Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Sera Bio Nitrivec

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy » Přípravky na úpravu vody 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Sera Bio Nitrivec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.03.2020 09:18 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Ray
Pravděpodobně vůbec nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2020 09:11 Ray
Ahojte. Co sa stane, ked som si nevsimol, ze nitrivec je 3 roky po zaruke a nalial som potrebne mnozstvo do 250L akva?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2016 18:26 R Muž romant [27983] Re: DaveLister
Nitrivec obsahuje mletej zeolit, takže i to NO3 umí snižovat, tedy měl by umět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2016 18:20 Muž DaveLister [478] Re: martin
Ale Nitrivec NO3 snad ani odstraňovat nemá, naopak, mají to být nitrifikační bakterie či nějaká podpora pro ně - tudíž má NO3 vyrábět - a detoxikovat tak dusitany a amoniak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2016 18:14 Muž Petan26 [59] - Jezírkové rybyRe: martin
Už jsem přešel výhradně na testery od SERY 2.bp.blogspot.com/… . Abych ještě reagoval na příspěvky níže, výrobce doslova uvádí, že odbourává Chlor, NO2 a NH3, o NO3 tam není zmínka...Může to být jedno ale taky nemusí. Na 30ml akvarijní vody ve zkumavce o hodnotě 0,5 mg/l NO2 a NH3 zhruba 4 kapky fungovaly, jako dala by se ta dávka přepočítat ale nechce se mi :-) Já už to kupovat asi nebudu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2016 17:50 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: martin
Pro měření vyšší koncentace NO3, zřeď měřenou vodu 1:1 s destilovanou a výsledek ka vynásob dvěmi (nebo 3 díly destilky a 1 díl měřené a pak násobit čtyřmi).
Pokud máš vysoké NO3 ve vstupní vodě, pouvažuj o síra filtru. Sice je složitý na stavbu i provoz, ale problému tě zbaví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2016 17:43 martin NO3
tu kde zijem mame vysoku hladinu NO3 vo vodovodnej vode, skusal som teda ako ich zrazit nizsie, mal som aj nitrivec [s tym som ale nemeral hodnoty]. Ako posledny krok [ked sa mi nechcelo v rukach nosit pramenitu vodu z obchodu] som zakupil toxivec, 250ml, takisto pripravok od easy life pre filtre, 250ml. Vyskusal som toxivec na skumavke - fungoval. Nalial som ho teda do akvaria. Najprv podla odporucanej davky, nasledne tam isla cela flaska [iba 112L akvarko = 80L vody max] Takze som to vyse 10x predavkoval, neskor premeral hodnoty. Nasledujuce 2 dni som este aplikoval easy life filter starter, s ocakavanim ze jeden pripravok odbura NO3 vo vode, druhy pomoze filtru efektivnejsie s nim bojovat. Pointa pribehu - za 2-3 dni som tam dal 12nasobok toxivecu a tiez tak nejak 12x toho druheho pripravku, bohuzial stupnica mojho meraca NO3 je iba po 40, takze presny vysledok neviem, kazdopadne tak ako som dosiahol maximum pred aplikaciou, tak som dosiahol maximum aj po aplikacii vsetkeho tohto do vody. Takze neviem kolko, by som musel tychto pripravkov do vody naliat [asi tak 1:2 hehe].
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2016 17:10 R Muž romant [27983] Re: Petan26
Čím jsi to měřil? Moje zkušenosti zvláštěpak s Toxivecem jsou zcela opačné, funguje, tedy podle mého sedláckého oka, nejsem vyznavačem měření a proto se řídím tím co vidím v akváriu, tedy podle projevů živočichů a mám prokazatelně odsledováno, že po aplikaci Toxivecu se situace na řády hodin stabilizuje, projevy otravy odeznívají a ryby se začnou chovat normálně. Podle mě to zázračná vodička není a funguje, tedy bavíme se stále o Toxivecu. S účinností Nitrivecu bych to až zase tak dobře neviděl, ten mě tzv. v průserových nádržích moc nezabírá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.03.2016 10:12 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Petan26
Díky za info. Budu tedy ty přípravky nadále považovat za "zázračné vodičky", sloužící jen k vytahování peněz z kapes důvěřivců.

