Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Chlorovaná voda

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy  

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Chlorovaná voda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2012 19:56 HaDaS Re: stropa
Správná. Jak jsem napsal, nechci do toho nijak zabředávat. Když se ale bavíme o veřejném řadu, tak musíme samozřejmě zmínit to nejdůležitější, co ovlivňuje kvalitu vody. V 99 % případů, kdy někdo řekne, že mu doma teče špatná voda, která pochází z veřejného řadu, se mýlí. Problém je většinou v domovním rozvodu, přípojce, zásobnících, výměnících, ohřívačích, bateriích (v těch je sajratu, když se neudržují, že by se jeden pozvracel). Ruku na srdce. Kdo udržuje tyto součásti rozvodu, s kterými nemají vodárny nic společného, správně?
I proto si myslím, že hodnoty, které získá člověk od vodáren, jsou zavádějící. Testy za naším kohoutkem jsou průkaznější. Hlavně, když si člověk nechá udělat profesionální rozbor. Tak. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2012 19:53 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: stropa
Nechávám ji v akvárku. To jsem měřil taky. Vyšlo mi pH7 v obou akvárkách
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2012 19:49 stropa Re: HaDaS
myslím si že voda po cestě nabere spousty minerálu ,vápence a jiných prvku než dorazí do vodáren kde je upravena,ovšem upravena nestabilně.po týdnu se pak snaží přetočit na hodnoty stabilnější viz odkud přitéká....jen teorie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2012 19:40 HaDaS Re: HaDaS
Oxidace? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2012 19:39 HaDaS Re: katterinecka
S tím taktéž nesouhlasím. Viz můj předchozí příspěvek. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2012 19:37 HaDaS Re: katterinecka
Nechci zabředávat do nějakých detailů ohledně CO2 ve veřejném řadu, vím že se to takto na školách učí, ale je to nesmysl. V pražském vodovodu mám samozřejmě obdobnou hodnotu jako má kolega. Po napuštění do akva tuto hodnotu snižuji díky dávkování CO2. Když to neudělám, letí hodnota nahoru po asi týdnu. Rostliny, nerostliny. Proč? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2012 19:36 stropa Re: katterinecka
jen jsem napsal vístupní hodnotu z kohoutku co mám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.01.2012 19:28 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: katterinecka
takže řešt jaké je pH ve vodovodní vodě je naprosto zbytečné, důležitější jsou jiné hodnoty, které pH ovlivňují
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2012 19:26 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: stropa
stropa napsal: mne to v praze ukazuje ph7.2 a mimo víkendu se nikdy tato hodnota nemění.necháváš tuhle hodnotu v akva nebo jí srážíš dolu?

