Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čichavec - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 24 Přejít na další stránku   1  
Čichavec - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2009 19:15 Breaker
No a nebude v tom ten filtr???no 20l aq a vněm ATMAN at200?? no tak nevim,nevim no :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2009 16:12 Žena Labyrintka [0] - Labyrintky
Pouze pro doplnění ,čichavci perletový,modrý či zlatí se dožívají cca 10 let.Já mám doma již 12 leté perletáky a jsou stale fit.A tito se dožívají více.Zde na webu píší cca 7 let.Řekla bych ,podle fotografií ,že je to vodnatelnost.Je možné ,že příčinou může být i to ,že je chováš ve 20 l akvariu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2009 16:03 Muž žibér [0] - Cichlidy – Re: Landvir
tohodle cichavce sem dostal kdyz mi bylo deset let a to sem se v akvaristice moc nevyznal a chcipnul kdyz mi bylo 15.. takze 5 let by mel zit urcite ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2009 15:59 Muž Landvir [57]
Jo je to mozny ale nezda se mi ze by zil jen 2 roky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.12.2009 15:37 popelnik
Já myslim, že jde do kytek tyhle ryb žijou kolem 2 let občas se stává, že je chovaele dávaj do zverexů jako starší ryby a oni pak posleze umírají osobně bych doproručil časem koupit déležijící čichavce modrý, zlatý nebo perleťový. Proti nafukování ryby co jsem slyšel že je entizol kuli zabití parazitů uvnitř těla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2009 15:01 Muž Landvir [57]
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2009 15:00 Muž Landvir [57] – Chudák čichavec
Fotka k příspěvku Dobrý podvečer, během dvou dnů se mně nafoukl čichavec, myslím že je to vodnatelnost ale nevím to určitě, protože jsem se nikdy s ničím podobným nesetkal. Prosím Vás o komentář a taky o vysvětlení, z čeho by to mohl mít. Dusitany jsou ok a samička je zatím taky v pořádku. Vypadá to že umře protože nežere a jen je u hladiny a jen se nadechuje. MYslíte že můžu ještě nějak pomoci. Děkuju moc za všechny rady.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2009 16:43 Muž Sid [6647] - Rostliny – Re: eleonen
Jsem z Olomoucka... Čichavce jsem tehdy kupovala v Hornbachu, ale ted je vůbec nemají a ani zatím mít nebudou...
Úplně jistý si nejsem, ale mám dojem, že jsem je v ol. Hornbachu viděl tuto neděli. Co tam zavolat? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2009 14:13 Žena eleonen [10] – Re: Alexandross
Jsem z Olomoucka, takže je to pro mě daleko. Čichavce jsem tehdy kupovala v Hornbachu, ale ted je vůbec nemají a ani zatím mít nebudou. Podala jsem si inzerát, obešla zverimexy, ale bez úspěchu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2009 14:10 Žena eleonen [10] – Re: gaume
Akvárium má klasický kryt, v místnosti jsou krbová kamna, občas přitápím. Průvan a chlad nepřichází v úvahu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2009 14:08 Žena eleonen [10] – Re: Farrael
Spíš něco hledá, nebo jako by chtěl pryč z akvária. Když krmím tak se trochu zklidní a potravu normálně přijímá, ale pak zase začne vyvádět. Žádné znákky nemoci nepozoruji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2009 09:09 Žena gaume [26] - Živorodky – Re: eleonen
jeste se zeptam, nemate odkryte akvarium a v mistnosti zimu? cichavci trpi na nachlazeni, tak jen bych to pro jistotu zkontrolovala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2009 20:27 marsz
Labyrintky, tedy aspoň rájovci, podobně osamocení asi prožívají. Nejen ztrátu samičky, ale třeba i alfa samce. Argh
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2009 19:28 Muž NASREDDIN [1383]
V deníku vidím záznam o nedávném úmrtí párečku živorodek, tudíž ten úhyn není jediný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2009 18:08 Muž Alexandross [2] – Re: eleonen
Pokud máš blízko k Praze nebo k Ostravě mohu ti samičku/samičky čichavce zakrslého cobalt (mám dokonce i dvě)vyměnit za nějakou rostlinku nebo prodat za symbolickou cenu.

Myslím, že pokud by se jednalo o otravu postihlo by to i ostatní ryby, které máš v aq. A příjde mi, že nejančí ani z důvodu nepřítomnosti samičky, to je nepravděpodobné.

