Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Akvaristické vybavení

 

NápovědaFórum » Technika » Nástroje a pomůcky 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Žádná další stránka   1  
Akvaristické vybavení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 10:41 Žena simule [58] - MiniakváriaRe: romant
Takže závěr..novej motorek? A jakej? Na 3 akva..jedno 20l a zbytek po 10l. Díky moc ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.05.2013 10:30 R Muž romant [27987] Re: simule
U motorku nejčastěji odejde membrána, je možný že je načatá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 10:28 Žena simule [58] - MiniakváriaRe: romant
No zatím táhne jedno akvarko , které má asi 2Ol a máme ho na plno a nic moc..No třeba bude nějak ucpanej..přece jenom ho máme už 2roky ;-)Škrtítko bylo zpočátku třeba, ale časem táhne míň a míň..asi bude potřeba novej :-) Nebo dá se nějak vyčistit? se mi zdá, že ta hadička vedoucí z motorku je černá..jako by se tam usazovala špína..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.05.2013 07:00 R Muž romant [27987] Re: simule
Ten motorek má výkon 120/l vzduchu za hodinu a měl by to v pohodě utáhnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 23:36 Žena simule [58] - MiniakváriaRe: Zab01
Ano, asi tak nějak. Jedno škrtidlo máme, ale asi budu potřebovat tři..chci ten jeden motorek na 3 malé akvárka. Ale třeba ten můj motorek bude na to slabej? Je to Champion CX-0078. Jinak všem moooc děkuji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   26.05.2013 23:10 Muž Toník [396] Re: simule
Vzduch si hledá cestu nejmenšího odporu.
Potřebujete ještě tzv. "škrtítko", kterým "vyvážíte" tlak v obou "větvích".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   26.05.2013 23:09 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetkyRe: simule
Zkus použít škrtítka, pokud tě chápu dobře, tak na ten co jede stačí menší tlak, takže to fouká jen tím, když ho přiškrtíš, nebo zkusíš rukou tu hadičku ztlačit pojede ti zas ten druhej X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 23:04 Žena simule [58] - Miniakvária
ahojík. Mám prosbu..Mám motorek s jedním výstupem a dokoupila jsem 2 malé filtry s tím, že jsem je připojila 2 rozdvojkama a ono to nejede :( průchozí jsou všechny, ale pořád jede jenom jeden. Třeba mám slabej motorek? Díky za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2013 15:44 Muž Yirka [9126] Re: bulawaio
A není pohodlnější natáhnout rovnou hadici od kohoutku k nádrži?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2013 13:49 Beda81 Re: bulawaio
Jen asi "dulezitejsi" parametr v tomto pripade bude vytlak.
Zalezi do jake vysky potrebujes vodu tlacit.

par odkazu:
eheim.cz/…
www.rataj-spk.cz/…

jestli papirova hodnota odpovida zkutecnosti zde nerozebiram. To necham na ostanich.
Jen jsem chtel brat v potaz vytlak

jeste pridam link na mereni od jiriho cerpadel ATMAN 200 a 201 do 1m vysky
rybicky.net/forum/6711-vyroba-vlastniho-filtru…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2013 13:30 Muž bulawaio [92]
tak mě napadá, nemá někdo nějaký tip na čerpadlo, které by ze země z kýblu vytáhlo vodu do akvárka? jde mi o přesný typ, jestli někdo používá. mam ted akvárium tršku udělané, že z kýblu přímo se mi to leje docela špatně, takže bych to rád nějak pořešil miničerpadlem z kýblu ze země. Koukal jsem zatím v Obi a tam měli nejmíň výkonná na 50L/za minutu, což je zbytečně hodně, tak zkouším, kdyby někdo o nečem věděl, nebo to tak nějak poskládal pro ulehčení vracení vody do akvárka :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2010 22:03 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vodRe: Jakub
Alebo si precitaj velmi dobru klasiku pre zaciatocnikov:
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2010 21:51 Muž Sewer [99] Re: Jakub
Tady dostaneš rad plno:-) ... jen musíš trochu víc přiblížit svoje požadavky. Jak velké akvárium by jsi asi chtěl a jaké druhy by jsi chtěl chovat;-).

Napiš to sem a než se dočkáš pár odpovědí, můžeš si zatím pročítat sekci Rady a nebo fórum.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2010 21:48 Muž Sm@tts [7] - CichlidyRe: Jakub
uživatel Akvaristik ;) zajisti vse co potrebujete ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2010 21:44 Jakub – Poradce - Akvarijni vybaveni
Dobry den,
Rad bych nasel odbornika, ktery muze poradit se zarizenim/vybavenim akvariji pro sladkovodni rybicky. Chybi mi prakticke zkusenosti s konkretnimi vyrobky, znackami a jednotlivymi technickymi resenimi. Konzultaci rad odmenim. Pripadne, prosim, poradte na koho se obratit.
Jakub
mailto:tur_in@seznam.cz

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 2 ...... [3]

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 4464x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14707-akvaristicke-vybaveni?od=101