Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Voda v Českých Budějovicích

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Voda v Českých Budějovicích
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2020 13:43 Muž ZDRI [1415] Re: vaclav
ČB jedou kompletně na zdroj - VN Římov (úpravna Plav).

ucx
Jo, také mi to dává logiku, jen mě překvapila až takhle nízká hodnota během pár dnů deště. Ta přehrada je celkem velká/hluboká, čekal bych pozvolnější změny, navíc v povodí netál ani větší objem sněhu. A nepamatuji se, že bych se někdy/někde v rozvodné sítí setkal s takovou skorodestilkou. Víc napoví to měření pH.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2020 12:45 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: ZDRI
Tak voda nebude pocházet jen z jednoho zdroje takže je to možnost nějakého mixu i v závislosti třeba na počasí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2020 11:30 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: ZDRI
Poslední 3 - 4 dny hodně pršelo, takže ten pokles množství rozpuštěných minerálů je celkem logický.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2020 11:11 Muž ZDRI [1415]
Pro zajímavost - dnes ráno jsem napouštěl vodu pro velkou večerní výměnu. Aktuální vodivost je 130 uS/cm (standardně cca 200 uS/cm). Docela by mě zajímalo, co způsobilo takhle velký pokles. Naředění Římova v důsledku posledních velkých srážek? Večer ještě změřím pH - mohl by to být i dočasný výpadek při dávkování vápenatého mléko na zvýšení pH (dává se pro ochranu potrubí před korozí).

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.09.2019 23:32 Muž ivo1339 [161] - AmerikaRe: RadekCX
Téměř nulová. Povrchová voda s přídavkem vápenného mléka a pH okolo 8 způsobí vysrážení možných přítomných fosforečnanů na podmíněně nerozpustný fosforečnan vápenatý, který zachytí pískové filtry. Zato je v této vodě jiný nezáviděníhodný "bonus" - koloidní křemičitany podporující růst hnědých řas. Třešničkou na dortu je pak nepoměr obsahu vápníku a hořčíku obsaženého ve vodě. A to není dobré ani v akváriu, ani pro obyvatelstvo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2019 18:09 Muž daren [408] Re: RadekCX
Nevim zda ti to pomuze,v Plzni mi sice rekli to same, ale byli trochu sdilnejsi. Jednak mi rekli aktualni hodnotu (asi nadsenectvi :), a pak take ze to behem roku hodne kolisa, podle toho, kolik se toho zrovna smeje z poli. Takze jsem si z toho udelal zaver, ze na nejakou jednu konkretni hodnotu se clovek stejne nema fixovat.

PS: Plati pro povrchove zdroje vody, nevim odkud bere vodarna v CB vodu. V Plzni z reky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2019 15:12 Muž RadekCX [219] Re: ZDRI
nemate nekdo moznost zjistit jaka je hladina fosforecnanu? Z Cevaku mi rekli, ze to neni predmetem vyhlasky a tak je nemeri.

Zajimalo by me to nejen kvuli akvariu, ale i kvuli sobe...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.09.2019 08:57 Muž ZDRI [1415] Re: RadekCX
Je tu i speciální téma: rybicky.net/forum/14104-voda-v-ceskych-budejovicich
Já si vodu nemohu vynachválit, budějcká zásaditá téměř destilka, s nízkou alkalitou, ideální pro Sulawesi krevetky :-)
Ono je jednodušší do vody něco přidat (minerály, hnojení, atd.), než z ní něco odstranit bez použití reverzní osmózy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2019 13:57 Muž RadekCX [219] – Rozbor vody CB
Zdravim, protoze me to stalo jiste usili a dohadovani s Cevakem tak at z toho neco maji i ostatni, posilam v odkazu kompletni rozbory vody tekouci v CB z kohoutku.

