Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Živorodka Wingeova (Endlerova) - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Žádná další stránka   1  
Živorodka Wingeova (Endlerova) - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2010 01:35 Muž roper [10] - CichlidyRe: hanyking
Největší prasárna je, když je bude někdo křížit s okama. Pokud chceš endlery v šumperku, tak já su z dolní moravy a su tam každý víkend. můžu ti nějaké vzít
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2010 00:35 Muž Gunguy [2] Re: PetrDv1
prostě 1-2 stupne C navic, krmeni pestre a aspon trikrat denne a klidne vic, gupky jsou zrave, potom zkusit vymenit trochu vody, ale to spis kdyby ti nechtely rodit....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2010 00:04 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: hanyking
Pokud chceš čisté endlerky tak ne, protože se mezi sebou kříží. I když čisté...stejně je to gupka to mi nikdo nevymluví.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2010 00:03 Muž Oskar. [23] - AmerikaRe: hanyking
Jasně že daj, dokonce se s pavím očkem budou i křížit a vznikne ti tak třeba závojová endlerka s dlouhými mečíky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2010 23:59 hanyking
Dají se chovat s pavíma okama?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2010 22:27 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: PetrDv1
Zkuste aspoň dvakrát. Rybky budou vitálnější. A co nejpestřejší potrava. Vám by se taky brzy přejedl chleba se sádlem 3x denně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2010 22:23 PetrDv1 Re: Pepan
Na doplnění: vzhledem k prac. vytížení krmím pouze jednou až dvakrát denně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2010 22:20 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: PetrDv1
Jestli se mohu vetřít ještě do diskuse, tak fakt co nejpestřejší potravu a vícekrát denně menší dávky. Já svoje rybky krmím 2-4x denně a pokaždé něčím jiným. Mražené patentky a cyklop, 2 druhy granulek, vločkové krmivo a grindal. A s množením nemám problém u žádných živorodek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2010 22:13 PetrDv1 Re: dekuji
Díky za rady.
Osázení je tvořeno: egeria densa, egeria najas, mokřanka, zákruticha, celá hladina je pokrytá plovoucíma rostlinama. Je to tak hustě zarostlé, že se nedá ani odlovit žádná rybička. Myslím si, že úkrytů tedy malé rybky mají dostatek.
Krmení je asi moje slabá stránka, používám pouze vločkové krmivo. Vyjímečně mražené.
V akváriu mám pouze endlerky, dva panceřníčky a krunýřovce.
Parametry vody, tedy pouze ty co znám: pH 7,2, dusičnany neměřitelné. Tvrdost neznám, ale asi vysoká - používám studniční vodu.

for roper: děkuji za nabídku, určitě bych ji rád využil. Bylo by možné se domluvit na příští týden, někdy odpoledne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2010 18:33 Reticulatus Re: PetrDv1
mně ještě napadá voda; jistěže endlerky nejsou vybíravé ohledně vody, ale přece jen zkus zkontrolovat aspoň pH a tvrdosti, možná i dusičnan, jistota je kulomet ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2010 17:53 Muž roper [10] - CichlidyRe: Gunguy
pochybuju že by si samci neporadili se samičkama :-D
Já je mám bez nějakého extra porostu a mladých mám strašně moc . Krmím vločkama i mraženým.
Klidně ti nějaké nechám, protože je hážu cichlidám stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2010 16:32 Muž Gunguy [2] Re: PetrDv1
hmm jedine co mne napada, ze samicky maji velike ploutve a samci do nich nemuzou a nebo jsou samci pomali kvuli svym ploutvim, ale nevim endleraci jsou rychlici... a to tam máš jenom endlerky? nemáš tam něco dravého?
A tyhle rybicky se neprodavaji ale rozdavaji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2010 16:28 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: PetrDv1
Čím rybky krmíte a jak vypadá ta džungle. Mi se osvědčil jávský mech. Tam se schovají ta nejmenší mrňata a po nějaké době jsou už tak velká, že je dospělé rybky nesežerou. Podmínkou je samozřejmě co nejpestřejší potrava.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2010 16:24 Muž roper [10] - CichlidyRe: PetrDv1
Já mám tolik endl. že netuším, co s nima budu dělat. Množí se jak šílené. Jsou to ale milé rybky a nikdy bych je nepohanil potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2010 16:20 PetrDv1
Po delší době se vracím zpět tématu:
Endlerky jsou pro mne asi velmi náročný druh na množení. Mladé jsem zahlédl pouze v jednom případě a to v počtu čtyř kusů - všechny do tří dnů zmizely, staly se pravděpodobně součástí potravního řetězce, přičemž mám akvárium jako džungli. Moje skupina endlerek se mezitím zmenšila a to vinou pravděpodobně věku. Mám nyní již pouze tři samice a dva samce. Nevíte, kde bych mohl dělat chybu?

