Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Dennerle Nano Filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Dennerle Nano Filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.09.2016 11:45 R Muž ctibum [6909] Re: Puma
Fotka k příspěvku Ecfilter Dennerle? Nahoře, jak jde trubička z filtru, je kolečko...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2016 11:33 Muž Puma [0] – Regulace průtoku u rohového filtru Nano Clean XL
Ahoj,

prosím nemá někdo zkušenost s regulací průtoku u filtru "Rohový filtr Nano Clean XL"? Na některých stránkách píšou, že to jde a někde zase že ne. Začínám si připadat jako blbec ale mě to prostě nejde. =)

Děkuji!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2016 08:08 Žena Xlienka [276] - AmerikaRe: kerus
Ex modul i vnitřní moduly jsem kupovala na dva krát. Prvně přes net tady www.rybicky-rybky.cz a do druhého přímo v ZOO Bráník. Takže obojí v čr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2016 23:53 kerus Re: Xlientka
vdaka za reakcie. A teraz otazocka, kde ste kupili ten externy modul? Nasiel som iba cez amazon.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2016 21:46 Žena Xlienka [276] - AmerikaRe: kerus
Já mám verzi XL ve složení ve spodní části v modulu mám jemný molitan (modul bez prostřední rourky) a v horní Eheim SubstratPro s vatou uprostřed v rource. Externí modul mám u malého v jiném aqua a tam je Eheim SubstratPro s tím vnějším molitanem v ex.nástavci a uvnitř v modulu vata. Všechny vnitřní náplně mám umístěny v modulech. Oba filtry fungují bez problémů.
Jinak použití jak uvádí petromas mi přijde dost nebezpečné na možné vysypání hmot do aqua při manipulaci s filtrem, ale je to taky možnost a určitě levnější
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2016 20:09 Muž petromas [10] Re: kerus
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Udělej to takto.Já originál vatu vybral dal tam kuličky eheim substrát pro a odkoupil nástavec s originál eheim náplní a supr mam to u krevetek s rozberkama uz 1/2 roku a bez problémů.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2016 18:25 kerus – najlepsie filtracne media
Zdravim ludia. Taktiez mam Denerle Nano Filter v 54 litrovom akva. Mam v nom krevetky + rybyska, presne 6 neoniek, 6 tetier krvavych, 4 panciernickov skvrnitych a 4 venezuelskych. Tento filter som uz pouzivl a mal som v nom iba vatu, ktora samozrejme nepostacovala, najma krevetky hned vykapali, tyzdenna vymena 1/3 vody bola nevyhnutna. Nedavno som znovuzalozil akva a namiesto vaty som ako filtracne medium zvolil aktivne uhlie. Ale docital som sa, ze to ma ucinnost iba niekolko hodin. Takze spekulujem co dalej? Filter nechcem menit, pretoze vacsi tam nevlozim a externy nechcem. Mal som tam Aquael Fan-1 Plus, no taky brak som uz v rukach dlho nedrzal. Hlucny, vybroval a naposledy som sa vratil po tyzdni a vobec necerpal iba bzucal, skoro sa to stalo rybam a krevetkam osudne. Takze letel! Vratil som sa k Denerle Nano Filter s ktorym som bol spokojny, co sa tyka spolahlivosti a hlucnosti. No urcite potrebujem zmenit filtracne medium. Rozmyslam, ze dokupim Nano Filter Modul, pretoze momentalne mam to aktivne uhlie vlozene vo filtri tak, ze som ho nasypal do silonky a zasil, cize som si vytvoril taky vankusik, ktory tam narvem. Ale je to neprakticke, ak chce clovek medium vymenit.
Takze premyslam o dokupeni Nano FilterModul a Nano FilterExtension. Lenze teraz otazka znie ako to zoradit? Ake filtracne medium do prveho a ake do druheho? Pripadne aj biomolitan. Chcem vyuzit ten filter na maximum. Dakujem vam za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2016 20:55 R Muž afc1886 [14682] Re: scorpiogirl
Použil bych jenom ten Substrat pro,jak radí Roman.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2016 20:41 Žena scorpiogirl [5] Re: afc1886
Je tam jen betta a šneci. Phospate out chci proti řase, zelená mi sklo a řasa je i ve filtru a na kořeni. Chci dát pryč vatu a nahradit ji tím substrátem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2016 20:04 R Muž afc1886 [14682] Re: scorpiogirl
Těžko radit,když nevím přesné info o akváriu,aby se to potom proti mě neotočilo.Píšeš -neuškodí to rybičkám,ale v prezentaci je jen betta.U těchto malých filtrů bych se výměny nebál,ale pohlídal bych si to častou výměnu vody.K čemu chceš Eheim phosphate out?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2016 20:03 R Muž romant [27987] Re: scorpiogirl
Pokud budeš měnit více jak polovinu filtračního materiálu, bude to už rizikovější operace, kterou si je dobrý pohlídat častější výměnou vody a neodkalováním dna, tedy ve 14 denní době výměny médií. Použil bych ten Substrat pro.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2016 19:21 Žena scorpiogirl [5] – výměna filtru
Mám dotaz ohledně výměny filtrační vaty. Ta moje již nejde vyčistit, ale když koupím novou vatu, případně uvažuji za změnu na nano filter modul s granulátem, neuškodí to rybičkám, co nitrifikační bakterie, stačí vymačkat starou vatu do nové???
Díky moc za rady