Zjistoval jsem to kvuli dlouhodobym problemum s rustem kytek...z rozboru je videt, ze v te vode chybi skoro vsechno...tedy na piti je v podstate velmi dobra, ale na ty kytky to neni nic moc.

www.cncnet.info/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2018 15:32 Muž ZDRI [1415] – aktuální rozbor voda ČB
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Kdyby to někoho zajímalo - zde je aktuální podrobný rozbor vodovodní vody v ČB.
Vodárenský zdroj - Římovská přehrada, úpravna vody Plav.
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2010 09:43 Muž kortezhugo [983] Re: RadekCX
a i ted kdy test sotva barvi uz je videt ze rostliny zacinaji bublat - ne nikterak masivne :-) -tak toto mnozstvo je postacujuce...
Ja osobne bi som ani "vyssie" nesiel... hop ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2010 09:21 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: RadekCX
Přidával bych denně "od všeho trochu". Resp. na střídačku - jeden den to, co máte smícháno ve vašem PMDD, druhý den KH2PO4.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2010 09:08 Muž RadekCX [219] Re: Sid
Sid napsal: Já bych si tipnul, že rostliny vyčerpaly "skoro všechno". No a z toho bych vyšel při hledání způsobu, jak tento stav napravit.

zcela jiste to tak je - vcera jsem postupne behem cca 5 hodin postupne zvysoval hladinu pomoci KH2PO4 az se zacal trochu barvit test a i ted kdy test sotva barvi uz je videt ze rostliny zacinaji bublat - ne nikterak masivne, ale zrejme potrebuji trochu casu na rozjezd

ono vsechno do sebe celkem logicky zapada - pred cca mesicem se mi udelala na dne trochu sinice (prebytek P vuci NO3) - ta sama odeznela - pak byl klid a ted zacaly misto kytek trochu pribyvat zelene vlaknite rasy (prebytek NO3 vuci P)

co se tyka vymeny vody - problem je, ze si castou vymenou velkeho mnozstvi vody vyhanim i uzitecne ziviny, ktere ve vodovodu nejsou - takze sice mi to vyresi problem s fosfaty, ale zcela jiste si privodim jine
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2010 08:53 Muž kortezhugo [983] Re: Sid
...no ak bude menit cca30 percent vody kazdy tyzden tento "problem" pravdepodobne nenastane...
...teda ked ratam ze vo vodovode ma fosforu dost
to znamena cca 30-40l vody za tyzden a teda cca kubik vody za pol roka :) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2010 08:35 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: kortezhugo
RadekCX: ...pred 14 dny o vikendu vymena vody a v pondeli zaclo pridavani PMDD, az do patku akvarium rostlo bublalo, v patek jsem odjel a cely vikend svitilo svetlo, po vikendu uz nic nebublalo a bylo videt ze egeria zesklovatela...
Já bych si tipnul, že rostliny vyčerpaly "skoro všechno". No a z toho bych vyšel při hledání způsobu, jak tento stav napravit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2010 23:09 Muž kortezhugo [983] Re: Lada2
"do dna koule JBL a prihnojuju sera daydrops a kytky jedou jak o zivot"
ja sa nehadam X-)
Ale X-) v Tomto akva su "koule" a "daydrops" na hov...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2010 22:56 Muž kortezhugo [983] Re: RadekCX
...no neviem X-) -ani ja to nemeram - len viem kolko pridam... X-) -to je u mna podstatne....
...otazne je "cim" teda marat Fe?? X-)

