Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr Tetra Tec Ex 600

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Filtr Tetra Tec Ex 600
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 19:51 Muž Burik [727] - AquascapingRe: denda96
Filtr zase tak velký výkon nemá..zvlášť když se časem zanese..Mám EX600 ve stejném akva a budu kupovat silnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.12.2013 19:49 amrtin Re: denda96
Tak velký výkon mít nebude,já ho mohu vřele doporučit.Má dobrou výtokovou rampu,kterou dej na zadní sklo cca 1cm pod hladinu.Na sání nasaď nějaký molitan ze starého filtru. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.12.2013 19:41 Muž acik [416] Re: denda96
já ti odpovím přesne,nebude... měl jsem to samé akvárium 54l a ten samej filtr,nemusíš se bát ho dát na maximální výkon...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.12.2013 19:41 R Muž romant [27987] Re: denda96
Lehce naddymenzovaný filtr nemůže škodit, dá se regulovat, tak bych v tom problém neviděl a do budoucna se dá klidně použít i u jinýho o kapku většího akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 19:30 denda96 – Nový filtr
Ahoj, vím, že už zde toto téma bylo rozebíráno, přesto se vás musím zeptat. Hodlám si pořídit nový vnější filtr - zřejmě Tetratec Ex 600 (pokud nedoporučíte jinak). Akva má 54l a je založeno ve stylu ADA (substrát ap.), je středně osídlené, společenské a v pozadí mám limnophily. Svítím nově 8h denně 2x24W s 2h pauzou,zdá se mi to trochu moc, ale doporučil mi to jeden akvarista - limnophily mi nějak hnědly. Hnojím Easy Life - Profito. Voda má taky špatné parametry - až pH 8 - musím přidávat ACID :/.
Proto nevím, jestli nebude mít na akva tento filtr moc velký výkon a nemám si radši koupit typ Ex 400. Děkuji moc za odpovědi, i když možná otázkou otravuji....děkuji :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2013 20:01 R Muž romant [27987] Re: davidek75
Však jasně, s tím problém není, ale horší a někdy i fatální to je u té výměny kus za kus, to je to na co upozorňuji a řešení navrhuji. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2013 19:58 Muž davidek75 [163] - ŽivorodkyRe: romant
když jsem přecházel z ex600 na ex700 tak jsem vyndal z ex600 filtrační náplně a dal je do ex700
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2013 19:32 amrtin Re: kubric01
add 1) ANO,přesně tak.A můžeš do toho vymačkat i vložku ze starýho filtru ano
add 2) s počty na mě nechoď smich .Je to prostě údaj o výkonu čerpadla X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2013 19:31 R Muž romant [27987] Re: kubric01
ad1) Ano přesně tak a nechat normálka napustit vodou z akva a zapnout.