S tou vstupní vodou aby jsi měl v akváriu automatické stálé doplňování vody a síra filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   31.03.2016 09:33 Muž Petan26 [59] - Jezírkové ryby – zkušenost
Rád bych se podělil o svou zkušenost s tímto výrobkem a dále Sera Toxivec. Proč jsem je zakoupil? Vyměnil jsem externí filtr (Eheim 2236 za JBL 701e) a i přesto, že jsem nový naočkoval, dále naplnil 1L. siporaxu ze starého (nutno říct, ne úplně 100% zajetého filtru, nicméně N látky na nule) po výměně F došlo k nárustu Amonných látek a NO2, naměřeno kolem 0,5 mg/l.
Po předchozím studiu dostupných diskuzí jsem zakoupil jak Nitrivec 100ml na 250L, tak Toxivec 100 ml na 400L. Nejprve jsem ve zkumavce otestoval Toxivec,na vzorek 30ml. aplikováno několik kapek Toxivecu, po testování absence všeho, jak NO2 tak NH3, říkám paráda funguje to.
Akva cca 160 l. vody s obsahem 0,5 mg NO2 a NH3, postupně jsem aplikoval v menších dávkách Toxivec (po 30ml) a hned poté měřil. Bohůžel, ani po aplikaci celého obsahu 100 ml, což dle výrobce ošetří 400l vody (já 160l.) nedošlo k odbourání žádné hodnoty NH4 a NO2. Výrobce udává až 5 násobné možné předávkování, jen se nezmiňuje o vstupních hodnotách. Já dal 2,5 násobné množství a s hodnotami to ani nehlo tak, nevím kolik bych toho musel nalít.
Pro pořádek uvádím, že nepatřím mezi šťastlivce, kteří mohou v klidu vyměnit vodu v akva za vodu z řádu třeba celou, většinou mám hodnoty vody z řádu velice špatné NO2 +0,5, NH3 +0,5 .
Čili možná pokud bych dávkoval pětinásobné množství někam se posunu. 2,5 násobné množství na odbourání 0,5 mg/l bylo u mě málo. Po aplikaci jsem na rybách nezaznamenal žádnou negativní reakci, čili tvrzení výrobce, že přípravek je dobře snášen je asi pravdivý.
po neúspěšné aplikaci Toxivecu jsem obdobným způsobem aplikoval Sera Bio Nitrivec, 100 ml. dle výrobce na 250 l, 10ml na 25l vody, zde už výrobce neuvádí možné předávkování. Já jsem Nitrivec dávkoval dle předpisu po tři dny, 4 den žádné kladné výsledky na testech.
Nakonec jsem sednul do auta a jel k rodičům pro 100 l. vody. Tolik k mé zkušenosti se Sera Toxivec a Nitrivec. :-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2015 20:04 Robinzon Re: JD
Sera bio nitrivec napomáhá nastartování biologického čištění ve filtru. Aktivní uhlí by mělo odstraňovat škodlivé látky, je to tedy k něčemu jinému. Spíš bych vynechal aktivní uhlí než nitrivec. Při léčebných procesech v akváriu doporučují aktivní uhlí z filtru vyndat. Já ho ani ve filtru nemám. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2015 23:06 JD – Bio Nitrivec
Je nutné dávat bio nitrivec když je v akvárku filtr na vodu s aktivním uhlím????

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 20:59 R Muž romant [27983] Re: Luckerko
Ne, nestane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 20:55 Luckerko – Nehoda
Neštastnou náhodou jsem včera do akvarka vylil 50 ml Bio Nitrivec stane se něco ? Rybky tam zatím nejsou jen rostliny

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2013 13:00 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: michalcod
chce to trpelivost, nebo vodolecbu (casta vymena vody) pripadne par vodicek, ale ty maji vzdy omezenou funkcnost...

