Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Šikmá podlaha

 

NápovědaFórum » Technika » Skříňky, stolky, podstavce 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Šikmá podlaha
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2019 16:30 Silviebaris Re: zelenakapusta
tak tu desku,ale to by chtělo uříznout do šikma od těch 0,5 do ztracena...a nebo vyklínkovat...nevím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2019 16:27 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: Roger
Jenomže ono se to nenaklání do strany, ale dopředu! Podélný sklon bych taky nijak neřešila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2019 16:26 Muž Roger [1873] Re: zelenakapusta
Rovinu nenajdeš nikde, všeobecně do 1cm se to neřeší (až na puntičkáře), svojí 200 mám taky šikmo, nevím o kolik ale určitě v normě :) stejně tak 54l, 5mm je nic, ale pro klid duše než začneš shánět kde co a vyhazovat zbytečný lovd, to z jedné strany podlož
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2019 16:01 Silviebaris Re: Celsiq
Fotka k příspěvku Tak do strany se dá zaklínkovat o něco,i ja to tak mám mezi zdí a stěnou,ale do předu,asi bych taky váhala.. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2019 16:01 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: Celsiq
Fotka k příspěvku Mně se ovšem jedná o toto akvárium - 200 litrů.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2019 15:59 Muž Celsiq [50] Re: zelenakapusta
Ani u jednoho z tvých akvárií (36 a 112L) bych se toho nebál ;) Měl jsem 2 roky akvárium šikmo do strany. Rozdíl na těch 80cm délky byl 1cm na výšce hladiny a nic se nestalo :)
I teď mám 450ku lehce našikmo do strany (pár mm) a neřeším to :-D Pojistka to kdyžtak jistí ... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2019 15:07 Žena zelenakapusta [1626] - Tetry – Nerovnost podlahy
Po naplnění akvária se ukázalo, že podlaha je křivá, akvárium se mi naklání o 5 mm do místnosti.
Upevnění do zdi není možné, je to sádrokarton. Už jsem napsala místnímu truhláři, jestli by byl schopen vyrobit "kompenzační" desku pod stolek. Původně jsem chtěla nechat akvárium napuštěné, ale takhle to vypadá, že budu muset část vody zase vypustit, aby se snížil tlak na spoje.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.12.2018 15:27 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: Valhala
Fotku hladiny to chtělo s odstupem (ideálně celé délky AQ) a upuštěnou hladinu, aby bylo něco vidět. Nožka není šroubovací (výtáčecí)? Asi blbá otázka, bylo nutné ty nožky? Nebylo by lepší položit skříň na plochu (dno té skříně) rovnou na ty parkety? hmm

PS: Jinak vodováhu si můžeš stáhnout zdarma jako aplikaci do chytrého telefonu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2018 23:52 Muž Valhala [3] Re: bobikcz
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Vodováhu nemám,foto s hladinou nic moc, mám to plné, rozdíl 5mm (levá strana).Fotka nohy - druhá od pravé strany, stejně prostřední dvě vzadu. Prostrčil jsem asi 6 papírků.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2018 13:45 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: Valhala
Nemohl bys udělat fotku ideálně s vodováhou na AQ (nebo s hladinou)? Ja mám AQ na parketách (bez nožiček) a nějak tak si to sedlo, že mám rozdíl 1 cm v hladině (na délce 180cm) :) S pojistkou spím dobře (ikdyž už jsem měl noční můru,že to prasklo) :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2018 11:07 Alindur Re: Valhala
Skříň na akvárium mám taky na parketách. Celkem 8 nožiček a stálo to jen na 3 a místama jen na kraji. Vyřešil jsem to epoxidem takovou tou modelínou co má 2 složky. Na každou nohu co neseděla nebo málo sem dal kuličku položil skříň na místo a s manželkou si na to sedly kvůli zatížení. Od tý doby skříň stojí pevně na všech bodech.
Když tak nezapomenout dát něco na podlahu abys tu skříň odlepil. Já použil izolepu s teflonem na vrchu tak to šlo v pohodě ,ale určitě postačí normální izolepa nebo papír.

