Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Flourish Exce, Easy Carbo a CO2 Vital

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Flourish Exce, Easy Carbo a CO2 Vital
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2013 20:08 Žena TatianaP [77] - ŽivorodkyRe: fido16
Valisnerie som mavala vzdy ale len som ich dokupovala. Teraz ten problem nemam... Nie su to narocne rastliny, to viem, ale akosi sa im u mna nechcelo rast. Svietim 12hodin denne 2x24w trubicami, pridavam len ten kvapalný uhlík a listy mandlovnika.. Nic ine a rastliny sa pekne chytili a prosperuju...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.09.2013 20:02 Muž fido16 [631] Re: TatianaP
Valisnerie mi rostou i bez hnojení jsou sice menší ale to je způsobeno slabším světlem. A o kryptoškách ani nemluvím ty rostou bez hnojiva bječně. Tohle jsou nenáročné rostliny na hnojivo rostou skoro všude
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2013 20:00 Muž fido16 [631] Re: TatianaP
Být tebou zkusím napřed namíchat jak tady kolega radí burčák. třeba míň do větší flašky ať si to vyzkoušíš a pak uvidíš co rostliny. Hnojím jedno své akva bombou s co2 a tam to roste jak divé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.09.2013 20:00 Žena TatianaP [77] - ŽivorodkyRe: RBeil
Pouzivam CO2 vital uz 3mesiace a som spokojna.. Travim vela casu v praci a kazdodenne streknutie do akva mi pride pohodlne a popravde netrufam si na klasicke CO2,nie som technicky typ. Mozem poznamenat, ze aj lahkopestovatelne valisnerie mi nikdy nerastli, no teraz idu ako dive a vyhonky su po celom pravom rohu akvaria. Cryptocoryne balansae pomaly odumierala,ale odkedy mam CO2 vital,tak sa spamatava a anubias pusta nove listy a korene..ja osobne som s tymto pripravkom absolutne spokojna. Mozem len odporucit... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.09.2013 19:54 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Aforte
Když si domů na zkoušku nesu novou rostlinu, tak s názorem, jak se jí daří, čekám nejméně 3 měsíce (ideálně 6). Občas totiž kytky rostou, rostou a najednou, protože se jim něco nedostávalo, chcípnou. Sice se některé změny dějí rychle, ale jejich původ může být hodně dávný.
Takže 4 dny se mi zdají trošku "směšné".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2013 19:49 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: fido16
Hele. Ten růst rostlin, který jsem za tu dobu spozoroval má určitě na starosti něco jiného. Buď záložní substrát nebo kombinace bioflor + co2 vital. Eleocharis vivipara, která patří k těm náročnějším roste fakt skvěle. Růst jehliček je opravdu rychlý. Během dne cca 1-2cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.09.2013 19:19 Muž fido16 [631] Re: Aforte
Čau pane za 4 dny toho moc nepoznáš to se ještě rostliny nestihly ani pořádně zbrchat. Když napíšeš 14 dní bude to reálnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2013 19:12 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: RBeil
Já ho koupil nedávno. Slyšel jsem jen kladné recenze. Prý s bioflorem je to zázrak. Mám oboje. Akva od 29.8. myslím a rostliny jedou. nevím jestli je to zrovna tím, ale fakt se rozrůstají. Glossa, limnophila sessiliflora, micranthemum micrathemoides, eleocharis vivipara, rotala rotundifolia, marsilea hirsuta, anubis barteri var. nana. Tyto rostliny rostou. jde to poznat. Pokud chceš znát názor od lidí, kteří to mají, tak se zeptej Petera. Jmenuje se tu Peter3103. Na aquapage Mily. Oba hodnotí kladně. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.09.2013 18:01 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: RBeil
Pokud vám jde o přidávání CO2, přidávejte přímo CO2 a né "kapalné CO2".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.09.2013 17:02 Muž RBeil [174] – CO2 Vital - zkušenosti
Ahoj, nemáte někdo nějaké zkušenosti s tím kapalným CO2 Vital od Rataje ? Našel jsem tu na fóru pár lidí co to zkouší, ale nikde jsem nenašel nějakou recenzi na to. Dík moc ;-) ahoj
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2013 21:46 amrtin Re: lhajek
Mě to náhodou moc pomohlo,jediné mínus se týká toho mechu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2013 20:36 Muž lhajek [1870] - Rostliny
Když to tak čtu tak ještě že se mě to příčilo už na začátku tohle do akva přidávat a ani jsem to nezkoušel. Jedno mé akva je nyní v podstatě z většiny zarostlé mechy a Bolbitisem :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2013 17:47 amrtin Re: snehulda007
Tak bolbitis tam mám taky a tomu to vůbec neublížilo,nádherně roste.Řikáš flame moss?Zkusim ho zítra sehnat na burze pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2013 17:33 Muž snehulda007 [850] Re: Designer
Já dávkuju Easy Carbo do akv s Flame moss a zatim mu to nijak nevadí zdá se,ale když jsem použil Easy Carbo v jinym akv. proti ruduše tak to dost odskákal bolbitis.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2013 15:27 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: amrtin
Dost o tom pochybuju. U mne to byl Triangle moss, zustalo jen par prirostlych snitek na korenu, ktere se vzpamatovaly. I tak mi toho mechu ale zbylo desne malo, chvili potrva, nez se rozroste.