EDIT-Když se rozhodnu vyměnit vatu za filterModul, můžu do něj použít i toto filtrační médium: Filtrační hmota Eheim EHFI SUBSTRAT? A můžu namíchat do filtru dvě filtrační náplně a to: Filtrační hmota Eheim EHFI SUBSTRAT a Filtrační hmota Eheim phosphate out ?
Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2016 13:22 R Muž afc1886 [14682] Re: Mesala
Když tam chceš jenom krevetky,tak bych to nechal tak jak to máš teď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2016 13:12 Žena Mesala [22] Re: romant
No, plánuju tam krevtky a pak jsem tak uvažovala, jestli by tam nešla rybicky.net/atlasryb/zivorodenka_svitiva , ale tu asi neseženu... Tak to možná nechám být...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2016 13:09 Žena Mesala [22] Re: afc1886
Ano, platí. Nevím teda, jestli mi mamka dovolí koupit, tak drahou věcičku(nejlevnější vidím za 440Kč), ale zkusím ji přemluvit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2016 13:05 R Muž romant [27987] Re: Mesala
Za dva dny se tam nestihly žádný bakterie ještě zabydlet, tedy vycházím z údajů v prezenatci a i to akvo vypadá velmi čerstvě. ;-) Ovšem je zde jedno ale. :-) Tedy proč by jsi to měla dělat, ten filtr je na tvoje akvo dostačující i tak jak je momentálně postaven, bude to o osádce, když tam nebudou velcí bodeláři a nebude nějak pbutálně přeživočichováno, nechal bych to být. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2016 13:04 R Muž afc1886 [14682] Re: Mesala
Jestli platí datum založení akvária 15. 4. 2016 ,tak to není vůbec žádný problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2016 12:53 Žena Mesala [22] Re: romant
A když už je filtr puštěný, mám to měnit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2016 12:42 R Muž romant [27987] Re: Mesala
1) Ano
2) Je to moderní médium s velmi velkým osídlovacím prostorem, takže určitě pomůže.
3) Ne nemusí, jenom podle potřeby propláchnout v akva vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2016 12:15 Žena Mesala [22] – Sera Siporax
Ahoj, tak jsem si včera vzpomněla, že mi tu před měsícem někdo radil, abych do tohohle filtru dala Sera Siporax, a mám k tomu několik otázek:
1) To se dává tam, kde je ten molitan?
2) Pomůže to něčemu?
3) Musí se to nějak měnit?
Děkuju
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2016 21:02 Muž Maaara [95] Re: Mesala
Reguluje se tím "ozubeným" kolečkem, co je nahoře - má na sobě 2 šipky, malou a velkou, tak když dáš malou směrem k té rampě, tak ho tím výrazně snížíš průtok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2016 20:22 R Muž afc1886 [14682] Re: Mesala
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2016 19:09 Žena Mesala [22] Re: MarekP
Fotka k příspěvku A jde tomu filtru nějak snížit výkon? Ty kytky a bůhví co dalšího lítají po celém akva...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2016 18:29 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Mesala
Tak nemusí, může to být i nad hladinou a stříkat do vody shora, to už záleží na tobě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2016 18:27 Žena Mesala [22] Re: MarekP
A má to být potopené úplně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2016 18:14 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Mesala
Směrem k hladině, aby ji ta rampa (tak se tomu říká) čeřila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2016 17:59 Žena Mesala [22]
Fotka k příspěvku Ahoj, tak už zakládáme a potřebuju poradit, ta věc, ze které jdou bublinky (prostě to průhledný),kam to má být otočené? Dolu nebo jakoby po hladině? Díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2016 10:22 Muž dravec [72] - RostlinyRe: MarekP
Dik, tak podla recenzii ten dennerle vychadza lepsie...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2016 21:36 Muž dravec [72] - Rostliny
AHoj, viete mi pradit ktorý filter je lepší? EHEIM AquaCorner 60 vs Dennerle nano Filter ...
Chcem to do maleho akva do 30-40 litr. brutto
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2016 19:25 Muž petromas [10] Re: Tedvidek
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ja to udelal takto a supr viz prezentace krevetkaria
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2015 17:37 Muž Rakvista [20] Re: Tedvidek
Mám na obou malých akva a maximální spokojenost,naplněno Bio filter granulat od Dennerle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.09.2015 23:26 R Muž Silent [5949] Re: Tedvidek
Instaloval jsem to u dvou dohledových nádrží a jako náplň jsem použil sera siporax mini, ale dá se použít např. i Eheim substrat pro nebo originální Dennerle Nano Bio Filter Granules.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2015 18:31 Muž Tedvidek [5] – rozšíření
Ahoj, mám ještě jeden dotaz. Má někdo DENNERLE Rozšíření filtru? www.juwelakvarium.cz/…
Jestli jo, chci se zeptat, jakým filtračním médiem to plníte?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2015 09:53 Muž Maaara [95] Re: Tedvidek
Můžeš koupit třeba kuličky od Sery, malý sáček za pade - www.serashop.cz/…