U toho lina bych se bál že se po čase zmáčkne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.12.2018 01:35 Muž ludvik [1082] Re: Valhala
Na trošku divný silikon jsem házel bobek také. Po pěti letech jsem vytíral 60 litrů po Eheim akváriu ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2018 01:00 Muž Valhala [3] Křivá podlaha
Omluva že odpovídám takto pozdě. Děkuji za zájem a pomoc. Křivá je bohužel podlaha, a to na několika místech pod aq - prostě parkety. Měl jsem v plánu dát pod stolek OSB desku, úplně jsem na to hodil bobek. Možná se i díky te podlaze vyhřezlo trošičku v dolní části i boční sklo v silikonu, nobo to již bylo při koupi a já si toho nevšiml. Spodní i podkladová deska stolku vypadá rovně a pevně, tak zase tápu. Budu muset raději vypustit vodu a s kámošem dáme pod nohy stolku dospodu lino, a OSB desku. Za ten měsíc se akvárko krásně zajelo a teď v podstatě zase odznova :-(
EDIT- Jinak je v jednom rohu o 5 mm níže hladina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.12.2018 12:51 Muž ZDRI [1415] Re: ludvik
Aha, už Ti rozumím (chybí tu smajlík rosvícená žárovka).

Ale než budu řešit podlahu, měl bych vědět, zda je opravdu křivá podlaha, nebo něco jiného (zvláště když predikuji, že podlahou to dost možná není).

Mmch., akvárko nestojí na podlaze, ale na stojanu. Takže otázkou spíš je, co udělá (případná) nerovnost podlahy s (ne)rovností stojanu a toto ve finále s akvárkem. Ale než budu řešit problém, radši bych ho jednoduchým měřením (vodováha) 100% identifikoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2018 12:39 Muž ludvik [1082] Re: ZDRI
Ptá se, co udělá akvárium (jeho spoje) když je prohnutá podlaha. Ty radíš s tou podlahou ... a to jako pro problém s vodorovností, ne s křivostí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2018 10:49 Muž ZDRI [1415] Re: ludvik
? nerozumím ?

PS for Valhala:
Začni tím, že dlouhou vodováhou změříš, zda je akvárko/stolek/podlaha v rovině.
Nemáš-li vodováhu, hodně ukáže i hladina/rovina vody v akvárku (pokud ji přes kryt vidíš).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2018 10:40 Muž ludvik [1082] Re: ZDRI
Odpovídáš rychle a správně. Ale na něco jiného :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.12.2018 10:27 Muž ZDRI [1415] Re: Valhala
Tvůj dotaz není úplně srozumitelný, chtělo by to upřesnit/nafotit.
Co je tam za podlahu (podlahovou krytinu) a jaká je skladba podlahy/stropu pod ní?
Ale pokud tam vyloženě není nějaká nestabilní vrstva, spíše začal pracovat ten stolek pod akváriem.
350 l akvarium zase není tak extrémní zátěž, aby pracovala podlaha.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2018 09:59 Muž Valhala [3]
Ahoj, zjistil jsem že po 1-mesici hotového akvária 350l, se asi bohužel hnula podlaha.Akvarijni stolek s 8 plasto. nožkami má prostřední 3 - jednu v přední a dvě zadní ve vzduchu. Mohlo se něco závažného přihodit ve spojích aq (silikon). Děkuji za případné info.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2018 20:49 Žena petrys [107] Re: vaaclav
Mě to nějak esteticky netrápí, protože je to pod krytem, takže to vidět není :-D spíše mi šlo o bezpečnost. Už jsem sice četla, že náklon by vadit neměl, ale raději se zeptám dvakrát.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2018 20:37 Muž liborass [174] Re: vaaclav
to je právě ono, já o tom vím a těžce mi to vytáčí, a to mi to dalo takou práci vypodložit tu skřínku, ta byla v rovině, ale jak bylo akva napuštěno tak si to sedlo... rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.02.2018 20:32 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: petrys
Skřínku bez akvária bych vyrovnal 6mm je poměrně dost ale když ne koukat se na to budeš ty. Při každém pohledu se na to totiž budeš koukat protože o tom budeš vědět. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2018 20:02 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: petrys
Mám akvárium s lamino skříňkou na délku 130cm, rozdíl protilehlých rohů cca 2,5cm a drží to bez problémů 2 roky. Ta "křivá" hladina je vidět a nevypadá nejlíp. Otázkou je, co to udělá s nožičkami, aby nebyla nějaká přetížená.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2018 19:56 Žena petrys [107] – nakloněné akvárium
Zdravím, prosím o názor. Máme v domě šikmou podlahu. Koupila jsem juwel 240 litrů i s originální skříňkou. Skříňka stojí na 8 nožkách, takže je všechny přesně vypodložit by bylo docela složité a pokud se u nějaké netrefím, tak by zase hrozilo pokroucení celé skříňky. Ptám se tedy jestli je velký problém, že je akva mírně nakloněné - na délku je rozdíl na stranách 6mm, tzn. na jedné straně je hladina o 6mm výše než na druhé. Je také nepatrně naklopeno dopředu, to už je ale asi jen 2 mm rozdíl. Do vrtule to nejde, je pod tím originál juwel skříň a ta se jen tak nezkroutí. Prosím o názory jen zkušené, tipaři prosím nekomentujte :-) Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.11.2015 21:20 Muž Paxero [71] Re: GP
Sklo je hodne krehke a minimalne pruzne, teprve zakalenim ziska trochu vyssi pruznost.

