Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Akvaristické vybavení

 

NápovědaFórum » Technika » Nástroje a pomůcky 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Akvaristické vybavení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2017 21:04 Muž Magic [879] - RostlinyRe: cezarmilan
V bažine možno. V normálnom odkalovanom akváriu si trúfnem drzo odhadnúť, že to nespraví ani mg/l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.03.2017 20:52 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: NHKG
Omyl! V každom akváriu sa CO2 nachádza a nie len tento plyn. Zbytkové krmivo, hnijúce rastliny, resp. ich časti. Výkaly rýb, ktoré sa ukladajú na dne a neskôr v samotnom dne.
Uhynuté rybky, plesnivé ikry a určite sa ešte niečo nájde. Tu prebiehajú procesy, ktorých produktom je aj CO2 a tak by sme aspoň tí, čo nepridávame, nesytíme vodu v akváriu CO2-jkou mali využiť aspoň to málo CO2 a nie ho ešte vyháňať bublinkami von.
To by muselo byť totálne sterilné akvárium, ktoré by bolo úplne bez CO2 a také neexistuje ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2017 07:06 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Morticia
Vzduchovanie vadí, len keď sa CO2 umelo pridáva - ako píše NHKG.

Inak nie je potrebné, stačí, aby prúd vody z filtra čeril hladinu (a rastliny cez deň produkujú tiež nezanedbateľné množstvo O2). Ale ako efekt, prečo nie.
Je to užitočné, pretože je to pekné, hovoril Malý princ ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2017 23:33 Žena Morticia [118] Re: NHKG
CO2 nemám, nerozumím tomu a z prezentací vím, že nejsem jediná,co ho nemá. A to O2 jsem myslela spíš pro rybky. A efekt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2017 21:52 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: cezarmilan
Pokud nesytí CO2, tak bublinky (vzduchování) žádné CO2 z vody nevyhánějí a určitě to nemá škodlivý účinek pro rostliny! Navíc třeba u mých nádrží je vzduchování důležité, bez něj by se mi mohly udusit ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   28.03.2017 21:36 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Morticia
Má to čisto estetický účinok, no v mnohom je pre rastlinky škodlivý. Rastlinky potrebujú k rastu viac CO2 ako O2. No a tie bublinky vyháňajú CO2-jku z vody von. Takže rastlinky sa na rozdiel od teba netešia, skôr naopak, trápia sa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2017 21:08 Žena Morticia [118] Re: cezarmilan
Bublá krásné drobné bublinky právě. Líbí se mi to. Na noc to vypínám. Filtr hladinu čeří a mám na něm i přivzdušnění. Takže bublin dosti. A Dania to baví - občas v tom blbnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2017 21:04 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Morticia
Nevadí, ale je to zbytočné. Postačuje filter, ktorého vývod, výpust čerí hladinu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2017 21:03 Muž RST [16] Re: Morticia
Jestli bublá tak neva :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2017 20:54 Žena Morticia [118] Re: RST
Aha. Já to dostala a používám to jako vzduchování. To ale asi neva,ne?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2017 05:20 Muž RST [16] Re: Morticia
Jestli se nepletu, je to reaktor na rozpouštění CO2:

