Listonoh
Tímto směrem uvažuju
Doufám, že Vás dílčí neúspěch neodradí. Jenom mě tak napadlo, jestli by se líhnivost nezlepšila při použití dešťové vody. Příliš tvrdá voda možná způsobuje neúspěch v líhnivosti. Oni ti listonozi se líhnou v době, kdy pořádně zaprší(aspoň si myslím) a v ní asi nebude moc rozpuštěných látek. A je docela možné, že je tam nějaký chemický blok, že když stoupá koncentrace látek ve vodě, tak je bráněno líhnutí. Rostoucí koncentrace látek totiž může znamenat, že se voda v louži vypařuje a nově vylíhnutí listonozi by nestihli dospět a naklást vajíčka.
Takže schrnutí...přidám topítko...naleju trochu balený nebo deštovky do 5 cm a uvidím...
0 24.07.2010 21:33 0 Vy co to zkoušíte asi máte málo trpělivosti , nedokonalé návody , nekvalitní násady a nevhodné postupy , když se , buď nic nelíhne , nebo se to něco málo co se objeví neudrží při životě.
V roce 2008 jsem po mnoha letech znovu sladkovodní žábronožky a listonohy Českého původu a domácího chovu líhnul i odchoval. Loni jsem se k tomu pro zaplněnost nádrží nedostal a letos , až minulou sobotu jsem teprve opět dal do čtyř vaniček násady k započetí chovu v tomto roce.
K dnešnímu dni jsem sice listonohy zatím nezaznamenal ( líhnou se později ) , ale žábronožky dvou druhů o několika desítkách jedinců ve vodě již rejdí. U škeblovek si ještě nejsem jistý , protože to co se ve vance hemží je nyní příliš malé. Na líhnutí a odchov mám svůj osvědčený vyzkoušený postup. Z důvodu spěchu jej neuvádím.
Lupenonozí korýši jsou pro pozorování velmi zajímavým artiklem s možností chovu i v malých nádržkách , stejně jako krevetky nebo drobné rybky a plně doporučuji jejich rozšíření , ovšem pětistovka za nejistotu a pochybný " mátroš " je moc. V případě , že bych nabízel násady , tak mimo poštovného by to bylo za desetinu oné ceny. Snad se v dalších letech budu množením těchto živočichů víc zabývat , abych je mohl nabídnout širšímu okruhu zájemců. Teď po mně vajíčka nežádejte. 0 .
A nic sakra..něco dělám asi blbě nebo tam bylo jen trochu písku nebo čeho
Občas stačí jen trochu zapátrat
A my to měli za pětikilo a nic z toho není
Chybama se holt člověk učí... po vejplatě vyzkoušim tyhle
Koukni na Ebay. Pokud natrefíš na dobrou aukci, tak do dvou set i s poštovným
. Je tam pytlík s vajíčky a pytlík s krmením.
Toto se dá sehnat kde?
a za kolik?
My si koupili s Vencou napůl ty "aquasaury"
Já mám doma Amerického, ale ještě jsem se nedostala k tomu, abych to otestovala. Není čas. V každém případě mám samostatná vajíčka bez jakéhokoliv sajrajtu.
Tušim, že máme Australský Véno
(...ne Americký)
Teplotu psali dost široce 22 - 30°C tušim. A do takový vody nasypat vajčka, ale asi to nebude to pravý vořechový...a proto se jich líhne tak málo
Tak nevím ale Ti naši čeští listonozi mají mít k líhnutí vodu 10-15 stupňů...u americkejch sem to nevyčet...možná je problém tady
Já je mám líhnout od čtvrtka a zatím nic...sakra to mě mrzí....
Možná se najde jiný zdroj, kde líhnivost vajíček bude vyšší.
To je škoda. Moc jsem se těšil na pokec o tom, jak Vám rostou a množí se. No nic. Třeba to příště vyjde.
