Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak se zbavit ryb a jejich potomků?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby  

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Jak se zbavit ryb a jejich potomků?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2020 17:44 Baboo Re: lacewings
Všem moc děkuji za rady, budu tedy rybičky rozdávat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2020 15:08 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Baboo
- "žrave rybky" to asi ani ne, do tak malého objemu, snad možná nějaký dorostenec dravé ryby, vyroste a jste tam, kde jste byla,
- darování, výměna,
- prodej bude asi zdlouhavý, stejně nepřinese náklady na koupi nových ryb/ryby ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2020 14:51 Muž vojtak [312] - CichlidyRe: Baboo
Méně krmit. To co se jim vejde do tlamy sežerou. Zbytek rozdat X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2020 14:26 R Muž afc1886 [14655] Re: Baboo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.03.2020 12:52 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Baboo
Co to zkusit rozdat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2020 12:27 Baboo Re: lacewings
Moc děkuji za radu :-) a nějaký nápad, jaké žravé rybky by se do tohodle akva hodily?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.03.2020 12:00 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Baboo
- určitě ne, v žádném případě nekombinovat bettu s zivorodkou natož s ancikem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2020 11:33 Baboo – 50l gold molly a plata skvrnitá
Dobrý den, mám 50l akvarium, uvnitř gold molly (4 dospělé) a plata skvrnitá (5 dospělých), oba druhy se mi strašně množí, tak přemýšlím, že bych koupila bojovnici (jeden sameček a dvě samice), aby malé rybičky vyžrali. Myslíte, že to vzhledem k osazenstvu a velikosti akva dobrý nápad? hmm Jo a ještě tam mám dva krunýřovce. :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2018 18:25 Muž Roger [1873] Re: hubipv
Když se narodili mně bylo jich 10, jeden uvízl za teploměrem, některé se mi podařilo odsát zvonem, ale bylo mi jich líto tak jsem je vrátil zpět, ze všech zbyli 3, kde jsou ostatní nevím :-) ale zvonem je vyndáš taky, jak se píše níže nemají takovou sílu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   10.09.2018 17:27 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: hubipv
Oni všichni zapuzují pávčata že jsou to prasátka. Je to o tom že si pak mohou narvat do akvária více ryb. Mají výhodu že pro rostliny vytváří lepší hnojení a živá strava v podobně mladých není pro ostatní ryby také k zahození. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2018 14:47 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: hubipv
Gupky s neonkami dovedou v zarostlé nádrži. pěkně koexistovat. Možná není nutné se jich zbavovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2018 14:42 R Muž ctibum [6870] Re: hubipv
Já jich asi deset celkem lehce odsál hadičkou během pár minut. Sice jen v "61", ale také zrovna dost zarostlé. Šlo to i mezi rostlinama, kam bych se síťkou nedostal. Ty prťata nemají takovou sílu a rychlost, tak šlo celkem dobře...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2018 14:21 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: Jarry
Kdyz mas silne zarostle akva a vypustis vodu, tak si fakt nezachytas :-)

Pasticka, nebo chytat rano, tesne po rozsviceni. Nebo byt trpelivy. Osvedcilo se mi chytat zavarovaci sklenici po medu, jen to chtelo delat pomale pohyby. Popr kdyz se poter drzel u hladiny tak to rychle ponorit - nasalo je to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2018 14:04 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: hubipv
Tak já měl na živorodky živorodou štiku rybicky.net/atlasryb/zivorodka_stikovita Sežrala by ti ale i ty neonky a co pak s ní. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2018 14:00 Muž hubipv [13] Re: Hanumana
živorodky byly pouze na záběh,kvůli tomu,že produkují hodně detritu.S těmi samci máš pravdu,ale ted uz je pozde... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2018 13:57 Muž hubipv [13] Re: Jarry
je to 240... :-( past?jak to prosím myslíš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2018 13:49 Žena Hanumana [71] Re: hubipv
Asi bych kvůli neonkám nepoužívala živorodky na zkoušku a hlavně bych asi nevolila příště páry, ale třeba jen samce. Třeba akarka zelená si myslím že by si posmakla ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2018 13:48 Muž Jarry [1433] Re: hubipv
Zkusit nějakou past, případně vypustit vodu, vysbírat ryby a zase napustit (část původní vody klidně vrátit). Záleží také, jaký je to objem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2018 13:37 Muž hubipv [13] Re: vaclav
bohužel pouze neonky...uvažuji i o nějaké "dravé" rybě(-bách),která by to požrala,ale nevím jakou a jestli je to dobrý nápad...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2018 13:25 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: hubipv
Co plánuješ za ryby třeba si s nimi poradí nebo aspoň omezí množení než je vychytáš. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2018 12:24 Muž hubipv [13]
prosím o radu, jak se zbavit potěru cca 40 ks živorodek.Dva páry dospělců jsem koupil pouze na záběh nového aq a pujdou také pryč.Odlov moc možný není, protože je aq silně zarostlé.děkuji za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2013 20:16 Žena Annabell [40] - LabyrintkyRe: kaplan007
Zkuste třeba do akvaristiky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2013 20:01 Muž Kaplan007 [51] – Daruji samce pavího oka
Našel by se někdo z Plzně, nejlépe z Košutky a blízkého okolí, kdo by se ujal mého jediného pavího oka (samce)? Potřebuju se ho zbavit, protože se mi zdá, že terorizuje mé microrasbory. Zbylo mi v akva od dob zabíhání. Klidně ho donesu do blízkého okolí Košutky. Nebo pokud má někdo jiný nápad jak se ho zbavit? PS: Zabíjet ho opravdu nehodlám no