abc-zoo.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2017 16:04 Žena Morticia [118]
Fotka k příspěvku Neví někdo, co by to mohlo být za typ vzduchování?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2016 14:49 R Muž afc1886 [14682] Re: Martyovec
Tommi mám a jsem s ním velmi spokojený.Musel jsem si dokoupit www.rostlinna-akvaria.cz/… ,protože to bylo pro mé potřeby moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2016 14:25 Martyovec Re: FrantisekP
Moc děkuji za reakce, asi bude opravdu lepší akva poskládat a set tedy pořizovat nebudu. Z Brna nejsem (eshop byl zvolen náhodně, dobře se tam vyhledává), ale děkuji za nabídku. Ještě přemýšlím zda zvolit osvětlení Tommi nebo zvolit jiné případně vyrobit vlastní. Máte s tímto světlem někdo zkušenost? Jedná se mi nejen o potřebu rostlin, ale i o podání barev.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2016 09:01 Muž FrantisekP [54] Re: Martyovec
Když to vezmu od konce.
Doporučil bych akva bez výztuh. Krycí skla/o si necháš udělat stejně velký jako akva a položíš na akva, nebo koupíš lišty a budeš to mít posunovací (lepší ale dražší varianta). Výztuha je pro větší rozměry, aby se sklo neprohýbalo. U tak malýho akvárka zbytečný a já už bych si vzal tu dražší verzi se sklem tlustým 5mm. Navíc pod výztuhama zůstávají odpadnutý listy z rostlinek atd a je to spíš pro zlost (u 1,5m dlouhýho akva už se tomu nevyhneš, ale tady bych si tu stovku připlatil ;) )
Topítko ti stačí 50W bez problému.
Ryb sis na tak malý akva vybral moc. Vody v tom akva bude cca 40l. Takže je to tak na hejno danií, nebo rasbor - 15-20 ks nadělá parádu. palec
Pokud jsi začátečník počkej si s Blyxou až se ti akva zaběhne (světlo by na ten nízký sloupec vody mělo stačit), naučíš se trochu hnojit, dělat s testy vody a pochopíš co a proč to chce... ;) Pokud by jsi byl z Brna a okolí (jen typuju dle shopu který jsi zvolil) můžu ti nějaký rychlerostoucí stonkovky do začátku dát...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2016 05:18 R Muž afc1886 [14682] Re: Martyovec
Šel bych do druhé varianty. Světlo ušetříš www.rostlinna-akvaria.cz/… ,čerpadlo Atman je tiché,ale musí se vychytat přenos vibrací na akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2016 23:00 Martyovec – Výběr akvarijního vybavení
Zdravím všechny,
chci začít s akvaristikou a plánuji založit nádrž d.60 š.30 v.30cm (více místa aktuálně nemám), přečetl jsem spoustu článků a rad do začátku i různá vlákna zde na fóru, přesto bych rád ocenil jakékoliv rady ještě před zakoupením akva. Má představa je napodobení biotopu asie. Rybky: párek čichavců zakrslých, dánio, razbory, parmička. Kytky do začátku nenáročné kryptokoryna, bahnatka, microsorum, ale dopředu bych chtěl zkusit náročnější blyxa japonica. Toť představa. K výběru akva, přemýšlím zda set nebo ne. Rozpočet 2500-3000Kč (akva+světlo+filtr+topení).

1) MP Aquastar 54l LED - www.akvaristik.eu/… z dostupných setů se mi tento líbil nejvíce a kryt považuji za výhodu (nevím jak bude na akva reagovat naše kočka), ale co jsem různě četl, tak osvětlení není ideální, protože je příliš blízko hladině, možná by pomohlo přidat další led do krytu (předpokládám, že variantu setu mi zde nikdo nedoporučí). Cena 2500Kč

2) Pořídit vše jednotlivě, níže můj návrh dle toho co jsem zde různě vyčetl
Osvětlení: Tommi LED osvětlení LFL-CL-600 18w - 60cm = 880Kč bude dostatečné i pro blyxa japonicu?
Filtr: čerpadlo Atman JKA-IP200 + molitan = 340Kč (jelikož bude akva v pokoji kde spíme ,nevím zda je tento filtr nejlepší volbou a prosím o radu ohledně hlučnosti)
Topení: zde nemám moc představu, přes zimu máme v pokoji cca 20°C přes léto k nevydržení (všechny okna na jih), 50W by mohlo stačit = odhadnu 350Kč
Akva 60x30x30 + krycí skla = pokud budu vycházet z ceny setu výše zbývá na akva a skla 930Kč, nevím zda je lepší tento www.akva-tera.cz/… nebo tento typ s vnitřní výztuhou www.akva-tera.cz/… možná blbá otázka, ta výztuha je pro držení krycího skla?