Beru to tak, ze sice jsme rad kdyz rostliny rostou, nebranim se pouzivani ruznych novinek, ale zase neberu to jako dostihy. Tohle mechum vadi (alespon mne o tom me 2 pokusy dokonale utvrdily) a ja bych mech rad, rostliny rostou i bez toho, tak proc to tam lejt...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2013 15:20 amrtin Re: Designer
Díky za reakci.Mě opravdu ostatní rostlinky začaly šíleně růst :-D .Zkusim přestat dávkovat(stejně se mi blíží dovolená) a pak uvidíme.A neexistuje nějaký podobný mech,kterému by to PMFE nevadilo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2013 15:13 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: amrtin
Tahle svinstva, jak se zda, Ti mech znici vzdycky. Zkousel jsem EasyCarbo 2x, 2x to mech odnesl. Mne uz to do akvarka nesmi. Takze asi jsou dve moznosti. Bud to davat, nebo mit mech. Alespon ja si to myslim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2013 15:10 amrtin – PMFE (Flourish Excel) a jávský mech
Fotka k příspěvku Zdravim,nechci zakládat nové vlákno a tak se ptám:jakou máte kdo zkušenost s touto kombinací?Mě totiž PMFE (Flourish Excel) vytlačilo dokonale řasu(která vznikla přesvícením) a všechny rostlinky se úplně zbláznily a rostou doslova jak z vody.Ale jávský mech(neřešme prosím přesný název,vím že je jiný) docela dost strádá.Existuje jiná možnost,než PMFE vysadit(což stejně zkusim)?Jaké jiné požadavky má tenhle mech(mikro/makro prvky...)?Jedná se o mech na fotce-takhle vypadal před dvěma měsíci,na začátku přidávání PMFE.Teď je ho sotva polovina a nemá moc zelenou barvu. :-(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2013 15:50 Muž danosh [33] - Raci, krabi, krevetkyRe: oleksakk
Ahoj, zkušenost s tím nemám, ale řekl bych, že je to stejný výrobek jako Seachem Flourish Excel, Easy Life EasyCarbo nebo PMFF.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2013 12:45 Muž oleksakk [4] - Miniakvária – RATAJ CO2 VITAL
Ahojte,
chcem sa opýtať aké máte skúsenosti s novinkou od rataja CO2 VITAL. Idem ho objednať a rozmýšlam že dohodím ešte nejakú peknú rastlinu poraďte akú :) dík
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2012 17:04 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Barakainus
Vláknitou i Cladophoru jsem posléze zlikvidoval pomocí "burčáku". :-) A trochu té chemie. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2012 07:55 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: Sid
Me na Cladophoru nikdy Excel ani GA nefungoval. Na tu skvele funguje zvyseni CO2 (chce to bombu, s kvasnicemi to moc nejde).
U vlaknite rasy tez zvyseni CO2, ale i davkovani Excel nebo GA do celeho akvaria.
Bodova aplikace opravdu funguje dobre jen na ruduchy a (bohuzel) mechy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2012 07:29 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Barakainus
Možná až na kolegu ČichavceToma? :)
Ne - to je fór. Musím se mrknout do toho jeho návodu. Pokud jsem to zvencnul, rád se mu omluvím.
Na dlouhou vláknitou a nějakou Cladophoru taky bez efektu; asi dělám něco špatně... :-O
Nebóóóó... Co mi to vlastně ČichavecTom prodal?! Puchlo to specificky. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2012 07:22 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: milous
Tak název zkuste ještě pohledat. Spirogyru sem akárku ještě nepotkal.
Koukám, že se tento název od jistého data z jistého článku neustále šíří. Pro mě důkaz, opisovat či přepisovat se nemá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2012 01:23 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: Sid
Nikdy jsem nikde necetl, ze by nekdo doporucoval Excel ci GA na sinice. Na ty tak antibiotika.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2012 22:04 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: Sid
Ne, nedělal. Tak schválně, jestli to najdete ;o) Jsem si tím téměř jistý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2012 21:44 Muž milosak [66] - RostlinyRe: Sid
Na ruduchu funguje velice dobře i celkově (lokálně ovšem nejlépe)