Já to mám udělaný tak, že mám molitan, co se dává klasicky třeba na Atmana (má uprostřed díru :-)), tu kostku jsem ořezal na profil a velikost toho plastovýho bazmeku a do té díry nasypal ten Siporax. Jednou za měsíc to vyndám, vypláchnu a jede se dál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.09.2015 12:15 R Muž romant [27987] Re: Tedvidek
Ty kuličky od Eheimu jsou při správný údržbě v podstatě nezničitelný médium, takže ta cena je zanedbatelná v porovnání s délkou životnosti a vykonanou službou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2015 12:12 Muž Tedvidek [5] Re: Xlienka
Docela mě to nadchlo a uvažuju o tom, ale mám pár dotazů. Rád bych věděl v jakém pořadí to máš a taky by mě zajímalo jestli ty kuličky od eheimu vyhazuješ třeba po měsíci nebo ne, protože je to docela drahé a moc se mi nechce kupovat 1 l kuliček za 200 kč, když použiju jenom pár.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2015 23:11 Muž Maaara [95] Re: Adéla
Tu plastovou patronu vyndas ven a misto ni das biomolitan, ktery seriznes do tvaru te patrony.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2015 21:43 Adéla – náplň do filtru
Ahoj, taky by mě zajímalo, čím je možno tento filtr naplnit. Mám originální patronu s vatou. To máte přímo na ty patroně biomolitan, místo vaty? Jak tam je daný, aby to fungovalo? Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.09.2015 08:55 Muž Rakvista [20] Re: Tedvidek
Kup si tohle dennerle.com/… a nemusíš řešit výměny patron když k tomu přidáš Fiter Extension tak navýšíš filtrační objem ...náplně si pak zvolíš jaké potřebuješ ...mám to v obou malých akva a spokojenost maximální jen to propláchnu a jede znova jak nový a ušetříš za nákupy nových a nových patron když vemeš v potaz že vydrží cca max.6-5 měsíců jedna se to dlouhodobě vyplatí investovat celkem cca 600-800Kč.Samozřejmě že to jde i levněji stačí jen bio molitan střední hrubosti a seříznout jej podle patrony tam jsou náklady v celku nula ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.09.2015 16:02 Žena Xlienka [276] - AmerikaRe: Tedvidek
Tu vatovou vložku jsem vyhodila již po 2 měsících, jako náhradu mám kousek filtrační vaty (vyměňuji cca po měsíci), biomolitanu a malinko eheim substrat pro (pouze properu).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2015 14:13 Muž Tedvidek [5]
Zdravím, chci se zeptat jak často měníte filtrační patrony?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2014 20:30 Maaara Re: Gordon
Jak je vytok z filtru, tak na nem je zubate kolecko s malou a velkou sipkou, tak jeho otocenim se reguluje prutok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2014 20:00 Muž Gordon [22]
Lidi poradíte mi prosím, jak se upravuje průtok? Nějak jsem na to nepřišel a přijde mi, že to šíleně honí vodu.
Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 19:07 Adéla – dennerle nano eckfilter
Dobrý večer, mám dennerle nano eckfilter. Po necelých 2 měsících používání přestaly držet přísavky a filtr padá. Máte s tím nějaké zkušenosti? Jak jste to řešily? O vazelíně jsem zde četla, řešil to někdo jinak? Místo, kde je filtr umístěn, jsem vyčistila houbičkou a přísavky taky. Adéla

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2013 22:33 Muž Gordon [22] Re: curlykatie
Tak nakonec stačilo rozhýbat vrtulku a jede perfektně. smich

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2013 19:23 Muž Gordon [22] Re: curlykatie
Tak díky. Mě budou mít v tom Hornbachu fakt rádi. rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2013 15:57 curlykatie Re: Gordon
to bude asi na reklamaci. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2013 15:38 Muž Gordon [22]
Zdravím
tak jsem si pořídil tenhle filter, ale mám menší problém. Po zapojení do zásuvky ani ťuk. Prostě se nic neděje.
Udělal jsem někde něco špatně, nebo je to na reklamaci?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.06.2012 06:53 Muž Roby [17] Re: Jitulka
Našel jsem pouze cizojazyčný www.dennerle.eu/…
Snad ti to nějak pomůže. Jinak tato firma má pěknou prezentaci na www.dennerle.eu

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [2] 3 4

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 6094x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14623-filtr-dennerle-nano-filtr?od=51