mě se někdy zdá že si tady píšu sama pro sebe. Před chvílí jsem ti v jiném vlákně vysvětlovala že se hodnota pH mění hmm
Ve vodovodě je úmyslně vyhnaný z vody CO2 (když je Ph moc nízké, proti korozi potrubí) a v akvárku se samo změní (obvykle se při delším styku se vzduchem samo sníží). Naopak rostliny když spotřebovávají CO2 můžou zase pH zvyšovat, takže jeho hodnoty se i jen během dne v akvárku mění
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2012 19:05 stropa Re: Zoidik
mne to v praze ukazuje ph7.2 a mimo víkendu se nikdy tato hodnota nemění.necháváš tuhle hodnotu v akva nebo jí srážíš dolu?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2012 19:02 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumím
Moje chlorovaná voda má Ph 7,4-7,6 (kapkový test od rataje...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 15:21 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Mrakoplash
No, co jsem se díval do zdejšího atlasu, tak téměř všechny rybky se mi pohybují v rozmezí 6-8 Jenom se doměřit správných hodnot pH které skutečně mám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 15:16 stropa Re: stropa
eště k tomu jezírku,je pravda že nejde do vody moc světla,jelikož je opravdu hodně zarostlé.mám tam lekníny a hladinu zkrze ně moc nevidím.takže roztliny se nerozkládají moc.oni jiné než lekníny tam ani nejsou.tak s čpavkem potíž nikdy žádná--hloubku mám 1/5ma rozměr je dva na čtyři m takže nic velkýho.ale funguje to super.lekníny kvetou každý rok a je to nádhera koukat naně.mám tam čtyři druhy a tím hodně barev..rákos jsem nedával,skoušel sem ho mít ale okolí jezírka bylo cítit neblaze a tak rákos jsem nadobro zrušil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 15:13 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Zoidik
To bylo jen tak pro připomenutí, že záleží hodně na tom co v té vodě pak má bydlet. Nezkoumal jsem jestli by zrovinka tvoje ryby měly z dešťovky(vody, z nakrájené žížaly by radost nejspíš měly) :-D radost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 15:13 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: stropa
Zoidik pravděpodobně myslel zelenou vodu po přidání činidla a ne že by měl zelenou až modrou přímo v jezírku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 15:10 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: stropa
U nás je buď fakt tak blbá voda, nebo neumíme pořádně ten test používat. Asi si pořádně přečtu návod a třeba odhalím kde je chyba a doměřím se +/- relevantních hodnot.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 15:07 stropa Re: Zoidik
zelená voda nemívá ph 8/9zelená barva je z rozkládajících se roztlin ...čpavek...a většinou taková voda má kolem 6...ale je to jen má odhadní norma mužou se tady názory lišit....vodu v jezírku řeším taky.teda moc neměřím to ne...já v létě každý měsíc hodím do jezírka cirka pět polévkových lžc jedlé sody a nemám problém ne občas změřím namátkově,většinou je tam 6:7ph a mezi 500/800vodivosti.do jezírka dávám přes léto většinu ryb z akva.cirka na ty čtyři měsíce.plísně ani jiné jsem niak neřešil nikdy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 14:50 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: stropa
Kalibraci doma neřešíme vůbec. To možná taky bude ten důvod proč v jezírku i akvárku bylo testama naměřeno pH8-9 (no prostě tměvě zelená až modrá www.akvaristik.eu/… tmavší než poslední na obrázku)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 14:47 stropa Re: Zoidik
měřáky nemám od rataje ale digsondy.sic je občas nastavuju v roztoku kuli přesnosti,ale moc pečlivý nejsem nato a tak mužou proměřit občas plus mínus 1/2ale to neřeším.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 14:44 stropa Re: Zoidik
dodatek...ph s deště pod pět jsem nenaměřil nikdy.max 6.2 pha většinou 6.4/5ph.hodně závislé na ročním období a teplotě.někdy přidám jedlou sodu špetku abych kyselost srazil pokud je to nutné a déšt byl kyselka :-( :-) to píšu pro případné reakce v odlišnost ph jiných měření než mých
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 14:38 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: romant; Mrakoplash
To co mam v prezentaci mi tam plave :-)

Asi si po dvou?, třech? měsících změřím pH v akvárku a zkusím aj tu vodu z kádě změřit. Jenom otázka jak mi ty testy vyjdou. Jsou od Rataje a zatím naměřily všude stejné hodnoty hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 14:37 stropa Re: Zoidik
s deštovkou mám dobré skušenosti ,jinak ted ji nezbírám v praze ale na chatě u sadské ale zbíral jsem ji i v praze a neměl jsem problém nikdy.voda z řádu má většinou měřenou vodivost 600 a deštová pražská kolem 50 a mimo prahu kolem 20 po ustání.kyselost zhruba 6.8ph.po namíchání s řádu mám 6.9/7.1....po ustálení většinou na 6.9ph což mi stačí a přesně takovou potřebuji.s vodivostí jsem poté na 400.a další klad je ten že do sudu chytám vodu stále a bez čištění sudu čímž v sudu jsou stále nutrifikační bakterie a komáří larvy též což je taky duvod proč do sudu stále lezu a beru larvy a deštovku.takže hodnoty po namíchání mi tak vhovují a proto v tom přínos pro mne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 14:33 R Muž romant [27987] Re: Zoidik
Ano, spousta lidí si tím upravuje Ph a tvrdost(vodu míchá), protože dešťová voda je obvykle měkčí než vody povrchové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 14:33 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Zoidik
Ono taky záleží co máš za chovance v akváriu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 14:30 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumím – Re: romant
Normální déšť má pH mírně pod 6 — je mírně kyselý.

Zvýšená kyselost v půdě a ve vodních tocích se nepříznivě projevuje na rybách a rostlinstvu.