Prosím o jakékoliv rady a připomínky do začátku

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2015 20:04 Žena BA [60] Re: Silent
Hmm, já bych chtěla nechat vlepit nebo jen vložit sklo, které by bylo o 5cm širší kolem dokola než filtr,dole
nechat zhruba 3cm mezeru, tam vlepit nějakou hrubší síťku. Potřebuji to kvůli dnu a snadný manipulaci. Nemůžu mít ani vnější filtr. Nebo třeba jen pruh skla. Přemýšlím, přemýšlím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2015 22:17 R Muž Silent [5949] Re: BA
Já bych tento typ filtrace skleněnou přepážkou neodděloval. Ideální přístup vody k hmotě s čerpadlem uprostřed je ze všech stran, ale většinou je blok jednou stranou přisazený ke stěně akvária což nijak nevadí, ale alespoň to proudění ze tří stran je žádoucí. Pokud by se bioakvacit odděloval přepážkou tak by to chtělo dát čerpadlo až za blok akvacitu aby sálo skrze celou hmotu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2015 21:15 Žena BA [60] – prosím o radu
Chtěla bych poprosit o radu: Mám filtr Atmann s bio molitanem 10x20cm a chci ho oddělit v aq přepážkou, jak to nejlépe provést a nebo mi někdo prosím vysvětlete kolik musí kolem protékat vody, aby dobře fungoval. Díky
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.09.2013 17:35 - Re: Designer
Nepretečie ak to poistíš plavákom na automatické vypnutie čerpadla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2013 16:54 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: ludvik
Nemusi to jistit prepadem, muze to jim cele zaridit. Predstav si neco jako skimmer, z toho obycejnou hadici tece voda do spodniho akvarka. Filtr bere vodu ze spodniho a pousti ji do horniho. Bude se vic namahat, asi neprecerpa nic moc, specialne pri velkem rozdilu hladin mezi sebou. Takze co ubylo dole, napumpuje se nahoru, a tam tim prepadem co je navic odtece dolu.

Resit se da ledacos, ale otazka je, zda a kdy to ma vyznam.

EDIT: A kdyz se to udela blbe, a nahore to prestane odtekat, pretece horni akvarko smich .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2013 16:49 Muž ludvik [1082] Re: bluejack
Musel by jsi zaručit, že obě větve budou úplně, ale naprosto, stejné. Což nezaručíš. A i kdyby se ti to povedlo (např. nějakým ventilem, škrcením), tak stejně to nebude stoprocentní a musel bys to jistit třeba přepadem.
Řekl bych, že bys tento nápad měl opustit. A koupit druhý filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2013 12:53 Muž bluejack [5] Re: Designer
aha chapem ...a existuje nejake riesenie nato ? vdaka za dobre napady .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2013 09:41 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: bluejack
Ona voda neni blba, vytece co nejdriv to jde, do kopce se dal namahat nebude, kdyz nemusi. Takze s obycejnymi rozdvojkami skocis s prazdnym hornim akvarkem, a pretecenym spodnim, a to ani nebudes muset zapinat filtr, pac ta hadice udela presne to, co se stane kdyz odsavas z akvarka vodu do kyble.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2013 22:38 Muž bluejack [5] – jeden filtr 2 akva
MOja otazka znie mam jednen externy filter a chcem napojit na obe akvarka da sa to ked mam pod vetsim akvarkom to male a dal by som rozdvojku na hadicu aj na vivod a aj na nasavanie ci nebude stale viac a viac vody v niektorom akvarku ??? ako by sa to dalo spravit bez toho aby ma vytopilo vdaka za odpoved .