v podstate jsou dve cesty...
a) biologická - vodicka obsahuje zarodky mnohdy jen latky podporujici mnozeni urcitych druhu mikroorganismu
b) chemická - sorbenty, iontomenice, katalizatory.... bud danou latku absorbuji (aktivní uhlí), ci vymení ionty za mene nebezpecne (media se daji regenerovat), podpori/umozni chemickou reakci... např. oxidaci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2013 10:37 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: michalcod
Bactozym je obdoba nitrivce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2013 10:31 - Re: michalcod
Obávam sa,že nula to nikdy nebude. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2013 08:35 Muž michalcod [13] Re: romant
Prostě abych uspíšil snížení na 0 NO2 no...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2013 08:32 Muž michalcod [13] Re: Prašan
To jsem udělal a nepochopil...Proto se ptám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2013 08:12 - Re: michalcod
michalcod: a čo takto si na budúce cez google pozrieť použitie produktu a nečakať než ti to romant naservíruje.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2013 08:12 R Muž romant [27983] Re: michalcod
Nitráte mínus, je na snižování dusičnanů. Osobně jsem použil jenom ten Bactozym a zkušenost dobrá, s tím Biocorynem já nemám zkušenost žádnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2013 08:06 Muž michalcod [13] Re: romant
Bactozym je jako Toxivec? A Biocoryn je Nitrivec?
A ještě se Tě optám? Co je Nitrate mínus od Tetry?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2013 08:02 R Muž romant [27983] Re: michalcod
Bactozym, biocoryn.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2013 07:56 Muž michalcod [13]
Jaká je prosím náhrada výrobků od Sery Toxivec a Nitrivec?
Myslím tím od značky Tetra.
Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2013 21:31 amrtin Re: romant
Jo,jo,taky bys měl vidět,jak bylo rychle zajetý :-D (ale to je na jinou debatu,nebo si to přečti u mých Ledových neonek ;-) ).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   18.07.2013 21:30 R Muž romant [27983] Re: amrtin
Pro nový akvárium požehnání. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2013 21:30 amrtin Re: Robo
No jo,tady bude muset ten starý nechat v tom starým akva hmm ,to je fakt,dobrá připomínka(asi si už půjdu lehnout,nějak mi to už dneska nemyslí spim ).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2013 21:28 amrtin Re: romant
Fakt je,že já když přendaval obyvatele do novýho akva,tak jsem použil většinu starého substrátu(dna) i s detritem stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2013 20:52 Muž Robo [45] Re: amrtin
To by bylo nejlepší ,ale co ty ryby a krevetky. Ty by to asi bez toho filtru asi nezvládly. Navíc ten filtr v tom mini je venkovní Atman 100 co mám v prezentaci u Dennerle a kdybych dal do minička kostku molitanu 20x10x10 a čerpadlo Atman 201 tak mi to udělá vířivku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2013 20:43 R Muž romant [27983] Re: amrtin
Tak jestli jsi četl pozorně, co a jak jsem napsal, tak jsem se kolegovi snažil vysvětlit, jak se to s tím naočkováním a nebavme se jenom o filtru, věci mají. To, že se pracuje při zakládání akvária jenom s filtrem a nevyužívá se obrovského potenciálu dna, kterým správné dno akvarijní bezesporu je, to je opravdu škoda a je třeba to trochu víc připomínat. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2013 20:36 amrtin Re: Robo
Jasně ;-) A nemůžeš nechat běžet oba filtry současně(v novým akva)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2013 20:34 amrtin Re: romant
Časem se ve dně toho bordelu stejnak usadí dost,tak proč ještě přidávat :) ?Ale tohle bylo myšlený spíš jako vtípek ;-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2013 20:28 Muž Robo [45] Re: romant
OK díky za rady palec O tom praní filtru v akva vodě vím. V čerstvé vodě bych ty bakterie zlikvidoval a Nitrivec jsem před chvílí aplikoval a zítra odkalím dno a šoupnu tam ten bordýlek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2013 20:25 R Muž romant [27983] Re: Robo
Roznesenej bordel po akváriu není na škodu, on nemusí bejt jenom striktě v tom filtru, vždyť ten bordel není nic jinýho než kolonie nitrifikačních bakterií a ty máš jedno kde se momentálně usídlí, jestli ve filtru, nebo třeba ve dně, což je vlastně druhej a někdy i první filtr, takže se toho neboj a trochu té špíny tam cmrndni a je jedno kam, hlavně že tam bude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2013 20:17 amrtin Re: Robo
To je v podstatě jedno,ale když to na něj budeš jenom lít,ten bordel se roznese po celým akvárku.Radši ho vyndej a vymáchej.A nebylo by od věci nechat běžet oba filtry nějaký čas současně!A urychlit celý proces můžeš nitrivcem.
A nikdy v budoucnu neper filtr v čerstvé vodě,vždycky ve vodě z akvárka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2013 20:08 Muž Robo [45] Re: romant
A mám ten filtr z toho akva vytáhnout nebo můžu ten bordel pomalinku nalívat přímo na ten filtr ať si to nasaje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2013 19:30 R Muž romant [27983] Re: Robo
Odkal dno kde je bordel a v tom bordelu ten novej filtr vymáchej, nebo tím bordelem ten filtr prolej a máš naočkováno. :-) Ovšem pravidelný výměny vody nepodceňuj, protože si to tzv. urychlíš v řádu dní. ;-)
Edit: Voda ze zaběhlýho akvária, tzv. stará, nebo-li vydejchaná voda není podstatná, v té se nitrifikačních bakterií nachází naprosto mizivé množství, na rozdíl od toho zaběhnutýho dna, či filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2013 19:24 Muž Robo [45]
Chlapi jak naočkovat nový filtr baktriemi ze starého filtru. Založil jsem si novou 112 a teď jsem se tady dočetl, že to jde nějak naočkovat ze zaběhlého akva. Mám tady ještě staré akva ve kterém mám ryby, které půjdou do toho nového a nechce se mi tak dlouho čekat tak se ptám jak to udělat. Už jsem tam nalil vodu z toho starého akva, ale je to jen 30 litrovka takže te vody není moc.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2013 15:14 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Barbara
Popis vcetne davkovani je tady:
www.akvarista.cz/…

Proste tam trosku nalej a je to, tady nejde o nejakou velkou presnost, plus minus autobus. Kdyz das mene, no tak tam das mene bakterii a budou se dele mnozit, potrva to dele, ale zase usetris. Kdybys nedala nic, ono to akvarko bez bakterii za cas taky nezustane. Ja kdyz si rozhasim akvarko, cvrnknu to primo na filtr, at to nasaje do media a take roznese po akvariu. Mlecneho zakalu se neboj, po par hodinach zmizi.