Takže to můžu pochopit tak, že přidávání deštěové vody do akvárka pokud neni moc kyslé a má pH kolem 6 že není na škodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 14:23 R Muž romant [27987] Re: Zoidik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 14:13 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: stropa
Trochu odbočím a zeptám se, jaký vidíš přínos v dešťové vodě pro akva? Beru to, že chemicky není moc upravená (jak kde, tam kde jsou kyselé deště tak asi nepoužívat co)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 13:46 stropa Re: Michaldvd
je téma chlor...teda já osobně s chlorem nikdy problém neměl,myslím že nechat odstát vodu kuli chloru je zbytečnost ,teda pokud se nezabýváme terčovci,tam je to trošku jinde vše.vodu dávám přímo z kohoutku a nic se tím nikdy nestalo.ono nechávat odstát vodu v pětseti a více litrových akva by bylo dost šílenost sama...u malých akva to řeším pul na pul deštovka a kohoutková,tam odstát nechávám dva dny a poté přimíchám deštovou.ovšem myslím že to nedělám kuli chloru či jiné,ale spíše kuli zvyku samém...je to tak nák automatický léta tímto sistémem řeším vodu v menších akva.ale hlavní duvod je s určitostí pro tu skutečnost ,že v maích akva je potěr většinou a tak je to celkově v jiném stylu co se vody a kontrol všeho týče.nic víc mne k vodě a chloru nenapadá.eště to cedím přes rašelinu když dolévám malé akva sety.u velkých nic,občas asi tak jednou měsíčně si udělám testy čeho potřebuju a jednou za měsíc a pul až dva měním třetinu vody.mám tam výkoné čerpadlo které se sepne na dvě hodiny denně kuli prohnání vody a cirkulaci a jinač vše zvládá filtr.nevzduchuju...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 12:18 Muž Michaldvd [45] - AsieRe: j0hny
No človek nikdy nevie ale ja to musím zistiť :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 11:55 Muž j0hny [86]
V dnesnej dobe je dost mozne ze to vyhodnococavie zariadenie stalo 1500 eur, a pritom niekoho znamy nainstaloval spinacie hodiny na davkovacie cerpadlo hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 11:41 Muž Michaldvd [45] - AsieRe: katterinecka
Cez leto vecer som nameral x,x hodnotu a ráno som nameral ešte viac. Takže to nie je pravidlo, že ráno namerám menej. Asi sa ľudia sťažovali tak to teraz kontroluju viac. Raz bol ten pach taký silný, že sme doma ani nevarili z použitím našej vody. Ešte aj po prevarení ten chór bolo neskutočne cítiť. Škoda len, že som vtedy ešte nemal testy :-( ta hodnota by bola obrovská!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 11:37 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Michaldvd
nejspíš tam měří množství chloru, a jakmile klesne na určitou mez tak ho to tam nadávkuje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 11:36 Muž Michaldvd [45] - AsieRe: j0hny
Večer som testoval priamo z vodovodu studenú a dnes ráno tak tiež odpúšťanú studenú. Teplejšia voda je len tá odstatá ktorá má presne 22°C
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 11:36 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Michaldvd
máte malou úpravnu vody? tam se můžou ty hodnoty docela lišit. Tak leda brát na víc pokusů vodu ve stejnou dobu.
Pro tvoje potřeby by bylo asi nejlepší změřit si jen kdy je chloru ve vodovodu málo a pak napouštět akvárko :-D za předpokladu že ty testy fungují dobře
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 11:33 Muž Michaldvd [45] - AsieRe: j0hny
No ja som počul, že tam majú automatický davkovač. Vraj na základe nejakých hodnôt sa dávkuje chlór. Teraz chcem zistiť, pretože ma to dosť zaujíma, na zaklade akých hodnôt sa to spúšťa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2012 11:29 Muž j0hny [86]
Neni nahodou presnost toho testu +- 0,15mg/l ? :-D
Tak to je zaujimave zistenie, ocividne do toho zasobniku leje viac ludi kedy/kolko/coho sa im zachce hmm
Este edit: dufam, ze si skusal za kazdym cisto studenu vodu :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 11:22 Muž Michaldvd [45] - AsieRe: katterinecka