Minulý týden jsem nasadil do vody vajíčka listohonů. Dal jsem tam půlku sáčku (druhá půlka putovala k invalidovi). Po třech dnech se tam objevil jeden drobeček, kterej žil 2 dny. Po dvou dnech byl jasně patrný tvar těla listonoha. Čile plaval, ale další den jsem ho zkrátka nenašel.
Můj dojem z balíčku vajíček není moc dobrý. Je tam dost sajrajtu, který se usazuje na dně i plave na hladině. U dna to včera začalo plesnivět, ale nějaké odkalování je vzhledem k mikroskopické velikosti vajíček takřka nemyslitelné. Postupoval jsem podle přiloženého návodu, až na to, že jsem místo té jejich balené vody použil asi 2/3 vody z akvária a 1/3 odstáté vodovodní.
Až dnes přijdu z práce, naposledy důkladně zkontroluju elementku a pokud nic nenajdu, s čímž počítám, tak její obsah zkrátka vyleju.
Docela mě to mrzí, protože sem se na listonohy těšil. Takže je možné, že až budu mít zase ňákou kačku na vyhození, zkusím to ještě jednou.
Rada pro ostatní vycházející z mé vlastní zkušenosti - vajíčka listonohů si kup, jen pokud tě případně nebude mrzet vyhozené pětikilo
Starší reakce
0 10.07.2010 08:32 Stingray Před týdnem jsem byl u jednoho chovatele rejnoků, tak v jedné nadržce je zrovna měl byly tam myslím 2 velcí ostaní mu prej už pozdechali.
Ono něco jiného je číst si o tom a něco jiného je tam dojít, je to daleko, blíž jsou ti australští co vám je dovezou poštou.
Tak jsem trochu zapátral v paměti a našel jsem jednu prezentaci kde se listonoh pěstoval nebo dokonce snad i pěstuje. Skus toho človíčka kontatovat třeba ti pomůže.
www.akvarko.cz/…
Martin Honzejk
tohle byl vysýchací přítok, na jaře byla voda, pak začala vedra a zůstala jen tůňka a už do řeky nic neteklo, přítok vyschnul.
hmm ja o tom miste vim - proto jsem psal v okoli CB - na druhou stranu on se s tim p.Skorepa pochlubil i jinde takze uz je to stejne provareny
listonozi v potoku zcela urcite ne - jsou to sezoni zivocichove, kteri funguji v periodickych nadrzich - vajicka v zemi vydrzi az 40 let a nevadi jim ani silny mraz - pak staci aby je zalila voda spravne teploty a uz se lihnou a behem nekolika dnu jsou schopni vytvorit dalsi vajicka
tohle z principu proste v potoce nelze
Ivane Ivane ty hlavo...tam píšou o konkrétní obci...víš co jsme za blbce...doufám že nedojde k hromadnejm vejletům
ale na druhou stranu je to velice zájmovej web takže...myslim to tak že nás je tu hodně od fochu ale psst nepřítel naslouchá
Ani jsem netušil co v Čechách všechno žije, pamatuji je jako malý kluk v potočním přítoku jedné říčky na moravě, tenkrát jsem nevěděl co to je za potvory...
jinak ještě jeden hezký článek
otomar-knihy.webnode.cz/…-/
a jak píšou raci, nenosit z přírody domů !
Jsem zrovna asi nepopulární u jistých jedinců či jedinkyň ale protože nejsou informace...jedině snad v englikánštině a tu mi tupý neumíme
ale proto se ptáme..jestli je u toho pr......je druhotný plus.....rači se voptám než abych řešil že můj novej králík scíp a to dostával jen švejcarckou čokoládu
Dívala jsem se, že ty stránky jsou dělané pro listonoha letního a amerického, kteří podle nich mají stejné nároky. Australský tam zmíněný není.
Tak máš mínus..nebo plus...to je fuk......
