Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Lepidlo do akvária

 

NápovědaFórum » Ostatní  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Lepidlo do akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2019 11:12 Muž Jarry [1433] Re: ZDRI
Co tahle? Našel jsem pár lidí, co jí používají v akváriích.
www.alteco.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2019 14:23 Muž Jarry [1433] Re: ZDRI
Tohle se používá běžně, ale nevím, jak se to s dostupností a cenou u nás www.jbweld.eu/…

Atesty jsem teda nezkoumal, ale mohlo by fungovat toto www.osman.cz/…

Možná i toto: www.alza.cz/…

Ale nemám nic z toho vyzkoušené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2019 14:05 Muž ZDRI [1415] Re: Jarry
Jestli narazíš na e-plastelínu s potravinářskou certifikací, předem děkuji za odkaz. Uživil bych ji i mimo akvaristiku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.10.2019 13:53 Muž Jarry [1433] Re: ZDRI
Epoxidové modelíny se používají k lepení kamenů v reefu, ale je pravda, že ne každá je vhodná, jsou přímo určené pro aplikaci pod vodou a to i pro pitnou vodu. Zkušenosti nemám, ale zrovna jsem to studoval tenhle týden. Vteřinové lepidlo je ok, ale nevyrovná nerovnosti. U tavné pistole bych také měl strach o to, jak to bude držet dlouhodobě. Možná nějaká ta studnařská pěna bude ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2019 13:44 Muž ZDRI [1415] Re: Smetany
Ad epoxydová plastelína: podle bezpečnostního listu toxická pro vodní organismy, s dlouhodobými účinky (tzn. i po vytvrzení). Takže do Sulawesi to nerisknu...
Ale dělá se s ní skvěle, nedocenitelná pomůcka stavařova pro zaretušování všemožných kolaudačních závad :-)

Podobných lepidel/tmelů je spousta, ale nechce se mi jít cestou pokus/omyl, tak hledám někoho, kdo už to má pozitivně ověřené/vyzkoušené. No, při nejhorším najdu nějaký akrylát s potravinářskou certifikací. Nebo risknu tavnou pistoli, po zatuhnutí je inertní (vyzkoušeno), jen mám trochu strach o pevnost v čase.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2019 12:28 Muž Smetany [1226] Re: ZDRI
Kdysi jsem lepil útes z lávy lepidlem na dlaždičky drželo to dobře ale životnost byla tak 3 roky pak se to začalo rozpadat ale možná existuje i trvanlivější varianta já měl obyč ze stavebnin.
Edit: co tohle? www.x-zbozi.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2019 12:25 R Muž ctibum [6876] Re: ZDRI
Zkus nízkoexpansní... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2019 11:17 Muž ZDRI [1415] Re: vaclav
Jo, tohle by fungovalo. Ale expanzní pěně jsem se chtěl pokud možno vyhnout, je to strašná "s....a, dělám s ní pravidelně, vždy se u toho hrozně navztekám a spotřebuji hafo pěnočističe. To už s snad radši budu vrtat s dírami + plastové spojovací tyčky, pojištěné silikonem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.10.2019 10:56 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: ZDRI
Zkusil bych Pur pěnu prodávají i na studny. www.obi.cz/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2019 10:19 Muž ZDRI [1415] – Lepidlo na lávové kameny
Budu předělávat nádrž Rohové Sulawesi a rád bych udělal větší, složitější "útes", slepený z lávových kamenů. Podobné skály/jeskyně pro cichlidy (z hladkých kamenů) jsem v minulosti lepil silikonem, ale na porézní lávě moc nedrží (vyzkoušeno). Nemáte prakticky vyzkoušeno konkrétně na lávu něco lepšího? Drahé mořské cementy nechci a s epoxydem se toto dělá blbě (potřebuji lepidlo ve větší vrstvě, pro vyrovnání nerovností kamenů).
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2019 22:16 Muž Jarry [1433] Re: silviebaris
Záleží, co je to za kámen, takhle hladký asi ano, ale s hrubší strukturou, nebo porézní kameny, by podle mě moc nedržely silikonem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2019 22:05 Silviebaris Re: Jarry
Fotka k příspěvku Ja kameny,sice menší lepila silikonem do akvária,a drží... ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2019 21:40 Muž Jarry [1433] Re: Vydasko
Silikonem bych kameny nelepil, buď se používá dvousložkové epoxy, nebo něco na bázi cementu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2019 17:05 Muž Planorbella [643] Re: Vydasko
Trvalé=na pořád.
Chceš to tam mít měsíc a pak vyndat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2019 16:20 Muž Vydasko [0] Re: ZDRI
Trvalému, tím se myslí lepení skla né? Chtěl jsem se zeptat, jestli mohu dát mammut glue high tack do akvária? Na výrobu kamenného oblouku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2019 10:21 Muž ZDRI [1415] Re: zdenekps
Mammut Glue hlavně výrobce výslovně nedoporučuje k trvalému požití pod vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.04.2019 23:13 Muž jarovo [1695] Re: zdenekps
ahoj Radšej by som ho nepoužíval do AQ, predsa je to stavebná chémia. Na lepenie kameňov do AQ sa používa Silikonové lepidlo na lepenie akvárií ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2019 23:05 Muž zdenekps [0] – Lepidlo Mammut Glue
Ahoj. Může se použít i lepidlo Mammut Glue na lepení kamenů v akváriu? Nebude to pro ryby a rostliny toxické? Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.03.2018 14:46 Muž 3CK [49] Re: 3CK
Fotka k příspěvku Tak už jsem to pořešil plastovýma stahovacíma páskama. Pracovalo se s něma fakt pohodlně, drží to fest a můžu to kdykoliv zase rozebrat. Samotné pásky nechám obrůst mechama a bude.
Mechy pak připevním tradičně provázkem. To jen tak pro inspiraci :-) Každopádně děkuji za názory :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2018 12:56 Muž Kubaa [718] Re: 3CK
Na to se používá vteřinové lepidlo (cyanoakrylát).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2018 12:40 R Muž ctibum [6876] Re: 3CK
V akvárku ne, ale jednou jsem s ním slepil dětem ze špejlí loď. A jakmile se dala do vody a špejle nasákly vodu, tak se loď zase rozložila na jednotlivé špejle a kousky lepidla. Takže ať už to je škodlivé, nebo není, tak to asi na dřevě pod vodou držet nebude...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2018 12:25 Muž 3CK [49] Re: Džouzif
Dík za názor :-) Na internetu právě nacházím dost protichůdné názory. Jedni říkají, že je toxické. Jiní že ne. Další že není, ale nedrží. Další že není a drží...

