Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Šikmá podlaha

 

NápovědaFórum » Technika » Skříňky, stolky, podstavce 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Žádná další stránka   1  
Šikmá podlaha
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2010 21:23 Muž Yirka [9126] Re: Štěpánka
300 litrů z osmičky se mi zdá skoro málo, ale záleží také na výšce nádrže? Jinak ty 3-4 mm nebudou vadit nijak než esteticky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2010 21:18 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetkyRe: Štěpánka
Hlavně zkontroluj, jestli to neni do vrtule - teda jenom jeden roh podstavce, to by ti mohlo prasknout i s výstuhama. Použij třeba vodováhu. Jinak šikmina nevadi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2010 21:16 miso21 Re: Štěpánka
To mas este dobre. Ja mam 80cm dlhe a mal som rozdiel 1cm na stranach. Okamzite som to vyrovnaval. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2010 21:15 maio777 Re: Štěpánka
Nemaj boja, nevadi to nicomu... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2010 21:12 Štěpánka – Šikmá podlaha - rozdíl na stranách akva 3mm
Poraďte prosím, zakládám 300l nádrž a po napuštění je rozdíl hladiny 3-4mm vadí to něčemu nebo budu muset vodu vypustit a vyvážit skříňku. Síla skla je 8mm a akvárium má výztuhy dole i nahoře. Díky za radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2010 17:06 Žena darka [520] Re: Vašek
Raději si tam ty záda přidej, já mám stejné akva (100x40x50) a skříňka byla stejný paskvil ( Made in China), tak mi je tam manžel přidělal a přidal i ty nožky ano palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2010 16:53 Muž Vašek [56] Re: darka
To je mi jasné, vzadu mě zklamalo, že není zadní stěna přez celou plochu, ale jen taková příčka uprostřed mezi obema příčkama. Je vysoká cca 40 cm a to je vše co zabraňuje božnímu kývání. Já tu příčku navíc přišroubuju pomocí ocelových L a to i k té zadní, tak myslím, že se to zpevní komplet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2010 16:15 Žena darka [520] Re: Vašek
Jedna nožka cca 70 Kč, kup si ty menší, výška cca 2-3cm, průměr 4-5 cm, přimontovatelná 4 vruty, pak mají ještě cca 10cm vysoké a robustní, ty se mi nelíbily a nehodily se mi k nábytku ;-)
Ještě ti manžel vzkazuje, že vyztužení vnitřní příčkou je velmi dobré řešení, ale důležité je dobré zavětrování, aby se skříňka nekývala do stran ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2010 15:23 Muž Vašek [56] Re: darka
Díky bude to nejlepší řešení. Tahle skříňka stojí jen na dvou deskách a zespoda 4 nožičkách. Sice je tam maximální nosnost 280kg (180 l akva) tak si v OBI raději nechám vyříznout ještě jednu vnitřní příčku a ty nohy koupím také 6 a dám 2 pod každou příčku.

Kolik cca stojí ty nožky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2010 14:31 Žena darka [520] Re: Vašek
Koupili jsme v OBI 6 regulovatelných nožek, namontovali místo původních a je to ;-) Rozdíl ve výšce horní hladiny byl u 100cm akva cca 2cm a nebylo to pěkné ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2010 14:18 Žena gaume [26] - ŽivorodkyRe: Vašek
panelakovy zdi jsou pekne krivy, ja to mam minimalne 1cm, je to uplne v pohode, nicemu to nevadi.
na podlozeni doporucuju neco pevnyho, urcite ne polystyren.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2010 13:50 radim Re: Vašek
4 plastove nohy? kde? z toho obrazku teda nevim.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2010 12:38 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Vašek
Vadí to jen esteticky, jinak akváriu to vůbec nevadí, u mě to na dvou metrech dělá cca 1,5cm ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2010 12:13 Muž Vašek [56] Re: NASREDDIN
Jsem právě myslel že se nohy zaboří do polystyrenu váhou a podle potřeby a tím se to vyrovná. Podkládat nohy jsem zkoušel, ale bylo potřeba skoro 2 tácků pod pivo a vzhledově hrůza. Mám totoa akvárium i se skříňkou.
87.193.157.140/…