Ja ho nepoznám
Tak už toho nechme a pojďme na listonoše
........listonohy
Ježiš, já nevidím nic špatného na tom, že chceš chovat listonoha. To je jako by ses mě ptal, jestli se mi nezdá špatné, že chováš rybičky
Byla to jen výměna názorů, co se týče druhů na pokraji vyhynutí, o pašeráctví. A že to, co člověk napáchal nespraví tím, že ten daný druh namnoží a zavře do klece, aby se na něj mohly budoucí generace dívat, nebo ho testovat. Prostě to téma jen nabralo poněkud jiný směr
Chci chovat listonohy, protože mi přijdou zajímaví. Chci vyzkoušet, jaké prostředí jim nejlépe vyhovuje, jakou mají nejraději potravu, jestli jsou schopni žít společně s rybami a jak je úspěšně odchovávat. Celé to beru jako velkou zajímavost a svým způsobem to bude výzkum, který by se také dal nazvat "testováním". Budeme sice chovat ten neohrožený druh, ale i tak...
Je to tedy z tvého pohledu špatné? Nebo to myslíš globálně a s tímhle co píšu já souhlasíš?
Dáma ještě přihodí komplet stránky o péči, krmení, ... k tématu listonoh. Aby se pánové nerozčilovali
mytriops.com/… bluedream napsala: Když si vezmu velikost některých papoušků, bylo by to jako očipovat čivavu. A pokud pták nedocenitelný pro chov, vzácný nebo za těch několik desítek tisíc ztratí (uletí, někdo ho ukradne), jaká je šance, že ho chovatel dostane zpátky? S čipem by aspoň nějaká šance byla.
A mít umělý odchov jen kvůli tomu, aby člověk testoval nějaké zvíře, jestli náhodou v sobě nemá lék proti nějaké nemoci? To je mi proti srsti. Člověk měl na prozkoumání přírody spoustu času. A pokud se k ní začne chovat jinak, ještě mít bude. Mohl se víc zajímat třeba o medicínu šamanů z deštných pralesů, místo aby je ničil. Už vidím, jak se dostane do médií, že nějaká část nějakého živočicha léčí tu a tu nemoc a pytláky, co se na zbytek druhu vrhnou v přírodě s vidinou velkých peněz.
Začít konat až když něco zničíme a snažit se to zachránit tím, že zachováme onen druh v kleci jen abychom se na něj dívali, nebo ho testovali? To je přinejmenším sobecké.
Takže lupenohaksny sou tady jako hlavní téma...todle beru...ale že to ujelo jinam je důkaz že to tady není umělý ale živý téma...a kdo má doma rybičky nemusí bejt akvarista kdo má školy nemusí bejt chytrej...prostě dáma nám ukázala jak bejt lidi...ne prototypy bankéř kovář atd...esli nechápete tak sorry ale i ta ochrana má něco do sebe..
Mám tvůj příspěvek zkopírovat?
Vítej v klubu "listonoš"
Pánové...já myslím že tady byste se měli začít stydět ..už jen za to že trady je jedinej palec hore
klidně to dejte jako ot
Když si vezmu velikost některých papoušků, bylo by to jako očipovat čivavu. A pokud pták nedocenitelný pro chov, vzácný nebo za těch několik desítek tisíc ztratí (uletí, někdo ho ukradne), jaká je šance, že ho chovatel dostane zpátky? S čipem by aspoň nějaká šance byla.
A mít umělý odchov jen kvůli tomu, aby člověk testoval nějaké zvíře, jestli náhodou v sobě nemá lék proti nějaké nemoci? To je mi proti srsti. Člověk měl na prozkoumání přírody spoustu času. A pokud se k ní začne chovat jinak, ještě mít bude. Mohl se víc zajímat třeba o medicínu šamanů z deštných pralesů, místo aby je ničil. Už vidím, jak se dostane do médií, že nějaká část nějakého živočicha léčí tu a tu nemoc a pytláky, co se na zbytek druhu vrhnou v přírodě s vidinou velkých peněz.
Začít konat až když něco zničíme a snažit se to zachránit tím, že zachováme onen druh v kleci jen abychom se na něj dívali, nebo ho testovali? To je přinejmenším sobecké.
Přidat reakci
1 ...... ...... [7] 8
Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 17561x