ad2) Nějakej čas, třeba minut necháš to co z filtru vytéká, téct do nějaký nádoby, zjistíš objem a pronásobíš to minutama za hodinu a máš zhruba přehled.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2013 19:22 kubric01 Re: romant
Jo to jsem měl v plánu, nechat běžet současně.
Malej dotaz, teda dva, ještě.
1) Jak přesně naočkovat, prostě to tam shora nalít a zavřít, nebo jak?
2) Jak se měří, počítá, průtok filtrem - takový ten údaj L/h (možná blbý dotaz smich )
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2013 19:21 Muž Oggy [17] Re: kubric01
jojo jak už jsem říkal napůl molitan napůl Eheim substrat pro :-) ať to plave X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2013 19:16 R Muž romant [27987] Re: kubric01
Čas ukáže. ;-) Jenom až budeš tu výměnu dělat, nech je oba dva(tec 600 staženej na výkonu) běhat klidně 2 měsíce společně a teprve potom ten stávající odstraň. Novej filtr můžeš před spuštěním prolejt bordelm, jenž odkalíš ze dna akvária, čímž si lehce pomůžeš s osídlením nitrifikačníma bakteriema, tzv. ho naočkuješ. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2013 19:12 kubric01 Re: romant
Děkuji ;)
Asi to zkusím s tou šestistovkou "vydržet". Momentálně tam je EHEIM aquaball 130. Oproti tomuto bych si tou šestistovkou mohl "pomoci", nebo né?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2013 18:59 R Muž romant [27987] Re: kubric01
Tím kvalitním médiem může býti myšleno třeba Siporax, nebo Substrat pro, prostě moderní filtrační materiály, jenž mají velmi velkou osidlovací plochu pro nitrifikační bakterie a tudíž ten filtr v tom směru, jako pomocníka s kvalitou vody, povýší.
Edit: Ještě k tomu přerybnění. Když někdo jenom tzv sečte délky ryb, tak to přerybněný bude, ale tak to brát je nesprávné. Jde o to jak velcí jsou Tvoji obyvatelé znečišťovatelé a z těch zdatnějších tam vidím jenom ancáky a zbytek je v kategorii čistotnějších ryb a tudíž, viděno tímto náhledem, to přerybněný není. To, že to snese více rostlin, to je jasná zpráva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2013 18:44 kubric01 Re: Oggy
Co znamená kvalitními?
Nehodlám použít to aktivní uhlí a zvažuju, že nahradím i ti divný koule. Co místo toho?
Njn, má to být k vánocům a táta je střelec :-( Když jsem mu volal, tak mě div neseřval, že to stačí a basta
Jinak ryby už jsou stop stav ;) Víc už určitě nic, spíš míň, to vidím už teď. Jenže manželka je manželka, ale už také ustupuje. Např. ze začátku nadávala i když jsem vysazoval rostlinky smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2013 18:07 Muž Oggy [17] Re: kubric01
Hmm koukám že to už poněkud přerybněný je... tak hlavně nedokupuj žádný nový ryby, zasaď co nejvíc rychle rostoucích rostlin a filtr vybav kvalitními filtračními médii a na nasávání dej kostku biomolitanu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2013 18:07 amrtin Re: kubric01
Tak mě by 600 nestačila.Mě stačí jen tak tak 700.Ale je fakt,že mám hodně ryb i rostlin.Já bych ho vůbec nerozbaloval a rovnou vyměnil s doplatkem za 700.A to myslim vážně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2013 18:00 kubric01 Re: Oggy
No rybek mám asi i dost (viz má nádrž). Rostlinky plánuji samozřejmě dost.
Ono už je to jedno, otec už objednal. Takže MUSÍ stačit :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2013 17:52 R Muž romant [27987] Re: kubric01
Jedna obecná k tomu výkonu filtru je ta, že po zašpinění bude jeho výkon cca poloviční a s tím číslem už se mlže pracovat při úvahách. Další obecná je že tzv. standartní společenský akvo s vyváženým poměrem ryb a rostlin je dobrý provozovat s výkonem filtru po tom zašpinění, jenž to akvo přečerpe 2-3x za hodinu. Samozřejmě se vyjadřuji o filtrech jenž mají dobrý poměr výkonu a filtračnách materiálů, na tzv. honiče vody, co jsem napsal se použít nedá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2013 17:49 Muž Oggy [17] Re: kubric01
Záleží na více faktorech, především jaké budeš mít zarybnění, jestli budeš mít dostatek prosperujících rostlin a také na tom jaké použiješ filtrační náplně protože ty dodávané s filtrem nejsou nic moc. Ve své 600 mám první jeden a půl košíku biomolitan střední hrubost a zbytek Eheim substrat pro a funguje to výborně.. :-) Proto si myslím že pokud bude v nádrži vše ostatní v pořádku tak s filtrem by problém být něměl :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2013 17:26 Muž davidek75 [163] - ŽivorodkyRe: kubric01
teoreticky stačilo ale když si tady přečteš diskuze o filtrech tak zjistíš že spousta lidí tady řeší malý výkon , ono udávaných 600l/hod u tohoto filtru je jen papírových , tzn. bez filtračních náplní , žádný výškový rozdíl atd . Po chvíli provozu se ti to "zaneřádí" bordelem , hadice zevnitř porostou fujtablem a výkon je pryč . Já mám 84L akva měl jsem TT ex600 a přešel jsem na TT ex700 , ono přiškrtit to můžeš vždy - obráceně to nejde .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2013 16:51 kubric01 – Bude mi stačit?
Dobrý den zkušenějším. Před pár týdny jsem si pořídil akvarijní set a začal s akvaristikou. Konec konců je to k vidění zde v nádržích.
Jenže pak jsem začal číst ty chytré články tady atd. No prostě jsem rozhodnut to celé předělat co do krásy i do praktičnosti. Takže vnitřní EHEIM nahradit ex filtrem atd.
Můj dotaz k tomuto filtru (Tetra tec ex 600): Mám akva 80x45x35. Čistý objem vnitřku cca 122L. Což by asi nestačilo. Jenže jsem si spočítal, že akvo po osazení pozadí, dno, nějaký ten kořen, bude mít něco pod 90L. Což by stačit mohlo, ne?
Děkuju za odpovědi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2013 14:09 Muž Robo [45] Re: amrtin
Ty 4 metry je asi fakt hodně, pak je ještě jedna možnost postavit to na nábytek vedle toho akva a vrch filtru by byl asi v urovní dna což by bylo asi ideální, ale z hlediska estetického hlediska nic moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2013 13:39 amrtin Re: Robo
Hadice 4m už je opravdu moc.Prodávají se 3metrové,což je asi maximum.8cm pod hladinou taky není to pravé ořechové.Ale filtr(700,kterou také doporučuji) je úplně tichej,takže může být i ve volným prostoru X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2013 08:39 R Muž romant [27987] Re: Robo
Osobně bych volil ten větší. Zregulovat můžeš vždycky. Ovšem neházel bych flintu do osení a poladil prozatím tu kostku, ale to je jenom můj názor. Ty 4 metry to už je přes čáru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2013 08:34 Muž Robo [45]
Zdravím, zvažuji koupi tohohle filtru , ale ještě nevím jestli 600 nebo 700, ale to mě zatím netápí. Zjistil jsem, že je filtr celkem veliký a mám problém ho někde umístit jelikož skříňka pod akva nemá dvířka, ale šuplíky a vedle akva je sice trocha místa, ale vedou tam trubky od radiátoru. Kdybych položil filtr na ty trubky tak by byl podle rozměrů filtru asi 8cm pod hladinou což asi nebude moc dobré. Další varianta by byla, že by byl filtr umístěny dále od akva na zemi za sedačkou. Délka hadic by musela být 4m a hladina je ve výšce 1,2m od podlahy. Myslíte, že by to mohlo takhle fungovat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2013 21:47 R Muž romant [27987] Re: jbml179
Dílem řasa, dílem kolonie nitrifikačních bakterií, tím je obvykle tvořeno to zašpinění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2013 21:46 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: jbml179
dle me je to zcela bezne, hadice se mi ucpavaly i na Eheimu 3 2073, nerikam ze nejak casto, ale 3-4x do roka je bylo treba procistit... gupky jsou celkem cunata, takze mi ten 1,5 mesice neprijde ani jako kratka doba...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2013 21:45 Muž davidek75 [163] - ŽivorodkyRe: jbml179
smiř se s tím , dělá se to všem , občas to prostě vyčisti :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2013 21:40 jbml179 – Sliz ve filtraci
Dobrý den,