Vadí hodně akváriu poku není v absolutní rovině? Jdu pro vodováhu a budu holt laborovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2010 12:07 Žena bluedream [245] Re: Vašek
Pokud má skříňka nožky, tak bych také vypodložila jen ty nohy. Pokud by byla zespoda plná skříňka (nebo má vespod "rámeček" na kterém stojí), tak na zem OSB desku, která se vypodloží a na to skříňku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2010 11:59 Muž NASREDDIN [1383] Re: Vašek
A co podložit skříňku jen tam, kde je to potřeba?
Ono podložit celou je dosti nelogické, akorát kopírujete nerovnost podlahy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2010 11:46 Muž Vašek [56] – Jak vyrovnat skříňku
V místě kde chci mít akvárium je křivá podlaha, je to v bytovce cca 50 let staré a podklad jsou parkety. Skříňka má 4 plastové nohy bez možnosti regulace. Zkusil jsem pod ní dát 3cm silný polystyren a akvárium napustit, jenže nohy se uplně nezabořily a celé se to stejně svažovalo vzad a i ke straně.

Máte někdo nějaký tip jak akvarijní skříňku vyrovnat.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.01.2010 22:30 Zdenda Re: adis
0,5cm, to je zlaté, skříňku rozhodně nepodkládej a nedělej si z toho hlavu,když bude pěkné akva tak si hladiny nikdo nevšimne a rybám to bude taky šumák ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2010 20:21 adis Re: marsz
Ja sa bojim podlozit stolik... Predsa len bude urcita cast vo vzduchu. Radsej som to zredukoval polystyrenom do sikma. Ale aj tak...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2010 19:45 marsz Re: adis
A to je problém jednu stranu stojanu nebo stolku podložit, aby se to srovnalo?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2010 19:39 adis Re: soptik
No mne slo hlavne o to ze ci tym padom nie je nejak extra namahana jedna strana akva viac ako druha a tak isto aj jedna strana stolika ako druha.
v stredu idem do Superku na nakup rastlin..... hadam ich tam vsetky nevykupite :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2010 18:02 Muž soptik [40] - RostlinyRe: adis
Mě to ve starym bytě dělalo rozdíl na pul metru šířky cca 2cm ve vejšce hladiny. V novym bytě jsem betonem rovnal podlahu do váhy. Určitě se neni čeho bát. snad jen jestli ta nerovnost neni zpusobena pouze jednim bodem na podlaze aby se časem nazačla křížit skříňka pod zátěží, pak by to nemuselo akva vstřebat.. Ale pokud se celá podlaha rovnoměrně svažuje ke středu místnosti (jak je to v paneláku zcela běžné) pak je to jen estetická závada která se nechá odstranit nalepením nepruhledné izolačky kolem horního kraje akva aby se zakryl přechod hladiny. Stejnak je to lepší udělat rovnou, vypadá to líp, když neni v akva vidět proužek mezi krytem a hladinou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2010 17:44 Muž Lada2 [11] Re: adis
Asi by mi vadilo mit na jednej strane vic a na druhej mene vody. Hlavne jestli to neschova kryt. Navic pak budes navstevam vysvetlovat proc to tak je:-((
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2010 17:42 Muž kortezhugo [983] Re: adis
Neboj nevytopis... :-) Nie si sam :-) Tiez mam rozdiel cca 1cm. A akva je starsie ako ja.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2010 17:31 adis Re: Lada2
Teraz som to meral este raz... Rozdiel v hladine je cca 0,5 cm. Na oko to je vido ale nie az tak... Hlavne s ami jedn aci to nevadi akvariu a popripade stoliku.
Nerad by som vytopil susedov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2010 17:14 Muž Lada2 [11] Re: adis
No vadit ti to asi bude designové az to napustíš:-(( Tak na jednej strane stolek podloz a je to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2010 17:03 adis – akva nakrivo
Fotka k příspěvku Zdravim,

tak uz som dokocil stolik pod akva, akva otestovane - nepusta ( a dufam ze ani nebude, tuk tuk tuk).