Je tu někdo s osobní zkušeností?

Edit: Výrobce už jsem se dotazoval, ale neodpovídá mi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.03.2018 12:23 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: 3CK
To je spíš otázka na výrobce náplní do tavných pistolí, zda ten materiál po roztavení je zdravotně nezávadný (použitelný např. v potravinářství).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.03.2018 12:21 Muž Džouzif [25] Re: 3CK
Rovnou se přiznám, že jsem tavné lepidlo do akvárka nezkoušel dát, ale vím, že je to zdraví škodlivý sajrajt (pokud neexistují nějaké spešl verze). Místo toho je lepší a ve finále snad i vzhledem k množství levnější použít akvaristický silikon.

To tavné lepidlo by podle mě pouštělo do nádrže nebezpečné látky, podobně jako by se tam dala lepicí páska, ale berte to jen jako můj osobní názor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2018 12:09 Muž 3CK [49] – Tavící lepidlo
Zdravím, připojil bych se ke starému dotazu:

Máte někdo nějaké zkušenosti s použitím tavného lepidla (tavné pistole) v akváriu? Konkrétně na kořeny a mechy.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2016 15:18 laki3 – Jake zvolit lepidlo
stala se mi nepekna vec, cistil sem akva, kdys kolem opreneho akva krytu probehl synovec a shodil jej na zem, ten se rozbil... jakym jej mohu slepit lepidlem?? nejake lepidlo na plast ktere nebude vadit vode ani rybam ;)

dekuji za radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 21:14 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: kofejn
Taky třeba , ale jeto průchodka na kabely které jsou uvnitř plné, netuším jak by to utěsnilo dutou hadici
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 21:11 Muž kofejn [963] Re: Oggy
A co tohle?
www.google.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 20:57 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Oggy
důležité je dokonalé odmaštění ,hadice bych trošku zdrsnil jemným smirkem , nebo se dají na víčko připevnit šroubovací průchodky , na ně napojit hadice ...
Edit: Průcodka shop.aquaplastik.cz/…;
na ní našroubovat kus s převlečnou maticí www.sos-shop.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 20:53 Muž Oggy [17] Re: MonterMonty
Ano to je první co mě napadlo ale mám pochyby o tom jestli se udrží na hliníku a těch hadicích...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 19:55 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Oggy
Akvaristický silikon ? stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 19:25 Muž Oggy [17]
Zdravím všechny akvaristy, potřeboval bych radu od zkušenějších kolegů. Nedávno jsem se rozhodl si vyrobit vlastní vnější filtr k malému akváriu. Nádobu filtru tvoří velká flaška od okurek. Do víka jsem vyvrtal dvě díry na hadice ale teď řeším problém jaké použít lepidlo aby to kvalitně utěsnilo hadice ve víku a zároveň neotrávilo ryby.
Děkuji :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2013 20:13 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Dejva
Radšej to nechávam do zajtra, 24 hodín snáď bude stačiť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2013 18:31 Muž Dejva [15] - LabyrintkyRe: zervan
No jo, googlím jak splašený a fakt přesný údaj nikde nevidím... Našel jsem jen "rychleschnoucí"...

