Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jávský mech - problém

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Jávský mech - problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 16:42 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: Johan
Ty jo coze , to by bylo možný, ony tam poslední dobou dost šmejdí. Chjo teda, to mě nenapadlo, myslela jsem, že jen vybírají naplavené zbytky krmení :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.01.2015 16:39 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Belisana
Řekl bych, že ho žere parmička černopruhá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 16:32 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, prosím o radu. Mám v akváriu jávský mech přichycený na kořenu. Zatím jsem s ním neměla žádné problémy, krásně rostl a byl hustý. 28. 12. jsem ho musela trochu přistřihnout, protože už byl příliš rozrostlý (viz 1. foto po sestřihu). Během pár dnů se ale úplně změnil, slabé větvičky, řídký, jako by se úplně rozpadl. Viz foto. Nevíte někdo, čím se to mohlo stát? :-( Děkuji za radu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2014 21:21 Žena vendy [27] - Cichlidy – mech odumírá
Ahoj dostávám mech, ale asi se mu nějak nedaří. Vždycky nachytal kolem sebe všechen bordel, že sem nevěděla jak to vyčistit, potom ty části byly ožrané a nijak zvlášť vybarvený, spíš zhnědl.
Teď tu mám další vhozený do akva a přemýšlím co s ním. Udělat k hladině na perlince pozadí? Dala bych ho pod rampu, ať ji zamaskuji. Mám tedy dávat malé množství jak tu čtu?
Nebo je problém i ve světle? Ten sloupec mi to moc neprosvítí tak bych ho právě nechala u té hladiny... Poraďte zda mu dát ještě možnost. DÍky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.06.2014 16:59 R Muž romant [27987] Re: charli27
Zredukovat na minimmum a nechat jenom několik větviček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2014 16:34 Muž charli27 [9] Re: Sid
takže s tím mám ted co udělat??plaval mi tam celý jeden trs,tak jsem ho tam přivázal a po pár týdnech začal dělat toto
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2014 16:21 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: charli27
Pravděpodobně se vám v něm rozbujela plíseň.
Když osazujete mechy na dekorace, je vhodnější použít jen několik stélek a počkat si, až se tyto rozrostou. Trvá to sice mnohem déle, než když jich nainstalujete celé trsy, ale konečný výsledek bývá nesrovnatelně lepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2014 09:57 Muž charli27 [9]
Fotka k příspěvku chci se zeptat,co se to s tím mechem děje,nějak mi začíná bělat
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.02.2014 22:32 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: pokojové
Sice nesouhlasím s ničím co jste napsal, ale nechám to být vzhledem k tomu, že odpovídáte na otázku starou 7 let. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2014 20:02 pokojové Re: arcus
Pokud mate teplotu 27-více stupnu celsia tak ti uhnívá.není to teplomilná rostlina. Idealni teplota 19-24st.c.pokud je teplota nižší tak ti mrzne.pokud mate tvrdou vodu tak je to taky spatné.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2014 18:26 Žena Nicky [195] - LabyrintkyRe: Johan
Děkuji, to bude ono a je na tom nalepený nějaký binec. Takže je to v pořádku a mechem můžu někoho podarovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2014 11:33 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Nicky
Hledejte pojem "rhizoidy".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2014 08:55 Žena Nicky [195] - Labyrintky
Ahoj,
měla bych dotaz... nedávno jsem přesunula jávák z jednoho akva do nového (kde jsem chvíli bojovala s bílým povlakem na hladině) a teď koukám, že má mech ze spodu "listů" takové hnědé štětičky, trochu do rezava, ale má je v naprosto pravidelných rozestupech asi po 1mm. Mají to jen starší krajní "větvičky", nové a ty uvnitř chumle ne. Mám ho vzít a vyhodit, nebo to nic není?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   31.08.2012 20:02 R Muž romant [27987] Re: stanostanly
Dal bych mu čas, chvilku mu trvá než se přichytí a to by potom měl jít lépe, stačí malá vrstvička, pár snítek, žádnej velkej chuchvalec, jestli není problém v tom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2012 20:00 stanostanly
dal som pred týždňom na koreň do akvária javský mach a má pocit ako keby strácal farbu , a stonky hnednejuú aj niektoré listky.(ešte k tomu aj pleseň naňom je) neviete poradiť či mu da čo nechýba?napr.FE prvý čo mal tiež sa mi neujal

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2011 14:13 Žena Beastie [318] Re: Parosphromenus
NO2 je opravdu blízko 0, to sedí a vstupní má mezi 20-30 NO3 očním odhadem.
Bude to tou riccií, snažila jsem se jí vždycky zdržovat nad tím mechem, jen se mi rozpadala na vlákna místo nějakých koberečků, zkusím jinou plovoucí. Zase na druhou stranu mám zářivku která prakticky osvětluje jen půlku akvária ( je centralizovaná a na druhé straně je objímka, prostě set) takže mech se nachází v docela tmavé části.