Chcem s aspytat ci vadi ked akva nie je v uplnej rovine. Ma na sirku 102 cm a na jednom konci je voda 4 cm od vrchu a na druhom 3 cm. Na vodovahe to tolko nerobi ale predsa.. je to 1 cm.
Podotykam ze je to zapricinene podlahov v panelaku.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2009 08:12 pe25tr Re: ČUPR
Ano, sklo je pruzne.
Podobne jako drevo (prkno) se pri zatizeni prohne a po uvolneni zase narovna.

Co ale sklo neni? Neni plasticke (za obviklych teplot), tj. nelze ho trvale ohnout, jako treba plech.

Krehke, ale pruzne.

Ja mel u akva 2,5m delka, 10mm sklo pri zkusebnim napusteni pred nalepenim hornich vystu pruhyb predniho a zadniho skla 8mm (dohromady 16mm). Po nalepeni vystuh je pruhyb pod rozlisovaci schopnost svinovaciho metru:). Kdyby sklo nebylo pruzne, ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2009 00:09 LucaBrasi1 Re: hon
Šířka skla na takové rozměry je standardní. A výztuhy tam máš to jsou ty nalepená skla. www.zbozi.cz/… ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2009 23:49 Muž avast [49] Re: ČUPR
Na wikipedii píší tohle: Sklo je homogenní amorfní, tuhý materiál, který má v dlouhodobém hledisku vlastnosti a chování kapaliny.
Kdo by si toho chtěl přečíst víc, tak cs.wikipedia.org/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.07.2009 23:45 Muž ČUPR [204] - TetryRe: filipsi
Sklo a pružný materiál? no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2009 23:03 Muž filipsi [1295] Re: hon
Tak proste pruzny material, jako je sklo, fungovat musi. Bylo by divne, kdyby to tak nebylo (dno). A rozdil hladin? Ja mam u 300l na jedne strane 1cm. zadny problem, pouze opticky, pokud by to nebylo schovane pod krytem. Z hlediska statiky to nic neznamena.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2009 22:44 Muž hon [0] Re: ČUPR, FoRgy
Fotka k příspěvku to ČUPR:Vím, 6 mm šířky skla není moc, akvárium vypadá, že je ze setu (koupil jsem jej i s plastovým krytem a zářivkami). S tím souvisí i vystužovací pásy ze skla, které tam taky nejsou, resp. jsou tam jen na delších stranách nalepeny kusy skla (délky cca 85 cm) k položení krycích skel (viz foto). Nevím, zda to stačí.
Akvárium jsem měl na zkoušku 3 dny po okraj napuštěně (na zahradě) a neteče. Rohy, hrany a silikonové spoje jsou v dobrém stavu.

Oč mi hlavně šlo, tak zda ten 2mm "převis" vodní hladiny a uprostřed vypouklé dno akvária nějak dlouhodoběji může mít svým rozložením tlaku vliv na sklo na stěnách (6mm), zvláště při otřesech - zda je to velké riziko co do vytečení vody z akvária. Večer jsem sledoval pohyb hladiny a při průchodu místností se hladina jen drobně chvěla. Při průjezdu vlaku (železniční trať Opava - Krnov, cca 45 osobáků řady 810, 843+943 a cca 3-4 nákladní denně) bych řekl, že otřesy jsou ještě menší než při průchodu místností. (video na www.edisk.cz/…)

Dle Boba ještě zvažuji ještě ten polystyrén...zatím tam mám 5mm pěnovou hmotu (něco jako karimatka)...