Teď v současnosti jsem EC zkoušel na Spirogyru.
Na ní ovšem funguje,jako hnojivo :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2012 20:37 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: ČichavecTom
A nedělal jste tady někde (nebo v tom průvodním letáku) GA reklamu, že funguje i na sinice? (Nechce se mi to hledat. :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2012 20:22 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: Sid
Nojo, jenže sinice není řasa... jsou to bakterie.
osobně jsem nezkoušel účinek GD na sinici.
Na sinici platí lepší a jednodušší zbraně.

Ruduchu mám taky vyzkoušenou, tam je účinek zřejmý. Zlikvidoval jsem přímou aplikací z injekční stříkačky (ne)oblíbený jelení paroh.

Co se týká spálených listů, tak s tím nemám zkušenost. Dával jsem to na stonkovky přímo neředěné injekční stříkačkou ponořenou v akváriu s vypnutým filtem a vše v pohodě, kromě řasy.

Je ale známý třeba likvidační účinek na některé citlivější mechy, Aponogeton a Microsorium Widelovi. Zajímavé je, že třebas jiný druh Microsoria je OK - teď z hlavy nevím který...
U originál FE a EC jsou podobné likvidace vybraných druhů citlivých rostlin naprosto stejné jako u GD...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2012 19:50 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Kamilstrom
Sinice pokrývaly většinu dna a potahovaly velkou část rostlin - těžko si představit přímou aplikaci na postižená místa.
(Tato "kauza" už je ale minulostí - zafungovala jiná opatření.)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2012 19:37 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Sid
A zkusil jste primou aplikaci? Me excel fungoval pozdeji jen pri prime aplikaci na postizene misto,je pravda ze na sinice jsem ho neaplikoval,ale na ruduchu takhle ucinkuje a taky jsem uz par listu anubiasu "spalil". :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2012 17:55 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: ČichavecTom
Můj další nedávný pokus s glutaraldehydem jako prostředkem k likvidaci sinic nedopadl (opět) nejlépe... hmm
Už při doporučeném dávkování evidentně negativní vliv na stonkové rostliny - v porovnání se standardní situací (bez přidávání glutaraldehydu) předčasné opadávání starších listů Rotala rotundiifolia, Ludwigia (palustris, repens), Alternanthera splendida, Hygrophila siamensis. :-O
Ovšem na sinice vliv zanedbatelný... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2012 10:17 Muž ČichavecTom [92] - Rostliny – Porovnání EC s GD (PMFE)
Pánové na Slovensku realizují porovnání EC s GD:
www.akva.sk/…

Výsledky jsou překvapivě podobné...


Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2012 14:39 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetky – mechy
na zaraseny mechy fakt bacha, 15min. lazen v PMFE dle navodu a moc se jim to nelibilo. kdyz to rozdejchaj tak to bude zazrak hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 17:24 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: matlala
Prvni(nebo po vymene vice nez 40% vody) davku dle navodu(pisu zde o excelu) a potom 3 az 4 nasobek denni davky po dobu 10 dni,aplikovat pri vypnutem filtru(nebo cerpadle)aspon na 30 min. a pred zhasnutim svetel.Samozdrejme to neresi pricinu rustu ras a navic mam pocit,ze se rasy pozdeji jakoby staly vice rezistentnimi vuci davkam Excelu!!! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 13:56 Muž matlala [798] - RostlinyRe: exit
to zamýšlým. Jak můžu upravit dávku? Kolik max?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 12:16 Muž exit [116] - RostlinyRe: matlala
Doporučuji přímou aplikací stříkačkou na postižené místa.Má to největší/nejrychlejší účinek. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2012 21:12 Muž matlala [798] - Rostliny
Tak to teda budu zkoušet, jsme právě objednal 0,5l PMFE na aukru za přijatelnou cenu 95 + doprava. Kdyby to mělo nějaký efekt a rozhodl jsem se používat to trvale, tak zkusím sehnat levněji. Ale hodlám to spíš použít k likvidaci zbytků řas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2012 09:43 Muž exit [116] - RostlinyRe: dome
easy carbo mám a mohu doporučit.Udělala se mi po celem akva vláknitá řasa a s tímto přípravkem se mi ji téměř podařilo vyhubit.Na pomoc s řasou je to vynikající prostředek.Pak už zbývá "jenom" vytvořit rovnováhu a prakticky ho lze přestat používat.Co se týče jako zdroje uhlíku-jsem nezaznamenal nějaký velký přínos,možná je to tím,že sytím vodu co2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.02.2012 22:34 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: dome
o tom je celé toto vlákno ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2012 20:48 Muž dome [6] - Rostliny – EasyLife EasyCarbo
Ahoj.Chci se zeptat zda-li a jaké máte zkušenosti s EasyLife EasyCarbo?Hnojivo dodávající uhlík v kapalné formě

