Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jávský mech - problém

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 3 Žádná další stránka   1  
Jávský mech - problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2011 18:06 Muž pajca [0] Re: Tomiino
mne pohohlo zvišeni NO3
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2011 17:58 Muž DrBolíto [254] - RostlinyRe: Tomiino
Ty by si měl mít 100W jako minimum při 50cm, ale čím víc tím líp, pokud tedy budeš chtít krásně zarostlé akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2011 11:21 Muž Tomiino [43] Re: DrBolíto
Tak ja mam zarivky koupeny v setu juwel a kolik je tak optimalne wattu na 200l akva?sloupec vody je 50 cm...skusim to nejak ale myslel jsem ze ma svetla dost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2011 10:39 Muž DrBolíto [254] - RostlinyRe: Tomiino
No tak 60W je docela málo na 200l ale to asi víš, mechu by to ale mělo stačit. Nevím jak je na tom Plzeňská voda, ale asi budou chybět živiny. Mech pokud to jde zkus umístit přechodně ke světlu, nebo část navaž na tř. hrubší molitan a nech plavat po hladině respektive mírně pod a uvidíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2011 09:50 Muž Tomiino [43]
Ahoj lidi,potreboval bych drobet poradit.Nevim proc ale neroste mi javsky mech.Kupoval jsem ho stejne se znamim tomu v akva pekne jede a u me spis hnije nebo ja nevim.Mam ho jemne pritazenej ke korenu...nevite cim to muze byt?kolik potrebuje svetla?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2010 10:58 Muž vlacek [402] Re: DrBolíto
Staci tenka nit seda, zelena, cerna, take neni videt, klidne ji tam nech. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   14.03.2010 10:42 Muž DrBolíto [254] - RostlinyRe: Aleš
Zajdi do rybářských potřeb a chtěj nejslabší vlasec hnědý. Znova to převaž a nech být vlasec není téměř vidět a můžeš ho tam nechat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.03.2010 09:56 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetkyRe: Aleš
Mno to bude tím, že rostlinka neroste rychlostí světla .... nekde jsem tu už asi 100000000x četl, že akvaristika je také o trpělivosti. A tu bohužel spoooousta lidí nemá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2010 09:34 Aleš – javský mech - uchycení
Ahoj, koupil jsem si jávský mech, dal jsem ho na kořen,obvázal ještě vlascem, aby neplaval nahoru a už to bude týden a mech se nechce pořád chytnout. Kdybych odvázal vlasec, mech by bez problém vyplaval nahladinu..díky za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2010 20:12 Muž DrBolíto [254] - RostlinyRe: MeTz
Můžou za to parmičky ožerou to dokonale, všiml jsem si, že ožírají též vrcholek Myriophyllum a Rotalu wallichii.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2010 19:49 Muž DrBolíto [254] - RostlinyRe: marekkt
To nepomůže mě ho taky zlikvidovali mají to geneticky zakódované okusují kde co.
K tomu "a zamestnaj inaksie" jedině kuchyňským robotem s metličkami. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2010 19:37 MeTz Re: marekkt
Dostávají každý den rostlinné tablety jako doplněk k ostatní potravě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2010 19:26 Marekkt Re: MeTz
skus im dat nijake krmivo :-D a ked nezaberie tak ich prezer a zamestnaj inaksie :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2010 19:15 MeTz – Jávský mech-Problém
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Delší dobu pozoruji jak parmičky siamské furt něco ožíraj na mechu a ten je taký škaredý,bez listů jen takové nitky...Je možné že to dělaj parmy nebo nějaký jiný problém?díky.
Edit: Na druhé fotce je mech z akvária bez parmiček.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2010 15:15 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Bak
Mě třeba nikdy v žádném akváriu neroste Hygrophila difformis a polysperma a všem ostatním jako z vody. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2010 14:55 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetkyRe: Johan
Když neroste, tak neroste stejne jako ostatním, časem se zmenší a vymizí, zustanou jen stonky jako vlasove vlakenko...
Moje otazka byla jak ho postavit na nohy, svetla ma hodne, tvrdou vodu bez chemie, pH lehce prez sedm.
Napriklad okrehek mi nechtel v jednom akva rust a po pridani 30 ml pmdd na sto litru vody plus deset miligramu fosfatu se rozjel nebyvale rychle,ozelenal a jede, což se nedá ríct o mechu. V akva jsou cheryny a nezdá se že by jim to vadilo....
Jen ten mech proste neobráží..proste hledám co specifického potrebuje ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2010 14:42 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Bak
rybicky.net/atlasrostlin/taxiphyllum_barbieri myslím, že je toho napsáno dost.