to FoRgY: Rozumím tomu dobře, že se ti akvárium naklonilo dopředu absencí vody vzadu (po vložení polystyrenového pozadí)? :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2009 18:32 Muž FoRgY [42] - CichlidyRe: hon
Ja som mal tiez take vypukle dno a po pardnoch/tyzdnoch to "sadlo". V akvariu mam 3D pozadie a tak sa akvarium troska naklonilo na prednu stranu. Ale uz mam u stolara objednanu novu a hlavne som si dal dosku z hora a pod akvarium dam uz len karimatku, aby s akvarium zase nenaklonilo, lebo teraz som si urobil nove pozadie z polystyrenom hrubsim o 4 cm (10 cm).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2009 17:54 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: hon
Tu křivou podlahu o 2mm bych vůbec neřešil, u mě to na akva 2metry dlouhé dělá 1cm. Musíš vědět ty když projíždí vlaky jestli cítíš otřesy, pro jistotu bych dal 2 cm polystyren pod akva, bude to lepší i pro rostliny X-) To dno nebude nic hrozného to bych taky neřešil, jak už napsal ČUPR ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.07.2009 17:33 Muž ČUPR [204] - TetryRe: hon
No, na 160 litrů 6 mm sklo - to je skoro málo. Použil bych raději 8 mm. Předpokládám, že máš na délku 100 cm alespoň nalepené vyztužovací pásky ze skla. Pokud je ta podlaha mírně nerovná, toho bych se nebál, spíš toho stáří 75 let a případným otřesům od železniční trati. Horší už je to s tím vypouklým dnem - nedovedu si představit jak moc, ale pokud píšeš o 1 mm, tak bych to asi neřešil. Hlavně omrkni aby nebylo ťuknuté, kvalitu lepených spojů (aby nebyl spoj Housenka" napojován) a hlavně rohy. Asi bych ji zkušebně nechal chvíli napuštěnou pro zkoušku těsnosti a sledoval, jak hodně se "oklepe" hladina po průjezdu vlaku (nevím, jak je ta železnice hodně exponovaná).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2009 17:17 Muž hon [0] – vyvážení akvária + vypouklé dno
Fotka k příspěvku Ahoj!
Právě zařizuji nové akvárium - 160 litrů (100x40x40). Akvárium je lepené, cca 3 roky staré, tloušťka skla 6 mm. Na dně kosmeticky poškrábané (předešlý majitel v něm choval želvu), neteče. Akvárko hodlám umístit do rohu místnosti s trochu křivou trámovou podlahou v prvním patře domu (stáří 75 let) vzdáleného cca 30 m od železniční trati.
Včera jsem jej postavil na akvaristický stolek, který jsem pro vyrovnání křivé podlahy podložil kusy starých koberců. Po napuštění cca 25 cm výšky vody jsem zjistil, že rozdíl ve výšce hladiny v jednotlivých rozích se liší až o 2 mm. Je to přijatelné z hlediska statiky akvária? Mám to raději ještě více vypodložit a vyrovnat?
Zároveň dno akvária je uprostřed vypouklé, tedy mezi dnem a stolkem (vč. pěnové podložky) je až cca 1 mm vůle. (viz foto) Nevadí to? Uvítám jakoukoliv zkušenost nebo radu...Díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2008 05:09 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vodRe: O.Tom
Vsak preto to hrube sklo :-) Mne sa silno trasie aj monitor v pracovni, ked niekto ide cez obyvacku rychlym krokom :) Ked mi instalovali akva, tak skrinku tiez trochu dorovnavali nejakymi bielymi podlozkami, aby bol vrch vodorovne podla vodovahy. Ale ked ho napustili, tak sa tramy trolinku prehli. Statik povedal, ze to znesie 2x viac, tak mu zatial verim :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2008 04:17 Muž O.Tom [439] Re: protein007
Toho ze je mirne naklonene bych se zas tak nebal, ale toho ze se houpe kdyz jde nekdo okolo uz jo :)
Jinak klasika, pokud ma byt neco rovne, musi si clovek pohrat s vodovahou, ja novou zeleznou konstrukci obsahujici stropni skrin, prostor pro PC, 300 a 100 litrove akvaria ustavoval snad hodinu. Nez se mi zdalo ze bude jaks taks rovne vzhledem ke krivym podlaham a zdem v panelacich :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2008 03:18 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vodRe: Libor123
