Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Živorodka Wingeova (Endlerova) - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Živorodka Wingeova (Endlerova) - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2016 20:41 Muž Mojzo1111 [5] Re: Jája
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Nemam nejak cas zatial riesit prezentaciu akva ale endlerky mam v malom 54litrovom tu mam fotky len velkeho okolo 170 litrov tusim ked doriesim bakalarku urcite sa trochu povenujem podrobnejsie aj fotkam a prezentaciam akvarii☺
Teplotu vody mam momentalne bez ohrievaca dost kolisavu ked nekurim v izbe tak aj 18 a ked semtam zakurim tak voda sa mozno do 23 najviac zohreje a tie lupienky su velke asi aj 3cm ale to som pomrvil na mensie ale asi aj hrube a nie moc kvalitne to som davno kupoval nejake najlacnejsie ked som este karasi choval mozno su uz aj prestarnute mam ich uz viac ako rok no uz mam druhe lupienky a tie im chutia a aj artemia sa mi uz pompar hodinach vyliahla a aj ta im moc chuti dokonca uz si zvykaju aj na susenu dafniu ked ju pomrvim na prasok ked boli vacsie zrnka tak im to bolo asi suche zakazdym to vypluvali a nehali tak
A mozno je uz aj tehotna sa mi vidi ze jej narastlo trochu brusko☺ a je to vobec endlerka ta samicka? Sa mi vidi nejaka ina oproti samcekom je odost vacsia a aj tvar chvosta sa mi vidi trochu iny dufam ze to nieje pavie ocko alebo nieco take
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2016 15:01 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Mojzo1111
A kolik má teď voda stupňů? Řekla bych, že není potřeba zbytečně topit. Pokud chceš mláďata, tak je nech v klidu žít. To pro ně bude to nejlepší a ne se jim v AQ zbytečně hrabat. Živorodky nejsou jikrnáči a nepotřebují speciální podmínky.