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 19:16 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Kryštof
je to jak píše Romant, s takovou dávkou světla se budeš muset sakra otáčet - CO2, hnojení, údržba, výměny vody atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 19:11 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: KarlosS
Jako tušil jsem že to CO2 tam bude chybět ale to že napsal "neukočíruješ" to me zatáhlo úplne jinam, k energetice atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 19:08 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Kryštof
no, když netušíš v čem by měl být problém, tak jdi opravdu jen do těch 2*18W ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.05.2013 19:08 R Muž romant [27987] Re: Kryštof
Problém při osvětlení 1W/l může nastat v momentě, kdy to nebudeš náležitě krmit(CO2, živiny). ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 19:06 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: kus
A dojde tam biofiltr s čerpadlem, souhlasíte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 18:59 Muž kus [200] - RostlinyRe: Kryštof
ja, ja, jak píše grunda. Mám teď nad 80x30 2x18w a světla až až. A to ještě svítí společně jen dvě třetiny času.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 18:59 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: grunda
V čem by byl problém? Ale asi jo půjdu do těch 2x18w a je jedno jakou barvu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 18:56 Žena simule [58] - MiniakváriaRe: Yirka
Tak máme škrtítka vše běží jak má..všem díky ;-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   27.05.2013 18:54 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Kryštof
myslíš, že takovou porci světla ukočíruješ? Já bych šel do 2x18W ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 18:51 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: kus
Dík a kolik zařivek 30W dvě nebo tři? Chci tak 1w/l ale nwm jestli mám dat víc?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 18:44 Muž kus [200] - RostlinyRe: Kryštof
Fotka k příspěvku no jsou dvě cesty. Buď samodomo, což je popsáno zde: rybicky.net/clanky/551-vyroba-vlastniho-krytu-a-osvetleni Já jsem to zase udělal trošku jinak, jak je zde na obrázku vidět,jednu zářivku na nosný elektrikářský liště a nerez plech a světla ležely na zbytku ty el. lišty. Anebo koupit hotový světlo, něco takovýho: www.rostlinna-akvaria.cz/… A jinak na těchto stránkách je i návod a sady na výrobu světel do krytu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 18:00 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Designer
Na ten svůj rozměr 60x40 jsem žádný plastový nenašel, zkusím to udělat z laminátu ;) a jen nevím jak je tam připevním :/ domluvím se s otcem, to je kuštér, kdyby jste mel někdo nejake rady nebo tipy tak pište ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 17:42 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Kryštof
Zarivky mohou nad akvarkem drzet i na policce, to jsem kdysi taky mel. A nebylo to az tak spatne, sviti to do akvarka i kdyz se v nem hrabes. Nebo muzes koupit par prken lamina a udelat nad akvarko takove obracene U a dvirka, pak se Ti nad akvarko vejde ledacos a mas ho kapotovane i ze stran. Taky jsem videl zarivkova telesa zavesena na retezech ze stropu. A taky si muzes z neceho ten dekl udelat, i to uz tady slo, myslim ze i jako clanek. Pro par ruznych pudorysu (rozmeru) akvaria se daji dekly koupit hotove.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 17:40 Muž Ganjamir [87] - CichlidyRe: Kryštof
Jestli ti to pomůže tak já mám osvětlení uděláno takto: Koupil jsem www.modernisvitidla.cz/…
4x by tě to vyšlo na 1200 + nějaký kryt, ten si můžeš vyrobit ze dřeva skoro zadarmo nebo si ho nechat udělat za pár korun ;) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 17:28 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: kus
Dobře tak to bude biotopní nádž s důrazem na flóru ;) a koupím teda biofiltr s čerpadlem ;) a ted k osvětlení, představoval bych si 3-4 zářivky ale nevím jak to udělat kdyz nemám kryt :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 17:13 Muž kus [200] - RostlinyRe: Kryštof
takže normálně shrnuto - celej ten Designeruv příspěvek. :-)
Když si koupíš normální klasickej venkovní filtr určenej objemově do tvýho akva, spíše o trošku více a napereš to siporaxem, substrátem pro či Sintomecem prostě neuděláš chybu. Voda si tím udělá cestičku, někde proteče rychleji a budou tam jiné bakterie než tam kde to teče pomaleji. Což je v každým návodu u těchto filtračních medií. Když nebudou mít co žrát, prostě se bakterie neutvořej a voda tam jen proteče. Ideální je to co mám já, ještě před filtrem mít na hadici jednu filtrační kazetu s jemnou vatou a tu čistit každý třetí, čtvrtý den, aby se tam nerozkládaly zbytky rostlin a kalu a zbytečně to nezatěžovalo vodu a do filtru jako takovýho nehrabat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.05.2013 16:49 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Kryštof
No jestli tam budes mit ryby, specialne vic, pak zvol normalni biofiltr, to uz neni ciste rostlinne akvarko, spis normalni s durazem na rostliny :) . Za rostlinne se da povazovat takove, kde ryby nejsou, nebo je jich tam minimum a vlastne o ne ani nejde.

Kolik potrebujes filtracniho media si radeji spocitej sam, nedej na tyhle hotovky bez prepocitani, pac co uz jsem videl komercne prodavat (specialne ruzna prislusenstvi k setum), to bylo kolikrate k placi. Pak celkem opravnene mnozi pisi, ze lepsi reseni je kostka biomolitnu a cerpadlo.

Predstav si, ze chces, aby Ti voda tekla biofiltrem 5 az 10cm za minutu. Pry je tam nitrifikace nejucinnejsi. Nemam duvod neverit, odpovida to mym predstavam, jak to funguje. A u biomolitanu jsou pry nejdulezitejsi prvni 2cm, dale uz se zvetsovanim tloustky nicemu moc nepomuze. Vodu v akvarku bys mel prepumpovat filtrem asi tak 1x az 2x za hodinu... k tomu si ja myslim alespon. Ono je to vsechno experimentalne vyzkousene, nebo se to tvrdi, neni to neco, co je uplne presne dano. Ale muzes z toho vyjit, protoze pak mas vetsi sanci, ze to bude to ono, aby to fungovalo, kdyz to funguje jinym.