...ak je tam "ozaj" nedostatok-P tak ho pridaj - samozrejme v norm. davkach....
...s fosforom -"nie je sranda"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2010 20:45 Muž RadekCX [219] Re: Lada2
jo dik za tip, ale musim to ted nejak postupne doladit tak jak to je - nemuzu zkouset pate pres devate

ale pokud vsechno selze tak si to budu pamatovat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2010 20:41 Muž Lada2 [11] Re: RadekCX
do dna koule JBL a prihnojuju sera daydrops a kytky jedou jak o zivot
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2010 19:31 Muž RadekCX [219] Re: kortezhugo
no ono staci vedet jen orientacne - JE nebo NENI a na to staci skoro kazdej
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2010 14:33 Muž kortezhugo [983] Re: RadekCX
...test na Fe? :-) ...to sa tu uz preberalo XY krat...
A ktory je presny - resp. "keremu verit"??? X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2010 09:27 Muž RadekCX [219] Re: Sid
test na Fe uz je take na poste - pocitam s tim, ze jej zkontroluju, ale od zacatku zalozeni akvaria jsou ve dne tri hrebiky ;-)
pripadne zajdu do mistniho lomu pro cihlovej jil a trochu ho posypu po dne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2010 09:20 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: RadekCX
Myslím, že jste na to přišel. Resp. - potvrdila se vaše úvaha o vyčerpání živin. Otázkou je, kterých... Jestli jen "podezřelého" fosforu nebo i některých dalších. (Osobně bych zkusil otestovat i Fe - podle těch příznaků na egerii.) Určitě vám není nutné radit, jak dál. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2010 09:09 Muž RadekCX [219] Re: Sid
rozmichal jsem dle rozpisu od MRPa 33g MgSO4 * 7H2O, 14g K2SO4 čistý, 9,6g Plantex CSM+B v 500ml vody a davkuju 5ml do akvaria denne - jen prvni davka byla asi 20ml

CO2 nemam na bublinky (reaktor bude az dnes na poste), ale bublal jsem pres lipove drivko tak ze pH bylo mezi 6.5-6.8 (slabe kysele)

prvnich par dnu to jelo jak vztekle - kytky rostly - poustely bublinky

zmena nastala pred tydnem o vikendu, kdy se zablokovaly spinacky na osvetleni (jak na potvoru kdyz jsem byl cely vikend pryc) a svitilo to od patku do nedele nonstop - vymena vody byla prave po 14 dnech jelikoz jsem nebyl o vikendu doma - kdyz o tom premyslim tak to bylo takto:

pred 14 dny o vikendu vymena vody a v pondeli zaclo pridavani PMDD, az do patku akvarium rostlo bublalo, v patek jsem odjel a cely vikend svitilo svetlo, po vikendu uz nic nebublalo a bylo videt ze egeria zesklovatela, ted v nedeli jsem vymenil 20% vody a do druheho dne to zase fungovalo (kytky bublaly i ta egeria byla sama bublinka)

po vcerejsim pokusu s nalitim kyblu vody bylo videt ze se zase mirne zacaly tvorit bublinky kysliku na spodcich listu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2010 23:02 Muž wayn [79] Re: RadekCX
Fotka k příspěvku Kdysi jsem vodu v Budějovicích taky řešil, protože se mi nedařilo rostlinkám. Pak jsem zjistil, že problém byl zcela někde jinde. Tehdy mě taky děsilo, jaké pH má voda z kohoutku, ale v akvárku už takové nemá, viz. obrázek. Takže jestli se drží vysoké Ph v akváriu, tak hledej problém přímo v něm.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2010 21:58 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: RadekCX
Kolik (zhruba) jste za těch 7-10 dní přidal MgSO4, K2SO4 a hlavně - kolik a jakých stopových prvků?
CO2 přidáváte kolik (bublinek/min)?
Nějaká výměna vody kromě té zmíněné včerejší?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2010 21:33 Muž kortezhugo [983] Re: RadekCX
...no ja to mam tiez tak 0.5-1Kg ono to v podstate nie je drahe ked zoberem komercne hnojiva...a mas to na niekolko rokov X-) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2010 21:18 Muž RadekCX [219] Re: kortezhugo
jo ta 124 litrovka - kamos me ted potesil, protoze jsem si u nej objednaval chemku do akvaria ze jsem byl proziravej a mam tam krome Mg2SO4, K2SO4 i KH2PO4 (vse po 1kg bo nejsem troskar smich ) na ktere jsem uz davno zapomnel

no jak je videt tak bych musel menit kazdej den - a to je nerealne - udelal jsem pokus - vzal kybl a dolil cca 6l vody uvidime co to udela
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2010 21:14 Muž kortezhugo [983] Re: RadekCX
... :) tak mas 2 moznosti - castejsie menit vodu alebo to KH2PO4 -sa pouziva "najcastejsie" tam mas K+P...
...prave pozeram to je ta 124ka? - sa nediv - rastliny toho daco "zhltnu" ano