A tyhle spunty a meritka... tady to staci i takhle, ale vzhledem k cene par malo korunovek za injekcni strikacku v lekarnach, pouzivam ty strikacky.

Jeste jsem zapomel, vodu doporucuji osetrit nejprve Sera Aquatan, aby ty bakterie prezily prikladem v cerstve/chlorovane vode a nebo ve vode s obsahem nejakych sajrajtu/leciv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2013 14:43 Žena Barbara [5] - Raci, krabi, krevetky – dávkování
Poradíte mi prosím dávkování? Na obalu je napsáno: na 25L jedna odměrka, ale nevím jaká odměrka. Je tam nějaká nakreslená stupnice po 5ml, to má být ono? Nevím, jestli je víčko myšlené jako odměrka, zdá se mi to moc.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2013 16:06 Muž DeNNI85 [16] - AmerikaRe: Deathbull
asi tam necham cca 30% stary vody a zbytek pujde nova voda a nitrivec. zakal rybam nevadi nebo jsem to nezpozoroval, kdyz jsem ho tam daval naposled. takze dam vetsinu novy vody a zbytek ze sprchy a nitrivec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.02.2013 13:58 Muž kofejn [963] Re: Deathbull
Já bych den počkal (píšou to i v návodu), pokud mají ryby kde být. Přeci jen ten zákal je dost hrozný. rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   16.02.2013 13:54 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: DeMMI85
Nech si tolik původní vody kolik půjde, alespoň 50% někde v kýblech, do jednoho z nich nacpi filtr a nech ho tam běžet. Až tam dáš nové dno a osázíš atd. tak tam vrať vodu s filtrem a dolej novou...pozor aby nebyla moc studená, pokud půjdou ryby hned zpátky. Pak tam klidně můžeš nalít Nitrivec hned. A pokud budou ryby nějakou dobu jinde, nemusíš tam dávat starou vodu...prostě naleješ prež sprchu a přidáš Nitrivec, teplota nebude hrát absolutně žádnou roli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2013 12:34 R Muž romant [27983] Re: DeNNI85
Nechat několik hodin vytemperovat a aplikovat přípravek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2013 12:15 Muž DeNNI85 [16] - Amerika – sera nitrivec
zdravim budu menit cele dno v akva. chtel bych pridat nitrivec do vody, ale nevim jestli muzu hned do vody z kohoutku nebo ji mam nechat odstat.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2012 17:01 R Muž Silent [5949] Re: LiborSprysl
A já přidám ještě výrobky holandské firmy Easy-Life. Nemají sice nijak ohromný sortiment, ale co mají to funguje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.09.2012 16:58 Muž LiborSprysl [9015] Re: Danila
Ozkoušené mám přípravky jak od Sery, tak od Tetry...fungují výborně!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.09.2012 08:38 Žena Danila [4489] - SumciRe: kofejn
Nitrivec opravdu ty dusitany odstraní, mám to opakovaně vyzkoušene a prostě to funguje palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   10.09.2012 06:46 R Muž romant [27983] Re: kofejn
Já bych to řekl tak, že se prostě chytla nitrifikace. Nitrivec k tomu jistě přispěl a to podle mě hlavně tím, že obsahuje mletej zeolit a ten je schopen na sebe právě NO2 vázat. Teď bych rozhodně od denních výměn vody neustupoval a činil tak zhruba týden, na tzv. dobrý naměřený hodnoty bych moc nedal, protože stejně tak jak se to rychle zhouplo do plusu, tak to klidně může bejt i do mínusu, přecijenom je to akvárko čerstváček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2012 22:06 Muž kofejn [963] Re: romant
Fotka k příspěvku Včera jsem měnil vodu N02 klesko na 3mg/l. Dneska jsem měřil NO2 2x a překvapilo mě, co se dělo, v poledne bylo na 0.5mg/l a večer je to čisté (vše měřeno testem od Sera). Po domluvě s chovatelem jsem si byl pro neonky už dneska a místo patnácti jsem si jich přinesl padesát. Ještě že jsem se zeptal stydim .
Takže měření mě dál nemine a časté výměny vody asi taky ne.
Je možné, že ten markantní pokles koncentrace NO2 má na svědomí aplikace Nitrivce? Moc se mi ani věřit nechce...
 

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2 3

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 4356x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13960-sera-bio-nitrivec