Tabulku skla lze trochu ohnout, nez se rozlomi, ale akvarium opravdu ne!!! Akvarium fakt neohnes.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2015 20:04 GP Re: Paxero
ale zaroven pruzne, pokud by byl jeden roh niz, mohlo by se dno prohnout a z vrsku by byl kosodelnik.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2015 19:38 Muž Paxero [71] Re: GP
Pokud je to akva ze skla, tak tam muze byt pnuti, ale zadna tvarova zmena. Sklo je krehke. Vyznam toho slova je v tom, ze napeti stoupa, ale tvarove se nemeni. Az najednou praskne.

Spise spatne meris. Dno mas predpokladam vlepene dovnitr, takze by sklenari museli to sklo krive uriznout. Ale pak by to zase asi nehralo v rozich.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2015 19:33 GP Re: Branci
zvlastni je, ze je niz jen jeden roh. to mi zni, jako by tam bylo nejake pnuti, pokud to byl pred tim presny kvadr. zmerit uhlopricky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.11.2015 19:32 Muž Paxero [71] Re: Branci
Kdyz mas akvarium z poloviny plne a udelas si rukou vlnobiti, na jedne strane bude hladina i o 30 cm vyse nez na strane druhe, a akva nepraskne. Pokud je na hladke podlozce podlozene polystyrenem nebo necim podobnym, tak muze byt i mnohem vice sikmo a stale nepraskne (tedy pokud nesjede ke strane a neupadne, pak praskne :-) )

ALE, pokud je to opravdu tak, jak popisujes, ze vsude 3cm k okraji a jen v jednom rohu 3,5cm, tak bud nefunguje gravitace, nebo nemas akvarium pravouhle. Jinak to byt nemuze.

ALE, ono je to spise tak, ze dva rohy maji 3,2cm, jeden 3,0 a jeden 3,5cm. ;-)

