Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak se zbavit ryb a jejich potomků?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Jak se zbavit ryb a jejich potomků?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2009 20:45 Muž Martex42 [20] - TetryRe: Farrael
No jo, ale jak je to s posíláním? Jak jsou drahý ty boxy? a poštovný to si nemůže nikdo koupit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2009 19:31 Muž Farrael [28] - ŽivorodkyRe: Martex42
Záleží jak která prodejna. Já dodávám rybičky často i do prodejen. Chce to najít holt lepší akvaristiku :-) A jinak burzy a inzerce třeba tady. Kolikrát pak ten inzerát ani nestačíš dopsat a už ho tam máš ten vzkaz na něj :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2009 19:23 Muž Martex42 [20] - TetryRe: Yirka
Tak to pak asi není problém. Oni mají většinou svoje velkododavatele a pak si ode mě žádný ryby nevezmou. Mají strach z nemocí atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2009 18:55 Muž Yirka [9118] Re: Martex42
Mám dobré vztahy s prodejnami a žravé skaláry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2009 18:52 Muž Martex42 [20] - TetryRe: Yirka
V akvaristických obchodech nic nechcou tam mají vlastní dodavatele? Kam dáváte ryby vy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2009 18:50 Muž Yirka [9118] Re: Martex42
Inzerce, burzy, akvaristické prodejny. To jsou možnosti prodeje přebytků, u některých druhů bys asi našel pochopení i u velkoobchodních prodejců, ale to už by muselo být něco extra nebo hodně výhodné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2009 18:47 Muž Martex42 [20] - Tetry – Kam s odchovama ryb?
Jsem akvarista začátečník a mám nějáké odchovy ryb a nevím kde je prodat, abych měl alespon na zaplacení nějákých nákladů. Tak jsem vás chtěl poprosit jestli by mi někdo neporadil? Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2009 22:06 Žena Snowy [24] Re: LaCheri
U nás v Plzni je Zoo a mají tu piraně - býložravé tuším. Stránky na zoo: www.zooplzen.cz J tam odkaz na kontakt, tak to zkus. Držím pěsti. ahoj

V těchto obchodech berou odchovy od zákazníků, možná by vzali i tu vaši piraňu.
rybicky.net/obchody/462
rybicky.net/obchody/102
rybicky.net/obchody/33
rybicky.net/obchody/442

How, domluvil jsem. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2009 20:50 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: LaCheri
Zazněla tu zajímavá myšlenka. Když jí není komu dát, tak proč nemít k večeři rybu. Pyraňa je ryba jako každá jiná a v česku se přece ryby běžně jedí. 25 cm už je taky fajn. Vždyť bude vážit víc jak běžná makrela. Já bych to rozhodně zkusil.
www.recipes-on-the-net.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2009 20:30 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: LaCheri
po cestě jsou ZOO no
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2009 20:24 LaCheri Re:
když zoo tu nemáme:(nejbližší je asi 50km a tam se mi manžel nepotáhne když jede pro to akva přes 200km:(

vypouštět ji nehodlám ne a jíst? coze tak si ji někdo vemte a snězte. Pro akva jedem do Plzně přes Prahu tak kdo má zájem? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2009 20:21 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: LaCheri
zkusila bych oslovit přímo chovatele tady na netu nebo na jiných stránkách.Podívej se,komu plave piraňa v akvárku a toho se zeptej přes vzkaz.A nebo občas jsou inzeráty,že vykupují rybky.Třeba to platí i pro piraně.Jinak hodně štěstí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.06.2009 20:13 Žena bluedream [245] Re: LaCheri
Za zeptání v ZOO nic nedáš. Třeba se slitují a piraňku si vezmou ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   12.06.2009 20:11 Muž Landvir [57] Re: Martex
Vypustit ji, to je pekna blbost. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2009 20:10 Muž Martex42 [20] - TetryRe: LaCheri
J8 si myslím zabít nebo vypustit nebo si ji nechat jiná možnost tam nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2009 20:09 kreten Re: LaCheri
pánvička - v domovině se konzumuje běžně a prý je chutná