To krmivo myslíš, že byly moc velké lupínky, nebo že byly ty lupínky tlusté, masivní. Pokud jsou velké, tak je nadrobíš a žrát to budou.
Edit: Jestli to AQ vypadá jako na fotkách, co máš ve své prezentaci, tak se nedivím, že jsou plaché - pořiď jim hromadu rostlin, budou se cítit lépe než v takovém holobytě. Bylo by fajn, kdybys udělal i prezentaci svého AQ, aby bylo vidět, o čem je řeč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2016 10:28 Muž Mojzo1111 [5] Re: Jája
Asi boli nachybe tie vlocky boli dost hrube to boli nejake lacne univerzalne aj pre jazierkove rybky teraz som dal take jemne od fluval a tie zobu pekne z hladiny ale aj vareny zltok im celkom chuti a vcera som si dal liahnut artemiu no asi zvysim aj teplotu trochu nech co najskor nastane tutumuu mam len jednu samicku a dvoch samcekou tak su trochu plache
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2016 18:50 R Muž romant [27987] Re: Jája
Třeba je problém v kvalitě vody? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2016 16:31 Muž motýlek [275] – SAK
krmil jsem Endlerky SAKem - množily se jako o závod ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2016 13:05 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Mojzo1111
Abych pravdu řekla, tak mě docela překvapuje, že nechtějí vločky. Zrovna endlerky (nebo pávčata) jsou jako nenasytný kontejner. Sežerou cokoliv, jakoukoliv značku a v jakémkoliv množství - to je má zkušenost. Zkus mražené breberky - např. cyklop, koretry...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.05.2016 06:49 Žena kataChlum [129] - divoká paví očkaRe: Mojzo1111
No tak hurá do přírody a něco jim ve vodě nachytat ;-) A nejsou vločky jako vločky, třeba chtěj jinou značku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2016 22:17 Muž Mojzo1111 [5] Re: kataChlum
Vlocky mi nejako nechcu aninrastlinne ani zivocisne :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2016 20:26 Žena kataChlum [129] - divoká paví očkaRe: Mojzo1111
Nejlepší pro ně je pestrá strava. Živé, vločkové...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2016 13:45 Muž Mojzo1111 [5]
Co je najlepsie davat zivorodkam vingei ako krmenie ked chcem aby sa rozmnozili?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2015 00:14 LadasBVP Re: PaulZy
A když ani to nezabere? tak co mám dělat shánět náhradní ubytování? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2015 23:44 Muž PaulZy [51] - RostlinyRe: LadasBVP
Mírnit krmení, když není kanibalismus (nebývá ani u pavích ok, u Endlerek vůbec). Moje první ryby byly právě paví oka a dlouhé roky jsem je choval ve 20l akváriu... Ustálilo se to na 4 cm ryby na 3 litry (filtr, vzduchování žádné, jen rostliny - hl. mech, a světlo). Pro Endlerky to platí taky, i když s větší velikostí by se kanibalismus mohl objevit (existují formy, možná kříženec, kde je samice delší 5 cm).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2015 22:51 LadasBVP – přemnožení
Zdravím všechny,
potřebuji pomoct nastal mi nezvyklý problém u živorodky duhové gupka nebo paví očko zaleží kdo tomu jak řekne koupil sem si 6 samic a 2 samce nedávno se mi narodila první rybička jako začínajícímu akvaristovi mi to udělalo ohromnou radost ale dnes sem zjistil že se tam motá o něco menší tak sem se chtěl ujistit zda jsem viděl správě a opravdu tomu bylo tak. Jenže při důkladném hledání jsem neobjevil tu jednu hledanou asi 3-4 mm rybičku ale objevila se další a další a v konečném důsledku bylo 6 nových. Možná by někdo řekl že sem se zbláznil ale potřebuji aby to neustálé rozmnožování ustalo. Je to z toho důvodu že okvárium mi dle obsahu držet při takovém stoupání populace je tam držet a nemam srdce to likvidovat beták jestli si možná zobne ale zjistil sem že raději okružáky kanadské ale i tak populace bude do budoucna dozajista stoupat. A tak se ptám co mám dělat mírnit krmení snížit teplotu? hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2015 21:10 Muž LiborSprysl [9015] Re: Prasan
Pokud se nepletu, tak se o těchto barevných odchylkách Roman Slaboch zmiňoval již před několika roky. V divoké populaci podle mne takové ryby nejsou, barevné změny nastaly až při chovu v akváriích a toto se jeví jako tzv. "modré endlerky". Neklame-li mne paměť, mají původ někde na severu (Švédsko?). Ale protože nejsou barvy výrazné, komerčně jsou to rybky velmi špatně prodejné a proto se nijak často nechovají. Měl jsem je také a bohužel se mi ještě stále občas objeví... :-( ... ale B.belizanus říkaly, že jim jsou ty barvy celkem fuk ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2015 00:04 - Re: 0
Uvidím. ;-)
Sú celé strieborné len na boku majú menší odlesk do modra a tie čierne škvrny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2015 23:52 Muž 0 [1718] - Obecné.Re: prasan
To ještě neznamená, že jinde neexistují. Může jít o hybridizační vliv v předchozích chovech, nebo projev mutace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2015 23:46 - Re: 0
Ani na jednom videu ale nie sú také ako mám samčekov ja. :-)
Nemajú žiadne iné škvrny ani v dospelosti ako vidno hlavne v 40-tej sek.môjho videa.
Zrejme ako píšeš je ich kopa len pôvod ťažko dokázať - vysvetliť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2015 23:42 Muž 0 [1718] - Obecné.Re: prasan
Podobných a jiných je plno. Otázkou je, zda to jsou původní divoké populace. Těch videí je plno a malý výběr k nahlédnutí přidávám k odpovědi. 0 alias Zero.