Obracím se na Vás, zda někdo nemá na prodej cca. 10 ks této krásné rybičky a bydlí v okolí okr. Svitavy. Předem díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2010 01:27 boaconstrictor Re: kikuška
Po rozmrazení bych doporučil propláchnout třeba v punčoše, aby se odstranil kal a pak s tím šup do akva. Jinak jim tam můžeš hodit přímo mražený, já jsem je tak krmil a nic se nestalo. Prostě jsem jim tam hodil kousek kostky patentek a rodily jak divý. Ve vrhu bylo kolem 8 mláďat, samičky byly ještě mladý. V akvárku jsem měl asi 45 endlerek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2010 22:09 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetkyRe: PetrDv1
myslím, že chovná skupina je dobře sestavená (více samečků)- podle mých zkušeností mladé nepožírají a když tak, tak minimálně. Endlerky mají méně mláďat než paví očka - já jsem měla od samice max. 10 mláďat, ale to byla podle popisu rekordmanka, mívají jich okolo 5. Teplota už byla v příspěvcích zmíněná, možná bych jim dala třeba mražené patentky - živé krmivo na zpestření a podporu množení. Prodávají se v akvaristice, takové malé zmrzlé kostičky. Odebere se potřebné množství (v tvém případě odhaduji asi 1/4 - 1/2 kostky - tj tolik, kolik rybičky sežerou za 10 minut - pokud dáš víc, tak to pak odsaj - může to kazit vodu) a nechá se rozmrznout třeba v mističce a pak se to hodí do akvárka. Rozhodně to tam nesmí zmrzlé, ale v pokojové teplotě, rybičky by mohly ze zmrzlé potravy umřít
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2010 18:28 koikapor Re: PetrDv1
teplotu skus dat na 24 :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2010 06:50 Muž motýlek [275] Re: PetrDv1
... chce to jen být trpělivý ... já mám "chov" v desetilitrovce postavené přímo na okně, takže přirozeně je tam hodně rozptýlených řas - což jim vyhovuje a množí se a dělí a štěpí jako číňani - je jich tam už snad 50 ... už jsem zde v inzerátech dvakrát objevil nabídky Endlerek Scarlet - ale zatím vždy dost daleko - nemáte někdo tuhle formu v blízkosti Zlína nebo Uh.Hradiště?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2010 21:16 PetrDv1 Re: xenotoca
Děkuji za rady.
Napadla mne též teplota, nicméně nyní to mám potvrzené z Vašich zkušeností.
Akvárium nevytápím, tak musím počkat, jak píšete, až do května a pak se uvidí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2010 21:14 Muž xenotoca [34] - ŽivorodkyRe: PetrDv1
Osobně si myslím že je to dáno teplotou,až se oteplí tak se určitě začnou množit.Chovám také živorodky bez vytápění v zimě a na jaře mám kolem 21 st.C. a nemnoží se mi prolifiky. Začnou se množit až teplota vystoupí na 23 st v květnu. Nižší teplota v zimě není na škodu rybky si odpočinou a také se dožívají vyššího věku. Vyšší teplota urychluje dospívání a množení avšak zkracuje život
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2010 20:58 boaconstrictor Re: PetrDv1
já jsem je měl chvíli a po chvíli se začaly množit. Mladých si vůbec nevšímaly. Teplotu jsem měl 25 stupňů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2010 20:54 Žena bluedream [245] Re: PetrDv1
Mladé nepožírají a pokud ano, tak minimálně. Mám je teď "odložené" ve zhruba stejně velkém akva, jen teplota je 24 stupňů a ty potvůrky se množí jako šílené. Říkala jsem si, že se jich postupně zbavím, ale vždy pár udám a další se narodí hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2010 20:24 PetrDv1 – Množení endlerek
Potřeboval bych poradit ohledně množení endlerek.
Mám skupinu 5-ti samic a dvou samců asi dva měsíce a dosud jsem se nedočkal mladých, ačkoli jsem četl, že jejich rozmnožování je bezproblémové.
Mám menší zkušenosti s množením pavích oček, kdy je na nich vcelku dobře patrné stav těsně před porodem. U endelrek jsem však nic podobného nepozoroval.
Dle mého názoru:
1. své mladé po narození požírají, přestože v literatuře je uváděno, že mladé nepožírají,
2. nemají ideální podmín pro rozmnožování (akvárium 40 l, 19-21°C, pravidelná výměna 1/3 vody týdně, strava vločky + mražené dafnie),
3. příliš krátká doba pro aklimatizaci v novém akváriu.

Můžete se podělit o zkušenosti. Předem děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2010 11:27 constrictor Re: Krystýna
ok, dokoupím jávský mech a nechám je rodit normálně v akvárku. Když samička bude mít hodně velký břicho, tak jí hodím do porodničky, abych jí vyzkoušel, když už jsem jí kopil. :-) Díky za rady ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2010 09:55 Žena Kristýna [72] - Raci, krabi, krevetkyRe: ludviko
Také se přikláním k nechání volně v akvárku, pokud nemáte někoho, kdo by chtěl všechen potěr. U mě se potěr schovával v trsu rostlinky Limnophila sessiflora, dále mezi Cladophorou a v jávském mechu.