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.06.2009 20:08 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Lacheri
tak se zeptejte v ZOO, třeba v Brně zrovna piraně mají... nebo měli když sem tam byl naposled
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2009 20:00 LaCheri – Co s ní?:(
Ahojky potřebuju nutně radu.Zítra si jedem pro akva pán v inzerátu neuvedl že k tomu dává i rybku řekl nám to před pár dni a i když jsme jí chtěli darovat nikdo se neozval:(Bohužel mi zrovna u tuhle rybku nestojíme máme s akva jiné plány a tak co ní?:(Je to pirana nevíme ani druh pohlaví nic a je větší cca 25 možná víc cm.Ptali jsme se známých,inzeráty dali a nikdo nemá zájem.My tuhle rybku nechceme a tak nevíme co s ní pán akva bez ní nedá neměl by jí kam dát.Poradíte někdo?Radili nám zabít či vypustit ale ani jedno není přijatelné a já jí doma mít nechci:(Existuje vůbec nějaká možnost?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2009 12:22 Muž Puma [0] Re: johana
klidně si budu jaký koliv rybky brát k želvě ona to redukuje potvora tone ale zase je hezky rostlá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2009 11:05 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetkyRe: JuraS
Já jsem zrovna četal, že paví očka byla vysazena v Itálii aby požrala komáří larvy a zabránila tak šíření malárie, takže člověk nikdy neví. Jaký je teď problém, že někdo vyházel myslím vodní hyacint a on vytlačuje jiné kytky (a to píšou v každý knížce o akvaristice, že se nic nemá splachovat do záchoda nebo vyhazovat do přírody ), nebo křídlatka ne . Já sama jsem minulý rok na výletě viděla ve vodní nádrži chcíplou vodní želvu. Bylo mi z toho smutno. Někdo si koupil roztomilou vodní zelvičku a ona mu vyrostla. Je otázka času, kdy se ty živočiši a kytky navyknou tady přezimovat. :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.04.2009 09:44 Muž Yirka [9118] Re: JuraS
Víš ale ono je všechno jednou. Jednou to byli králíci v Austrálii nebo američtí raci u nás....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2009 09:06 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: JuraS
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2009 08:55 JuraS Re: Yirka
Jsem toho přesvědčení, že ani vypuštěná menší pěstírna do řeky nezmění ekosystém v ČR..máme přece jen studenější podnebí, jiné složení vody..průmyslové znečištění atd..těch pecek od broskví, meruněk co jsem vyházel z okna na trávník v marné snaze, že se uchytí, z peciček jsem předpěstoval kivi a sázel ho do trávníku na sídlišti..a nic..těch papoušků, andulek a hadů co uteklo chovatelům..a v zimě mě před oknem krákorají ruský vlaštovky..prostě bez důkazu, že piraně vyvraždili původní ryby, že je zákaz koupání v kníničské údolní nádrži a že to sežralo už jednoho koně i s cajtem na hřbetu budu furt tvrdit, že se nic nestane...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2009 08:16 Muž Yirka [9118] Re: JuraS
Ono je něco jiného si ty rybky vypustit kontrolovaně k sobě na zahradu a něco jiného nekontrolovaně do volné přírody. To by se určitě dít nemělo a nejen z pohledu ohrožení vypuštěných rybek, ale hlavně kvůli té přírodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2009 07:50 JuraS Re: NHKG
Vypustění gupek do rybníčku na zahradě bych se nebál..pokud tedy není propojen s nějakým potokem..zimu gupky nepřežijí a v létě se postarají o to abys tam neměl komáry..já mám teď gupek habakuk..v létě bude nové akva s disky a ty budou mít aspoň o zábavu postaráno..ještě bych bral s někým v okolí vyčenčovat samečky..ať je víc barevných a tvarových mutací...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.04.2009 07:25 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: vhisky
taky je řešení je vylít do jezíra, do rybníka nebo do řeky.. příroda už to zařídí sama
Vypoštět akvarijní živočichy a rostliny do přírody je nejhorší možné řešení. Už teď je u nás spousta zavlečených druhů co vytlačuje původní a při troše smůly můžete snadno přidat další. U tropických rybek naštěstí riziko není velké, ale i tak ...