Haha tak a už mám toho dosť! Práve som zrobil test priamo z vodovodnej vody a nameral som 0 mg/l. Človek potom ani nevie či tu vodu má nechať odstáť už večer, alebo si ju rovno napúšťať z vodovodu ráno z nulovou hodnotou :-D V testovacej nádobe (1 l) klesla po 24h hodnota na 0,1 mg/l, pritom priamo z vodovodu za taký istý čas má hodnotu už 0 mg/l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 11:20 Muž j0hny [86]
Fiha, no cakal som ze to vyprcha rychlejsie nez za 12 hodin. Bohvie cim tu vodu "osoluju".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 11:14 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Michaldvd
můžeš zkusit litr v té stejné nádobě ale s provzdušňováním (jestli ho máš)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2012 11:08 Muž Michaldvd [45] - Asie
Takže dal som do 1 l nádoby vodu a zistil som že po 12h odstatia hodnota klesla z 0,3 mg/l na 0,1 mg/l počkám do kedy to vyprchá úplne a potom začnem testovať v 30 l bandaske.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 09:55 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: j0hny
...navyse ma velky otvor na cerpadlo, ktore tam kludne mozes nechat hodinu aby to vodu tocilo a miesalo...
Když už podobné brekule, tak i provzdušňování pomocí vzduchovacího motorku, (což je věc, kterou má každý předvídavý akvarista někde v šuplíku :)), po dobu nějaké půl hodinky tento účel splní dokonale.
A co tak "špetička" thiosíranu sodného (ustalovače)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2012 22:55 Muž j0hny [86]
Naplnaj ju tak aby bola co najväcsia plocha hladiny. Bolo by super keby si pre nas vsetkych spravil par testov jak hodnota kazdou hodinou klesne palec Pripadne mozes spravit aj pokus jak rychle to prcha len cez malu plochu hladiny, ale myslim ze rozdiel velky nebude :-) Ten barel je vyhodnejsi vo viacerych veciach, uz pri jeho napustani vies nasmerovat hadicu tak, ze sa ta voda riadne roztoci, miesanim to prcha rychlejsie, navyse ma velky otvor na cerpadlo, ktore tam kludne mozes nechat hodinu aby to vodu tocilo a miesalo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2012 22:49 Muž Michaldvd [45] - AsieRe: j0hny
Kúpil som si bandasku 30 l hlavne kôli problému z chlórom. Idem testovať či vyprchá chlór cez pomerné malý otvor na bandaske.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2012 22:45 Muž j0hny [86] – 0,3mg/l
Pri vymene tretiny vody sa mi ta hodnota nezda byt az tak vysoka. Nez sa rozhodnes investovat do RO a predfiltra, skus to najprv s barelom a cerpadlom za stvrtinovu cenu. Ked mas moznost ten barel postavit nad uroven akvarka tak to pojde aj bez toho cerpadla. Vlastne ti potom stacia aj ovela lacnejsie "bandasky"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2012 22:08 Muž Michaldvd [45] - Asie
Práve som nameral 0,3 mg/l chlóru :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   09.12.2011 14:59 host Re: Michaldvd
Jak už poznamenali Sid s Hamidolem, thiosíran sodný je podstata "zázraku" a velice jednoduché a levné řešení problému s Cl je dobře popsáno u sousedů:
wds.cz/…
;-)
A ještě drobnost, aktivní uhlí se používá jako dechlorační filtr kvůli životnosti RO membrán, protože Cl ji narušuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2011 12:27 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Haimdol
Tan nějak :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2011 12:23 R Muž Silent [5949] Re: Sid
Což je mimochodem jedna z nejdůležitějších složek oněch nelevných "zázračných" vodiček :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2011 12:15 Muž kortezhugo [983] – Re: Nobody
Nobody napsal: Abychom to uvedli na pravou míru - v RO membrána neabsorbuje,ale propouští jen H2O.To ostatní odchází pryč.

no z casti sa preplachuje ale casom sa stejne upcha...proste nevydrzi to "vecne"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2011 11:46 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: HaDaS
Chlor se dá z vody odstranit i jinak a skoro zadarmo - thiosíranem sodným. ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 8

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 6637x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14604-chlorovana-voda?od=201