Jinak mám zkušenost, že v obchodech Pet Center mají docela často čichavce zakrslé k mání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2009 17:55 Muž Farrael [28] - Živorodky – Re: eleonen
No akvarium vypadá už zajeté. Jinak můžeš to ještě trochu lépe popsat? Vypadá to spíš jako když má křeče a trpí, nebo spíš vypadá jako by něco furt hledal? To by pomohlo objasnit to, zda ji spíš hledá tu samičku a nebo se snaží schovat před smrtí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.11.2009 17:35 marsz
Mě takhle jančili rájovci. Rychle sehnat samičku nebo se zblázní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2009 14:53 Muž NASREDDIN [1383] – Re: eleonen
Pokud ta samička zemřela na nějakou nemoc nebo otravu, je možné, že jsou to příznaky toho, že ji bude samec následovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2009 12:11 Žena eleonen [10] – Čichavec se zbláznil !?
Asi před týdnem mi z neznámých důvodů umřela samice čichavce zakrslého, zanedlouho po tom se sameček začal chpvat divně. Plave trhaně a nervozně v popředí akvária, chvíli se nezastaví,plave nahoru a dolů,vůbec se neschovává mezi rostlinami, je pořád v pohybu, vypadá jako by chtěl z akvária pryč. Potravu přijmá normálně. Nevím co s ním mám dělat. Chtěla jsem mu pořídit novou samičku, ale nemůžu čichavce zakrslé nikde sehnat. Auto nemám takže si nemůžu dovolit jet někam dál než do okolních měst. Díky za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2009 14:41 Muž Honz [7] - Tetry – pro vsechny
HELE BYT VAMA SI NAJDU STRANKU www.seralabor.com KLIKNUL SI NAHORE NA CESKOU VLAJKU A NASEL SI TO PRVNI TAKOVOU KNIZECKU KLIK NA NI A VIDEL BY RUZNE KAPITOLY POTOM KLIK NA vite jak uzdravite sve ryby?A TAM MATE VSECHNO TAK CAW AT SE VAM VEDE ahoj palec :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2009 09:27 Muž Lukasson [40]
Fotka k příspěvku Myslím, že mám stejný problém :-( zkusím postup, který je zde napsán, ale pokavaď má někdo i lepší zkušenost...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2009 06:17 janek
ja vsetko vydrhnem spongijov a solou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2009 18:57 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: melvilko
Rostliny vydesinfikuješ ve slabém roztoku hypermanganu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2009 16:13 Muž Sid [6647] - Rostliny – Re: melvilko
Nejlépe SAVO Original (bez parfémů :))
www.bochemie.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2009 12:56 Muž melvilko [4]
a ešte v akom pomere by som mal zriediť to savo.... ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2009 08:40 Muž melvilko [4]
no a ake savo to je jedno... ? lebo je ich viac tipov.....to musim kupovať nove rastlinky tieto sa nedaju zachraniť je mi ich luto vyhodiť :( no idem to aqua komplet cele znovuzaložiť a ked dam vyvariť filtračni napln ? a potom save to stači preplachnuť čistou vodou ? prepačte ak davam blbe otazky ale necem nič pokaziť aby nahodou niečo nechytili chudatka rybky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2009 22:18 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Hatomi
Záleží po jaké chorobě, pokud je to něco vážnějšího tak Savo nebo Chloramin-T X-) Ale je to jako když založíš komplet nové akva ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2009 21:53 Žena Hatomi [27] – Re: melvilko
No tak samotné akva pořádně vypláchni savem, kořen buť vyvař nebo "upeč" v troubě a kamínky jak by smet, rostlinky kup nové, filtr také savem(ale dbej na dobré opláchnutí) a filtrační náplně kup nové :) To by mělo stačit...

Nebo mě napadá prázdnou nádrž "přeléčit" větším množstvím léku na danou nemoc a pak vyměnit všechnu vodu, sice je to bez práce,ale leze to do peněz a nevím jakou to bude mít účinnost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2009 21:49 Muž Dušan2 [1]
Já ho nijak nedezinfikuji, jen vyměním část vody a properu trochu filtr ve vodě z akvária. Samozřejmě beru to tak že to je předem odléčené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2009 21:41 Muž melvilko [4]
to naozaj nikto nič ? :(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2009 11:39 Muž melvilko [4]
nikto nič ? :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2009 10:56 Muž melvilko [4] – dezinfekcia po chorobe
neako som to zase raz nenašiel chcel by som sa spytať čim umyvate akvaria po chorobe .... ako čim dezinfikujete cele akvarko,filter pripadne či treba aj koren (dočital som sa iba o save a toho sa bojim ho použiť) dakujem mam z toho velku hlavu :( že ked ho znovu založim tak mi ochoreju ostatne rybky koli zlej definfekcii :(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 09:00 Muž Puškin [0] – Re: AGASSI
Díky moc AGASSI. Jdu bojovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2009 17:39 Muž AGASSI [5]
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2009 17:38 Muž AGASSI [5]
Nevim co pomuze na 100% ale zkusil bych Sera Bactopur mozna i Sera Bactopur Direct mrkni na net a pročti o leku Bactopur .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2009 16:02 Muž Puškin [0] – Re: jajaapaja
Krmím akorát mraženými artémiemi. Z rostlin jsem si v poslední době přinesl akorát Pistii. Je pravda, že docela uhnívá, i když má dobré podmínky, světlo ji nespaluje. Tak jsem myslel, že by to mohlo být vodou, ale to by se projevilo už dříve. Existuje něco na bakteriální nemoci, nějaký ozkoušený přípravky a postupy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2009 14:23 Muž jajaapaja [174] – Re: Joecz
Mohlo se to tam dostat na rostlinách nebo s krmením.pokud krmíš živou potravou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2009 12:00 Muž Puškin [0] – Agassi
Podle toho odkazu to vypadá na bakterii. Teď co s tím a hlavně, jak to vzniklo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2009 11:55 Joecz
to vypadá na nějakou bakterii + určitě se do těch ran dostane i plíseň
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2009 11:19 Muž AGASSI [5]
Mrkni sem pro identifikaci nemoci

