Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Dennerle Nano Filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Žádná další stránka   1  
Dennerle Nano Filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2010 11:52 macko10 Re: protein007
v Hornbachu tie náplne maju snad stále, len už ne v tom kutiku pre nano akvariá ale pri ohrievačoch,teplomeroch atd. Ja tiež nahradím tu vatu biomolitanom a tu plastovu kostru dam preč. K molitanu tam je nanič
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2010 09:58 Muž petr85 [25] - Raci, krabi, krevetkyRe: hf
U mne po několika (více) měsících provozu začal lehce hučet a bylo to způsobeno tím, že byla zaneseným magnet a vrtulka. Vypadá to, že se k němu nedá dostat, ale je na tom nasazeno jen takové plastové víčko a po jeho odejmutí se dá prostor krásně vyčistit pomocí tyčinky na čištění uší... Po vyčištění opět ani nehlesne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2010 09:28 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetkyRe: hf
U nás na obchodech běží celkem 8 nanoakvárií s těmito filtry a ani v jednom není problém. Údržba filtrů cca 1x mesíčně. Takže pokud filtr opravdu hodně hlučí a vibruje něco je špatně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2010 00:44 Muž akvaristik [274] - RostlinyRe: hf
Mám 2 nanoakvária, v každém jeden filtr, naprosto bez problémů. Čištění ca. 1x za 3 měsíce. Pokud není problém ve špatném vyčištění, doporučuji reklamovat - filtr musí vydržet několik let bez problému. Pokud vím, záruka je minimálně 3-letá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2010 00:28 Muž hf [54]
Hele, jak jste s tím filtrem spokojeni? Já mám dva a oba po nějaké (relativně krátké době několika měsíců) začínají nepříjemně bručet a vibrovat. Po rozborce - sborce se to lehce zlepší ale do pár dní to zase bručí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2010 22:48 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vodRe: boruberry
V bratislavskom Hornbachu nevedia casto ani na predajni, ci maju nieco take :-) Skusal som tam volat uz v minulosti, zbytocne... Vystrihol som to teda z tej Juwel vaty, nie je to sice ono, ale ako provizorium to staci. A ked nabuduce pojdem do nejakej akvaristiky, tak tam skusim kupit ten biomolitan namiesto tej plastovej veci, uvidim co to spravi.

Zatial diky moc za rady ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2010 09:14 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetkyRe: protein007
A v hornbachu mají ty náplně snad pořád ... co takhle zavolat a zeptat se / ujistit se jestli je mají. A pak tam rovnou zajet. Moc to hrotíš :P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.05.2010 09:12 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetkyRe: DrBolíto
Nebál bych se celý komplet s tkaninou vyndat a nahradit biomolitanem. Filtračního média je v těchto filtrech opravdu pramálo. Ale asi to stačí, protože nano filtry fungují dobře. V eckfiltru XL je he přesně 2x tolik.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2010 00:46 Muž DrBolíto [254] - RostlinyRe: akvaristik
Aha hm :-O
Mám v plánu koupit Eckfilter XL, tohle mě tedy zarazilo, to bude spíše mechanická filtrace než biologická co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2010 21:05 Muž akvaristik [274] - RostlinyRe: DrBolíto
Ne, on to není molitan, je to v podstatě tkanina, navlečená na plastové kostře. Lze ji dobře vymýt, ale po čase začne řídnout.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2010 15:56 Muž DrBolíto [254] - RostlinyRe: protein007
A nešlo by to vystřihnout/vyřezat z biomolitanu?
To: akvaristik opravdu je tak složité, že člověk musí kupovat předražené trojúhelníčky molitanu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2010 14:17 Muž Darsilius [9] - Raci, krabi, krevetkyRe: protein007
Měl jsem tu vložku několikrát venku a řekl bych že je s vatou identická... nebál bych se toho, co jsi napsal...zastřihnout a navleknout na ten plast co tam je stejne jako vatu originální a neměl by být problem :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2010 01:32 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vodRe: akvaristik
Diky za rady. Ten filter som kupil v Hornbachu, ale naposledy tam nemali tie nahradne vlozky. V blizkom case sa tam nechystam, a jazdit tam a spat cez cele mesto tiez nie je vyhra, hlavne ked neviem ci to vobec budu mat (objednal by som to aj z CR, ale za tu cenu aj s postovnym + cakanie na postu/kuriera sa to moc neoplati).

Nasiel som doma este filtracnu vatu/runo od Juwelu, tak skusim ho zastrihnut na ten rozmer a uvidim co to spravi... Ak by este niekoho nieco napadlo, sem s tym ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2010 19:38 Muž akvaristik [274] - RostlinyRe: protein007
Originál je normálně k mání www.akvaristik.eu/…
vzhledem k provedení filtru není jednoduché tuto vložku nahradit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2010 18:49 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetkyRe: protein007
Co by si hledal? Tam kde si koupil filtr, koupis i nahradni filtracni medium do tohoto nano filtru ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2010 17:38 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Filter Dennerle Nano
Caute,
co mam dat do Nano filtru od Dennerle namiesto tej filtracnej vaty? Ucpala sa mi tak, ze uz nejde preprat (aj po viacnasobnom preprani je stale takmer ucpata), toz musim to vymenit. Neviem, ci to budu mat v Hornbachu, ale nechce sa mi moc zhanat presne taku istu vatu - za ten cas co tym stratim, si rovno mozem kupit zopar takych filtrov :-O Mozem tam nacpat napriklad filtracnu vatu od Sery? Alebo sa tam hodi nieco ine?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... 3 ...... [4]

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 6094x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14623-filtr-dennerle-nano-filtr?od=151