www.youtube.com/…

www.youtube.com/…

www.youtube.com/…

www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2015 21:05 -
Pred časom som sa dostal k endlerkám.Dve z nich mám strieborné - samce majú len čierne znaky a namodralý lesk na tele.Tento párik som selektoval a rodí mi takéto poromstvo.Dám link na video až sa mi nahrá.Otázka, je to dáka forma ktorá už existuje alebo? Ostatné ktoré mám sú farebné.Pozerám po nete ale zatiaľ som nenašiel.
Niekoľko mladých po prvom rodení samičky malo nádych do zlata,tie som vyselektoval.
Edit: tu sú -
www.youtube.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2015 10:16 Žena kataChlum [129] - divoká paví očkaRe: KatkaPtacatko
V atlasu, tady na rybicky.net jsou fotky, kde je rozdíl mezi samcem a samicí P.wingei dobře vidět.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.01.2015 22:46 Muž LiborSprysl [9015] Re: KatkaPtacatko
To co mu kouká pod břichem... nejen u rybiček... :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2015 22:37 Žena KatkaPtacatko [0] Re: LiborSprysl
A kde ho mám hledat? Vždycky čtu o tom, že je něco někde vidět a já nevidím nic (teda u rybiček). Holt neznalost se projevuje stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2015 22:33 Muž LiborSprysl [9015] Re: KatkaPtacatko
No děvucho, klukům je potřeba pořádně koukat na pinďourka, určitě ho měl již když jste ho kupovala... :-P ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2015 22:21 Žena KatkaPtacatko [0] Re: Turbínka
Kvůli focení těhotné krevetky (drží se vzadu, tak jsem si to chtěla ověřit) jsem si nechala rozsvíceno trochu dýl. Jinak zhasíná v cca 21:00.

Libor: Tak jsem myslela, že budu mít páreček a ono houbelec tone Mizera jeden, taky se nemohl předvádět dřív?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2015 22:16 Muž LiborSprysl [9015] Re: KatkaPtacatko
Na tom není nic překvapivého... samci se před sebou natřásají, aby bylo vidět, který je hezčí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2015 22:13 Žena Turbínka [2558] Re: KatkaPtacatko
A není už náhodou akvárko zhasnuté?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2015 22:12 Žena KatkaPtacatko [0] Re: Turbínka
Fotila jsem to asi před hodinou a teď už na ní (něm) zase žádný fleky nejsou, trochu nerozumím tomu, že se flíčky objeví a pak zase zmizí. A začalo to až po tom, co jsem koupila toho kluka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2015 22:07 Žena Turbínka [2558] Re: KatkaPtacatko
Tihle oba jsou kluci (gonopodium). Zálěží na podmínkách, u mě chytali kluci barvu (flíčky) tak okolo pátého týdne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2015 22:01 Žena KatkaPtacatko [0]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, chtěla bych se zeptat, kdy se vybarvují Endlerky? Někde jsem četla, že asi ve třech týdnech, tak jsem si myslela, že mám holku (připletla se ke krevetkám jako malý potěr 12.12.). Ale teď když jsem jí koupila kamaráda, tak se na ní začaly objevovat barevné flíčky. Ovšem jeden den je má a druhý den zase nic, tak nevím, co si o tom mám myslet.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2014 16:09 Muž LiborSprysl [9015] Re: prasan
Trochu víc promodrá a jinak bude "taký vyblitý"... :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2014 16:02 - Re: LiborSprysl
Šiel zatiaľ samostatne.Ostatné mám všetky s takmer identickou kresbou.Uvidím či sa to ešte dáko inak prejaví. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2014 15:59 Muž LiborSprysl [9015] Re: prasan
prasan napsal: Vyrástol mi jeden samček ktorý ostal celý akoby strieborný s čiernou škvrnou na boku a vrchom chvosta.Žiadne farebné ani orandžové znaky.
No jo štěpitelný na modro...nezoufej!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2014 09:46 -
Vyrástol mi jeden samček ktorý ostal celý akoby strieborný s čiernou škvrnou na boku a vrchom chvosta.Žiadne farebné ani orandžové znaky.
Napadá ma toto:
Zmena sfarbenia endleriek vplyvom prítomnosti predátorov.
docs.google.com/…

Mám tam ráčiky Cambarellus diminutus.
????