...no v GH problem asi nebude - len je to dost "cudne" ked pises ze mas v NO3 40mg a P nenameras...
...no rastliny mas vsetky rychlorastuce a tie maju aj riadnu spotrebu...

...ako som vravel mas 2 moznosti - ja som za tu prvu :) -je to na tebe...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2010 20:50 Muž RadekCX [219] Re: kortezhugo
jojo vypada to regulerne na fosfor - ted jsem zmeril vstupni vodu a tam fosforu je kopec

divil bych se kdyby nebylo - CB berou vodu z prehrady Rimov (tedy povrchova voda) a tam bude fosfatu urcite hromada a pokud vim tak vodarny nemaji zadnou normu na jejich obsah

v akvariu nula ve vodovodu 0.5-1 (odhadem podle odstinu)

slo mi spis o to co se bezne pouziva a je dobre "pozivatelne" pro kytky

hmmm hmm clovek je porad prekvapovan - vzdycky byva spis problem s fosfaty

celkovou tvrdost nevim - zitra mi prijde test - budejcaci uvadeji kolem 6-8
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2010 20:29 Muž kortezhugo [983] Re: RadekCX
...no vecsinou sa doplna KH2PO4 - ale fosforecnanov je "kopec"...
...a vodu z vodovodu si meral??? ja mam napr. 0.5P vo vodovode a v akva ledva meratelne mnozstvo...a fosfor teda "pridavam" vymenou vody...

...fakt a GH mas kolko?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2010 20:19 Muž RadekCX [219] – Tak uz padla kosa na kamen
Pomuzete mi nekdo rozkodovat v cem je problem?

Po dvou mesicich od zalozeni zacaly kytky stagnovat - i pres to, ze jsem zacal prifukovat CO2 a a posledni 7-10 dnu pridavam PMDD - jen MgSO4 a K2SO4 se stopovyma prvkama. NO3 je v akvariu dost cca 40mg.
dKH se mi stale drzi nizko kolem 3. pH drzim na cca 6.5.

Zatim to odskakala egeria densa - uplne zpruhlednela a zacala se rozpadat. Ostatni kytky zatim drzi, ale prestaly rust.

Vcelku nic z obvyklych veci nezabira - vcera ale zajimava vec - vymenil jsem cca 20% vody (rovnou z vodovodu) a za hodinu akvarium bublalo jak o zivot - vydrzelo to bublat do druheho dne. Dneska uz zase nic.
Priznam se ze me nic nenapada co by mohlo chybet - jedine ceho se nedomerim je obsah fosforu - coz by mohl byt problem - cim jej doplnit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 23:08 Muž filipsi [1295] Re: RadekCX
Ve velkem bublam s lahvi a Ph controllerem. Ale v jednom malem burcakem. Pokud se vyladi davkovani a v mistnosti nekolisa moc teplota (a lahev na tmavem miste), je to velice stabilni a nevidim problem. Bubla cca 3 tydny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 23:03 Muž RadekCX [219] Re: filipsi
proto jsem rychle zkompletoval flasku - s tim burcakem je to pri tehle alkalite o hubu - ja pocitam i s tim, ze ventil bude napojeny na svetla - jen jsem nasel doma jen na 24V tak to nemuzu pripjit rovnou na spinacku od svetel - musim objednat jinou civku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 22:51 Muž filipsi [1295] Re: RadekCX
Nenech se desit, ja bublam do alkality 0 :-) (ale samozrejme obecne nedoporucuji, je treba opatrne a vyladit a pozorovat)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 22:49 Muž RadekCX [219] Re: vóťa87
jo