www.jbl.de/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2009 09:29 Muž Puškin [0]
Fotka k příspěvku Další fotka.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2009 09:29 Muž Puškin [0] – Bezmoc-úhyn čichavců
Fotka k příspěvku Zdravím vás. V poslední době se u mých Čichavců začal objevovat problém viz. foto. Ani nevím, jestli se jedná o nějakou nemoc, vir, bakterie nebo něco jiného. Snažil jsem se pročíst fórum, ale nenašel jsem nic, co by tomuto problému odpovídalo a přiznám se, že na to ani nemám myšlenky, protože jsem z toho dost přešlej. Chcíply mi už některé krásné ryby a vypadá to, že další budou následovat. Nejdříve jsem si myslel, že se porvaly, ale proseděl jsem u akvária nespočet hodin a nic takového jsem nespozoroval. Začaly se napadat až potom, co se jim objevily ty otevřené rány, což je pochopitelné. Nevím, co s tím. Hodnoty vody neznám, čekám na testy od Aquaru. Ale moc ryb mi už v akváriu nezbývá, má to docela rychlý průběh. Ale samec a samice bojovnice jsou zatím naprosto v pořádku, ale kdo ví... Prosím, poraďte.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2009 18:27 k8d – Re: Joecz
No ja je měl teď 14 dní taky v klidu až včera...To sem čekal že by spíš šli ramirezky než čichavci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2009 18:19 Joecz
v těch 20 stupních bych problém neviděl, já při tom mám divoké bojovnice taky a bez problémů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2009 17:55 k8d – Re: Yirka
No doufám že to bylo opravdu jen tím topítkem. Raději ho připojím a doufám že už žádné umrtí nebude protože jinak opravdu nevim :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2009 17:46 Muž Yirka [9140] – Re: k8d
Těch 22°(a možná i méně) může být problém, zvláště když se toho chladnějšího vzduchu nadýchne přes labyrint. A to kolísání o 3°(nyní, v létě určitě nejméně o 5) není moc dobré. Topítko by ti nyní seplo párkrát denně za 00nic watů a stabilita by byla větší. Vím, že existují teorie, že v přírodě rybky také musí čelit kolísání ve dne a v noci, ovšem v přírodě je to většinou méně, protože se pohybují v jiných rozměrových dimenzích. A v akváriích chované rybky jsou již většinou z odchovů a zvyklé na stabilní teploty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2009 17:40 k8d – Re: Yirka
teplota pres den (kdyz neni extremni parno) tak 25°C a v noci bezne 22°C
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2009 17:15 Muž Yirka [9140] – Re: k8d
A ta teplota? Jinak bych kontrolní měření NO2,3 provedl, čichavci jsou zejména na NO2 citliví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2009 17:10 k8d – Re: Yirka
Tím "parametry v pořádku" jsem myslel že se nemění, takže sem předpokládal, že kdyby čichavci nevyhovovali tak by nepřežil. Jinak tvrdost 15, pH 7.2 , NO2 a NO3 už neměřím...Nádrž 80l, osazená živými rostlinami, filtr Fluval 1 + vzduchování. Osazenstvo 2 x Ramirezka , pár čichaveců zakrslých, 1x čichavec zlatý, 3 x panceřníček, 1x krunýřovec, 5 x tetra královská, Pár cichlidek kakadu, pár bojovnic pestrých....Vím že co se týče druhů ryb je to slušnej mix, nikdo si vzájemně nevadí a 2 měsíce spolu všichni naprosto v pohodě vycházeli
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2009 16:48 Muž Yirka [9140] – Re: k8d
Tento čichavec je poměrně odolný a určitě raději vodu kolem 25°C. To vypnuté topítko může být problémem, voda v tomto počasí může klesnou až ke 20°C. Jinak parametry vody v pořádku je moc obecné konstatování, chtělo by to upřesnit jaké parametry a jaké hodnoty a také ostatní údaje o nádrži.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [24] ...... 28

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 20370x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14998-cichavci--nemoc?od=1151