Když nepošlete fotku nebo nenapíšete víc, než jen že se mu nedaří, tak těžko někdo pomůže. A pokud se ve společenské nádrži nelíbí jedné kytce, tak ani nestojí za to, jí přizpůsobovat podmínky na úkor jiných. A pokud se nedaří jiným kytkám, tak je někde chyba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2010 14:39 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – jávský mech a rust
Netušíte nekdo co muze mechu chybet ?
Je to svetlo a když tak jake ?
Je to dostatek fosfatu ?
Vodiost vody - zasolení ?
Vadí mu tvrdost vody ?
Co vidíte jako optimální vodu ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2008 10:05 Ivulik1 Re: Dzira
Ja jsem mela mech navazany na kokosaku, taky pod zarovkou a rostl vyborne. Ted tam mam zarivku, ale kratce, tak zatim nehodnotim. Kazdopadne zarovka ano ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2008 00:19 Muž Dzira [38] - RostlinyRe: sportsmen
Ale já nemám řasu ani sinici. Psal sem že mi sinice mech zničila a tento problém mám už dávno vyřešený. Teď se snažím vyřešit světlo pro lepší růst mechu. Jeho růst určitě na světle zavislý je, což sem si za x let akvaristiky stačil všimnout z míst, kde sem ho měl umístěný. Jen sem nikdy neřešil jeho růst, protože sem ho měl vždy dost do doby, než sinice během dvou týdnů co sem nebyl doma skoro všechen zničily. Při málo světla roste, ale dost pomalu, tak sem chtěl vědět, kdo zkoušel na něj něčím svítit, aby rostl. Slyšel sem o té žárovce a zajímalo mě, co je na tom pravdy. Chtěl bych mech zase nechat dobře rozrůst. Děkuju za odpovědi ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2008 23:48 Muž sportsmen [62] Re: Dzira
Nevim jak ostatni ale myslim si ze mech na svetlo absolutne neni zavisli ... casto se tu resi kolik watu a jake svetelne spektrum rostliny potrebuji ale ono to mnohdy neni jen o svetle. Pro rust rostliny potrebujete celou radu dalsich faktoru. Pokud se vasemu mechu darilo dobre pod svetlem ktere jste mel neni duvod mu davat jine. Ale spise to bude chtit intenzivnejsi udrzbu aby sinice sama zmizela!Spise se ptejte co mam delat abych se zbavil rasy na javskem mechu a ne jak svitit aby mi dobre rostl, myslim ze vam poroste dobre pri jakem koliv svetle!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2008 23:18 Žena ustavprochore [567] Re: Dzira
Rostl mi pěkně při normální žárovce přichycený na kořeni, roste pěkně pod úsporkou (stejný kořen), roste i ve flašce od okurek kousek od okna. Akorát když ho nějak víc protrhám, tak se hodně zpomalí, lepší je si nechat pořádné "polštáře" a průběžně protrhávat. Spousta lidí ho vyhazuje, ale když jsem ho zkusila nabídnout do inzerátů tady, docela zájem byl, tak ten inzerát klidně zkuste :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2008 22:41 Muž XMartin [20] Re: Dzira
Taky svítím normální zářivkou roste jako blázínek , akorát ho napadla štětičková řasa , přikoupil jsem 2 parmičky černopruhé a ty to celkem dost zredukovaly, tak 60%je pryč nejmín :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2008 21:13 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Dzira
Horác ho má za oknem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2008 21:10 Muž Dzira [38] - Rostliny – světlo na jávský mech
Zdravím Vás všechny. Chci vědět od někoho co mu dobře, pěkně roste j. mech, čím na něj svítí. Sinice mi zničila skoro všechen(a měl sem ho fakt dost a tvořil značnou část mojí dekorace v akva :-( ), tak ten zbyteček chci zase nechat rozrůst. Je pro něj lepší modrý nebo červený spekrum světla? Kamarád mi říkal, že na něj svítí normální žárovkou a že mu roste jako blázen. Máte s tím někdo zkušenost? Nechce se mi s tím kousíčkem co mi zbyl moc experimentovat a rovnou mu chci dát to nejlepší, ať roste. Děkuji předem za radu, ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2008 17:15 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: nugget
tak pokud to vypadá jako mech (ten který si tam dával) tak to bude mech, pokud to vypadá jako řasa, tak zas řasa ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2008 14:39 nugget
Prosim poradte, javsky mech se mi strasne rozrostl do vysky. Jsou takove tenoucke zelene a nevim jestli to neni nahodou rasa. Javsky mech mam poprve takze se v tom nevyznam. dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.01.2008 10:44 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: nugget
tak podle mě šneci do akvária patří, ale na to je spousta názorů. "přemnoží se" akorát když mají hodně potravy. pokud ti tam nevaděj esteticky, tak bych to moc neřešil. čas od času jávský mech zarůstá řasou a pokud tě jí zbavěj, tak bych v tom viděl plus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2008 09:58 nugget Re: Johan