www.aquascape.cz/…
děkuji

Edit: abych to upřesnil.zamýšlim ho jen do minyAQ pro pár rostlin(zejména Ludwigiu a něco na břidličný kámen)říkal jsem si že to stávající rostliny "osvěží"když už jim místy třeba hnědnou kraje apd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2012 02:40 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: ČichavecTom
Plne se ztotoznuji,v nadrzi z dostatkem co2 neni videt zadne zasadnejsi zlepseni a na ruzne druhy ruduch to zabere(na cas)jen pri prime aplikaci (a vypnuti filtru na 30 min,pred zhasnuti svetel,ale komu se to chce porad delat,ze jo :) ) jinak trochu zbytecne utraceni penez(a to mam toho doma jeste 3 litry,ale byla sleva,tak nekup to ne? :) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2012 21:35 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: ČichavecTom
No, já jsem je dostal od jednoho kolegy z Ostravy (s rostlinami), a jsem si jistý, že když se do nich pustím stylem, který mám zažitý, odporoučí se. :)
To jen s tím PMFE jsem na ně nestačil... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2012 14:27 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: Sid
To je zvláštní. Vaše řasy bych nechtěl mít :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2012 13:47 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: ČichavecTom
Jj, testoval jsem cca 4-násobnou koncentraci s aplikací 5 dní v týdnu. :-)
(Třeba měly řasy úžasnou schopnost o víkendech zregenerovat... :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2012 13:41 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: Sid
Ano, to je možné, pokud jim dopřáváte dostatek CO2 z lahve, rozdíl nebude tolik znát.
Co se týče řas, tak tam záleží jaké podmínky měla ta řasa a kolik PMFE jste dával. Pokud standardní množství tak to nemá v žádném případě likvidační účinek.
Z vlastní zkušenosti vím, že PMFE působí lépe na druhy ruduch než na zelené řasy. Další věc je způsob aplikace - přímá / nepřímá - a také zda jste zkoušel jednou nebo v nějakém delším období.
Pokud se dávkuje každý den doporučená dávka, tak to způsobí v horizontu několika týdnů útlum růstu řas. Pokd však mají řasy dobré podmínky tak ten útlum způsobený PMFE mohou jednoduše "přerůst" :o)

Například na řasu z kategorie "jelení paroh" PMFE po přímé aplikaci injekční stříkačkou způsobí celkem rychlou destrukci během několika dnů. Postupně zesvětlá a odpadne.

Pravdou je, že co druh řasy, to jiná odolnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2012 13:31 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: ČichavecTom
Ale já jsem svůj názor napsal. :-)
Tou "žádnou zkušeností" myslím to, že jsem nepostřehl žádnou změnu oproti standardu.
Problém možná bude v tom, že rostlinám poskytuji takové podmínky, že trocha PMFE se nemá jak projevit, (lepší růst, jak vy píšete), a k testu algicidních účinků jsem si vybral nádržku se zelenou řasou, (nejspíš nějaká Cladophora) a tam ani po měsíci žádná změna... :-O
Ale je tu jistá naděje - PMFE jsem i s pokyny předal kolegovi k testům na drkalkách. :-) Tož hin sa hukáže! :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2012 13:16 Muž matlala [798] - RostlinyRe: ČichavecTom
přesně tou stříkačkou jsem to chtěl zkusit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2012 12:32 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: Sid
Škoda že jste si to nakonec rozmyslel. Těšil jsem se na Váš osobní názor a zkušenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2012 12:30 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: matlala
Kdyby ses, Peťo, ozval dřív, mohl jsem ti "PMFE" přenechat.
V pondělí jsem se ho "zbavil". :)
Patřím k těm, kteří s ním neudělali žádnou zkušenost... :-O (Aby nedošlo k omylu - žádná je něco jiného, než špatná! :))

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 8

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 7902x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15164-flourish-excel-a-easy-carbo?od=201