Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vteřinové lepidlo

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Vteřinové lepidlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2012 09:37 Muž @ lhajek [1750] - Rostliny
Číst co je napsáno na obalu vteřinového lepidla. Já mám doma jedno a na něm je napsáno TOXICKÉ PRO VODNÍ ORGANISMY takže to jsem pro lepení v akva nepoužil....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2012 09:24 Muž @ dblazek [15] - Cichlidy
no pro vrtulku si jedu příští týden v pátek musel jsem ji objednat tak na tu chvilku by to nemělo dělat potíže ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2012 07:54 yenya - CichlidyRe: dblazeks
Moc bych nevěřil, že to bude na delší dobu, jestli to bude vůbec držet. Lepší sehnat novou, si myslím ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2012 07:43 Muž @ dblazek [15] - Cichlidy
já bych taky potřeboval něco slepit vteřiňákem konkrétně vrtulku do filtru shark 1 ničím jiným to nejde nebude to vadit?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2010 05:43 Mrakoplash - Cichlidy – Re: Primainfo
Ostatní ryby a šneci ji rády uklidí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2010 23:15 Muž @ Primainfo [6] – dik ostatním
Děkuji za vysvětlení, slepím to normalně vteřiňákem. Já totož nejsem žádný "junij xemik" abych věděl co si mohu dovolit. Chemie je pro mne skoro stejná záhada, jako kam mi zmizela z akviša jedna pakistanská mřenka. Fakt záhada, sušenku jsem nenašel a ani konstřička nezbyla - že by ampulárky???

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2010 23:12 Muž @ Primainfo [6] – Re: kwen
Samozřejmě jsem se snaži najít přispěvek, ale nic s textem vteřinové lepidlo se mi nenašlo. Sorry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2010 21:44 gringo
Fotka k příspěvku Já mám vteřinovým lepidlem slepené celé odsávání hladiny z plastových trubek od vnějšího filtru. I spoje, kde by se neměl nasávat vzduch. Po slepení docela zápach, tak jsem to polil octem, chvíli nechal, pak opláchl čistou vodou a zápach byl pryč. V akváriu je "zařízení" 4 měsíce a drží. Podle mě, neškodné. Netvrdím, že ten ocet tomu pomohl, možná i bez něj by zápach vyprchal hmm .

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2010 21:04 R Muž @ Silent [5916]
Vteřinové lepidlo (ethyl-kyanoakrylát) by v nádrži neměl dělat žádné potíže. Po polymerizaci je naprosto inertní. Druhá věc je jestli spoj vydrží permanentní potopení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2010 20:09 kyknos
Vteřinové lepidlo bylo původně vyvinuto pro lepení otevřených ran na bojišti a rychlé zastavení krvácení - takže by toxické být asi nemělo - alespoň pro lidi. Ovšem co to udělá ve vodním ekosystému netuším.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2010 19:35 Muž @ jajaapaja [170] – Re: Primainfo
Pokud můžu poradít.Tak já lepil některé věci do akvárka.Konkrétně zvon na CO2 vteřiňákem a potom po zaschnutí jsem to omyl octem a pak teplou vodou.Rybky vše v pohodě přežily.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2010 18:52 Muž @ Sewer [98]
Pokud je to možné, tak můžeš zkusit slepení akvarijním silikonem, ale to vteřinové lepidlo by mě taky zajímalo, občas něco vymejšlim a dycky si řikám - nejlepší by bylo to slepit vteřiňákem, ale nevadí rybám? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2010 17:39 Muž @ kwen [1]
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2010 16:02 Muž @ Primainfo [6] – Vteřinové lepidlo
Zdravím,

poškodil se mi na vnitřním dílu filtru (umístěný v akvariu) plastový košíček, který hodlám spravit - slepit vteřinovým lepidlem.
Nebudou s tím mít rybky nějaký problém, případně prosím o sdělení, čím lepit plasty, které jsou s rybkama v akvišu.

Díky
Jirka

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií Přidat příspěvek • Zobrazeno 1266x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/15107-vterinove-lepidlo