Přeju hodně štěstí ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 22:20 Muž ludviko [24] - ŽivorodkyRe: constrictor
Klidně nechat. Já měl původně čtyři páry a po půl roce jich tam je minimálně stovka a nevím co s nimi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 20:52 Žena gaume [26] - ŽivorodkyRe: constrictor
nebo si porodnicku vyrob, kdyz bude mit aspon tri litry, tak v ni samice muze byt i tyden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 18:09 constrictor Re: Kacoo
tak si pro ně pak přijeď :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 18:09 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: constrictor
Doplň nějaké plovoucí rostlinky nebo trs jávského mechu nebo najasu a s klidem odchovávej ve společném akvárku.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 18:06 Muž Kacoo [10] - CichlidyRe: Yirka
ja bych vedel co s nima :) moji tercaci je maji radi :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 18:04 Muž Yirka [9118] Re: constrictor
Nechal bych je v nádrži, většina přežije a za pár týdnů stejně nebudeš vědět co s mladýma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 18:02 constrictor – Kdy dát živorodku Endlerovu do porodničky
Fotka k příspěvku Zdravím. Ve 150l akvárku mám asi 30 Endlerek a dva malý pancéřníčky. Chtěl jsem se zeptat, jak se pozná že bude samička cca za 2 dny rodit, abych ji mohl dát do porodničky v co nejkratší době před porodem a nemusela tam být moc dlouho. Nebo je mám nechat vytřít ve velkým akvárku a doufat, že se část potěru zachrání v rostlinách? (i když ještě nejsou rozrostlý). Zkusím sem hodit foto akvárka . Uvítám rady jak na to :-) Díky předem
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2009 19:18 Muž DavidDizzer [26] Re: Otta
j to taky může být, řešení je mnoho! hlavně aspoň tu punčochu trochu umyj :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2009 19:16 Otta Re: Peto
Klidně přes filtr přetahni punčochu.Nic to neudělá,já jí občas dávál místo vaty. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2009 19:12 Muž DavidDizzer [26] Re: Peto
řešení může být i to: pokud máš menší odchovničku, tak bych tam dal obyčejný molitan s bublifukem, který nevtáhne vůbec žádnou rybku!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2009 19:09 Peto – ako zabranit vniknutiu poteru do filtra
chcem umiestnit do vytieracky k malym endlerkam filter,ale mam obavy aby mi nevtiahol do seba male rybicky, je tam dost velka strbina... ako tomu zabranit ? uvazoval som dat tam kusok pancuchy, silonky ale neviem ci je to dobry napad, ci to nepusti do vody nejake farbivo..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2008 14:01 motýlek - jarda :-) Re: Mobbydick
buď optimista - je nepravděpodobné, aby tam bylo jen jedno pohlaví ... asi to chce čas - vývoj také závisí na teplotě vody a krmivu - zkus dát něco živého nebo aspoň mraženého a uvidíš, že se vývoj značně urychlí ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2008 10:20 Muž Mobbydick [4] Re: Vladi
takže pokud jsou měsíc starý a všechny se jeví jako samičky tak mám se samečkama smůlu? A kdy je můžu věnovat někomu do akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2008 10:16 Vladi Re: Mobbydick
U endlerek je velmi brzy poznat, co je sameček - jednoduše se začne vybarvovat. Samičky barevné nejsou. U pavích oček jde pohlaví rozeznat přibližně v 1 měsíci. Gupky = paví očka. Při narození vypadají všechny jako samičky ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2008 08:13 motýlek - jarda :-) Re: Mobbydick
endlerky mě zajímají, ale zatím jsem je v ukolí UH a Zlína nesehnal - ale možná moc nehledám ;-) ... ale např. u Black Molly jde sameček poznat asi po 10-ti týdnech .. v žádném případě se s vyvinutým gonopodiem nerodí !!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2008 07:41 Muž Mobbydick [4] – Dospělost endlerek
Dobrý den,
mám skromný dotaz. V jakým věku rozeznám u endlerek a pavích ok u mladých pohlaví? Mám cca 10 mladých endlerek, nechat si chci jen jednoho nebo 2 samečky, ale mám dojem že mladé jsou samé samice ( teda posuzuji podle řitní ploutve). Protože zkušenosti nemám, ptám se jestli se samečkům ta řitní ploutev mění na gonipoidum děhem dospívání, a nebo jestli se s ní rodí? A jak je to s ostatními živorodkami - konkrétně gupky a paví oka? předpokládám že stejně, ale radši se zeptám. Děkuju za odpovědi!

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [3]

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 7110x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14538-zivorodka-endlerova-chov-odchov-?od=101