Jenom nezapomeňte, že většina živorodek žije velmi krátce (kolem 2 roků), takže je vhodné zajistit, aby pár mladých každý rok přežilo a udrželo populaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2009 00:05 Muž hf [54] Re: Hatomi
Black mola je zrovna špatnej příklad. Sice sežere malý pávata ale svoje vlastní nežere. Takže výsledkem je, že neřešíte co s pávatama ale co s molynama...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2009 21:00 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetkyRe: johana
Nezapomeň, že k trnobříchým patří i piraňa :-D Nepodceňuj tetry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2009 20:42 Žena Hatomi [27] Re: johana
Black molly si je (většinou) sežerou sami,takže žádný strach :)
Jinak pokud jse o tetry mám robertosovi a ty to žerou,měděná i červená by teoreticky mohli také... ale jak říkám black molla se o to postará sama ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2009 20:40 Muž vhisky [45] Re: johana
my máme paví oka a před domem jezírko :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2009 20:40 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: johana
Já si myslím,že určitě ;-)tetry se jen tvářej jako neviňátka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2009 20:31 johana
a myslíte, že budě potěr žrát i tetra měděná a červená? vypadaj docela mírumilovně, což se mi vlastně moc nehodí, protože těch black moll nechci mít plný akvárko... množit se ještě nezačli, ale je to jen otázka času.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2009 20:24 Žena Hatomi [27] Re: Kaplan007
pokud si je nechceš nechat,tak neodchovávej (protože v akvaristikách berou minimálně a paví očka jen tak neprodáš (dají se koupit snad úplně všude-krásní jedinci). když to necháš ve spol. nádrži tak oni se ostatní postarají. Prakticky většina druhů ryb papá potěr... Já mám pávata s tetrama a v pohodě malí "zmizí" . a kdyby ne,tak mám jako zálohu v druhé nádrži skaláry a platy a ty jsou stoprocentní požírači :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2009 19:31 Muž Kaplan007 [51] Re: kikuška
tojsem si myslel, takže necham rodit ve spol. akvarku :) a ten den nenakrmím ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2009 17:40 callito Re: kaplan007
Buď to oddělit samečky od samiček,nebo nechat sežrat rybky(třeba bettu,nebo toho rájovce atd.) V některých akvaristikách je vykupují ale taky jak kdy..musíš vychytat moment kdy už všechny paví očka prodali a pak jim je nabídnout :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2009 17:22 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetkyRe: Kaplan007
My máme mečovku ... moje kamarádka měla rájovce ... Rybičky se pěkně napapaj a nejsou přemnožený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2009 17:02 Žena Amy01 [39] Re: Kaplan007
ja darujem, zatial len kamosom, a už aj koncim, samice idu prec :-) strasne sa to mnozi a u nas v akvarexoch to nechcu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2009 16:36 Muž Diego [72] Re: Kaplan007
První co bych udělat,tak se zeptám v blízkých akvaristikách jestly mají zájem,jestly ne,tak bych je neodchovával,protože pak s tím sou jenom problémy kam je dát.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2009 16:30 Muž Kaplan007 [51] – Co dělat s mladýma?
Chci se zeptat co děláte s rybkama když se přemnoží? Říkám si jestli má vůbec cenu odchovávat paví očka a podobné ryby. Je možné se jich vůbec zbavit? Mám na mysli jestli je třeba vykupujou v akvaristikách.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 2879x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15090-jak-se-zbavit-ryb-a-jejich-potomku?od=51