Filtr i světlo jsem vyměnila až poté, co se řasa vytvořila. Valisnerie prosperují, neboť mi začínají zarůstat akvárium, takže jim dám šanci, nebudu to přehánět s tou výměnou vody a až začnou burzy, seženu si něco pěkného plovoucího do mini akva :)
Děkuji za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2011 13:29 Parosphromenus Re: Beastie
Javsky mech roste skvele i v pomerne velke tme, vlaknite rasy rady svetlo. Ja mam nejkransejsi mech v tmavych nadrzich, kde vodu temer nemenim. Proto bych mech zkusil zastinit, mohlo by to pomoci. Menit osvetleni nadrze asi nechces, mas tam i jine kytky, ale mozna by pomohlo dat mech na mista silne zastine napriklad plovoucimi rostlinami.
Edit: Ted ctu, ze jsi vyhodila riccii. Pokud se problém s mechem objevil potom, je to jasné.

Pokud ne, zkus premyslet, co se v akvariu zmenilo od doby, kdy mech prosperoval. Muze to byt svetlo, voda, i treba zpusob krmeni...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.08.2011 12:39 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Beastie
To tam budou ve zbylých 10 litrech týden?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.08.2011 10:02 Žena Beastie [318] Re: Tudy
10 l z 20ti? to je přehnané, to mi tam zbude pouze ten mech a razborky se mi tam udusí :)
Já jsem právěže vyhodila riccii z povrchu, dělala mi tam bordel, takže jí asi musím nahradit něčím jiným
Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2011 23:12 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Beastie
Zdravím,

místo 4 litrů bych týdně měnil alespoň 10 a zároveň s tím odkaloval, pořídil si nějakou rychlerostoucí rostlinu (např. Růžkatec).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2011 17:28 Žena Beastie [318]
Tak sem tu zase, jávský mech se mi nechce vzpamatovat, neježe je napaden vláknitou zelenou řasou, což ho asi časem bude stát hodně, ale přijde mi, že veškeré spodní a vnitřní vrstvy mi odumřely a zbývá jen to, co je nahoře. Už si vedle pěstuju jeho odstřižky, ať ho mám případně čím nahradit, ale jak mu trochu pomoci? Řasy se snažím zbavit, vyměnuju vodu, mám lepší fitlr, rybičky krmím málo.
Co teda s ním dělat, ať se vzpmatuje? Děkuji
rybicky.net/nadrz/12501/16.jpg

PS - na fotkách u nádrže je vidět, že v červnu byl ještě OK a od července takhle chřadne - samozřejmě jsem ho nadzvedla, zpracovala, počistila spodek a další, ale už by se měl nějak vzpamatovat