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2013 05:47 Muž LiborSprysl [9015] Re: Jíťa
Přestaňte ta pávčata futrovat jako dosud...uvidíte, že i ona velmi umírní ve svém rozletu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2013 19:13 Muž Hanzi [15] Re: Jíťa
A co tak přebytky udat v akvaristice. Já to tak dělám, např. výměnou za nějakou rostlinu a jsme spokojení oba, já i prodejce v akvaristice :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2013 18:39 radim Re: Jíťa
nejsi třeba z Pardubic? jestli jsou ti naobtíž, tak bych si je klidně vzal (brával) jako krmení pro kolumbijky stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2013 18:37 Muž fido16 [631] Re: Jíťa
Podíval bych se po nějaké tetře třeba císařskou ta krásně drží paví oka na uzdě ale většina rybek si dá ráda masitou stravu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2013 18:35 radim Re: Jíťa
např. 1 samici betta splendens a pak už malé moc neuvidíš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2013 18:07 Žena Jíťa [0] – Endlerky a redukce jejich množení
Dobrý den, mám takový dotaz. Asi před 2 měsíci mi dospělo moje základní hejno endlerek, dala jsem je od krevetek do většího, asi 50l a začaly se množit. Z těch prvních samozřejmě velká radost a starost kolik jich asi zůstane. Ale pak se rozjely, rostliny se rozrůstaly a dospěláci si zvykli, že se kolem pořád hemží nějaká droboť a teď už z nových přírůstků rozhodně radost nemám, akvárko není nafukovací. Poradíte mi někdo rybu, která by ten počet upravila ? Ne moc velikou ani náročnou. Neměla by jí vadit tvrdší voda a nižší teplota. Líbila by se mi parmička nádherná, ale ta musí mít větší hejno a prostor. Co třeba titejka, nemá s ní někdo zkušenost ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2013 20:29 Muž LiborSprysl [9015] Re: Mila
Nedostatek některé barvy je způsobován lokální formou a nebo tím, že předchozí chovatel podporoval určitou barevnou linii...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2013 20:21 Mila – Žluté endlerky
Mám dotaz, mám v akva jen endlerky a u mladých se mi vyskytla nějaká žlutá či oranžová forma (vybarvená jako endlerka), je to běžné? Neno jsou to kříženci?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2010 19:47 Bexi Re: Gunguy
křížení nevadí,pokud to pak dál nešíříte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2010 06:08 kreten Re: Gunguy
Nic, akorát si myslím, že je nezodpovědné zaneřádit akvarijní chovy takovými zmetky:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -4   14.08.2010 20:25 Muž Gunguy [2] Re: kreten
nj, a co proti tomu uděláš když si u mne zasouloži paví očko s Endlerkou? love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.08.2010 15:51 kreten Re: roper
Křížení vadí!!!!!!!!!!!!!!!!!!! tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2010 10:51 Muž roper [10] - CichlidyRe: Bak
nevadí mi, že někdo kříží ruzné variace, ale to, že je pak bude prodávat jako paví oka či endlerky. Později si někdo nezasvěcený domrší chov něčím takovím. ano
Křižení nevadí, ale nesmí to pak někdo prodávat jako čisté oka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.08.2010 09:07 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetkyRe: kreten
Jedna věc je čistý kmen živoorodek, ale na druhé straně to zase tak příliš neobhajuji. Bez křížení by zase ale nevznikly dnes tak obdivované druhy z výstav. Vůbec si nejsem jist zda někdo nabízí v dnešní době mono/ double sword tail v čistém kmeni a podobné kuriozity jako žlutá gupka ... Sortiment zverimexů v tomto ohledu není příliš pestrý a soukromí chovatelé nevím..V takovém případě bych jistě bral všemi desíti čistý kmen. Většinou je to práce na deset a více let než se tohle povede a už úcty k práci ostatních akvaristů je třeba čisté kmeny dále udržovat. Takže dilema :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2010 06:26 kreten Re: Bak
Vy? ne :-( coze ctitel divokých živorodek???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.08.2010 01:27 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetkyRe: Chem
Nejraději ty klasifikace míchám doma, padají z toho zajímavé kombinace, už mám i dolní meče. Trvanlivost takového genofondu ale bude nejspíše ještě na dlouho nestabilní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2010 09:18 Muž Chem [837] Re: Deathbull
Deathbull napsal: I když čisté...stejně je to gupka to mi nikdo nevymluví.)
A vymluví ;-) Když má nějaký druh i svou vnitřní klasifikaci, když ten druh můžeš řadit do tříd (u Endlerek N, P, K), tak to bude určitě něco jiného než gupka (která má naprosto odlišný systém dělení apod.) To samozřejmě platí, pokud pod pojmem endlerka chápeme P. wingei a pod pojmem gupka P. reticulata...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [2] 3

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 7112x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14538-zivorodka-endlerova-chov-odchov-?od=51