dnesni den to proslo od 6.4 az po ted kdy tam je 7.6 coz by dle meho bylo vcelku idealni (to rano bylo trochu uz moc, ale ten "burcak" se nejak rozjel, ale ryby nic nesignalizovali - normalni chovani) - pokud to bude zitra rano 6.6 a vecer 7.6 tak je to tak jak si asi predstavuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 22:41 Muž vóťa87 [207] - RostlinyRe: RadekCX
Možná jsem to v té spleti příspěvků přehlédl, ale to jste začal bublat do vody která má pH 7.2 a KH 2 ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 22:26 Muž filipsi [1295] Re: RadekCX
Doporucuju mrknout i sem: rybicky.net/forum/6106…, na grafy na zacatku.
Takhle to chodi v mem akva, s alkalitou takrka nemeritelnou. A to byly i doby, kdy se Ph pohybovalo dlouhodobeji koncem dne nad 8.
Co to znamena?
K presnosti kapkovych testu - mnohdy i 0.5 zadna mira (merim el. Ph metrem, doporucuju nekdy k nekomu par vzorku vzit a overit si tvuj test a oko).
Ovsem, "prirozeny" obsah co2 rostlinam v akva, zvlast osvetlenem vic nez dostatecne, samozrejme stacit nemuze (byva jejich limitem).
Souhlasim s tim, co rika zrada: "Nevím přesně, k čemu potřebuješ tu vodu upravovat..", a stale dodavam to, co na zacatku, pokud ji upravovat chces ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 21:57 Muž RadekCX [219] Re: zrada
no me to pH nestoupa, ale drzi se na 7.2 coz je v podstate neutralni voda (v ramci presnosti kapkoveho mereni) a navic ji tu namerilo vic lidi (ne jen ja) a mam takovou i v te 20l rozplavavacce kde je 100% cistej kremicitej pisek - jenze tohle pH je pri 2st dKH a to je proste na hodne zarostly akvarium rychle rostoucima kytkama (valisnerie, subulaty, egeria, recanka) proste malo

