ted jsou pekne vybarvene. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.03.2006 18:48 marta – barva neonek
Já mam na dně čennou akva.drt ,takže tím to nebude!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2006 15:27 sharkcom – neonky
Neonkám se líbí tmavší dno. Každá rybka se více méně přizpůsobuje barvě dna. Já mám též neonky červené a mám dno téměř do černa a jsou vybarvený neskutečně nádherně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.03.2006 18:28 jiřik – neonky
muže být,nejlepe když zajdeš do obchodu s akvarijni tech. tam ti poradi.tyto zařivky ti udělaji akvarium hezči ale dle meho rybam moc nesvěčí!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2006 18:13 marta – neonky
Takže bych měla zkusit jinou zářivku...jo???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.03.2006 18:08 jiřík – neonky
Ahoj Marto,
těch duvodu muže byt mnoho,např.teplota vody i zmněna proztředí ale nejspiše to bude nasvíceňim....zaleží na typu zářivky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2006 17:44 marta – Neonky
Zdárek.Koupila jsem si neonky červené,ale zdá se mi,že nejsou tak pěkně vybarvený,jako když sem je kupovala...Nevíte někdo čím to je????

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [26]

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 25431x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1526?od=1251