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2010 23:55 hanyking Re: Masarowitch
Zoologické a botanické nejsou žádné útulky a odkladiště pro zvířata svým způsobem nezodpovědných chovatelů. Kam by to dopracovali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2010 18:00 Muž Masarowitch [24] - RostlinyRe: HATED
Nechce se mi věřit, že nějaká zoologická zahrada by ponich nehrábla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2010 17:57 Muž Michal1987 [21] Re: HATED
Teraz ma napadla jedna vec, keď som ešte chodieval do Ibizy, tak tam mali v stene nad schodami alebo tak nejako veľké akvárium a dvakrát by som nepovedal, že tam nemali práve "Oceláty". Nie som si na 100% istý (už som tam nebol zopár rokov...) ale aj tam sa môžeš skúsiť opýtať.
Tá ZOO a Botanická záhrada sú asi aj tak najlepšie vraianty pre Tvoje ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2010 14:29 Muž Wrata [21] V zOO Prha jsem videl 2 kusy v nadrzi s anakondama
tak se jich zkus zeptat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2010 10:56 Muž HATED [25] - CichlidyRe: geminika
ponukal som ich v kosiciach na rybe ale tam som cakal na kruty verdikt velmi dlho a odpoved bola nie :(
a pacit sa mi pacia su to riadne macky :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2010 10:55 Muž HATED [25] - CichlidyRe: Michal1987
no toho na veterine poznam ale nepocul som o nom velmi pekne veci a este to vyskusam hladat aj ked ma bude srdce boliet
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2010 10:05 Žena geminika [39] - ŽivorodkyRe: HATED
Aký máš dôvod dávať ich preč? Už sa ti nepáčia? Skús si dať inzerát na akva.sk alebo nejakej inej akvastránke. Možno nekto práve také hľadá a nevie, kde by ich zohnal.Videla som akváriá aj v reštauráciách, hoteloch, možno sa skús tam opýtať. Alebo im navrhni, či také nechcú prevádzkovať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2010 09:19 sokar Re: DaNiEl
Esi myslíš tu stálou akvarijní výstavu v centru tak tam bych nedal nic.Přímo v zoo by místo měli. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2010 07:55 Muž Michal1987 [21] Re: HATED
Tam v Zlatom dvore na to aj tak nemajú miesto, resp. určite ich nedajú do tých väčších nádrží s Terčovcami alebo s jazierkovými rybami. Raz som tam videl 3 dospelé C. Frontosy, ktoré tam boli možno niekoľko týždňov v úplne malom akváriu, pokiaľ odtiaľ "zmizli" aj to asi k ich pôvodnému majiteľovi (moja domnenka)... to by si pre tie Tvoje "Oceláty" asi nechcel.

... ešte som počul o jednom akvaristovi tu u nás, čo má nejaké akvária s "Ocelátmi" na "Veterine" (ak to nie si náhodou Ty, tak skús sa po ňom popýtať).