www.amazon.de/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2013 15:25 Muž zervan [1123] - Rostliny – Juwel Conexo
Prosím vás, koľko má schnúť lepidlo Juwel Conexo? Podľa mňa je to dosť podstatná informácia, ale nie je nikde na lepidle uvedená (ani na tube, ani na krabičke), ba ani na webe: www.juwel-aquarium.de/…
Som len pár kvapkami prichytil ním dekoráciu Juwell Terrace ku dnu akvária, nech sa mi to neposúva a neviem, kedy môžem dávať štrk a vodu.

Mimochodom som si uvedomil, že z tých 80 ml som minul nepatrné množstvo a chcem ho odložiť, lenže ono asi časom stvrdne, však? :-( Takže asi bude lepšie skúsiť ho na inzerát predať lacno... Nuž, keď menšie balenie nie je.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2011 16:30 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: spajk17
epoxy 1200 sa dá nato použiť www.mo-na-ko.net/…
to je jedna z možností
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 14:41 Muž spajk17 [19] - Raci, krabi, krevetky – jake lepidlo doporučujete?
chci se zeptat jake lepidlo oporučujete na akvarijni pozadi když tam chci nalepit pisek aby ale nepadal a mohl bych to pozadi dat dovnitř akvaria

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   19.12.2011 19:20 Muž Yirka [9123] Re: michal94
Nejčastěji používaný je: www.material-spojovaci.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2011 19:18 michal94
potreboval bych slepit akvarium.jaky na to mam pouzit lepidlo???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2010 16:28 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetkyRe: Lea
Neměl bych strach z látek uvolněných z chemoprénu, ty už budou odpařené. Spíš, dle mých zkušeností, chemoprén po čase ve styku s vodou povolí. Ale pokud to bude jen občas v kýblu, tak to může vydržet. Lepší by ale bylo použít lepidlo na odpadové trubky - nevím název, ale předpokládá se trvalý styk spoje s vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2010 23:34 Muž NASREDDIN [1383] Re: RadioactiWe
Správně.
To R50 apod. , je R věta, značící, že výrobek je v daném stavu vysoce toxický ....
To samé je např. na laku automobilů, v tekutém stavu. Po zaschnutí jistě lak na karosérii toxický není, to by jsme v dešti otrávili snad vše.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2010 22:28 Muž RadioactiWe [192] - LabyrintkyRe: Lea
Podla tohoto článku
en.wikipedia.org/…
by to nemala byť látka, ale len označenie škodlivosti výrobku ako takého. Tipujem, že uschnutí by to malo byť neškodné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2010 19:37 Žena Lea [1] Re: cezarmilan
Na tom Chemoprenu je vysloveně napsáno, že je bez toluenu. Tím špatným vidím látku z obsahu R50/53 - vysoce toxický pro vodní organismy, může vyvolat dlouhodobé nepříznivé účinky ve vodním prostředí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2010 19:09 Muž NASREDDIN [1383] Re: filipsi
Kdepak ten ne, ale ten jejich toulen asi ano. :-D
Jako kluk jsem lepil letadla a žádné se nerozpadlo , ačkoli jistě vyprchcalo, co vyprchat mělo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2010 18:58 filipsi Re: cezarmilan
To jsou mi ale teorie. Spoj povoli, protoze vyprcha toluen?? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2010 14:14 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: RadioactiWe, filipsi
No veď práve preto spoj v styku s vodou časom povolí ;-)
Toulén je ešte v niektorých druhoch chemoprénu.
Dobré je použiť piliny z plexi a toulén, vznikne celkom kvalitné lepidlo na plast

plexisklo.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2010 13:30 Muž filipsi [1295] Re: RadioactiWe
.. a krom toho, uz dlouho v chemoprenu neni, leda by se doma valela nejaka hoodne stara tuba ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.09.2010 12:41 Muž kortezhugo [983] Re: RadioactiWe
:-D -Je
Ved davnejsie sa napr. aj na "plexi" akva bezne pouzival Toluen,Trichlor,....a kadeco ine...co rozpustalo plexi....
A nikto problem nezaznamenal...proste "to" vyprcha...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.09.2010 09:53 Muž RadioactiWe [192] - LabyrintkyRe: cezarmilan
Neni toluén prchavá látka? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2010 08:53 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Lea
Sekundové, (vteřinové) lepidlo po zaschnutí sa stáva neutrálným, stačí študovať, používam ho niekoľko rokov a bez problémov.
Chemoprén obsahuje toulén, takže radšej nie.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2 3

Zpět na obsah sekce Ostatní • Zobrazeno 6636x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3408