Libor123 napsal: ...snaž se akvárko doladit do úplné roviny. Při nerovnosti ti může prasknout a máš práci víš kde.
Minule sa to tu rozoberalo, ze aj ked je akvarko mierne naklonene na stranu, tak nepraskne. Ja mam rozdiel medzi vyskou hladiny vody vpredu a vzadu cca. 1cm, a ked ide niekto okolo, tak to tiez riadne hybe s hladinou. Ani po vyse mesiaci neprasklo a ani by nemalo prasknut - mam sice velmi hrube sklo, ale vraj to nevadi ani obycajnej hrubke skla. Toz asi tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2008 00:39 Libor123 Re: tomas j
Ahojky.
Tak na nožkách bych to neriskoval. Rozhodně si nech uříznout nějakou desku a tu podlož. Ať už čímkoli. A snaž se akvárko doladit do úplné roviny. Při nerovnosti ti může prasknout a máš práci víš kde. On by stačil i polystyren. palec potlesk ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2008 22:26 Žena Dinamit [68] Re: tomas j
180 litrů, tzn. váha dna, kořene, vody a samotného akvária. Troufla bych si tvrdit konečnou váhu 300 - 350 kg. Tys zkoušel nosnost nožiček jenom na 100 Kg. Zkus na to hodit 400kg závaží a uvidíš. Já bych plast rozhodně neriskovala...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2008 19:17 Muž tomas j [3] Re: wayn
No nakonec se nám podařilo s tátou zjistit optimální výška potřebného podkladu a pomocí železných (zinkovaných) plechů jsme nerovnosti zakrily... Jinak test nosnosti jsme zkoušeli, napustili sme cca. 90 litrů vody a vše bylo v pohodě...Jinak ta rovnost má také menší rezervu, protože počítáme, že po čase to usedne (akvárium je proto trošičku nahlé z předu do zadu, což je v pohodě). Jinak děkuji za reakce a doufejme, že vše dobře dopadne a že budu moct akvárium bez problému zítra založit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2008 08:00 Muž wayn [79] Re: tomas j
Mám tu 160 litrů taky ne zrovna na rovné skříňce. Dal jsem klasické lamino přes celou plochu skříňky, pečlivě vypodložil kde bylo třeba kousky kartonu (o malý kousek víc než bylo třeba, po zatížení se zmáčkne na požadovanou velikost) a na to už normální karimatku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2008 07:22 Muž isamik [180] Re: Polux
Nevim jak to vYjde, ale ja napsal, ze bych tu desku dal na nozky, ne pod ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2008 02:16 Polux Re: isamik
ja bych nechal narezat podlozky.Vijde to levnejc a ucel to splni taky nez to podkladat deskou na kuchynskou linku to je zbitecna palka.Nech narezat naky zelezo o potrebny tloustce i naky tvrdsi drevo by to sneslo a radsi bych tam dalty podlozky zelezny :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2008 00:31 Muž isamik [180] Re: tomas j
Moc si nedovedu predstavit cca 150l litru vody na 8 plastovych nozkach. Zkousel si necim nosnost :-)? Osobne bych zkusil srovnat nozky, na ne dal desku, pouzivanou treba na kuchynsky linky a na to karimatku nebo polys.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2008 20:16 Muž tomas j [3] – Čím a jak podložit (vyrovnat) akvárium
Zdravím
Mám akvaset Juwel Vision 180l a právě jej zakládám. Bohužel jediné místo, které mám pro akvárium vyhraněné není uplně rovné... Akvaset stojí na 8 plastových nožkách, které zátěž mají rozložit, jenže po přeměření vodováhou akvárium pořád není rovno..Zkoušeli sme také pod jednotlivé nohy dávat kusy dřevo, plastů a tím akvárium vyrovnat, jenže nikdy se nám to dokonale nepovedlo.. Teď řešíme jestli máme pod celé akvárium dát velkou desku a případné nerovnosti ještě podložit nebo na jednotlivé nožky nechat udělat přesně velké podložky...Pokud máte někdo s tímto zkušenosti, prosím poraďte, je to opravdu důležité :-O ...Předem děkuji za rady

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [4]

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 4528x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14336-sikma-podlaha-?od=151