A ted k tomu pocitani. Potrebujes cerpadlo, ktere Ti objem akvaria prepumpuje dejme tomu 2x za hodinu, vykonejsi muzes priskrtit, takze vic neva. Ted si vem povrch biomolitanu (spocitas, to snad neni az tak vysoka matematika), vyjadri ho v dm2, vynasob 0.5 (5cm/min) a pak 60 (min/h) a mas to v litrech za hodinu minimalne. Pak udelej totez, ale vem si povrch toho media zmenseny z kazde strany o 2cm, proste povrch telesa 2cm pod povrchem. Ten jen vynasobis 60, protoze to chces pro 10cm/min a v litrech za hodinu (tech x60), ne za minutu, to je maximalni prutok. No a nekde mezi temi vyslednymi hodnotami je to, jaky ma byt pro tenhle biomolitan prutok. Sedi Ti to s tim, abys prepumpoval akvarko 2x za hodinu (plus minus)? Takhle si proste dokazes spravny biomolitan vybrat.

Ma to ale par hacku. Mensi velikosti mohou snadno dopadnout tak, ze minimalni prutok je vetsi nez maximalni, to znamena, ze je to spatne vzdycky. Tam si uvedom, ze to neni neco neporusitelneho, ze pri prutoku 3cm/min to nejak bude pracovat taky, stejne jako pri 15cm/min.

Jako postreh z toho ale muzes brat to, ze potrebujes jen 2cm materialu a objem to nespasi. Takze pokud mas dutou spulku, na ktere je nabalena 2 nebo 3cm vrstva biomolitanu, je to vlastne totez, jako bys ji mel plnou biomolitanu. Pri stejnem objemu hmoty biomolitanu je pochopitelne ten duty filtr lepsi. Samotny objem biomolitanu neni meritko.

Dle teorii se nitrifikacni bakterie nad prutok 30cm/min na nejake osidlovani vykaslou, a jestli se tam neudrzi, nebo se jim to nelibi... no neni to fuk? Takze dlouha tenka trubka, klidne i s metrem biomolitanu na delku, je k nicemu (taky by se asi snadno ucpala), zatimco poradny povrch s primerenym prutokem je super.

Je Ti 15, s matematikou Te jeste jiste dostatecne trapi, tak ted aspon poznas, ze k necemu je. Jen to prosim nepocitej na tisiciny, tohle je fakt vsechno jen z ruznych zkusenosti ruznych lidi, a z nejakych rozdilu se samozrejme nestrili. Je to o tom, ze takhle nekde to muze fungovat a jinym uz to takhle fungovalo, tak by mohlo i Tobe
;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 16:12 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Designer
Takže postačí honič vody? A nebude úplne zarostlá jen nekteré rostlinné nádrže co jsou zde? To ne ale aby kdyz tam bude víc ryb, aby to nevadilo ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 16:00 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Kryštof
Vychazej z toho, ze ciste rostlinne akvarium nepotrebuje biofiltraci, ale jen honit vodu a pripadne posbirat smeti z vody, at je to hezke. Z tohoto pohledu vyhovi snad temer cokoli...

K cemu by Ti bylo premenovat pro ryby skodlive latky na neskodne (nitrifikace), kdyz rostliny je radeji v te pro ryby skodlive podobe?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 15:51 Muž Kryštof [314] - Amerika
Zdravím, bude stačit na rostlinné akva filtr Eheim pick up 2012? Nebo mám zvolit něco jiného?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.05.2013 12:27 Muž Yirka [9126] Re: simule
Letitá pomůcka na kontrolu membrány nvzduchovacího motorku za mého mládí byla tato. Pokud dám vývod do úst, a motorek dokáže přemoci odpor sevřených rtů a nafoukne tváře - je membrána OK. Pokud tlak udržíš - je načatá či dokonce kaput. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.05.2013 12:03 R Muž romant [27987] Re: simule
Má prasklinu. Třeba to tím vůbec není a je chybka v tom bublifuku, jestli není novej, tak by mohl bejt zanesenej takovej ten perlator vodním kamenem, tedy jestli je to ten typ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 11:50 Žena simule [58] - MiniakváriaRe: romant
Aha..jako rozebrat motorek? A jak poznám, že je špatná membrána?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.05.2013 11:03 R Muž romant [27987] Re: simule
Ne, závěr je zkontrolovat membránu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] 3

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 4464x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14707-akvaristicke-vybaveni?od=51