Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Růst rostlin v závislosti na účinnosti filtrace

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 3 Žádná další stránka   1  
Růst rostlin v závislosti na účinnosti filtrace
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 20:28 bennykrajinar Re: trokar
To se mi moc nezdá. Nemyslím, že by měla síla filtrace něco společného s koncentrací živin ve vodě.
Já mám doma v akva 35l poměrně silný filtr, který se velice rychle ucpe. Domu se dostanu asi 1x za měsíc a filtr vyčistím. Takže se v akva střídá dost silný proud s téměř nulovou filtrací. Rostlinám to zdá se nevadí. Echinodor i anubiasy a plovoucí rostliny rostou krásně. Takže to bude asi komplikovanější záležitost. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 20:18 Muž ancistrus [25] - RostlinyRe: kortezhugo, Johan, Sid
Myslel jsme to tak, ze nemaji rady, kdyz "vlaji" v silnem proudu vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 19:22 Muž kortezhugo [983] Re: ancistrus
Zjednodusene recenno rostliny nemaji rady prilisne proudeni vody ono "Zjednodusene" co je vela? a co malo? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 19:04 Muž Sid [6647] - RostlinyRe: ancistrus
...Zjednodusene recenno rostliny nemaji rady prilisne proudeni vody...
(Nemohu si pomoct... hmm )
Abyste se nedivil! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 18:33 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: ancistrus
Zjednodusene recenno rostliny nemaji rady prilisne proudeni vody. Kde ste na to přišel?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 18:22 Muž ancistrus [25] - RostlinyRe: trokar
Zjednodusene recenno rostliny nemaji rady prilisne proudeni vody. Vzhledem k tom, ze diky novemu filtru na rozdil od bublifuku proudeni bude, rostliny mohly zacit spatne rust. Videl bych pricinu hlavne v tom a ne ve zmenenem chemickem slozeni vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 16:01 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: trokar
Je to trochu složitější. Vždyť také záleží na složení dna, výměně vody, obsádkou, popř. hnojením atd. ;-)
Rostliny dokáží zužitkovávat "amoniak", ale také dusičnany. Kdežto ve většině filtrech se zužitkovává "amoniak" na dusičnany a ty pak mohou rostliny zpotřebovat. Je to sice o něco náročnější, ale to růst při vyšším pH také a přesto ve většině akváriích zrovna ideální pH není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 15:32 trokar – Růst rostlin v závislosti na účinnosti filtrace
Rád bych se zeptal jak je to se závislostí filtrace na růstu rostlin.
Můj případ:
Měl jsem akvárium, kde docela rostly rostlinky, nehnojil jsem a všechno bylo vpořádku.
Změnil jsem filtraci - za bublifuk jsem dal trochu předimenzovaný vnitřní filtr.
Počítám, že filtrace je účinější, ale tím zbývá míň hnojiva pro rostliny.
Platí, že čím účinější filtrace, tím horší růst rostlin?

Díky Karel

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 2 ...... [3]

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 5529x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14414-rust-rostlin-v-zavislosti-na-ucinnosti-filtrace?od=101