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2011 18:38 Fugee Re: Beastie
Záleží na velikosti akvária, pokud máš malé, můžeš odkalovat pouhou hadičkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2011 18:12 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: Beastie
Rozhodně ho rozprostři, aby mezi větývkami bylo trochu místa tak pro malý plůdek ryb a stříhej podle toho jak velkýho ho chceš mít v akváriu. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2011 07:23 Žena Beastie [318] Re: Filip980
Takže co teď s ním, trošku ho rozprostřít a víc stříhat? strašně se roztahuje a nemůžu ho zorvna vyndat a znova přivázat ( on už dávno totiž nedrží.
Mimochodem, jak se odkaluje akvárium s 80% kytek, když se ty kytky rádi vcucávají i do nejjemnějšího zvonu? ten mech třeba mi pořád zalézá do zvonu a ucpává trubice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2011 19:46 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: Beastie
mech moc světla nepotřebuje, spíš jsi ho neměla mačkat do chomáče to on nemá rád mě to taky dělal ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2011 20:57 Žena Beastie [318]
Fotka k příspěvku Zdravím
Jávský mech mám v akváriu již od založení, takže okolo pěti měsíců. Když porovnám fotky s počátkem, musím říct, že se slušně rozrostl. Ovšem moc mi rostl do výšky ( sekmnul se s ricií co je nad ním a stíní mu, a tvořil mi zeď) takže jsem ho trošku přistříhla a "zmáčkla" do sebe, ať se tak neroztahuje. Od té doby ( možná nesouvislé s tím) mi přijde, že mi centrum toho mechu hnědne a chřadne. Již to není taková strašná hradba a chtěla bych mu nějak pomoct. Mám třeba na chvíli odstranit ricii a zkusit ho nechat nachytat trošku "bronzu" ? Riccie mi taktéž neroste podle představ, žádný koberec, ale chuchvalce co se trhají :(
jávský mech mi navíc utlačuje veškeré limnophilly, které sice rostou, ovšem všechno se jim láme, všechny vyšší větve ( celkově jsou ty kytky strašlivé citlivky, nevim jestli se jich vůbec nezbavit)
Děkuji za radu
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2011 22:04 Muž tomas3000 [15] Re: Stanley007
jj, bordel on zachytávat umí...když ho máš takto volně položenej, tak nenína škodu ho čas od času vytáhnout z akva, dát ho do kbelíku s vodou a trošku s ním zatřepat ať se z něj ten bordel dostane. to stejné platí ikdyž je na dekoraci...vytáhout s dekorací a vyklepat bordýlek ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2011 20:07 Stanley007
koukám že celkem dost zachytává bordel...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2011 20:10 jirka s. Re: Stanley
To je plíseň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2011 22:16 Václav Rybníček Re: Stanley
Jasně, nic se mu nestane.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2011 22:13 Stanley Re: Václav Rybníček
díky moc, můžu ho nechat jen tak ležet na substrátu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2011 22:09 Václav Rybníček Re: Stanley
Klasika, to se mi taky stalo. počkej tak týden možná dva a začne ti mech rašit nové ty "větvičky" a krásně zezelená
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2011 22:05 Stanley Re: Václav Rybníček
ano, v neděli jsem ho tam dal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2011 22:01 Václav Rybníček Re: Stanley
Si ho nedávno trhal a dávál do akvária že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2011 21:54 Stanley – co je to?
Fotka k příspěvku zdravím,
toto se mi objevilo na mechu...nevíte co to je?
díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2011 22:21 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidyRe: robik1
Musíš mít nejprve stabilní podmínky v akva, pak ti dobře poroste každá kytka, já už mám mech v akva přez rok a stále roste velmi dobře, akorát už není tak hezký jako byl ten nový, avšak ani nijýk nechřadne, prostě se přizpůsobil... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2011 21:28 Muž Pavol [0] - Raci, krabi, krevetkyRe: robik1
mne nerasto ked som ho nemal aspon tak trochu na svetle........
a inak neviem co ine by mohlo byt.............
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2011 21:23 Muž robik1 [1] - Labyrintky
Mám uz docela dlho javsky mach ale moc mi nechce rast. Poradte jak mu mam pomoct! :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2011 23:09 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidyRe: ustavprochore
No jo no, toto není ani tak problém Jávského mechu jako spíše nestabilních podmínek v akva, které zapříčinily to, že se na mechu začal dělat tento bordel, případně špatné uložení mechu, avšak tento mech snese opravdu hodně... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2011 22:31 Žena ustavprochore [567] Re: dvorak
Je to tam napsané - rhizoidy (příchytná vlákna, prostě něco jako kořeny u "složitějších" rostlin). :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2011 20:18 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: myskjarc
se mi zda ze plisen ...... (nebo naka rasa)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2011 20:00 Muž dvorak [94] - RostlinyRe: ustavprochore
no těžko se to rozpoznava, páč trochu sklo zkresluje, ale nejspíš je to ono. Můžu se tedy zeptat, co to je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2011 19:25 Žena ustavprochore [567] Re: dvorak
Jestli to vypadá nějak takhle www.aquamoss.net/… - tak pohoda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2011 19:22 Muž myskjarc [6] Re: ustavprochore
Fotka k příspěvku tady je jeste jedna fotka a jeste bych rad vedel co je to "ruducha"??
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2011 19:18 Žena ustavprochore [567] Re: myskjarc
Zkuste to pořádně zaostřit, ale za mě: ruducha.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2011 18:58 Muž dvorak [94] - Rostliny
mám taky problém s touto rostlinkou/mechem. Začali na něm vyrůstat nějaké drobné (asi) lístečky ale jsou hnědé. Jako odumírající nebo už odumřené nevypadají - vypadaji svěže. Doufám že nejde o nějakou řasu. Nemáte někdo tip na to, co by drobounké hnědé "lístečky" (na koncích roztřepené) mohly být???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2011 18:57 Muž myskjarc [6] Re: Chicko
To se mi nezda ze to jsou korinky je to jenom na koncich vypada to spis jako nejaka plisen ma to sedou az bilou barvu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2011 18:49 Muž chicko [124] Re: myskjarc
Je to blbě vidět, ale myslim, že ti jde o to co jsou taková ta hnědo-bílá vlákna z jedné strany mechu - jde o "kořínky", kterými se mech přichytí na kameny, kořen a atd. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2011 18:20 Muž myskjarc [6] – Javsky mech
Fotka k příspěvku Dobry den koupil jsem asi pred 14ti dny javsky mech a vcera jsem si vsiml ze na koneccich mechu je nejake bile vlakno mohl by mi nekdo poradit co by to mohlo byt dekuji M.
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [2] 3

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 10237x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13958-javsky-mech-problem?od=51