Klidne spi! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.11.2015 16:01 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Branci
Pokud je rozdíl půl centimetru a polička stojí pevně, tak se nic neděje. Taky mám cca takový rozdíl.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2015 15:26 Branci – Krivá podlaha / stojan ?
zdravím chcel by som sa vás opýtať na váš názor , včera som napustil moje 440 l akvárium v 3ch rohoch je vzdialenosť vody od okraja 3 cm no v jednom zadnom rohu je to 3,5 cm , takže jeden roh je mimo , čo z tým vadí to velmi ? nepraskne ? coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2015 15:33 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: Humbal89
Přesně nechápu, oč ti jde? Jistě to vypodlož, aby bylo akva v rovině za pomoci vodováhy, ale tak, aby to bylo stabilní. Měl jsem dávno tomu malou odchovničku, jeklové stojany ve sklepě s příšernou podlahou, vespod jsem vyvrtal díry, vyřezal závity a dal tam šrouby, kdy jsem jejich pootáčením vyvažoval rovinu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2015 15:27 Muž Jifi [675] Re: Humbal89
No, my jsme to tehdy podkládali podle potřeby, protože podlaha v paneláku byla krapet křivá. Někde stačil tenší kousek dřeva, někde silnější. U stojanu z jeklu to není nic těžkého.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2015 14:55 Muž Humbal89 [47] - Jížní amerika-Black waterRe: Jifi
Jojo případně to podlozim mě spíš šlo o to kdyby to nešlo nějak pořádně srovnat kolik může být maximum :) vypodlozim to asi plátkem lina toho průmyslového to by šlo ne :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2015 13:47 Muž Jifi [675] Re: Humbal89
No, a proč ten stojan nevypodložíš?
S tímto jsem měl problém před asi 30 roky v paneláku. Otec mně tehdy svařil stojan na 3x50 l akvárka nad sebou a při té výšce byl náklon znatelný. Tak jsme postupně podkládali stojan kouskama ulámaných placatých lišt (nebo jak to mám nazvat), až stál stojan svisle. Stejně jsem doma řešil obývákový nábytek - podkládat a měřit, až to bude OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2015 13:41 Muž Humbal89 [47] - Jížní amerika-Black water
Zdravím, problém s křivou podlahou už jsem měl u 96l, dělalo to cca 5-8mm na levé straně akvária. Dneska sem umístil nový stojan z jeklu na akvárium 140*50*50 a zjistil sem že teď je spíš problém sklon podlahy ke středu místnosti, už se to tu řešilo ale v paneláku. Nemůžu říct kolik bude dělat sklon přesně v akvárium, ale jaké je maximum bez toho aby to udělalo problém? Například že by byla hladina vepředu o 1cm níž?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2014 20:06 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Lucnilama
Tak mám takovej pocit , že bude jednoduhší srovnat ten parapet stydim :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2014 18:17 Žena Lucnilama [18] Re: RBeil
To je mi jasné, že nějaké měkká podložka by tam bejt měla :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2014 16:56 Muž RBeil [174] Re: Lucnilama
Z polystyrenu bych to nedělal, teda pokud to je z něho. Mohlo by se stát že by se pod váhou akvária začal ztlačovat a náklon by se projevil tak i tak. Nechal bych si to vyrobit z masivu u nějakého ochotného truhláře. ;-)
na ten dřevěný klín bych pak už hodil 1-2cm polystyrenu nebo nějaké karimatky jako izolaci a vyrvnání nerovností, ale čistě z polystyrenu asi ne e
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2014 10:36 Žena Lucnilama [18] parapet
Ha, asi jsem našla řešení!
www.e-zatepleni.cz/…
Teď už jen najít někoho, kdo mi prodá jeden kousek a ne celou střechu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2014 09:18 Žena Lucnilama [18] – parapet
Zdravím všechny!
Chci umístit akvárium na parapet a chci ho mít co největší, jak jen se mi podaří na parapet vecpat (plánuju 60dx27šx40v, parapet je 30 cm široký). Problém je ten, že parapet se (pochopitelně) svažuje směrem do místnosti, a to dost - na těch 40 cm výšky to udělá skoro 2 cm. Což bude vypadat hodně blbě. Napadá někoho nějaká šikovná podložka, která by akvárko hodila aspoň trochu do roviny?
Díky!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 21:40 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: peca
Ak nemám krivú vodnú hladinu, tak je u mňa jedna strana akvárka asi o 5 mm vyššie ako druhá (1 m). Nijako to neriešim. Možno by mi to vadilo, keby bolo vidno hladinu, ale tá je prekrytá krytom. Akvárko nie je chladnička, kde nerovmosť ovplyvňuje zatváranie (otváranie) dverí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2012 14:41 Muž micz [132] Re: muťa
No tak to se fakt neboj mám to mnohokrát vyzkoušený. Používám to i na veliký knihovny a to je taky sakra váha
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2012 12:27 Muž muťa [554] - RostlinyRe: micz
...dávat něco z plastu pod AQ, je nerozumné. Vlastní zkušenost!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2012 12:21 Muž micz [132] Re: peca
Myslím že nejsnažší řešení jak srovnat skříňku pro akvárium je například toto www.rokof.cz/… stojí to pár kaček, jeden kus má nostost okolo 100 kg a namontuje si to na skříňku snad každej ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2012 11:51 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: peca
1 až 2 milimetre nemôžu byť žiadný problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2012 10:12 peca – rovná podlaha?
zdravím,zakládám nové akva 150*60*60 a na té délce mě letí podlaha o 1až 2 mm. je to chyba? ptám se aby to náhodou neprasklo nějakým tlakem. díky za odpovědi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2012 11:41 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: JagerMaister
2mm nemôžu byť v žiadnom prípade problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2012 11:36 JagerMaister
ahojte teraz som založil akvárium 300l len .. sa potrebujem poradiť - predavač mi povedal že je dôležité aby nebolo naklonené a hladina bola rovnaká .. ale teraz pozorujem že voda je niekde vyššia a niekde nižšia ale rozdiel je len pár milimetrov asi 2mm je to problém ? ;-) asi blbá otázka ale pýtam sa

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2012 22:48 Muž Vstrom [82] - Malawi
Taky jsem teď páchal stolek. Koupil jsem si komodu 170x42, vysokou 81cm
www.sconto.cz/…
nepřimontoval jsem tam ty plastové nohy, skříňka má kolem šuplíků dvě příčky a v levé i pravé části má fochy, které jsem sešrouboval vruty, komplet horní i spodní desku a místo zadní papumndeklové stěny jsem dal v kuse dřevotřískovou desku (18mm). Vše je spojeno 61 vruty a je to perfektní a pevné. Ale dal jsem ji na panelákovou podlahu, teda pod ní 1cm polystyren, ale na prostředku je jakoby skříňka přizvedlá asi o 4 mm. Jsem z toho trochu nervózní. Mám tam dát 2cm polystyren? Nahoře na skříňce bude černá akvarijní podložka.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] 4

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 4528x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14336-sikma-podlaha-?od=51