Oni tam patri? Ja myslel ze se nejak rozmnozili, a ze tam skodi....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.01.2008 09:52 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: nugget
A proč s tím chceš něco dělat? něčemu tam vaděj?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2008 09:47 nugget – Jávsky mech--šneci :(
mam asi mesic a pul v akvarku javsky mech, a ted jak se rozrostl, tak jsem si vsimnul ze je v nem tak 300 malinkatych sneku, nebo nevim co to je... co s tim mam udelat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.05.2007 08:35 motýlek Re: DavidCZ
no, v mých podmínkách se obecně rostlinkám moc nedaří ... ale vzpomínám si, ža kdysi před desítkami let jsem v Brně na Radnické viděl akvárium, kde byl jávský mech v osvětlené nádrži s rybkami a byl fantastický - dokonce to byly takové vodorovné vrstvičky - no paráda ... takže to asi jde, ale musí se umět ;-) ... čili - zkoušet, zkoušet ... a zkoušet
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.05.2007 15:29 Žena sharon [126] Re. DavidCZ
No já nevím, jak je to s tím stínem... na pozadí se táhne nahoru za světlem, kdyby chtěl stín, tak se táhne do stínu. A tam, kde na něj dopadá přímé sluneční světlo, je nejkrásnější, hustý a krátký, a sytě zelený jako pravý lesní mech. Podle mojich zkušeností mu moc nesvědčí tvrdá voda a taky se mu nedaří v tom akváriu (mém), které je hodně zarostlé jinýma rostlinama. V akváriu, kde je hodně mechu, zase hynou ostatní rostliny, kromě hnědovky. Myslím, že potřebuje poměrně hodně živin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2007 13:33 Žena ufinka [28] - AsieRe: vašek
jasně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2007 22:18 Muž roper [10] - CichlidyRe: DavidCZ
Já svítím jak o život a mecu mám plnou pr... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2007 19:41 vašek – Javsky mech
mi to děla takym nevim co mam udělat! mužu třeba dat do 5 litrovky? bez filtru a ryb!! jenom čiste avarko! s javskym mechem mužu to tak mit? hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2007 19:36 Muž wayn [79] Re: DavidCZ
U mě se mu nedařilo když byl blízko filtru a ve stínu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2007 18:46 Havel-st Re: ufinka
Hm, ten můj mech taky na světle ztmavne, skoro zčerná a ve stínu je svěže zelený. Mám záložní kus v skleněné kouli na zemi, za křeslem (chodí tam pít kočka) - ja tam skoro tma - a normálně roste, jen má malé lístečky, je tenoučký.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2007 17:50 DavidCZ Re: Ufinka
Ja si tedy zase myslim ze chce tmu, a kyselejsi vodu. Take mi zhnednul, na vzpamatovani ho vzdycky nekam zasiju pod koren. Ale je to vec nazoru. Ale skoro vzdycky mi taky zhnednul.
Asi ho rozporcuj a vyzkousej v jakem koutku se mu bude darit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2007 16:57 Žena ufinka [28] - AsieRe: arcus
On se probere, a i kdyby ti odumrel, i z malého kousku dokaze pekne vyrust...I kdyz se rika, ze je nenarocny, chce to svetlo! Jinak jsem s nim problemy nemela, takze nevim, prijde mi na kvalitu vody nenarocny. Nejlepsi je ho za pomoci vlasce pridelat k dekoraci spis ve vysce, aby byl aspon v pulce vysky akva. Muzes ho prozatim i nechat plavat u hladiny. A dat mu cas..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.05.2007 16:56 Žena sharon [126] Re: arcus
Jestli ti raší zelené konečky, tak je to v pohodě. Starý mech po radikální změně podmínek někdy uhnije (i když to není to pravé slovo, spíš, jako by "vyschnul" :-) ), někdy taky uhyne, pokud je příliš pevně přivázaný k podkladu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2007 16:56 Žena darley [12] Re: arcus
no ten môj tiež nejak zhnedol, ale rastie stále ďalej. A je ho dosť. Len nie je taký pekný zelený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2007 15:01 Muž arcus [0] – Jávský mech... proč se mu nedaří???
Zdar mám dotaz. Koupil jsem asi pred 14 dny Jávský mech. Po zakoupení byl krásně zelenej, ale dneska vypada dost divne. Barva je spíše hnědá a vypadá to, že jde úplně doháje. Pár nových výhonku se zelená, ale to je vše. ostatní rostlinky v Aqua mám v pohodě a vesele si rostou. jakoby uhnival nebo tak něco. Poraďte co s tím

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [3]

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 10237x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13958-javsky-mech-problem?od=101