prosím o pomocnou radu, mam filtraci Tetra Tec 600 a po asi 1,5 měsíci se mi v trubkcáh objevil sliz a ve výpustní trubce i hnědá řasa. Poradí někdo co s tím? Samozřejmě jsem to ihned vyčistil,ale co dělat pro příště aby tomu tak nebylo? Osvícení akvárka 6 hodin za den. 60L akvárium, převážně gupky. Díky za rady a zkušenosti. ;-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2012 07:36 R Muž Silent [5949] Re: LiborSprysl
Ale no tak to je snad jasný :-D Teda alespoň doufám, že to je jasný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2012 07:33 Muž LiborSprysl [9015] Re: Silent
Který ovšem nebude trojkové hrubosti.... smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2012 07:27 R Muž Silent [5949] Re: Xedos
Stačí na nasávání filtru nasadit kus bioakvacitu jako předfiltr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2012 23:24 Muž Xedos [9] – Krevetky
Chěl bych u krevetek vyměnit vnitřní filtr za vnější ex600. Pořešil někdo jak u podobných filtrů zabránit nasátí malých krevetek?
Děkuji :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2012 21:02 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: vasedl
Modul s ventily musí po odpojení od hlavy těsnit i s otevřenými ventily. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2012 19:30 vasedl Re: Silent
Když to zavřu těma kohoutkama, tak to neteče, ale ta hlava myslím před tím těsnila i bez uzavřených kohoutků...no nic, hlavně že to běží...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2012 18:08 R Muž Silent [5949] Re: vasedl
Tak to budou nejspíše netěsnící ventily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2012 18:06 vasedl Re: Sid
Ty jo, ono to bylo fakt obráceně...jsem myslel že to tam obraceně nejde a řídil jsem se popiskama in-out...