Alebo sa skús dohodnúť s hanykinkg-om, nádrž už má ako tak zmontovanú, čo som si všimol (nič v zlom!). X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2010 21:04 Muž D@n!€L [74] - LabyrintkyRe: HATED
mohl bys to skusit v zoologicke v brne tam jich maji asi 5 v tropickym kralovstvi ... mozna by si je vzali ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2010 16:08 R Muž romant [27982] Re: HATED
Já bych skusil někoho kdo ryby chová, jedno jaký druhy, prostě je nabídnout a třeba Ti někdo někoho poradí. Chovatelé o sobě obvykle vědí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2010 15:52 Muž HATED [25] - CichlidyRe: Michal1987
no byvam v KE a to este chcem urobyt ze sa pojdem opytat no ale neviem ako sa to skonci na namesti osloboditelov co je akvaristyka som ich tam prehovaral a prosil ale hm mal som pocit ze by ich zobrali keby ze im este aj zaplatim hm a zase na inzerat sa mi ozyvaju ludia a ked sa ich opytam ze ake velke akvarium maju tak najvtipnejsia odpoved bola 25 litrov nik nema akvarium nad 300 l hmm aj ked aj to by im bolo malee hmmm no neviem a ani neviem co dam do akva potom aj ked som uvazoval o hejne piran alebo nieco male spolocenske
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2010 13:54 Muž Michal1987 [21] Re: HATED
A nebude Ti za nimi smutno? Inak odkiaľ si, aspoň približne? Nie že by som mal záujem, ale v KE je ZOO a aj Botanická záhrada. V obidvoch sú akvária aj s "Ocelátmi" (aj keď veľkosťou akvária by aj vyhovovali, ale starostlivosť o ne je nič moc). Skús ich kontaktovať, za pokus nič nedáš. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2010 12:30 sokar Re: HATED
No aji na tuto otázku ses měl ptát dřív než sis je pořídil.Těžko je někomu prodat aji darovat.Rozhodně pokud někoho najdeš tak je hned slepě pryč nedávej a zeptej se do jak velkýho akva půjdou.

Zkus vivarium či sklorex nebo podobný prodejny.Mořský svět v praze či zoo zlín,lešná apod. by je určitě vzali.

A to máš eště dobrý, pač až budu dávat pryč svoju černou arowanu cca 70cm tak to bude ještě těžší.Už teď jsem se poptával, kdo by ju bral ale nikdo nemá tak velký akva,nebo ho má plný. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2010 11:36 Muž HATED [25] - CichlidyRe: Casp
no ja s tym ako akva vyzera problem nemam vodu mam krystalovo cistu s raselinovym vyluhom a 3 ocelaty v 550 litroch maju dost miesta aj ked to nikdy nenahradi volnu prirodu a na vianoce by som ich nejedol ked viem co som im daval zrat mysi malde potkany atd
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2010 09:12 Casp Re: HATED
To ti to nove akva moc dlouho nevydrzelo... Zkus dat inzeraty vsude mozne a kdyz je neudas, tak si je dejte o Vanocich misto kapra ;-) Lepsi je je rychle usmrtit, nez je dlouha leta trapit v malem objemu nebo je pustit do do volne prirody, kde take nemaji sanci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2010 23:30 Muž kortezhugo [983] Re: HATED
tak skus inzerciu-burzy-kontaktovat chovatelov...
ono ja to osobne poznam ....vychovat to na taku velkost - nie je "sranda" ... X-)
ja som mal jedneho - uz pekne davno - cca 20cm a daroval som ho "len" za to - ze to uz nebolo akvarko ale "brecka"...

fakt este ma napadlo ze v tom akva bol aj samec Pelvicachromis pulcher...
inac sranda pozerat...boli ako bratia...
on sa stale schovaval za ocelatom a ocelat ho aj chranil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2010 23:14 Muž HATED [25] - CichlidyRe: kortezhugo
mam 3 kusi a maju okolo 30-33 cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2010 23:13 Muž kortezhugo [983] Re: HATED
...tak toto poznam... X-)
male su nadherne...a po "tom" je problem....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2010 23:06 Muž HATED [25] - CichlidyRe: StrNd4
su to velke ryby chcel by som tam mat nieco male hmmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2010 23:05 Muž StrNd4 [15] - CichlidyRe: HATED
Proc zbavit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2010 23:02 Muž HATED [25] - Cichlidy – ako sa zbavit ocelatov
nechcu ich nikde ani v zoo ani v chovoproduktoch hmmmm su velmi velke poradte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2009 20:37 Muž gupka [2] - Chovám tři thorakáty, jednoho peřovce a dva Trnovce EgemanovyRe: Martex42
burzy,inzerce na netu ;-) :-) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2009 21:59 Muž Martex42 [20] - TetryRe: charon92
Tak mám tetry červené, dánio pruhované, čichavec perleťový, mečovky, platy pestré a paví oka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2009 21:23 Muž Charon92 [3] Re: Martex42
A tak jake druhy teda mas tech mladych ? Ne ze bych jako chtel mam ryb uz plno ale jen tak ze zvedavosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2009 20:56 Muž vóťa87 [207] - RostlinyRe: Martex42
Pokud neposíláš boxy za cenu několik set, tak se to nevyplatí...Ryby poštou posílat nemůžeš, to by byla vražda...A ČD kurýr zdražuje, takže pro hobíka se to nevyplácí.Nejlíp chodit na burzu, popřípadně se domluvit někde na výkup, leč tam opravdu jde o to co bys jim nabídl a jaká je zrovna poptávka...

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 2879x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15090-jak-se-zbavit-ryb-a-jejich-potomku