nic, dneska jsem pokoupil lahvovej ventil, redukcak, preposuteciho sneka, vyhrabal v dilne jehlovej ventil a elmg. ventil, napakoval ventil do 3kg flasky, prepustil u kamose z hasicaku a uz to buble z flasky - rychla akce hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 18:17 Žena sivon [1694] - PlžiRe: ustavprochore
To ze Samsonu nebyla odpadní voda, ale přebytky z artézské studny, které pivovar nestačil spotřebovat. Určitě by nebyla upravovaná. Prý už ale nic ven nepouští, asi se naučili vodou šetřit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.03.2010 16:45 zrada Re: RadekCX
RadekCX napsal: Zdravim, chci se zeptat budejcaku jak resite upravu vody? Jsem z toho trochu nestastnej
Nevím přesně, k čemu potřebuješ tu vodu upravovat. Jestli se nepletu, tak je vodovodní řád v Budějovicích napájený z Římova. Naměřený parametry tomu odpovídají. Na odchov tanganických tlamovců to pravda není úplně to pravý, ale například pro kytky je to nejlepší voda v Česku. Vyšší PH samo po několika hodinách klesne k neutrálu, zřejmě proto že se srovná obsah plynů ve vodě. Jestli tobě stoupá, může za to něco, co máš v akváriu.
Za měkkou vodu by si většina akvaristů nechala vrtat koleno, ale je nebezpečná pro neumětelské pokusy s CO2. Já bych si s těmi tabulkami a grafy nedělal takovou hlavu. S vodou, která ti teče jde postavit přepychový akvárko. Koukni se třeba k Voldovi.
www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 12:48 Muž Lada2 [11] Re: ustavprochore
bylo to asi mysleno ze by se tam dala voda brat pokud v tom neni odpad.Nicmene nevim ale asi let ma samson nove artezke/nebo jak se tomu nadava/ vrty a myslim ze z tech zadnej prepad nebude
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 11:45 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: RadekCX
Řeč se vede o nitrifikačních bakteriích. Vy tvrdíte, že pH 6,5 je pro ně příznivější, než pH 7,5, a já s tím nesouhlasím. :-)
To není chytání za slovíčka, to je prostý fakt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 11:34 Muž RadekCX [219] Re: Sid
pokud akvarium chapes jako komplexni ekosystem a ne jen izolovane tak zcela urcite
ale je to chytani za slovicka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 23:55 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: RadekCX
...v novem akvarku roste z pocatku skoro vsechno - lamat chleba se zacne az pozdeji...
Tentokrát naprostý souhlas! palec :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 23:53 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: RadekCX
...mysleno tak, ze pH 6.5 je priznivejsi nez 7.5...
Pro nitrifikační bakterie? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 23:25 Muž RadekCX [219] Re: Lada2
no ja take netvrdim, ze je ta voda pro ryby spatna - naopak v te vode muzes prakticky vytirat treba neonky, ale mel jsem problem minuly tyden kdy mi trochu vystoupalo NO2 skoro k 0.1 a po vymene vody mi odesly dve rybky v podstate do druheho dne a jeste jedna je nacata - do te doby bylo vse v pohode a rvou se o krmeni tak ze dokonce jedno danio prislo pri krmeni o oko (ma tam diru)!! Pred chvili jsem to meril a NO2 uz je na nule takze snad to bude ok a akvarko je zajete.

spis jde o to, ze pokud mam vodu trvale v akvarku 2dKH, pH 7.2 a tedy CO2 kolem 4mg/l tak z dlouhodobeho hlediska to neni idelani stav - v tom rostou kytky celkem bidne - aspon ty co mam rad - dneska jsem pridaval trochu PlantaMin tak uvidime

ono stejne - v novem akvarku roste z pocatku skoro vsechno - lamat chleba se zacne a pozdeji ;-)

ja to v nedeli zase vyfotim tak to pak muzete porovnat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 23:21 Žena ustavprochore [567] Re: sivon
A jak souvisí domnělé odpadní vody ze Samsonu s vodovodní vodou v Budějovicích? Pokud se nepletu, tak voda v kohoutku je z Římovské přehrady, upravovaná v Plavě na úpravně. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 23:05 Muž Lada2 [11] Re: RadekCX
RAdek a v cem mas teda problem?? nedavno jsem zakladal novou nadrz 120L pro krevetky a par drobotin je to cca mesic.Pouzil jsem pod dno JBL florapol napustil vodu a vse co jsem pouzil byli prebytky z velkeho.A nikde nenastal problem ted uz jen striham prerostle kytky.Hnojim obe akva Sera Daydrops neni to az tak drahe jak ucinne nevim ale jestli to mam brat podle rustu tak dost:-)))Jedine co je ze se mi az tak nebarvi rotalla je naka vybledla ale ozelim to nez abych experimentoval a jeste neco zku...:-)Navic kazdy rika jak jsou tercaci haklivy tak bud nejsou nebo ta voda zas tak spatna nejni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 20:24 Muž RadekCX [219] Re: sivon
ja napoustim vlaznou - to by mi zelva pekne nadavala kdybych ji napustil 7st

ad pivo - co ti brani kupovat rybickam nealko pivo - takovej Radegast je docela slusnej ;-)
v Samsonu jsem zamlada byl nekolikrat na brigade a o tom, ze by neco vylejvali do reky teda nevim - jedine co vim tak, ze se tam ukrutne chlastalo od zedniku co delali fasadu az po vratne

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 4796x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14104-voda-v-ceskych-budejovicich