No nic, hlavně že to funguje...akorát jsem ještě zjistil, že když vyndám ten modul s hadicema, tak se neudrží voda v hadicích a spodem to vykape...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.10.2012 15:18 R Muž Silent [5949] Re: vasedl
Sid má pravdu. Myslím, že ty hadice jsou přehozené. Na sání je nasazený vývod a na výtlačné straně je sací potrubí. To nemůže správně fungovat. :-) Nejlepší bude to zkontrolovat podle popisky v hadicovém modulu.
Edit: Tak jsem se byl kvůli tomu podívat do skladu na hlavu toho TetraTecu a podle toho videa mám pocit že je tam celý hadicový modul narvaný obráceně. Bohužel to jde včetně zajištění, což je IMO konstrukční chyba. Zkusil bych hadicový modul otočit tak aby se jistící páčka uzavírala směrem k madlu v hlavě filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.10.2012 15:16 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: vasedl
Zkoušeli jste to i s napuštěným akvárkem? Když hodně odkaluju a odpustím vodu skoro ke dnu, také mi přisává vzduch, s doplněním vody se to zase srovná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   17.10.2012 14:54 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: vasedl
Jestli to nebude tím, že máte přehozené hadice?! :)
Na tom videu lijete vodu do výstupu! Takže jestli jste se snažil nasávat vodu rozstřikovací rampou a protlačit ji sacím košem u dna, pak nemusí filtr správně fungovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2012 12:17 vasedl
tak jsme dělali různé pokusy (hadice s vodu do vstupu i výstupu,...) a nakonec jsme zkusili i do vstupní hadice lít trychtýřem vodu...dělalo to tohle:

www.youtube.com/…

a já už vážně nevím co dělat...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2012 19:46 vasedl Re: Cosmogagy
Zkoušel jsem i do hadic lejt vodu, dokonce se mi i vyrovnala úroveň v obou hadicích, ale nic...zkusím si s tím ještě pohrát-teď nejsem doma
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2012 12:31 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: vasedl
máš ve výtokové hadici někde nějakou vodu?? pokud ano, dostaň ji z tama pryč ať je výtoková prázdná. Občas to pomůže ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2012 11:30 syrrius Re: vasedl
Zkus s ním zatřepat když je spuštěný.Taky mi po čištění někdy nechce nasát vodu.
Zapnu jej, třepu s ním až je slyšet že se voda mísí s bublinami vzduchu a po pár vteřinách už je to ok. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2012 22:27 vasedl Re: Pepino78
já ho vodou naplnil,ale nepomohlo to...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2012 22:07 Muž Pepino78 [49] Re: vasedl
Mám EX700 a než ho (po čištění) spustím, tak ho naplním vodou, pak už s rozběhem není problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2012 20:05 vasedl – tetratec ex600 nejde spustit
Ahoj, tak se zase blíží zima a tak budu muset dát želvu z venkovního výběhu do akvárka...

Proto jsem dnes napustil vodu a chtěl spustit filtr tetratec ex, jenže mám problém-filtr běží, ale nedokáže nasát vodu, asi se to někde zavzdušňuje...když mačkám pumpičku, tak voda leze vstupní hadicí i se vzduchem ven, ale už nenasaje...zkoušel jsem i přímo z flašky přes trychtýř lít vodu do vstupní hadice, ale nic...

Co s tím? Filt je rok starý a minulou zimu běžel skvěle...přes léto byl vypnutý...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2012 12:51 Muž karelchess [45] Re: Sid
Dejme tomu, že teď to jede ve 100 l s nějakým počtem ryb a ten samý počet ryb bude v tom větším + více vody a rostlin. Ono asi každý by se asi snažil vystačit s tím, co už má. Tak uvidíme, co z toho vzejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.05.2012 12:32 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Oggy
Tetra Tec Ex 600 je na hraně i pro 100 l akva, natož pro 180 l, a to i s ohledem na avizované "nepřerybněné rostlinné akva".
(Na druhou stranu - když se to umí, dá se takové akva provozovat i bez filtrace. :))
Zkuste a uvidíte. :-)
Otázkou je, jestli si případné potíže s akváriem spojíte s nedostatečnou filtrací... :-O

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [3] 4 5

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 5401x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15119-filtr-tetra-tec-ex-600?od=101